Пластика вуздечки язика в Києві
Людина керує рухами язика під час вживання їжі та мовлення не тільки за рахунок м'язів, але й завдяки наявності складки слизової оболонки — вуздечки. Якщо вона дуже коротка, свобода рухів язика зменшується у тому чи іншому ступені, від чого порушуються процеси смоктання, пережовування, ковтання, дихання, формування прикусу, а також вимовляння чітких звуків. Щоб забезпечити правильний розвиток мовлення і не допустити ускладнень різних життєвих процесів, виконують пластику вуздечки язика, у Києві таку процедуру проводять у клініці МЕДІКОМ на Оболоні (Оболонська набережна 9).
Показання до пластики вуздечки язика
Пластику вуздечки язика виконують, якщо її анатомічна будова не відповідає нормі. Вона має прикріплюватися до середньої частини язика і досягати основи ясен, а при анкілоглосії є коротшою і прикріплюється ближче до кінця язика. Це викликає низку порушень:
- складнощі із смоктанням у новонародженої дитини, які впливають на весь процес травлення, викликають часті коліки та втрату ваги тіла;
- ускладнене ковтання;
- порушення процесу дихання;
- відсутність чіткого мовлення;
- неправильне формування прикусу;
- зміщення, розхитування зубів, оголення їх шийки;
- посилене слиновиділення або, навпаки, пересихання слизової оболонки у ротовій порожнині;
- часте виникнення запальних процесів або кровотеч у роті.
Дефект можна визначити візуально: дитина не може висунути язик, він дотягується лише до лінії губ, має серцеподібну форму на кінці та вигинається чашечкою. При наявності вищезазначених симптомів слід звернутися до спеціаліста.
Протипоказання до проведення пластики вуздечки язика
Корекцію вуздечки язика не можна проводити при наявності:
- злоякісних пухлин;
- порушення згортання крові;
- імунодефіциту;
- остеомієліту;
- тяжких серцево-судинних захворювань;
- психічних розладів.
Відносні протипоказання для пластики вуздечки язика — це запальні процеси у ротовій порожнині (стоматит, гінгівіт), каріозне ураження зубів, загострення хронічних хвороб, застудні та інші інфекційні хвороби, при яких проведення операції відкладають тимчасово.
Підготовка до пластики вуздечки язика
Якщо лікар виявив у дитини або дорослого показання до пластики вуздечки язика, він призначає передопераційне обстеження, яке включає:
- загальний аналіз крові;
- біохімічний аналіз крові;
- коагулограму;
- при необхідності — інші обстеження та консультації спеціалістів вузького профілю (невролога, кардіолога).
За наявності стоматологічних захворювань потрібно провести санацію ротової порожнини. Якщо операція виконується у дитячому віці, проводиться відповідна психологічна підготовка дитини до запланованої процедури.
Як проводиться пластика вуздечки язика
Пластика вуздечки язика може проводитися одним із можливих методів:
- традиційна операція з підрізання вуздечки язика — виконується за допомогою хірургічних інструментів (скальпеля, спеціальних ножиць);
- лазерна пластика вуздечки язика — виконується за допомогою лазерного променя.
Пластика вуздечки язика у дорослих чи дітей за допомогою лазера є менш травматичною процедурою, реабілітація після неї проходить швидше. Лазерний промінь дозволяє не тільки розсікти тканини з високою точністю, але й попередити розвиток кровотечі, забезпечити профілактику інфекційних ускладнень. Після лазерної пластики вуздечки язика період відновлення триває всього 1-2 дні, і вже через півгодини можна повертатися до звичного життя, тоді як після розсічення хірургічними інструментами протягом кількох годин не буде можливості вживати їжу.
Корекція вуздечки може відбуватися різними способами у залежності від того, який саме дефект виявлений у пацієнта:
- френулопластика язика — корекція точки фіксації вуздечки;
- френотомія — розсічення вуздечки язика.
При виконанні пластики вуздечки язика у дітей до 10 місяців не застосовується анестезія, оскільки у цих тканинах у такому віці ще немає нервових закінчень. В інших випадках проводиться знеболення. Якщо дитина ще не здатна зберігати спокій і не рухатися під час операції, може бути застосований загальний наркоз.
При необхідності після підрізання вуздечки язика накладаються шви. Вони можуть виконуватися за допомогою ниток, що розсмоктуються самостійно. Якщо застосовується інший шовний матеріал, шви знімають за кілька тижнів після операції.
Рекомендації після пластики вуздечки язика
Після корекції вуздечки язика протягом 3-5 днів потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, щоб забезпечити сприятливі умови для загоєння тканин:
- не вживати гарячі, холодні страви і їжу, яка може пошкодити слизову оболонку (горіхи, жорстке м’ясо, льодяники, тверді овочі та фрукти);
- утриматися від занять з логопедом;
- обробляти ротову порожнину антисептичними препаратами, які призначить лікар;
- ополіскувати ротову порожнину після кожного прийому їжі;
- при сильних больових відчуттях застосовувати призначені знеболювальні засоби.
Протягом першої доби після пластики вуздечки язика у дітей або дорослих потрібно обмежити рухову активність. Після загоєння слизової оболонки лікар призначає вправи для тренування м'язів, укріплення та відновлення функції вуздечки.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Щоб зробити пластику вуздечки язика в Києві, зверніться до клініки МЕДІКОМ. У нас френулопластика виконується:
- Під контролем досвідчених фахівців.
- Із застосуванням сучасних методів.
- За доступною вартістю.
Дізнатися ціни на пластику вуздечки язика у клініці МЕДІКОМ можна на нашому сайті у відповідному розділі. Вартість процедури залежатиме від обраного методу.
Питання-Відповідь
Чи потрібно підрізати вуздечку язика дитині?
Підрізання вуздечки язика проводиться, якщо лікар виявив анкілоглосію. Запідозрити наявність короткої вуздечки язика у дитини можна за такими ознаками, як: незвична, серцеподібна форма язика у припіднятому положенні, часті коліки через порушення процесу смоктання у немовлят, проблеми з ковтанням, вимовлянням звуків. Коли дитина показує язик, його кінець загинається донизу.
Як вуздечка впливає на мовлення?
У нормі вуздечка допомагає керувати рухами язика, завдяки чому ми можемо правильно вимовляти різні звуки. Якщо вуздечка коротка, рухливість язика обмежується і втрачається можливість чіткого мовлення. Визначити проблеми із формуванням мовлення можна на консультації логопеда.
Що робити після підрізання вуздечки язика?
У перші 3-5 днів реабілітації після підрізання вуздечки язика не можна проводити заняття з логопедом, вживати тверду, холодну та гарячу їжу, у першу добу слід уникати фізичної активності. Потрібно обробляти антисептиками ротову порожнину, при необхідності застосовувати анальгетики, призначені лікарем.
Навіщо підрізати вуздечку верхньої губи дитині?
Для пластики вуздечки верхньої губи існують певні показання. Така процедура проводиться, якщо вона коротка і заважає процесу смоктання, формуванню правильного прикусу та розвитку мовлення.
У якому віці підрізають вуздечку верхньої губи?
Найчастіше корекція вуздечки верхньої губи проводиться у віці 5-8 років. Тобто, у той період, коли молочні зуби починаються замінюватися корінними.
Лікарі
Шукаєте компетентного спеціаліста? Інформація про те, який лікар підрізає вуздечку язика у клініці МЕДІКОМ, є на нашому сайті. Завдяки високій кваліфікації і досвіду наших спеціалістів, пластика вуздечки язика у дорослих та дітей проходить з мінімальним дискомфортом. Запишіться на прийом, щоб проконсультуватися щодо лікування анкілоглосії, за телефоном (044)503-77-77, у Тelegram bot, або на сайті у чаті.
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
|
885. Консультація дитячого отоларинголога
Дитячий
|
1200 грн
запис на прийом
|
1600 грн
запис на прийом
|
671. * Пластика вуздечки язика / верхньої губи
Дитячий
|
3000 грн
запис на прийом
|