Лікування артрозу в Києві
Пройти лікування артрозу в Києві можна в медичному центрі МЕДІКОМ. Наші висококваліфіковані лікарі проведуть діагностику і призначать ефективну терапію для позбавлення проблем зі здоров'ям. У нашій клініці є все необхідне для цього обладнання.
Артроз — це дегенеративне захворювання суглобів, яке не можна вилікувати повністю, але можна уповільнити його прогресування. Швидкість розвитку захворювання варіюється. З роками суглобовий хрящ втрачає еластичність, і організм не може виробляти достатньо гіалуронової кислоти для харчування хрящів. Біохімічні зміни, що відбуваються в суглобах, можуть викликати часткове або навіть повне руйнування суглобів.
Класифікація артрозу
Залежно від того, які суглоби вражені дегенеративним захворюванням, розрізняють кілька видів артрозів:
- гонартроз — дегенерація колінного суглоба;
- коксартроз — дегенерація тазостегнового суглоба;
- ризартроз — дегенеративне захворювання кистей;
- спондилоартроз — дегенеративні зміни хребта.
Розрізняють 4 стадії захворювання:
- 1 стадія — у хворого відзначається ранкова скутість і уповільнена робота суглобів, яка проходить з початком руху;
- 2 стадія — починається гострий біль;
- 3 стадія — відзначається деформація суглобів і рухові обмеження, біль турбує і в стані спокою;
- 4 стадія — повноцінне руйнування суглобів і неможливість повноцінного функціонування.
Етіологія захворювання
Найбільш часті причини артрозу:
- вроджені вади та генетична схильність;
- надмірно інтенсивні спортивні тренування;
- ожиріння й зайва вага;
- травми, що прогресують з часом.
Дегенеративними захворюваннями страждає все більше людей. Це пов'язано зі зміною способу життя. Робота і відпочинок у сидячому положенні мінімізують необхідні тілу руху.
Патогенез
Захворювання починається з пошкодження суглобового хряща. У хрящі починають з'являтися тріщини, він стає все тоншим, що призводить до втрати рідини. У результаті суглобова поверхня втрачає еластичність і починає піддаватися мікротравмам. Відсутність фізичних вправ і їх надлишок викликає захворювання. Ознаки артрозу часто спостерігаються у професійних спортсменів, які навантажують суглоби протягом багатьох років інтенсивних тренувань.
Дегенеративні зміни призводять до появи болю різної інтенсивності. Болі проходять самостійно, але часто рецидивують, збільшуючи тривалість.
Клінічні прояви артрозу
Основні симптоми артрозу:
- Біль — виникає при русі та зникає у спокої. Найчастіше виникає в ураженому суглобі, але іноді іррадує в іншу область.
- Почуття скутості в суглобах — цей симптом артрозу виникає після тривалого відпочинку і зберігається кілька хвилин.
- Відчуття потріскування або блокування в суглобі проявляється, коли нерівні поверхні труться один об одного.
- Обмеження рухливості — втрата повного діапазону рухів у суглобі значно знижує працездатність пацієнта і призводить до атрофії м'язів.
- Викривлення контурів суглоба — виражений симптом артрозу, при якому формуються помітні кісткові шпори та ексудат.
Особливості перебігу хвороби при вагітності
Перебіг вагітності при артрозах будь-якої локалізації стає важким. Основна проблема — протипоказання до застосування відповідних лікарських препаратів під час вагітності. Процес лікування повинен здійснюватися на основі тісної взаємодії ортопеда й гінеколога. Індивідуально підібрана схема допоможе не допустити серйозного загострення в період виношування дитини.
Особливості захворювання у дітей
Захворювання може виникнути як у підлітковому віці, так і в ранньому дитинстві. Етіологія і патогенез такі ж, як і дорослих пацієнтів. Поступово наростає біль і з'являється ранкова скутість. При перших симптомах необхідно звернутися до лікаря. Зазвичай призначається дієта, лікувальна фізкультура, протизапальна терапія і масаж.
Ускладнення артрозу
Наслідки артрозу:
- посилюються болі;
- з'являється гостре і стійке запалення;
- обмежується кількість рухів;
- повністю руйнується суглоб.
Через болючість відбувається атрофія м'язів, що оточують уражений суглоб. У пацієнта порушується постава, постійні болі викликають депресію.
Діагностика захворювання
Щоб діагностувати артроз, лікар ретельно опитує пацієнта і проводить медичний огляд. Визначається інтенсивність болю та їх локалізація.
Лабораторна діагностика артрозу заснована на аналізах крові. Показники відзначають підвищене ШОЕ, СРБ або бета-глобулін, що свідчить про запалення в організмі.
При діагностиці артрозу основним візуалізуючим тестом є рентген, на якому видно типові дегенеративні зміни: звуження суглобової щілини, наявність остеофітів, склеротизація.
Допомагають поставити діагноз також додаткові дослідження: УЗД, МРТ, КТ.
Лікування артрозу
Існує кілька методів лікування артрозу:
- фармакологічна терапія — полягає в прийомі нестероїдних протизапальних препаратів (насамперед для зняття болю);
- прогресуюча форма — є показанням для введення ін'єкцій глюкокортикоїдів безпосередньо в суглоб;
- місцеве лікування артрозу — рекомендується наносити безпосередньо на шкіру мазі та гелі, що мають протизапальні властивості;
- фізіотерапевтичні процедури — передбачають лікувальний масаж, мануальну терапію та інноваційний метод карбокситерапію.
При руйнуванні суглоба показана операція при артрозі. Хворий суглоб замінюють ендопротезом. Найчастіше такі операції проводять в зоні колінного або тазостегнового суглоба. Після хірургічного втручання пацієнт повертається в нормальну фізичну форму і може самостійно пересуватися. У кожному окремому випадку розробляється індивідуальна схема лікування артрозу.
Контроль виліковності
Повністю вилікувати артроз неможливо. Але своєчасно розпочата терапія дозволить зберегти функціонування суглоба. Тому після проходження основного курсу лікування пацієнт повинен періодично показуватися ортопеду, не чекаючи загострень. Інструментальні методи діагностики допоможуть тримати процес захворювання під контролем. Після ендопротезування необхідно спостереження у хірурга до кінця життя.
Профілактика артрозу
Велике значення має профілактика артрозу.
Фактори ризику, на які пацієнт може вплинути самостійно:
- не працювати в положенні, яке вимагає частого вставання на коліна;
- відмовитися від малорухливого способу життя;
- не займатися видами спорту, які навантажують суглоби: важка атлетика, футбол, боротьба, професійні танці;
- знизити вагу, щоб полегшити болі.
Поради та рекомендації
Під час лікування людей з артрозом необхідно використовувати різні реабілітаційні пристосування:
- ортопедичні устілки та взуття — зменшують знос суглобів;
- милиці та палиці — розвантажують суглоби при артрозі;
- стабілізатор, який частково іммобілізує уражену область — рекомендується носити на додаток пацієнту з дегенерацією суглобів.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Який лікар лікує артроз?
Ефективне лікування артрозу у Києві надасть клініка МЕДІКОМ. Наші можливості пов'язані з інноваційними методами лікування та сучасним діагностичним обладнанням. У підрозділах клініки (райони Оболонь і Печерськ) вас чекає професійна консультація ортопеда-травматолога, який зможе допомогти при будь-якій стадії захворювання. Звертайтеся до нас, щоб зберегти рухливість і повноцінне функціонування суглобів.
Сертифікати
Вiдгуки
Знайте, якщо треба звернутися з проблемою артрозу, то в “Медікомі” є чудовий спец по цьому профілю - Руслан Сахань.
Вдячна, що надаєте весь комплекс послуг для мого батька. Ми дуже турбуємося за нього, тому обираємо для лікування найкращу клініку в Києві.
У мене діагностували коксартроз. Страшенно неприємно. Але руки не опускаю. Бо все не запущене, і вірю, що в Медікомі отримаю необхідну допомогу.
Лікувалася під контролем Олексія Калашникова. Загалом мені дуже сподобалось. Бо попри складний діагноз я отримала максимум уваги та запропонованого лікування, щоб зараз написати, що я почуваю себе цілком нормально.
У мене тут лікувався чоловік. Реально допомогли, за що ми обоє дуже вдячні лікарям Медікому. Прочитала статтю, все так і є насправді.
Лучше и не напишешь. Записался на завтра на консультацию. Надеюсь, хоть здесь помогут, а то проблема артроза уже у меня давно.
Хорошая и полезная статья. А еще говорят, что спорт полезен! Побегаешь год-два, а потом будешь артроз лечить.
Все некогда сходить к врачу. И похоже, что дотерпелась до третьей стадии. Очень болят суставы ног. Сегодня же позвоню и запишусь на прием!
Із діагнозом артроз живу вже кілька років. Думала, що вже про цю хворобу знаю все. Але дійсно отримала нову та корисну інформацію. Спасибі.
Спасибі за зрозумілу та грамотно подану інформацію, а також за додаткову мотивацію звернутися до лікаря.
Тут багато різної інформації з багатьох хвороб. Вже не вперше відвідую цей сайт. Теперь буду більше знати про артроз, який є у мами. Спасибі.
Хорошая информация без лишней рекламы. Тут реально можно найти все что нужно по большинству болезней.
Показати ще 3
Всього 12 відгуків