Консультант з питань грудного вигодовування в Києві
Період після пологів — складний час для молодої матері. Без порад фахівця часом не обійтися навіть у питаннях годування новонародженого грудним молоком. Потрібен консультант з грудного вигодовування в Києві? У клініці МЕДІКОМ (у підрозділах на Оболоні та Печерську) можна отримати очну консультацію фахівця, а також викликати консультанта додому. Він допоможе подолати проблеми, що виникли, адже лактація — це складний післяпологовий процес вироблення материнського молока, основного продукту годування новонародженої дитини. У кожної жінки лактація відбувається по-своєму, залежно від рівня гормонів, мотивації до годування дитини природним чином, присутності стресів та інших факторів.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнає грудне вигодовування найкращим способом харчування немовлят.
Консультація фахівця з грудного вигодовування
Процес годування грудьми — абсолютно природний і передбачений самою природою, однак у недосвідчених матерів часто виникають складнощі з процесом прикладання дитини до грудей, з правильністю захоплення ротиком малюка соска та ареоли, з частотою годування і власне вибором — годувати за годинами або на вимогу дитини тощо. Ігнорувати ці запитання не можна: це може призвести до проблем зі здоров'ям як жінки, так і її дитини.
Своєчасна консультація з грудного вигодовування вчить:
- правильно прикладати дитину до грудей;
- складати графік годувань;
- створювати максимальний комфорт при годуванні грудьми;
- зціджувати молоко;
- коригувати харчування матері в період грудного вигодовування.
Крім цього, молода мама дізнається, коли і як можна відлучати дитину від грудей, а також в який період і яким способом починати прикорм.
Обов'язково варто звернутися до консультанта з грудного вигодовування у разі появи:
- хворобливості під час годування;
- тріщин на сосках;
- лактостаза;
- загрубінні молочних залоз;
- нестачі молока;
- набряків і почервоніння на молочній залозі.
Які проблеми можна вирішити, звернувшись за консультацією з грудного вигодовування:
- Брак або надлишок молока. Брак харчування призводить до повільного набору ваги дитини, появи занепокоєння. Надлишок молока завдає помітний дискомфорт матері. А немовляті важче смоктати груди, коли вони переповнені.
- Лактостаз — застій молока, що виникає після закупорки протоків. Викликає відчутні болі та перешкоджає повноцінному годуванню. Якщо вчасно не звернути увагу на цю проблему, вона ризикує перерости в мастит.
- Відмова дитини. Немовля не бере сосок, не наїдається або смокче мляво.
- Необхідність зціджування. Якщо матері доводиться надовго залишати дитину, потрібно налагодити годування зцідженим молоком.
- Годування близнюків або недоношених дітей. Подібні нетипові випадки можуть поставити недосвідчену матір у скрутне становище. Фахівець відповість на всі запитання, що виникли.
Первинних знань про грудне вигодовування, отриманих в пологовому будинку, часто буває недостатньо. Допомогти молодій матері вдома може консультант клініки МЕДІКОМ, який у звичних для матері та дитини умовах покаже, як правильно годувати немовля.
Послуги консультанта з грудного вигодовування
Таким чином, послуги консультанта з грудного вигодовування зводяться до виконання наступних функцій:
- теоретичних консультацій для вагітних і жінок, що годують — стосуються питань грудного вигодовування;
- огляду жінки та індивідуальних консультацій з питань, що її цікавлять;
- практичних занять з молодою матір'ю, що прищеплюють навички правильного годування грудьми, зціджування молока, положення дитини під час вигодовування;
- невідкладної допомоги в проблемних ситуаціях.
Не варто скидати з рахунків і психологічний аспект роботи: часто недосвідчених матерів доводиться заспокоювати, розвіювати їхні страхи та сумніви.
Підготовка до грудного вигодовування
Консультант з грудного вигодовування надає молодій матері теоретичні відомості про природний процес харчування дитини й таким чином готує її до грудного вигодовування.
Фахівець з грудного вигодовування роз'яснює такі моменти:
- скільки за часом потрібно годувати немовля;
- чи потрібно давати немовляті воду;
- чи залежить якість молока від харчування та загального стану матері;
- як позначається грудне вигодовування на стані матері та її фігурі;
- чому психологічно важливий процес годування грудьми;
- як правильно прикласти дитину до грудей для годування;
- у чому перевага грудного вигодовування перед іншими методами годування;
- коли почне з'являтися потрібна кількість молока.
Отримавши початкову підготовку до грудного вигодовування, жінка вже не буде так хвилюватися, коли прикладатиме дитину до грудей.
Правила грудного вигодовування
Основні правила, на які звертає увагу консультант з грудного вигодовування:
- Перше годування має відбутися після пологів. Дитина отримає молозиво, що є природним захистом організму новонародженого від бактерій і зміцнює його імунну систему (в цьому основна перевага грудного вигодовування).
- Перед годуванням жінка повинна зайняти зручне положення і повернути немовля всім корпусом до себе, не забувши переконатися, що голова і шия дитини знаходяться на одній лінії. Так молоко безперешкодно пройде до шлунка.
- Наблизити обличчя дитини до соска. Відчувши запах молока, немовля саме відкриє рот. Матері залишиться помістити туди сосок так, щоб дитина захопила його разом з ареолою.
- Якщо немовля тримає рот закритим, мати повинна торкнутися його губ нижньою частиною ареоли. Соском цього краще не робити, щоб дитина не захопила його край. Це часто закінчується травмуванням ніжних тканин соска.
- Коли новонароджений захопив сосок з ареолою, необхідно трохи скоригувати положення грудей, щоб вона не заважала дитині дихати.
- Якщо дитина активно смокче молоко і захлинається, необхідно обережно розтиснути її щелепи пальцем і припинити годування. Новонародженого слід потримати на руках у вертикальному положенні, щоб він відригнув.
- У початковий період грудного вигодовування не варто відбирати у немовляти груди, воно саме відпустить сосок, коли наїсться. Однак, якщо соски при годуванні занадто болючі, це може говорити про їх неправильне захоплення. Необхідно зупинити годування і заново помістити сосок з ареолою в рот дитини, домігшись правильного і зручного захоплення.
Цим простим правилам грудного вигодовування консультант навчає матір не тільки в теорії, але й на практиці, що значно полегшує завдання перших годувань.
Навчання грудному вигодовуванню
Сучасні правила грудного вигодовування передбачають такі аспекти, про які обов'язково розповідає консультант:
- груди малюкові варто давати при його спокійному стані, не чекаючи, поки він заплаче;
- у перші місяці життя немовля може вимагати молока до 10-16 разів на добу;
- перші пів року життя новонароджений може харчуватися одним материнським молоком, без будь-якого прикорму (за рекомендацією МОЗ);
- до піврічного віку немовляті потрібні не тільки денні, а й нічні годування.
Крім цих правил, фахівець з грудного вигодовування розповість про нюанси, що існують для кожної окремої матері та кожної дитини. Це може стосуватися звички немовляти кусати сосок, занепокоєння матері з приводу нестачі молока та інших проблем, що виникають при годуванні.
Допомога при грудному вигодовуванні
Трапляється так, що матері необхідна підтримка під час грудного вигодовування дитини. Особливо це важливо в разі появи проблем із самопочуттям.
Коли матір-годувальниця звертається до фахівця за допомогою під час грудного вигодовування, професіонал проводить спостереження за дитиною та матір'ю, звертає увагу на кожну особливість у їхній поведінці. Особлива увага приділяється тому, як новонароджений захоплює сосок, скільки становить тривалість годування, наскільки активно дитина набирає вагу.
Якщо жінка звернулася до фахівця з такою проблемою, як лактостаз, консультант зверне її увагу на розташування ущільнень у грудях і покаже такі положення, з яких дитина швидше розсмокче застої, що утворилися. Всі дії обговорюються та узгоджуються з матір'ю, саме так опрацьовується стратегія подальшої поведінки під час годування.
Якщо не вистачає молока і виникає необхідність перейти від грудного годування на змішане або повністю на штучне чи, навпаки, зі змішаного/штучного на грудне, консультант обговорює з матір'ю особливості лактації, необхідність її поліпшення і стимулювання, вибір режиму годування, оптимальний час для введення прикорму тощо.
Переваги звернення до консультантів нашої клініки
Консультантами з грудного вигодовування в клініці МЕДІКОМ працюють тільки професійні медики. Це виключає можливість некомпетентності або використання застарілої інформації в процесі консультування (згідно з відгуками про консультантів з грудного вигодовування, багато хто з нині практикуючих не має медичної освіти й тому довірою у клієнтів не користуються).
Під час консультації щодо грудного вигодовування в Києві, в підрозділах клініки на Оболоні та Печерську, лікар допоможе підібрати програму спостереження дітей до року і надасть молодій мамі психологічну підтримку. У нас завжди затишна, комфортна для матері й малюка атмосфера, привітний персонал і якісне обслуговування. Тому вам легко буде розслабитися і налаштуватися на позитивний лад, що вкрай важливо для жінки в перший рік життя її дитини.
Якщо виникає необхідність провести лабораторну або апаратну діагностику, все це теж можна зробити у нас. Медичний центр МЕДІКОМ має сучасну ультразвукову діагностичну систему, сертифіковану високоточною лабораторією. Ці переваги дозволяють найточніше визначити причини можливих проблем.
Двері клініки відкриті для відвідувачів з 8.00 до 21.00, тому ви можете до нас звернутися в будь-який зручний для вас час. Спеціаліст з грудного вигодовування, ціна на послуги якого доступна для багатьох, завжди готовий надати допомогу і налагодити спілкування з малюком під час годування.
Питання-Відповідь
Чи потрібно зціджуватися після кожного годування?
Відразу після пологів новонароджений ще не потребує великої кількості молока, проте в груди прибуває його багато. Щоб уникнути застійних явищ, молоко необхідно зціджувати. Фахівці з грудного вигодовування кажуть, що з кожним новим годуванням організм матері все більше пристосовується до потреб малюка.
Як відучити дитину від нічного годування?
Після року від годувань вночі малюка потрібно відлучати. Спочатку треба відрегулювати графік денних прийомів їжі. Нічні годування потрібно поступово скорочувати, а дитину годувати тільки на вимогу. Важливо, щоб у денний час дитина отримувала достатню кількість калорій, їжі та води.
Чи можна продовжувати ГВ при вагітності?
Багато жінок поєднують грудне годування навіть у разі наступної вагітності. Лікарі-гінекологи попереджають, що це може призвести до болю в грудях під час годування, підвищеної стомлюваності, вироблення гормону окситоцину. Процес може спровокувати переривання вагітності.
Чи можна годувати грудьми під час застуди?
Під час застуди малюка годувати грудьми можна. З підвищенням температури у мами активно виробляються в крові антитіла, які з молоком надходять в організм малюка. Вони захищають дитину від інфекції. При ускладненнях на тлі застуди рішення про продовження ГВ приймає лікар-терапевт.
Чи можна годувати грудьми при Ковіді?
За рекомендацією ВООЗ, якщо мати хворіє на Covid-19, годувати дитину грудьми можна, вірус з молоком не передається. Але при цьому важливо дотримуватися профілактичних заходів зараження дитини: ретельно мити руки перед ГВ, годувати та брати дитину на руки тільки в масці. З появою у мами симптомів застуди необхідно скласти тест на коронавірус.
Лікарі
Відразу після пологів консультацію з грудного вигодовування в клініці МЕДІКОМ надає лікар-неонатолог, після виписки — лікар-педіатр. Професіонал, який керується в роботі сучасними рекомендаціями ВООЗ/ЮНІСЕФ, проведе огляд дитини й матері (за необхідності) і відповість на всі виниклі запитання. У клініці можливий також огляд мамолога і діагностика можливого захворювання за допомогою УЗД молочної залози.
За необхідності може бути призначена консультація хірурга, терапевта, гастроентеролога, невролога. Кожен з фахівців вміє знайти індивідуальний підхід до розв'язання проблеми, навіть якщо мова йде про новонароджену дитину.
Не варто нервувати з приводу власної недосвідченості у питанні материнства. Достатньо звернутися в МЕДІКОМ, де молодим матерям надається всебічна підтримка грудного вигодовування.
Виклик фахівця з грудного вигодовування додому
Якщо мати-годувальниця почувається погано, а дитина вередує, не потрібно перебувати у стресовому стані. Достатньо викликати консультанта з грудного вигодовування додому за прийнятною ціною. Спеціаліст приїде за вказаною адресою і допоможе розв'язати проблему.
Коли дитина неправильно бере груди, плаче після годування, залишається багато молока або навпаки — його не вистачає, необхідно звернутися за допомогою до консультанта з грудного вигодовування в Києві. Це не тільки заощадить нерви та час, але й допоможе малюку залишатися здоровим, нормально розвиватися, а мамі — знайти душевний спокій.
Вартість послуг спеціалістів з грудного вигодовування
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
788. Консультація педіатра на дому в межах м.Києва
Дитячий
|
2500 грн
запис на прийом
|
787. Консультація педіатра на дому за межами міста Києва до 30 км
Дитячий
|
3300 грн
запис на прийом
|
70. Консультація педіатра
Дитячий
|
1300 грн
запис на прийом
|
1400 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Дуже вдячна пані Марії за надані рекомендації. Як кажуть, нічого книжного, а все точно по темі, з відповідями на будь-які запитання.
Я народила першу дитину. Тому для мене було дуже важливо розібратися з режимом годування, доглядом за грудьми та в іншому. Вважаю, що рекомендації з Медікому мені дуже сильно допомагають. Та й сама я почуваюся значно впевненіше.
Не знаю, як так сталося, але після народження я виявилася неготовою до кормління своєї дитини. Бо дуже багато читала всякі дамські форуми і мамочкіни фейсбук-групи. У підсумку Марія Бондаренко перевернула мої уявлення з ніг на голову! Дуже-дуже їй вдячна від себе і від доньки!
С первым ребенком еще в роддоме начались проблемы с кормлением, поэтому он искусственник. Со вторым начала действовать заранее. Перед родами обратилась в клинику по пр-ту Героев Сталинграда 6Д к врачу консультанту по грудному вскармливанию — Бондаренко М.С. Чему очень рада. Сейчас нам три месяца, с кормлением нет проблем. Мария Сергеевна всегда на связи, осматривает малыша, контролирует набор веса. Спасибо вам огромное.
Хочу висловити величезну подяку Марії Сергіївні Бондаренко за професіоналізм, наполегливість. Відмінний фахівець, чудовий лікар. У мене перша дитина, і дуже ніжна шкіра. Вже на третій день з'явилися тріщини на сосках, хотіла вже кинути годувати, але завдяки старанням Марії Сергіївни нам вже півроку і ми все ще на грудному вигодовуванні.
Спасибо огромное, Бондаренко С.Н. за терпение и профессионализм. У нас с сыночком были проблемы с набором веса. Оказалось - он плохо кушает. Доктор научила, как правильно давать грудь малышу. Научила делать массаж, зарядку. Теперь по любым вопросам мы с разу к нашему доктору обращаемся.
Висловлюю подяку Бондаренко М. С. за допомогу в грудному вигодовуванні. Мої близнюки просто весь час кричали - не могла налагодити режим. Звернулися за допомогою, лікар проконсультувала з усіх питань, допомогла налагодити режим. Спасибі вам величезне.
Со старшей, которой уже 5 лет, наблюдаемся у Бондаренко М.С. Поэтому, когда Катюшка стала отказываться от груди в 1,5 месяца, мы сразу за помощью обратились к нашему доктору. Спасибо вам огромное, за чуткость за профессионализм, самоотдачу.
Хочу поблагодарить замечательного педиатра Бондаренко С.Н., пришли на первый прием с дочкой, доктор сразу вызвала доверие. Обратились с частым срыгиванием ребенка. Врач указала на ошибки при кормлении. Обязательно будем еще обращаться. Спасибо за помощь.
Обратилась в клинику, по совету подруги. При кормлении страшно болела грудь. Врач - консультант по грудного вскармливания Бондаренко С.Н., очень деликатный, внимательный врач, профессионал своего дела. Спасибо вам огромное.
Показати ще 3
Всього 10 відгуків