Хондромаляція надколінка: симптоми, причини та лікування
Хондромаляція надколінка — це захворювання, яке значно ускладнює життя. Воно спричиняє сильний біль у коліні, який проявляється під час ходіння, присідання, занять спортом та інших проявів фізичної активності. Якщо ви на постійній основі відчуваєте симптоми хондромаляції надколінка, вам варто звернутися до лікаря, а не відкладати все на потім, коли ситуація погіршиться. У клініці МЕДІКОМ працюють кращі фахівці у Києві, які мають великий досвід лікування ортопедичних захворювань і використовують найсучасніші методи діагностики та терапії.
Причини хондромаляції надколінка
Хондромаляція колінного суглоба — це хвороба, яка виникає з багатьох причин. Насамперед походження патології може бути пов'язано з віком і статтю пацієнта. Наприклад, жінки страждають від цієї хвороби частіше, ніж чоловіки, а підлітки та молоді люди — частіше, ніж люди похилого.
Серед інших причин хондромаляції надколінка можна виокремити:
- високі навантаження на коліно, особливо спричинені заняттям спортом;
- вихід кісткових структур коліна зі звичайного розташування;
- слабкість медіального м'яза стегна;
- травми або вивихи надколінка;
- неправильне розташування інших кісток;
- зайва вага;
- різні хвороби суглобів, зокрема запальні.
Хондромаляція надколінка: ступені захворювання
Відповідно до системи Аутербрідж, хондромаляція колінного суглоба поділяють на 4 стадії:
- Перша ступінь.
Початок деформації, коли поверхня колінного суглоба обростає м'якими ущільнювачами; вони не болять, але спричиняють дискомфорт. - Друга ступінь.
Виникає щілина в хрящі, яка поглиблюється до 1 сантиметра, біль виникає під час різких рухів, в області ураження з'являється почервоніння. - Третя ступінь.
Тріщина поглиблюється на відстань понад 1 см, а біль не припиняє турбувати навіть у нерухомому стані. - Четверта ступінь.
Найважча ступінь хондромаляції надколінка, під час якої відбувається повна деформація; внаслідок чого колінна чашечка залишається відкритою та позбавляється природного захисту.
Хондромаляція надколінка: симптоми хвороби
Ознаки хондромаляції надколінка вирізняються такими показниками:
- болем в області коліна, який може проявлятися під час руху, навантажень і в стані спокою;
- яскраво вираженими больовими відчуттями під час згинання та розгинання коліна;
- хрускотом у коліні, що виникає під час руху ноги.
Якщо не почати своєчасне лікування, хондромаляція колінної чашечки може призвести до того, що больові відчуття будуть зростати. Крім цього, можуть виникнути ускладнення, коли навіть виконання найпростіших повсякденних справ стає проблематичним внаслідок болю. Щоби наслідки хондромаляції надколінка не застали вас зненацька, необхідно при перших ознаках захворювання звернутися до лікаря.
Діагностика хондромаляції надколінка
Для діагностики захворювання лікарі використовують такі методи:
- магнітно-резонансну томографію;
- рентгенографію;
- комп'ютерну томографію;
- артроскопію;
- УЗД.
Лікування хондромаляції надколінка
Це захворювання можна вилікувати кількома способами. Ефективність кожного з них у конкретному випадку визначає лікар, усе залежить від складності та ступеня патології. У кожному індивідуальному випадку лікар може призначити:
- медикаментозне лікування, що полягає в прийомі болезаспокійливих;
- тейпування - наклеювання спеціальних пластирів;
- застосування охолоджених компресорів;
- застосування стабілізаторів;
- фізіотерапію.
Якщо не допомагають стандартні методи в лікуванні такої хвороби, як хондромаляція надколінка, операція може стати єдиним виходом. Після хірургічного втручання зазвичай призначається реабілітація, яка сприяє відновленню надколінка.
Хондромаляція надколінка: прогноз одужання
На жаль, навіть лікар не завжди зможе дати точний прогноз стосовно одужання. Хондромаляція надколінка — це складна хвороба, тому організм пацієнта може повести себе по-різному після лікування. Однак точно відомо, що чим раніше пацієнт почне лікування, тим із меншою кількістю наслідків він зіткнеться.
Профілактика хондромаляції надколінка
Щоби запобігти появі та розвитку хвороби, дотримуйтеся таких правил:
- якщо ви займаєтеся спортом, то перед складними вправами не забувайте робити розминку;
- розподіляйте навантаження рівномірно по всьому тілу, а не тільки на ноги;
- намагайтеся добирати максимально зручне та відповідне вам взуття.
Питання-Відповідь
Чи можна вилікувати хондромаляцію надколінка без операції?
Тільки ваш лікар може дати об'єктивну відповідь на це питання. Результат залежить від стадії хвороби та наявності або відсутності ускладнень. Тому вам потрібно орієнтуватися на вказівки лікаря. Зверніться в клініку за консультацією ортопеда-травматолога.
Чи можна побачити хондромаляцію колінного суглоба на УЗД?
У більшості випадків УЗД цілком достатньо, щоб діагностувати це захворювання. Однак в особливо складних випадках лікар може призначити детальнішу діагностику, в якій, крім УЗД, є рентген, КТ та інші методи детального обстеження.
Чого не можна робити при хондромаляції надколінка?
Не можна переобтяжувати себе сильним фізичним навантаженням (і особливо це стосується травмонебезпечних видів спорту) та порушувати вимоги лікаря щодо профілактики хвороби. Якщо вам робили операцію, то потрібно періодично ходити до реабілітолога, щоб той робив спостереження за поточним станом. Якщо дотримуватися всіх цих правил, то прогноз на одужання буде цілком позитивним.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Який лікар лікує хондромаляцію надколінка
Лікуванням хондромаляції колінного суглоба займається лікар ортопед-травматолог. Якщо проблема виявлена у дитини, то з нею варто звернутися до дитячого ортопеда. При перших симптомах захворювання потрібно негайно звернутися в нашу клініку МЕДІКОМ, в один із підрозділів на Оболоні та Печерську. Наші фахівці проведуть точну діагностику та призначать ефективне лікування хондромаляції колінного суглоба у Києві. Щоб записатися на консультацію фахівця, зателефонуйте нам або залиште свої контакти у формі зворотного зв'язку. Наш менеджер зв'яжеться з вами в найближчі робочі години і в разі необхідності відповість на всі ваші запитання.
Сертифікати
Вiдгуки
Хочу висловити велику подяку доктору клініки Медіком Максиму Анатолійовичу Циганкову! Через велику вагу у мене розвинулася хондромаляція надколінника. Біль був сильний, я вже не могла нормально пересуватися. Дуже шкодую, що не звернулася до лікаря за перших симптомів, а дотягнула до того, що мені довелося робити операцію. Та все ж я дуже рада, що мені попався чудовий лікар, котрий буквально поставив мене на ноги! Низький вам уклін!
Звертався з проблемою коліна в Медиком місяць тому. Діагностували хондромаляцію надколінка. Добре, що це лікується консервативними методами та непотрібна операція. Дякую за допомогу лікарю-травматологу Ігорю Івановичу Копейкіну!
Я частий клієнт ортопеда-травматолога, оскільки професійно займаюся спортом. Коліна - моє слабке місце, на жаль. Звернувся у Медіком до травматолога. Лікар виявив у мене хондромаляцію надколінка. Завдяки його грамотному лікуванню я швидко повернувся до своїх спортивних занять. Надалі обіцяв лікареві більше себе берегти і за перших симптомів не займатися самолікуванням, а йти до нього на прийом.
Пришел в Медиком на пр-те Героев Сталинграда с сильной болью в колене. Накануне был на тренировке по футболу и неудачно упал. Купил в аптеке мазь, помазал наночь. Надеялся, что само пройдет, так как не особо люблю ходить по врачам. Но не прошло(( Записался на прием к травматологу Сахань Руслану Васильевичу. Пришлось сделать КТ, чтобы врач увидел реальную картину моей проблемы. Хорошо, что не было перелома. Оказалось, у меня хондромаляция надколенника. Обошлось физиотерапией, таблетками и тейпированием, а то не хотел очень операции.
Показати ще 1
Всього 4 відгуків