Гемітиреоїдектомія (резекція частки щитовидної залози) у Києві
Хірургічне втручання – найефективніший метод лікування раку та деяких інших патологій щитоподібної залози. Але не завжди потрібно видаляти весь орган, при можливості проводиться органозберігаюча операція – гемітиреоїдектомія, в Києві її можна зробити у клініці МЕДІКОМ на Оболоні. Це видалення лише тієї частки залози, де локалізується пухлина. Таким чином, можна знизити негативні наслідки для організму, зберегти функцію органу на максимально можливому рівні.
Показання до гемітиреоїдектомії
Резекцію частки щитовидної залози доводиться робити, якщо у ній розвивається ракова пухлина. Інші показання до гемітиреоїдектомії – це гіпертиреоз, тиреотоксикоз, виявлення кальцинатів та доброякісних новоутворень, які:
- стискають навколишні органи, кровоносні судини;
- представлені багатьма вузлами;
- продукують надмірну кількість гормонів.
Часткове видалення щитовидної залози допомагає вберегти здорову частину органу від ураження патологічним процесом. У випадку із злоякісними пухлинами таким чином можна запобігти подальшому розвитку раку, появі метастазів.
Протипоказання до часткового видалення щитовидної залози
Операція з видалення однієї частки щитоподібної залози не проводиться, якщо у пацієнта наявні:
- ураження обох часток залози;
- важкі серцево-судинні захворювання;
- занедбані стадії злоякісного процесу;
- загострення хронічних хвороб.
Підготовка до гемітиреоїдектомії
Перед резекцією частки щитовидної залози проводиться консультація ендокринолога, а також призначаються дослідження:
- УЗД щитоподібної залози;
- загальний аналіз крові;
- біопсія новоутворення для цитологічного аналізу його тканин;
- визначення рівня гормонів щитоподібної залози;
- коагулограма;
- загальний аналіз сечі;
- лабораторні тести на ВІЛ, RW, гепатит В і С;
- ЕКГ;
- рентген грудної клітки.
Лікар може призначити інші дослідження та направити пацієнта на прийом до відповідних спеціалістів, якщо виявить ознаки захворювань, які можуть бути протипоказаннями до проведення гемітиреоїдектомії. Перед операцією може бути рекомендоване припинення прийому деяких лікарських засобів.
Як проходить видалення частки щитовидної залози
Гемітиреоїдектомію проводять традиційним способом - у вигляді відкритого хірургічного втручання, або у вигляді малотравматичної операції, з використанням ендоскопічного обладнання. У другому випадку навіть не залишається помітних шрамів, адже доступ забезпечується через невеликі розрізи у пахвовій западині чи в області ареоли молочної залози.
Операція триває близько 0,5-1 години або трохи довше, використовується загальний наркоз. Під час ендоскопічної операції процес контролюється візуально за допомогою мініатюрної відеокамери, забезпечується висока точність рухів, мінімізується ризик пошкодження розташованих поруч судин, нервів, органів дихання, паращитоподібних залоз. Наприкінці хірургічного втручання обладнання вилучається, накладаються шви.
Лікар надає рекомендації щодо безпечної і швидкої реабілітації після гемітиреоїдектомії. У випадку, коли часткове видалення щитовидної залози проводиться ендоскопічним методом, відновлення проходить швидше, вже на другий день вилучається дренаж, у стаціонарі потрібно залишатися лише 2-3 дні.
Після гемітиреоїдектомії потрібно періодично здавати аналізи на рівень гормонів щитоподібної залози, за результатами яких лікар визначить, чи потрібний прийом гормональних препаратів. Слід обов'язково відвідувати ендокринолога, щоб уникнути можливих розладів гормонального фону. Якщо проводиться гемітиреоїдектомія при онкопатології, потрібне подальше спостереження. Можливе призначення радіотерапії чи хіміотерапії.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Гемітиреоїдектомію в Києві можна зробити у різних медичних закладах, але просимо звернути увагу на переваги клініки МЕДІКОМ:
- Висока точність діагностики та ефективне лікування, завдяки компетентності і багаторічному досвіду наших лікарів.
- Застосування сучасних, при можливості — органозберігаючих методів лікування.
- Стаціонар з комфортними умовами та уважним медичним персоналом.
- Доступна ціна гемітиреоїдектомії.
Питання-Відповідь
Чи потрібно пити гормони після видалення частки щитовидної залози?
Після гемітиреоїдектомії частина щитоподібної залози, яка залишилася, може збільшити продукцію гормонів, і їх рівень у крові нормалізується. У такому випадку прийом препаратів може не знадобитися. Перевірити, чи вистачає у вас гормонів після операції, допоможе аналіз на ТТГ.
Які можуть бути ускладнення після гемітиреоїдектомії?
Можливі ускладнення після гемітиреоїдектомії - це кровотеча, поява гематоми, набряків, дисфункція паращитоподібних залоз, пошкодження органів, розташованих поруч із щитоподібною залозою, розвиток інфекцій. Але частота виникнення ускладнень після часткового видалення органу менша, ніж після видалення всієї залози. Щоб мінімізувати ризики, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря під час реабілітації.
Чи можна уникнути операції на щитовидці?
Рішення про необхідність операції приймається на основі результатів діагностики. Дізнатися про оптимальні методи лікування, які підходять саме вам, можна на консультації ендокринолога.
Лікарі
Проведенням гемітиреоїдектомії у Києві у клініці МЕДІКОМ займаються лікарі, які використовують у своїй практиці найефективніші методи та дотримуються сучасних протоколів при лікуванні пацієнтів із захворюваннями ендокринних залоз. Щоб дізнатися, чи потрібна операція вам і яке хірургічне втручання є оптимальним у вашому випадку, запишіться на прийом за телефоном (044) 503–77–77, напишіть нам у Тelegram bot, або на сайті у чаті.
Вартість гемітиреоїдектомії в Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
2700 грн
запис на прийом
|
|
1663. Консультація ендокринолога Кваченюка А.М.,професора д.м.н. - повторна
|
2000 грн
запис на прийом
|
3107. Цитологічне дослідження пунктату щитоподібної залози
|
800 грн
запис на прийом
|
800 грн
запис на прийом
|
330. Антитіла до пероксидази щитоподібної залози (АТПО)
|
480 грн
запис на прийом
|
1324. * Аутоімунні захворювання щитоподібної залози - скринінг (ТТГ, АТПО, АТТГ)
|
980 грн
запис на прийом
|
1560 грн
запис на прийом
|
|
5371. * Програма консультацій і досліджень " Обстеження перед операцією " (Враховано знижку 20%)
|
5670 грн
запис на прийом
|
4169. * Гемітіреоїдектомія
|
21000 грн
запис на прийом
|
4170. * Гемітіреоїдектомія тотальна
|
27000 грн
запис на прийом
|
5203. * Гемітиреоїдектомія при онкопатології
|
38000 грн
запис на прийом
|
3094. Пункційна біопсія щитоподібної залози
|
2500 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо пацієнтів зі всіх районів Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Скільки разів не зверталася до лікарів Медікому - одне приємне враження. І цього разу з такою серйозною проблемою вдалося справитися. Хай вам руки не болять, дорогі лікарі! І мирного неба всім!
Як грім серед ясного неба прозвучав мій діагноз - гіпертиреоз. Після численних консультацій, обстежень, аналізів звернулась в клініку для оперативного втручання. Тут мені зробили органозберігаючу операцію під загальним наркозом. Зараз я помалу відновлююсь, відвідую ендокринолога. Головне, що все відбулося без ускладнень і швидко. Спасибі лікарю ендокринологу Кваченюку А.М. за професійну підтримку і увагу.