
Біопсія претрахеальних лімфатичних вузлів у Києві
Біопсія лімфатичного вузла — це процедура, під час якої вилучається лімфовузол, його частина або береться зразок його клітин для проведення гістологічного або цитологічного аналізу. Для пацієнтів з пухлинними, запальними патологіями та низкою інших захворювань цей метод має дуже важливе значення, адже саме він дозволяє встановити точний діагноз. Розуміючи хвилювання перед проведенням біопсії, лікарі МЕДІКОМ у Києві можуть запевнити вас, що у нашій клініці таке дослідження проводиться максимально безпечно, комфортно, з гарантією високої точності результатів.
Показання до біопсії претрахеальних лімфатичних вузлів
Лімфовузли виконують функцію природних фільтрів, у яких затримуються патогенні мікроорганізми — збудники інфекційно-запальних хвороб, а також злоякісні клітини — метастази від ракових пухлин, що поширюються по організму лімфогенним шляхом (через лімфу). У тілі людини нараховується кілька сотень лімфатичних вузлів. Претрахеальні лімфовузли розташовані спереду від трахеї, в області шиї. Якщо вони збільшуються, стають болісними, для з'ясування причин і точної діагностики захворювання призначається біопсія.
Біопсія претрахеальних лімфатичних вузлів може проводитися, якщо:
- лімфатичний вузол збільшився з невідомих причин;
- лімфовузол збільшився під час інфекційного захворювання та не зменшився після лікування;
- збільшення лімфовузла відбулося на фоні онкозахворювання або при підозрі на наявність раку, потрібно провести діагностику та стадіювання онкопатології;
- за результатами УЗД всередині лімфатичного вузла виявлена порожнина, заповнена рідиною;
- необхідний контроль ефективності проведеного лікування.
Біопсію лімфатичних вузлів не можна провести, якщо у пацієнта виявлені протипоказання. До них відносяться порушення згортання крові, системні інфекції, гострі запальні захворювання, гнійно-запальний процес, тяжкий загальний стан пацієнта. Можливість проведення процедури визначається лікарем за результатами проведених обстежень та особливостей клінічної картини.
Яка послуга вас цікавить?
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Підготовка до біопсії лімфовузла
Перед процедурою проводиться консультація хірурга, можуть призначатися обстеження — аналізи крові, сечі, УЗД, рентген чи інші методи діагностики. За згодою лікаря потрібно тимчасово припинити прийом антикоагулянтів. Особливості підготовки перед біопсією лімфатичних вузлів залежатимуть від методу її виконання. Зокрема, якщо планується застосування загального наркозу, у день проведення процедури не можна вживати їжу та пити.
Як проводиться біопсія претрахеальних лімфатичних вузлів
Процедура проведення біопсії лімфатичних вузлів може проводитися по-різному, залежно від клінічного випадку і від того, який аналіз заплановано — цитологічний або гістологічний. Існують наступні види біопсії претрахеальних лімфатичних вузлів:
- тонкоголкова пункційна біопсія лімфатичних вузлів під контролем УЗД — проводиться шприцем з тонкою голкою, за допомогою якого відбирається зразок клітин, що відправляється на цитологічний аналіз;
- трепан-біопсія — проводиться під контролем УЗД за допомогою інструменту з товстою голкою, якою відбирається стовпчик тканини для гістологічного аналізу;
- інцизійна біопсія — вилучення частки лімфатичного вузла хірургічним шляхом для гістологічного аналізу;
- ексцизійна біопсія лімфовузла — повне вилучення лімфатичного вузла хірургічним шляхом з подальшим проведенням гістологічного аналізу.
Процедура проводиться з місцевим знеболенням або під загальним наркозом (для інцизійної та ексцизійної біопсії). Застосування УЗД-контролю під час пункційної біопсії та трепан-біопсії дозволяє відібрати біоматеріал максимально точно з ділянки, у якій спостерігаються патологічні зміни і мінімізувати ризик хибнопозитивного результату біопсії лімфатичного вузла. Варто зазначити, що гістологічний аналіз зразка є більш інформативним, ніж цитологічний, і при підозрі на онкологічне захворювання перевага віддається гістології.
Після біопсії лікар надає рекомендації пацієнту. Протягом перших кількох днів потрібно утриматися від прийому гарячої ванни та душу, не відвідувати лазню та сауну, не купатися у відкритих водоймах та басейнах, уникати фізичних навантажень.
Переваги біопсії претрахеальних лімфатичних вузлів в МЕДІКОМ
Потрібно здати біопсію лімфовузлів у Києві? Зверніться до фахівців з багаторічним досвідом — лікарів Клініки МЕДІКОМ, у якій ви зможете:
- Пройти діагностику з комфортом.
- Бути впевненими у достовірності результатів обстеження.
- За потреби пройти консультацію лікаря будь-якої медичної спеціальності.
- Виконати інші дослідження, якщо вони необхідні.
- Отримати експертну медичну допомогу відповідно до сучасних протоколів та стандартів лікування.
Питання-Відповідь
Чи є протипоказання до проведення біопсії лімфовузлів?
Біопсію лімфатичних вузлів не можна проводити при важкому загальному стані пацієнта, за наявності системних інфекцій, гнійному запаленні, порушеннях згортання крові.
Скільки триває біопсія лімфовузлів?
Це залежить від обраного методу. Пункційна біопсія триває близько 15-20 хвилин, трепан-біопсія — до півгодини, інцизійна та ексцизійна біопсія лімфовузла — від 30 до 60 хвилин.
Чи боляче робити біопсію лімфовузла?
Пункційна біопсія лімфатичних вузлів та трепан-біопсія проводяться з місцевим знеболенням. Інцизійна та ексцизійна біопсія можуть проводитися під загальним наркозом. Тому пацієнт не відчуває болю під час взяття зразка. Дискомфортні відчуття після процедури можуть бути усунені знеболюючими засобами.
Які бувають ускладнення після біопсії лімфовузла?
Після біопсії претрахеальних лімфатичних вузлів можливий розвиток кровотечі, інфікування, пошкодження нервів, розвиток лімфедеми. Повністю виключити виникнення ускладнень неможливо, але можна знизити його. Для цього потрібно робити біопсію лише у надійній клініці — такій, як МЕДІКОМ, а також дотримуватися рекомендацій лікарів до та після проведення процедури.
Лікарі
Який лікар проводить біопсію лімфовузла — дізнайтеся інформацію на нашому сайті або запитайте у адміністратора під час запису на прийом. Наші спеціалісти регулярно підвищують свою кваліфікацію та дбають про високий рівень надання медичної допомоги пацієнтам. Запишіться на консультацію за телефоном (044) 503–77–77, за допомогою чату на сайті або у Тelegram bot.
Вартість біопсії лімфовузлів в Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
4306. * Програма «Пункційна біопсія новоутворень (м’яких тканин та лімфоузлів) з цитологічним дослідженням пунктату»
|
2460 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.