Антромастоїдотомія в Клініці МЕДІКОМ
Гострий або хронічний гнійний отит загрожує небезпечними ускладненнями — поширенням запалення на мозкові оболонки, ураженням лицьового нерва, глухотою. Щоб не допустити такі наслідки, у Клініці МЕДІКОМ у Києві проводиться антромастоїдотомія. Ця операція допомагає усунути скупчення гною та патологічно змінені тканини, щоб припинити розвиток інфекційно-запального процесу, врятувати слух, здоров’я та життя пацієнта.
Показання до антромастоїдотомії
Антромастоїдотомія — це операція при гнійних отитах середнього вуха і мастоїдиті. Гнійний отит середнього вуха — це запалення даного відділу органу слуху, яке супроводжується скупченням гною. Мастоїдит — це запалення заднього відділу середнього вуха — комірчастих структур соскоподібного відростка скроневої кістки. Ці захворювання проявляються такими симптомами, як:
- біль у вусі та за вухом;
- почервоніння шкіри за вухом;
- підвищення температури тіла;
- ознаки загальної інтоксикації;
- запаморочення;
- шум у вусі;
- зниження якості слуху;
- виділення гною з вуха.
Хронічна форма гнійного отиту може тривати роками. Антромастоїдотомія проводиться як для лікування самих цих захворювань, так і при розвитку їх ускладнень — поширення гнійно-запального процесу на оболонки мозку, розладу функцій лицьового нерва. Рішення про необхідність такого хірургічного втручання приймає лікар-отоларинголог після обстеження пацієнта та за відсутності протипоказань до даного методу лікування.
Яка послуга вас цікавить?
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Протипоказання до проведення антромастоїдектомії
Не можна проводити хірургічне лікування мастоїдиту та гнійного отиту середнього вуха пацієнтам з інсультом, інфарктом, загальним важким станом. Якщо у пацієнта розвинулися небезпечні ускладнення цих захворювань з ураженням нервів, мозку, операція є життєво необхідною та проводиться у найближчий час.
Як проводять антромастоїдектомію
Перед антромастоїдотомією пацієнт проходить обстеження, що включає:
- аналізи крові — біохімічний, клінічний, коагулограму, дослідження на інфекції;
- аудіограму;
- рентген;
- КТ скроневих кісток, навколоносових пазух, головного мозку;
- ЕКГ;
- консультацію отоларинголога, анестезіолога, терапевта (та інших спеціалістів, якщо є відповідні медичні показання).
Перед операцією потрібно тимчасово припинити прийом деяких лікарських засобів (у тому числі антикоагулянтів), що обов'язково обговорюється з лікарем.
Хірургічне лікування мастоїдиту проводиться під загальним наркозом або з використанням місцевого знеболення. За вухом робиться розріз, розтин соскоподібного відростка скроневої кістки, відкривається порожнина вуха. Видаляється гній та всі уражені гнійно-запальним процесом частини кістки. Проводиться обробка антибактеріальними препаратами. Встановлюється дренаж, накладається стерильна пов’язка, яка фіксується бинтом. Якщо була видалена значна частина тканин, пацієнту у майбутньому може бути рекомендована мастоїдопластика, яка дозволить закрити порожнину після розтину.
Реабілітація після антромастоїдектомії
Перші дні після антромастоїдотомії пацієнт проводить у стаціонарному відділенні Клініки МЕДІКОМ, надалі — продовжує лікування амбулаторно. У період відновлення потрібно відмовитися від будь-яких процедур, відвідування сауни та лазні, фізичних навантажень. Упродовж 1-3 місяців не можна подорожувати літаком. Детальну інформацію про реабілітаційний період ви отримаєте від лікаря під час консультації.
Переваги антромастоїдектомії в МЕДІКОМ
Лікування запальних захворювань вуха різного ступеня складності варто довірити лікарям Клініки МЕДІКОМ. У нас ви зможете:
- Виконати комплексну діагностику, щоб дізнатися точний діагноз.
- Пройти як консервативне, так і хірургічне лікування.
- За потреби консультуватися зі спеціалістами будь-якого профілю.
- Відчувати комфорт та піклування медичного персоналу на всіх етапах лікування.
Питання-Відповідь
Що таке антрум у вусі?
Антрум, або соскоподібна печера, — це порожнина, яка з одного боку сполучається з порожниною середнього вуха, а з іншого — з комірками соскоподібного відростка скроневої кістки. Запалення слизової оболонки антруму називається мастоїдит. Найчастіше він розвивається через поширення інфекційно-запального процесу з порожнини середнього вуха під час отиту, але іноді запалення починається саме з антруму, наприклад, після травми у цій області.
Чи потрібна підготовка до антромастоїдотомії?
Перед антромастоїдотомією обов’язково проводиться передопераційне обстеження — лабораторні аналізи, рентген, КТ, ЕКГ та інші дослідження, які призначить лікар. Пацієнт має проконсультуватися з отоларингологом, терапевтом, анестезіологом. Також обговорюється прийом лікарських препаратів, адже використання деяких з них (зокрема антикоагулянтів) потрібно тимчасово припинити.
Які можливі ускладнення після антромастоїдектомії?
Основні ускладнення антромастоїдектомії — рецидивуючий мастоїдит та нагноєння завушного рубця. Якщо продовжує розвиватися гнійно-запальний процес, знов проявляються ознаки отиту, мастоїдиту, необхідно терміново звернутися до лікаря.
Лікарі
Багаторічний досвід, сучасні технології, надійне оснащення операційних блоків допомагає нашим спеціалістам ефективно допомагати пацієнтам навіть із занедбаними формами захворювань. Дізнатися більше про те, які лікарі виконують антромастоїдектомію у Клініці МЕДІКОМ у Києві, можна у відповідному розділі сайту, а записатися на консультацію — за телефоном (044) 503–77–77, за допомогою повідомлення у Тelegram bot або на сайті у чаті.
Вартість антромастоїдотомії в Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
|
885. Консультація дитячого отоларинголога
Дитячий
|
1200 грн
запис на прийом
|
1600 грн
запис на прийом
|
|
5665. Консультація отоларинголога дорослого/дитячого з проведенням діагностичної ендоскопії
|
1650 грн
запис на прийом
|
5666. Консультація провідного дорослого/дитячого отоларинголога з проведенням діагностичної ендоскопії
|
1850 грн
запис на прийом
|
643. Мікроотоскопія
|
500 грн
запис на прийом
|
5269. Комплексне дослідження матеріалу з вуха: ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма
|
1280 грн
запис на прийом
|
5252. Бактеріологічне дослідження з обох вух. Ідентифікація мікроорганізмів, грибів Candida spp. Антибіотикограма і антимікотикограма
|
2030 грн
запис на прийом
|
4699. * Антромастоїдотомія
|
29000 грн
запис на прийом
|
5102. Ендоскопія вуха
|
800 грн
запис на прийом
|
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.