Послуга на даний момент недоступна. Залиште заявку і ми повідомимо, коли з’явиться.
Відеосігмоскопія в Києві
Cигмоскопія (сигмоїдоскопія) – це діагностична процедура, яка використовується для огляду нижньої частини товстої кишки (складає близько 60 см та має назву сигмовидної кишки) та допомагає виявити такі захворювання як колоректальний рак.
Це дослідження також називають відеосигмоскопія, тому що для її виконання застосовують інструмент сигмоїдоскоп, який являє собою тонку гнучку трубку, що містить камеру та світло для огляду внутрішньої частини товстої кишки. Саме він дозволяє лікарю побачити на власне око всі патологічні зміни та оцінити стан слизової оболонки кишківника. Також, за необхідності, під час процедури можна вилучити шматочок тканини для подальшої біопсії.
Під час сигмоскопії сигмоїдоскоп вводять через задній прохід і пряму кишку, обережно направляються його через сигмовидну кишку, щоб знайти поліпи, новоутворення та інші аномальні ділянки. Якщо під час сигмоскопії кишківника лікар помітить будь-які порушення, він може призначити колоноскопію, більш розширене обстеження, яке може надати додаткову інформацію про стан шлунково-кишкового тракту.
Показання до сигмоскопії
Сигмоскопія може бути призначена при підозрі на наявність поліпів – доброякісних виростів на слизовій оболонці кишки, або злоякісних новоутворень сигмовидної кишки. Також цю діагностичну процедуру призначають в ході скринінгу колоректального раку для виявлення захворювання у людей, в яких немає симптомів. Чим раніше буде виявлений рак, тим більше шансів на його успішне лікування.
Інколи процедура використовується для видалення сторонніх тіл прямої кишки та з метою лікування таких захворювань, як променевий проктит, чи зупинки кровотечі.
Дослідження показане при таких симптомах:
- кровотеча із заднього проходу,
- біль у нижній частині живота,
- зміни в роботі кишківника (діарея або запори),
- немотивована втрата ваги,
- загальна слабкість.
Протипоказання
Протипоказаннями до проведення сигмоскопії є такі стани:
- перфорація кишки,
- гострий дивертикуліт (запалення виростів слизової оболонки кишківника),
- перитоніт.
Серед відносних протипоказань може бути неналежна підготовка кишківника.
Підготовка до сигмоскопії кишківника
Після призначення сигмоїдоскопії лікар дає інструкції щодо якісної підготовки.
У більшості випадків необхідно дотримуватися спеціальної дієти. Так, може бути рекомендована рідка дієта за 24 години до процедури, що допомагає мінімізувати кількість калових мас в товстій кишці та полегшує діагносту візуалізацію будь-яких аномальних змін.
На цьому етапі можна вживати знежирений бульйон, соки без м’якоті (яблучний, виноградний, помаранчевий), воду.
Крім змін дієти, важливо спорожнити товсту кишку. Зазвичай для цього призначають проносні засоби та/або клізму. Також, можливо доведеться призупинити прийом деяких ліків, аби уникнути ускладнень. Це може стосуватися антикоагулянтів та нестероїдних протизапальних засобів.
Як проводиться відеосигмоскопія
Частіше за все, процедура проводиться під седацією (медикаментозним сном). Пацієнта вкладають на лівий бік з колінами, притягнутими до грудей. Лікар проводить пальцеве ректальне дослідження, щоб підготувати анальний отвір до введення сигмоїдоскопа.
Інструмент обережно вводять в задній прохід та проводять через товсту кишку. Зображення за камери сигмоїдоскопа надсилаються на відеомонітор. Лікар їх переглядає та приймає рішення з приводу подальших дій. Якщо виявляються поліпи або інші новоутворення, може бути проведена біопсія або видалення поліпів.
Результати сигмоскопії та подальша біопсія (якщо була проведена) допомагають встановити точний діагноз та визначитися з подальшою тактикою лікування. Звіт після дослідження містить детальну інформацію про діагноз, зразки тканини та відповідні рекомендації.
Переваги відеосигмоскопії в МЕДІКОМ
- Сучасне обладнання та досвідчені лікарі проводять дослідження за міжнародними протоколами.
- Процедура проводиться під седацією, тому безболісна і комфортна для пацієнта.
- Для інтерпретації результатів можуть бути залучені суміжні спеціалісти.
- За необхідності, призначене лікування можна пройти в нашій клініці.
Питання-Відповідь
Що показує сигмоскопія?
Сигмоскопія - це вид ендоскопічної діагностики прямої та сигмовидної кишки, який дозволяє виявити наявність поліпів та злоякісних новоутворень слизової оболонки нижньої частини товстої кишки.
Чим відрізняється сигмоскопія та колоноскопія?
Сигмоскопія на відміну від відеоколоноскопії дає можливість оцінити стан та патологічні зміни не тільки прямої кишки, як колоноскопія, а і сигмовидної. Також колоноскопія виконується іншим інструментом - колоноскопом.
Чи ефективна сигмоскопія в онкодіагностиці?
На консультації онколог може призначити сигмоскопію, як ефективний метод онкодіагностики. Під час відеосигмоскопії можна побачити злоякісні новоутворення (рак) товстої кишки, що є досить частим видом онкології ШКТ.
Чи застосовується анестезія під час проведення відеосигмоскопії?
Заради комфорту пацієнта сигмоскопія може проводитися під наркозом, якщо немає протипоказань. В такому випадку необхідна попередня консультація анестезіолога.
Де зробити сигмоскопію кишечника
Пройти сигмоскопію в Києві можна в Клініці МЕДІКОМ після консультації лікаря або за направленням іншого спеціаліста.
Записатися на сигмоскопію можна цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном: (044)503-77-77.
Лікарі
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
2005. Відеосігмоскопія
|
1600 грн
запис на прийом
|