Тимпанопункція у Києві
Тимпанопункція — це мікрохірургічна операція в отоларингології, яка також має назву «парацентез» (з грецької paracentesis — прокол). Вона передбачає прокол (надріз) барабанної перетинки для зниження тиску в порожнині середнього вуха та видалення з неї ексудату (патологічного секрету, який утворюється при запаленні). Тимпанопункцію в Києві в Клініці МЕДІКОМ призначають та проводять тільки досвідчені отоларингологи після ретельного обстеження. Високий професіоналізм наших лікарів дозволяє проводити процедуру максимально точно, безпечно, з найліпшим результатом та без ризику післяопераційних ускладнень. Зробивши тимпанопункцію у нас, ви гарантуєте собі швидке одужання та збереження слуху.
Особливості парацентезу барабанної перетинки
Підставою для проколу барабанної перетинки є відсутність позитивного ефекту від застосування консервативної терапії.
Якщо після антибіотикотерапії симптоми отиту повертаються впродовж декількох місяців, прокол барабанної перетинки роблять для:
- видалення патологічного секрету із середнього вуха;
- введення ліків безпосередньо до осередку запалення.
Це допомагає уникнути ускладнень, які може спричинити наявність запалення середнього вуха, — порушення слуху, затримка розвитку мовлення, соціальних навичок і т. п. у дітей, розповсюдження інфекції у сусідні тканини.
Під тиском ексудату (фізіологічної рідини, що утворюється при запальних процесах), який накопичився в середньому вусі, може статися спонтанна перфорація (розрив) барабанної перетинки. Наслідки розриву — довге загоєння з великою вірогідністю утворення рубців, зниження гостроти слуху.
Якщо традиційне лікування недієве (або зовсім не проводилося), барабанна перетинка не розірвалася самостійно та не була проколота лікарем, інфекція поширюється. Це може викликати:
- запальний процес у внутрішньому вусі;
- запалення соскоподібного відростка (кісткового виступу за вухом);
- утворення гнійних кіст та пошкодження соскоподібного відростка;
- інфікування тканин черепа (зокрема може виникнути запалення мозкових оболонок та абсцес мозку);
- розвиток патологій слухового апарату (зокрема втрату чи погіршення слуху).
Показання до тимпанопункції
Отоларинголог може призначити тимпанопункцію, якщо є:
- тривала доперфоративна стадія середнього гнійного отиту;
- почервоніння та випинання барабанної перетинки;
- наростання клінічних проявів отиту;
- наявність патологічних виділень із вуха;
- гематотимпанум;
- рецидивуючий отит;
- сильний різкий біль у вусі;
- відсутність ефекту від антибіотикотерапії.
Тимпанопункцію проводять у доперфоративній стадії гнійного отиту. В цей період пацієнт може відчувати менінгеальні симптоми (головний біль, нудоту, сонливість, стійке підвищення температури тіла тощо) та мати ознаки вираженої інтоксикації. При цьому спостерігаються зміни у загальному аналізі крові.
Також тимпанопункція показана для:
- взяття зразка ексудату на аналіз;
- введення медикаментів безпосередньо у вогнище запалення;
- проведення рентгенографії із введенням у барабанну перетинку спеціального препарату.
Протипоказання до тимпанопункції
Операцію не проводять пацієнтам, які нещодавно перенесли хірургічне втручання на вусі. Її не роблять за наявності рубців на перегородці. Також тимпанопункція протипоказана дітям віком до 6 місяців.
Особливості підготовки до тимпанопункції
Перед проведенням процедури слід отримати консультацію отоларинголога. Лікар збере анамнез та проведе ретельне обстеження. Зазвичай, воно включає перевірку цілісності барабанної перетинки та чутливості мембрани до коливань звуку. Якщо підозрюється можливість ускладнень, може бути призначена томографія. Також слід пройти консультацію анестезіолога з вибору методу знеболювання. Прокол перетинки проводять після усунення запалення.
Як проходить тимпанопункція?
Процедуру проводять досвідчені лікарі-отоларингологи в умовах стаціонару, у відділенні ЛОР-хірургії Клініки МЕДІКОМ. Для цього використовують спеціальну парацентезну голку. У процесі проколу барабанної перетинки патологічний ексудат, накопичений у середньому вусі, вивільняється у зовнішній слуховий прохід. Прокол невеликого діаметру роблять у певному місці, що сприяє швидкому загоєнню тканин та покращенню самопочуття пацієнта.
Тимпанопункція проводиться з використанням одного з трьох видів анестезії:
- провідникової (ін'єкційної);
- аплікаційної (нанесення анестетика на перетинку ватним тампоном);
- загальної (використовується рідко).
Етапи проведення тимпанопункції:
- пацієнт приймає горизонтальне положення, повернувши голову набік (процедура може проводитися в положенні сидячи);
- лікар обробляє слуховий прохід антисептичним засобом;
- пацієнту проводять анестезію;
- лікар робить прокол у задньому квадранті барабанної перетинки для вивільнення патологічного вмісту;
- у разі сильного запалення можливе одночасне введення антибіотиків;
- за необхідності багаторазового введення медикаментів, встановлюється спеціальний катетер.
Після проведення парацентезу пацієнт відчуває помітне полегшення. Біль у вусі стихає, знижується температура тіла. Після процедури відбувається швидке загоєння тканин та нормалізація слуху.
Відновлення після тимпанопункції
Для швидкого одужання після проведення процедури треба виконувати такі рекомендації:
- приймати медикаменти, які виписав лікар-отоларинголог;
- перші дні після проколу міняти вушні тампони до 6 разів на добу;
- відвідувати лікаря для трансімпанального введення лікарських препаратів (за показаннями);
- не допускати попадання у вухо води;
- уникати відвідування лазні та сауни;
- не користуватися ватними паличками та навушниками.
Великий клінічний досвід дозволяє лікарям Клініки МЕДІКОМ успішно проводити всі види операцій на вусі. Якщо дотримуватись усіх перерахованих рекомендацій після тимпанопункції, відновлення триватиме не більше 8 днів.
Особливості тимпанопункції у дітей
Барабанна перетинка у дітей має більшу товщину, ніж у дорослих. Тому при накопиченні рідини вона не випинається. У цьому випадку парацентез показаний за таких симптомів: висока температура, сильний біль у вусі, нудота, млявість. Дитину потрібно терміново показати дитячому отоларингологу з метою оцінки стану барабанної перетинки.
Процедуру дітям проводять під загальною анестезією. Дитину укладають на кушетку та фіксують голову у боковому положенні. Лікар швидко і точно здійснює прокол, після чого стан дитини значно покращується.
Переваги тимпанопункції в нашій клініці
- Висококваліфіковані лікарі-отоларингологи з багаторічним досвідом роботи та науковими медичними ступенями.
- Проведення мікрохірургічних операцій із стандартів сучасної медицини.
- Використання сучасного обладнання для діагностики та лікування ЛОР-захворювань.
- Виправдана ціна тимпанопункції.
- Швидкий процес одужання після тимпанопункції. Відгуки наших пацієнтів свідчать про відмінні результати роботи лікарів.
- Комфортні умови для дорослих та маленьких пацієнтів: як під час очікування, так і у процесі проведення процедури.
Питання-Відповідь
Чи потрібна госпіталізація для проведення тимпанопункції?
Процедура абсолютно безпечна, її тривалість становить близько 10 хвилин. Вона проводиться в умовах стаціонару у відділенні ЛОР-хірургії. За відсутності ускладнень пацієнту не потрібна госпіталізація.
Чи існує ризик зниження слуху після тимпанопункції?
Проколювання барабанної перетинки запобігає накопиченню патологічної рідини в порожнині середнього вуха. Це дозволяє уникнути виникнення спайок та рубців, які найчастіше призводять до зниження слуху. Після проведення тимпанопункції відбувається швидке загоєння та відновлення тканин. Функція слуху повністю зберігається. Для контролю над ходом відновлення після операції необхідно проходити регулярний післяопераційний огляд отоларингологом.
Що буде, якщо не робити тимпанопункцію?
Наростання тиску в порожнині середнього вуха призводить до серйозних патологій та ускладнень. Інфекція може потрапити у внутрішнє вухо та спровокувати зниження гостроти слуху. Також можлива самочинна перфорація перетинки, що характеризується тривалим загоєнням з утворенням рубців та спайок. При поширенні інфекції на мозкову оболонку збільшується ризик менінгіту.
Лікарі
Страждаєте від рецидивуючих отитів? Відчуваєте нестерпний різкий біль у вусі та підвищену температуру? Зробити тимпанопункцію у Києві можна у Клініці МЕДІКОМ на Оболоні. Наші отоларингологи мають багатий практичний досвід проведення малоінвазивних ЛОР-операцій. Вони допоможуть впоратися із захворюванням та полегшити ваш стан. Для запису на прийом до лікаря зателефонуйте до нашого кол-центру або залиште заявку на зворотний зв’язок на сайті клініки.
Вартість тимпанопункції
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
674. * Мірінготомія / парацентез (з однієї сторони)
|
4000 грн
запис на прийом
|
1819. Тимпанопункція
|
2000 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Доньці у “Медікомі” робили парацентез барабанної перетинки. Все минулося без ускладнень. Слух зберігся, біль пройшов, після лікування антибіотиками донька остаточно одужала. Щиро дякую!
Гарна клініка. Чисто, світло, зручно. Персонал у медичних масках. Все на найвищому рівні. Мені у клініці робили парацентез. Все пройшло благополучно, біль у вусі більше не турбує, загоєння пройшло швидко.
Всегда в случае чего обращаюсь в Медиком. Здесь хорошие врачи, не раз уже меня выручали. Когда в очередной раз разболелось ухо, я уже не стал как раньше терпеть. Записался к врачу, хорошо, что место нашлось у нужного специалиста! На консультации я рассказал, что отиты у меня часто. Антибиотики за последний год я уже раза 4 пил. Доктор сказал, что в моем случае необходима тимпанопункция. Мне было так плохо, что я уже был согласен на все. Приятно удивило, что это довольно простая и безболезненная операция. Через неделю я уже и забыл о своих отитах.
Зверталась з дитиною з гнійним отитом у Medicom до В'ячеслава Федоровича Кота, який приймає по вул. Василя Тютюнника 37. Лікар мені сподобався, вміє ладити з дітьми. Дитина спокійно дала себе оглянути і навіть не плакала. Хоча він у мене взагалі боїться лікарів. В'ячеслав Федорович сказав, що треба робити прокол перетинки. Побачивши моє хвилювання, заспокоїв та пояснив суть процедури. Загалом усе пройшло дуже швидко, син навіть не встиг злякатися. Зате йому одразу полегшало.
Я осталась очень довольна работой врачей Медикома. Обращалась к отоларингологу Товстолит В.П. с хроническим отитом. Он порекомендовал мне сделать прокол барабанной перепонки, поскольку она уже была максимально выпячена и могла вот-вот разорваться. Процедуру мне провели очень быстро, врач просто молодец, такой аккуратный и вежливый! После прокола мне сразу же стало легче. Ушла боль в ухе, голова перестала болеть. После этого меня отпустили домой, выписав лекарства и сказав, как ухаживать за ухом. На контрольном осмотре врач сказал, что ранка уже зажила.
Показати ще 2
Всього 5 відгуків