Рак щитовидної залози: діагностика та лікування в Києві
Близько 1% від усіх випадків онкозахворювань припадає на рак щитовидної залози. Також, як і інші ракові пухлини, ці новоутворення можуть тривалий час розвиватися безсимптомно, а ефективність їх лікування є найвищою саме на початкових стадіях. Точна діагностика та ефективне лікування злоякісних новоутворень щитовидної залози проводяться у клініці МЕДІКОМ у Києві на Оболоні (Оболонська набережна, 9).
Що таке рак щитовидної залози
Рак щитовидної залози — це хвороба, при якій у щитовидній залозі розвивається злоякісна пухлина. Вона здатна до необмеженого росту, проростання у навколишні тканини та утворення метастазів у віддалені органи. Захворювання виникає, якщо в органі з'являються атипові клітини, що постійно розмножуються, але не гинуть.
Відомі наступні види раку щитовидної залози: папілярний (найпоширеніший), фолікулярний, медулярний та анапластичний. Перші два характеризуються менш агресивним перебігом, останні розвиваються швидше та більш схильні до метастазування, у тому числі — у віддалені органи.
Лікарі розрізняють такі стадії раку щитовидної залози:
- перша — розміри пухлини — менше 2 см, метастазів немає;
- друга — розмір новоутворення — не більше 4 см, без метастазів;
- третя — збільшення пухлини до розміру більше 4 см, або поширення патологічного процесу на лімфатичні вузли при будь-яких розмірах новоутворення;
- четверта — наявність метастазів, проростання пухлини у сусідні органи, ураження лімфовузлів.
Причини розвитку раку щитовидної залози
Атипові клітини, які дають початок злоякісній пухлині, можуть з'являтися через дію багатьох несприятливих факторів або їх спільну дію. Основними причинами раку щитовидної залози вважаються:
- радіація;
- йододефіцит;
- хімічні канцерогенні речовини;
- порушення гормонального фону;
- прийом деяких лікарських препаратів (зокрема - гормональних);
- хронічне запалення тканин залози;
- вроджена схильність до розвитку ракового захворювання.
Симптоми раку щитовидної залози
У пацієнтів з ранньою стадією онкопатології відсутні симптоми раку щитовидної залози, і у цей час його можна виявити лише за допомогою скринінгового обстеження. Коли новоутворення збільшується, воно тисне на навколишні структури, що призводить до появи наступних ознак захворювання:
- охриплість голосу, при якій відсутні прояви застуди;
- постійне бажання відкашлятися;
- біль у передній частині шиї;
- дискомфорт при ковтанні та диханні;
- поява видимої припухлості в області розташування залози.
Поява таких симптомів — привід до термінового звернення до лікаря, адже втрата часу скорочує шанси на ефективне лікування хвороби.
Діагностика раку щитовидної залози
З підозрами на наявність пухлини потрібно звернутися до ендокринолога. Лікар збере анамнез, огляне вас, пропальпує залозу та призначить різні види обстежень. Для комплексної діагностики раку щитовидної залози необхідні:
- УЗД щитоподібної залози;
- МРТ або КТ;
- аналізи крові на тиреотропний гормон, тироксин та трийодтиронін;
- біопсія новоутворення і проведення цитологічного чи гістологічного аналізу.
Таким чином ендокринолог перевіряє наявність чи відсутність новоутворення, а при виявленні — уточнює, чи є злоякісною пухлина щитовидки.
Лікування раку щитовидної залози
Хірургічне лікування раку щитовидної залози є найефективнішим. Можливі різні варіанти операцій. Найчастіше доводиться проводити тиреоїдектомію — повне видалення залози, адже тільки так можна позбутися новоутворення з більш високими шансами на те, що не залишиться атипових клітин і не виникне рецидив хвороби. І лише на найбільш ранніх стадіях розвитку захворювання можна проводити гемітиреоїдектомію — видалення тільки тієї частки залози, яка уражена онкологічним процесом.
Однак для хірургічного видалення раку щитовидної залози існують протипоказання (порушення коагуляції крові, важкі хронічні захворювання, похилий вік), тому у кожному випадку лікар приймає рішення щодо проведення операції в індивідуальному порядку.
Також при лікуванні раку щитовидки застосовуються інші методи:
- гормональна терапія (супресивна ТТГ-терапія), за допомогою якої пригнічуються тиреоцити;
- таргетна терапія — застосування препаратів, які прицільно згубно впливають на пухлинні клітини;
- радіойодтерапія — використання препаратів радіоактивного йоду, який знищує клітини раку щитоподібної залози.
Правильно підібрана комплексна терапія дозволяє досягти кращих результатів лікування.
Профілактика раку щитовидної залози
Потрібно уникати перебування у місцях з радіоактивним та хімічним забрудненням, вчасно лікувати запальні, ендокринні та інші захворювання, дбати про достатнє вживання йоду, необхідного для синтезу тиреоїдних гормонів. Не робіть спроб самолікування і не застосовуйте лікарські препарати (зокрема, гормональні) на власний розсуд.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Якщо ви виявили у себе чи близької людини ознаки раку щитовидної залози, або діагноз вже встановлений і ви потребуєте лікування, радимо звернутися до нашої клініки, тому що:
- Ми гарантуємо високу якість медичного обслуговування.
- Наші лікарі застосовують лише сучасні та безпечні методи лікування.
- У клініці є інноваційне обладнання, яке дозволяє проводити точну діагностику раку щитовидки, різні види операцій (у тому числі — органозберігаючі).
- Доступна вартість лікування раку щитовидної залози у Києві.
Питання-Відповідь
Як швидко розвивається рак щитоподібної залози?
Розвиток раку щитовидної залози може тривати роками, і на ранніх стадіях симптоми повністю відсутні або малопомітні. Але окремі види цього онкозахворювання, наприклад, анапластичний рак щитоподібної залози, розвиваються дуже швидко. Стан може значно погіршитися протягом року.
Який рак щитовидки найнебезпечніший?
Анапластичний та медулярний рак щитоподібної залози є найбільш небезпечними, із швидким розвитком та утворенням метастазів. Менш агресивними формами є папілярний та фолікулярний рак щитовидної залози.
Що в аналізі крові вказує на онкологію щитовидки?
Онкомаркером раку щитовидної залози є кальцитонін: його рівень збільшується, коли клітини злоякісного новоутворення синтезують цей гормон у надмірній кількості. Крім того, у якості маркерів раку щитоподібної залози можуть виступати раково-ембріональний антиген (РЕА) та тиреоглобулін.
Куди найчастіше відбувається метастазування за наявності раку щитовидної залози?
При метастазуванні раку щитовидної залози ракові клітини мігрують у лімфатичні вузли, легені, печінку. Схильність до утворення метастазів залежить від виду онкозахворювання.
Скільки живуть після видалення раку щитовидної залози?
Прогноз при видаленні раку щитовидної залози визначається індивідуально, адже стан пацієнта залежить від багатьох факторів. Рання діагностика хвороби та дотримання рекомендацій лікарів допомагає максимально подовжити життя.
Лікарі
Якщо вам цікаво, який лікар лікує рак щитовидної залози у клініці МЕДІКОМ у Києві, ви можете дізнатися цю інформацію на нашому сайті. У нашій команді працюють тільки висококваліфіковані спеціалісти, яким варто довірити піклування про власне здоров’я. Записатися на прийом до лікаря можна на сайті у чаті, за допомогою Тelegram bot або за телефоном (044) 503–77–77.
Вартість діагностики та лікування раку щитоподібної залози
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1330. Консультація онколога
|
1300 грн
запис на прийом
|
2700 грн
запис на прийом
|
|
1663. Консультація ендокринолога Кваченюка А.М.,професора д.м.н. - повторна
|
2000 грн
запис на прийом
|
1700 грн
запис на прийом
|
|
1500 грн
запис на прийом
|
3107. Цитологічне дослідження пунктату щитоподібної залози
|
800 грн
запис на прийом
|
800 грн
запис на прийом
|
1560 грн
запис на прийом
|
4169. * Гемітіреоїдектомія
|
21000 грн
запис на прийом
|
4170. * Гемітіреоїдектомія тотальна
|
27000 грн
запис на прийом
|
4171. * Тиреоїдектомія
|
25000 грн
запис на прийом
|
4172. * Тиреоїдектомія з лімфодисекцією
|
35000 грн
запис на прийом
|
4174. * Паратиреоїдектомія
|
35000 грн
запис на прийом
|
5203. * Гемітиреоїдектомія при онкопатології
|
38000 грн
запис на прийом
|
5204. * Тиреоїдектомія з футлярно-фасціальною лімфодисекцією або операція Крайля
|
41000 грн
запис на прийом
|
3094. Пункційна біопсія щитоподібної залози
|
2500 грн
запис на прийом
|