Безперервний моніторинг глюкози
Система безперервного моніторингу глюкози в режимі реального часу – це пристрій, який здатний заздалегідь відстежувати підвищений або знижений рівень цукру в крові та відправляти попередження на телефон хворому або його близьким.
Нова послуга клініки МЕДІКОМ – безперервний моніторинг глюкози 5 діб – дозволить лікарю-ендокринологу зібрати точні дані для діагностики та опрацювати рекомендації. Що допоможе підвищити ефективність контролю над цукровим діабетом, запобігати небажаним ситуаціям в майбутньому, знизити ризики розвитку захворювання.
Ми використовуємо систему безперервного моніторингу глюкози Guardian Connect, яка була розроблена ірландською компанією Medtronic і отримала схвалення Європейського союзу та FDA (березень 2018 р.).
Застосування системи безперервного моніторингу глюкози
Цілодобове спостереження за діабетом, здійснюване системою контролю рівня глюкози, може спрогнозувати та попереджати гіпо- або гіперглікемію. Технологія пройшла тестування та довела точність глікемічних прогнозів.
БМГ проводить вимірювання цукру в крові без проколювання за допомогою спеціально встановленого сенсора 288 разів на добу. Це незамінний помічник для пацієнтів з діабетом.
При цьому з діагностичною метою система безперервного моніторингу глюкози використовується тимчасово – до 5 діб – під контролем ендокринолога. За результатами діагностики лікар може:
- підібрати адекватне цукрознижувальне медикаментозне лікування,
- визначити необхідні дози інсулінотерапії,
- встановити режим харчування та фізичної активності, що виключають зміну рівня цукру у пацієнтів з цукровим діабетом 1 та 2 типів,
- підібрати дієту для зниження ваги та профілактики розвитку ЦД 2 типу.
З діагностичною метою система БМГ може використовуватись як для дорослих пацієнтів, так і для дітей підліткового віку.
При яких захворюваннях використовують систему безперервного моніторингу глюкози
Використання системи БМГ рекомендується при таких захворюваннях:
- Цукровий діабет 1 і 2 типу
- Підозра на діабет
- Гіпоглікемічні стани
- Інсулінорезистентність
- Порушення секреції інсуліну
- Гестаційний діабет (ГЦД)
- Підвищена вага
Симптоми, при яких рекомендується безперервний моніторинг глюкози:
- аномальна жага та сухість у роті;
- поколювання, оніміння в ногах та руках;
- втома, неконтрольоване почуття голоду;
- раптова втрата ваги, набір зайвої ваги;
- зниження якості зору, розпливчастість;
- високий рівень глюкози в крові;
- нічне нетримання сечі та прискорене сечовипускання;
- тривале загоєння ран, виразок, комариних укусів;
- підвищений АТ;
- набряки кінцівок;
- проблеми з суглобами;
- білок в сечі.
Оцінка симптомів та анамнезу проводиться на консультації лікаря-ендокринолога, який може рекомендувати безперервний добовий моніторинг глюкози. Дослідження дозволяє провести тривалий контроль та зібрати дані за 5 днів й отримати нові рекомендації.
Як працює система БМГ зі штучним інтелектом
Система контролю рівня глюкози в крові складається із: сенсора, трансмітера та смартфона з необхідним додатком. Працює за принципом закритого зворотного зв'язку при підключенні до інтернету.
Система БМГ працює 24/7. Вона виробляє постійний моніторинг глюкози, а при перевищенні встановленого бажаного рівня глюкози прилад подає звуковий сигнал. Сенсор фіксує дані після вживання їжі, в період активності/відпочинку, уколу інсуліну, зіставляє їх вплив на показник цукру в крові. Цифрове та графічне зображення підсумкових даних виводиться на мобільний пристрій пацієнта та лікаря.
Як встановлюється сенсор глюкози
Установку та зняття пристрою здійснює лікар-ендокринолог в клініці МЕДІКОМ на Печерську. Спеціальної підготовки не потрібно. Під час дослідження пацієнт веде свій звичайний спосіб життя.
Пацієнту на плече в підшкірно-жирову клітковину на глибину 6 мм встановлюють невеликий датчик (сенсор), який ніяк не відчувається та не викликає дискомфорт. Спеціальний «вусик» датчика вступає в хімічну реакцію з глюкозою в міжклітинній рідині.
Зчитується сигнал трансмітером. Це мініатюрний пристрій розміром 2 на 3 см, кріпиться на шкіру пластирем. Пацієнт може приймати душ та плавати в басейні. При цьому не допускаються удари по трансмітеру, проведення МРТ, КТ, рентгенографії.
На екран смартфона передаються дані контролю цукру в крові у вигляді графіка та цифр. Звуковий сигнал може бути різної сили – звук залежить від рівня глікемії.
Переваги послуги БМГ
Щоб зрозуміти, чому лікарі рекомендують вам пройти безперервний добовий моніторинг глюкози, варто звернути увагу на переваги даного методу:
- контроль: вуглеводів, дозування інсуліну, фізичних навантажень;
- доступ до даних пацієнта в реальному часі цілодобово;
- можливість віддаленого моніторингу;
- унікальний алгоритм прогнозування;
- дослідження не впливає на звичний спосіб життя;
- аналіз та подальше коректування харчування, лікування і т. д.;
- безпеку та безболісність діагностики;
- можливість тривалого моніторингу - 5 діб;
- постійний моніторинг глюкози - кожні 10 секунд та відправлення показників кожні 5 хвилин в додатку телефона.
- можливість моніторингу глюкози у підлітків
Протипоказання
Система БМГ Guardian Connect практично не має протипоказань. До установки сенсора не допускаються люди зі шкірними інфекціями та опіками в місці установки.
Паралельно забороняється проводити такі дослідження як:
- МРТ;
- КТ;
- рентгенографія.
Сумісність додатка зі смартфонами
Для підключення програми з моніторингу цукру в крові необхідно перевірити сумісність мобільного телефону з операційною системою, потрібно Android 8 і вище або iPhone 6 і вище. Установка можлива і на інших мобільних телефонах, але не була повністю протестована та перевірена на сумісність. Необхідно забезпечити стабільний доступ телефонів до інтернету для зчитування даних та близьку відстань гаджетів до БМГ (до 1-2 м).
Лікарі
У клініці МЕДІКОМ досвідчений ендокринолог допоможе вам встановити систему безперервного моніторингу глюкози в Києві на Печерську. Надалі лікар збере та проаналізує дані, надасть план лікування або спостереження.
Якщо у вас залишилися питання або бажаєте записатися на прийом, дізнатися ціну на послугу безперервного моніторингу глюкози 5 днів – звертайтеся за контактним номером колл-центру.
Вартість НМГ
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Як для матері дитини, хворої на цукровий діабет безперервний моніторинг глюкози – це справжнє диво. Ця технологія дозволяє безперешкодно контролювати рівень цукру, що значно полегшує життя. Дякуючи клініці Медіком, особливо лікарю ендокринологу встановлення системи в організм сина стало справжнім порятунком для нього. Це справді контроль над здоров'ям і життям.
Я діабетик маю І тип цукрового діабету, тому мушу постійно контролювати рівень глюкози в крові. Раніше я використовував ланцет, тест-смужки, глюкометр. Але відколи ендокринолог порадив мені використовувати спеціальний датчик безперервного моніторингу глюкози у клініці Медіком, мій діабет став під постійним контролем і мій рівень глюкози бачить дружина, син і лікар. Рекомендую!
Хочу отметить работу врача-эндокринолога Марунчин Н.А. Давно живу с сахарным диабетом, но все равно продолжаю вести активный образ жизни, занимаюсь спортом. В последнее время сильно начал "скакать" сахар. Привычная схема приема инсулина дала сбой. Вот тогда Наталья Андреевна и предложила мне провести процедуру непрерывного мониторинга глюкозы. Лечение подкорректировали, перепады сахара прекратились. Клиника, как обычно, оказалась на высшем уровне.
Мені клініка подобається тим, що йде в ногу з часом. Я вже кілька років спостерігаюся у ендокринолога Майї Дмитрівни Потолочної з цукровим діабетом. Аналізи завжди вірні. В останній раз робили моніторинг глюкози. Теж гарна річ. Всім рекомендую лікаря і клініку.
Хочу выразить благодарность всем сотрудникам отделения эндокринологии этой клиники, а особенно врачу Наталье Николаевне Мацюк. Всегда внимательная, сдержанная, чувствуется профессиональная хватка. Все анализы назначает строго по делу, ничего лишнего. В последний раз проходила круглосуточный контроль сахара. Вроде мое состояние улучшается. Верю в лучшее! Спасибо вам!
Показати ще 2
Всього 5 відгуків