Мамографія в Києві
Відкладаєте профілактичне обстеження молочних залоз? Зважайте, що цей час може бути вирішальним. На жаль, самообстеження не є вичерпним, а відсутність симптомів далеко не завжди означає відсутність патології.
Мамографія — ефективний метод раннього виявлення захворювань молочної залози, який може врятувати життя. Залишайтесь спокійними, знаючи, що ваше здоров’я під контролем.
Запишіться на мамографію в Києві в клініку МЕДІКОМ на Оболоні (просп. Володимира Івасюка, 6Д).
Що показує мамографія
Мамограф — це апарат, на якому проводиться мамографія, рентгенівське дослідження молочних залоз у жінок або грудних залоз у чоловіків. На отриманому знімку — мамограмі — видно залозисту тканину грудей, фіброзну та жирову тканини. За допомогою цього методу можна виявити дифузні та вузлові патологічні зміни, відстежити їх розвиток з часом при виконанні досліджень з певним інтервалом. Мамографію вважають “золотим стандартом” діагностики пухлинних захворювань молочних залоз.
Коли робити мамографію
Мамографія проводиться як скринінгове обстеження (без направлення) у жінок віком від 40 років щорічно, а після 50 років — 1 раз на 2 роки. Для скринінгових обстежень до 40 років зазвичай використовують УЗД молочних залоз. Лікарі можуть рекомендувати мамографію у більш молодому віці або робити її частіше жінкам, які мають підвищений ризик розвитку раку молочної залози.
Дотримання цих рекомендацій дозволяє ретельно слідкувати за здоров'ям молочних залоз і вчасно виявляти пухлинні захворювання, які починають розвиватися безсимптомно. Тобто, таке дослідження виконується навіть за відсутності скарг, для профілактичної перевірки.
Також мамографію призначає мамолог після огляду, якщо пацієнт (жінка або чоловік) звертається із симптомами захворювання — такими, як:
- поява вузлика, ущільнення у молочній чи грудній залозі, що відрізняється на дотик від оточуючих тканин;
- виділення із сосків, що відрізняються від нормальних (у нормі це може бути лише прозора рідина, яка виділяється при натисканні, молозиво при вагітності чи молоко при лактації), у чоловіків підозрілі будь-які виділення;
- зміна форми грудей, втягнення сосків;
- лущення, почервоніння, набряк шкіри, поява тріщин чи виразок;
- біль, печіння, відчуття розпирання;
- виражене нагрубання молочних залоз за відсутності вагітності;
- почервоніння та набряклість, підвищення місцевої температури;
- збільшення лімфовузлів в області пахв або ключиць;
- надмірне розростання грудей у чоловіків.
Вагітність є протипоказанням для проведення мамографії. Виключення складають випадки, коли у вагітної жінки є гістологічно підтверджений рак і потрібно оцінити поширеність злоякісного процесу. Під час лактації обстеження проводиться з направленням від лікаря.
Види мамографії
Раніше це дослідження проводилося на мамографах, які створювали знімки, записані на плівку. За допомогою нових апаратів виконується цифрова мамографія, результати якої фіксуються у вигляді цифрового зображення на комп'ютері, можуть бути записані на електронний носій або роздруковані на плівці. Розрізняють наступні види мамографії:
- оглядова — це рентгенівське дослідження обох або однієї молочних (грудних) залоз, на яких вони відображені цілком у різних проекціях;
- прицільна мамографія — рентгенівський знімок окремої ділянки залози, де виявлені патологічні зміни шляхом пальпації чи інших досліджень, або є підозра на їх наявність.
Підготовка до мамографії
Перед мамографією грудей у досліджуваній області не можна користуватися гігієнічними або косметичними засобами (включно з дезодорантами, антиперспирантами). Бажано не одягати металеві аксесуари, які знаходяться у зоні грудей (або їх потрібно буде тимчасово зняти перед процедурою).
Необхідно взяти з собою знімки, записані на цифровому носії, та протоколи досліджень, які були зроблені раніше. Це дозволить виявити зміни стану грудей у динаміці. Також потрібно надати лікарю результати УЗД молочних залоз, МРТ, якщо ви їх проходили.
Дослідження проводиться у період з 5 по 15 день менструального циклу. У разі гострої необхідності пройти обстеження терміново, при підозрі на наявність злоякісного процесу мамографія проводиться незалежно від фази менструального циклу.
Якщо планується також проведення трепан-біопсії, мамографію проводять перед нею або вже після зникнення гематоми у місці проколу, можливо — вже після отримання результатів гістологічного аналізу.
Як роблять мамографію
Мамографію молочних залоз роблять у положенні стоячи, лаборант допомагає пацієнту розташуватися перед мамографом та притискає груди пластиною. Під час створення знімків не можна рухатися. Дослідження проводиться у двох проекціях.
Розшифровка мамографії виконується протягом 1-3 робочих днів, але за необхідності проводиться терміновий опис. З результатами мамографії пацієнт йде на консультацію до мамолога або онкомамолога, який встановлює діагноз на основі всіх результатів діагностики або коригує лікування, якщо воно вже триває.
Обладнання для мамографії у МЕДІКОМ
У Клініці МЕДІКОМ ви можете пройти мамографію на інноваційному японському мамографі Amulet Innovality (Fujifilm). Знижений рівень променевого навантаження, що підбирається індивідуально для кожної пацієнтки інтелектуальною системою, висока роздільна здатність знімків, контроль ступеню стиснення молочної залози роблять діагностику максимально безпечною та комфортною.
Питання-Відповідь
Як часто можна робити мамографію?
Для профілактичних обстежень мамографію проходять щорічно жінки віком від 40 років, починаючи з 50 років дослідження проводять раз на 2 роки. За наявності захворювань або факторів ризику діагностика може проводитися кілька разів протягом лікувального курсу за графіком, що визначає лікар.
Чи боляче робити мамографію?
У багатьох жінок створилося негативне ставлення до мамографії, оскільки під час процедури груди мають бути щільно притиснуті пластиною, що викликає біль. Нові мамографи мають покращену конструкцію та забезпечують м'яке притискання, що зробило процес дослідження більш комфортним.
Чи можна на мамографії не побачити рак?
Жоден діагностичний метод не забезпечує 100% чутливість при виявленні раку, тому хибнонегативні результати можливі через занадто малі розміри новоутворення, особливості його структури чи локалізації. Однак у більшості випадків мамографія ефективна при виявленні пухлинних захворювань. Якщо є підозри на наявність новоутворення, лікарі проводять комплексну діагностику за допомогою різних методів.
Чи можна виконувати мамографію жінкам з грудними імплантами?
Якщо у пацієнтки встановлені грудні імпланти, мамографію виконують за наявності направлення, після консультації хірурга та проведеного УЗД молочних залоз, у випадку повної цілісності імплантів (якщо вони пошкоджені, процедура протипоказана). Мамографія в Києві, у Клініці МЕДІКОМ проводиться на сучасному апараті, який забезпечує обережне притискання грудей під час процедури.
Чи шкідливо робити мамографію?
Сучасні мамографи роблять знімки з низьким рівнем променевого навантаження. Додатково лікарі-рентгенологи враховують опромінення від усіх видів рентгенографічних досліджень, що проходив пацієнт протягом року, щоб ця норма не була перевищена. З іншого боку, користь від точної та ранньої діагностики небезпечних захворювань молочних залоз за допомогою мамографії перевищує можливий негативний вплив від цієї процедури.
Що краще: УЗД чи мамографія?
Це методи, які обстежують тканини молочної залози по-різному: УЗД — за допомогою ультразвукових хвиль, мамографія — за рахунок рентгенівських променів. Вони по-різному “бачать” структуру грудей, і патологічні зміни, які не показує один з цих методів, може виявити інший. Крім того, мамографія забезпечує вищу точність діагностики при низькій мамографічній щільності грудей (яка зазвичай спостерігається у жінок з 35-40 років), а при більш високій щільності інформативнішим буде ультразвукове обстеження. У частині випадків пацієнтам призначають обидва дослідження для комплексної діагностики.
Де можна зробити мамографію
Зробити мамографію в Києві та отримати точні результати діагностики ви можете у Клініці МЕДІКОМ на Оболоні:
- Наше обладнання дозволяє робити високоточні знімки, на яких видно навіть мінімальні патологічні зміни.
- Лікарі відповідально ставляться до найменших деталей та нюансів під час інтерпретації результатів.
- За необхідності ви можете пройти інші дослідження для уточнення діагнозу — зробити УЗД, біопсію, здати аналізи, проконсультуватися з мамологом та онкомамологом.
- З-поміж інших пропозицій послуги мамографії у Києві ціни у нашій клініці обгрунтовані — ми забезпечуємо високий рівень медичного обслуговування.
Лікарі
Піклуйтеся про здоров'я грудей, звертаючись до висококваліфікованих спеціалістів — лікарів Клініки МЕДІКОМ, які виконують діагностичні процедури на якісному, сучасному обладнанні. Запис на мамографію проводиться за номером (044) 503–77–77, за допомогою у Тelegram bot або на сайті у чаті.
Вартість мамографії
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
5625. Мамографія однієї молочної залози у 2-ох проекціях (у вартість включено запис дослідження на CD та опис)
|
800 грн
запис на прийом
|
5626. Мамографія двох молочних залоз у 2-ох проекціях (у вартість включено запис дослідження на CD та опис)
|
1600 грн
запис на прийом
|
5627. Мамографія однієї молочної залози у 2-ох проекціях із описом провідного спеціаліста напрямку (у вартість включено запис дослідження на CD та опис)
|
1200 грн
запис на прийом
|
5628. Мамографія двох молочних залоз у 2-ох проекціях із описом провідного спеціаліста напрямку (у вартість включено запис дослідження на CD та опис)
|
2000 грн
запис на прийом
|
500 грн
запис на прийом
|
|
5630. * Видача медичних даних мамографії на додатковий диск (за одне обстеження)
|
230 грн
запис на прийом
|
5631. * Видача медичних даних мамографії на диск з архіву (за одне обстеження)
|
275 грн
запис на прийом
|
5632. * Видача медичних даних у вигляді додаткової плівки з архіву мамографічних зображень (за один аркуш плівки)
|
300 грн
запис на прийом
|
5633. * Видача медичних даних у вигляді плівки мамографічних зображень (за один аркуш)
|
150 грн
запис на прийом
|
5634. * “Друга думка” мамографія (за 1 дослідження обох молочних залоз у 2-ох проекціях)
|
2000 грн
запис на прийом
|
5635. * “Друга думка” мамографія (за 1 дослідження однієї молочної залози у 2-ох проекціях)
|
1200 грн
запис на прийом
|
5636. * Видача медичних даних мамографії на флешці (за одне обстеження)
|
300 грн
запис на прийом
|
5637. * Видача медичних даних мамографії на флешці з архіву (за одне обстеження)
|
400 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.