exit
search search serach
exit
search search serach
phone down
Укр down
Укр down
запис на прийом
Лікування нейрофіброматозу у Києві
82. Консультація дерматолога
1300 грн.
Більше Згорнути down

Лікування нейрофіброматозу у Києві

Шукаєте клініку для лікування нейрофіброматозу у Києві? У клініці МЕДІКОМ працюють кращі дерматологи з великим досвідом лікування шкірних захворювань. Тут ви зможете пройти точну діагностику й отримати ефективну терапію, тому що у нас є для цього все необхідне обладнання.

Нейрофіброматоз — це генетична мутація, що виражається у появі безлічі пігментних плям на шкірі. Хоча нейрофіброматоз Реклінгхаузена і належить до категорії генетичних захворювань, у деяких випадках його можна вилікувати шляхом хірургічного втручання. Тому, якщо симптоми нейрофіброматозу заважають вам жити, поспішіть звернутися до лікаря.

Нейрофіброматоз належить до спадкових захворювань. Патологія вражає шкіру і спричиняє виникнення на ній пігментних плям — нейрофібром. Нейрофіброма — це доброякісна пухлина, яка розвивається з нервових оболонок.

Відкрити Згорнути down

Класифікація

Нейрофіброматоз поділяється на такі типи:

  • 1-й — класичний вид захворювання, має найбільшу поширеність і діагностується в одного з 4 000 новонароджених, характеризується пігментними плямами на шкірі та різними кістковими аномаліями.
  • 2-й — схожий на перший тип хвороби нейрофіброматоз, наслідки якого важчі. Виявляються вони в тому, що доброякісні пухлини можуть переростати у злоякісні.
  • 3-й — відрізняється великою кількістю нейрофібром на шкірі, які можуть спровокувати нейролеми. Нейрофіброми можуть утворитися також на долонях.
  • 4-й — є численним ураженням шкіри, водночас наявна висока ймовірність виникнення гліоми зорового нерва.

Також є 5–7 типи нейрофіброматозу, які зустрічаються вкрай рідко, і відрізняються в основному лише частотою шкірних висипань.

Відкрити Згорнути down

Причини нейрофіброматозу

З огляду на те, що нейрофіброматоз — це генетична аномалія, тож передається він у спадок. Якщо розглядати конкретніше, то він виникає в процесі ушкодження певних генів:

  • для нейрофіброматозу 1 типу: пошкодження гена NF1, що знаходиться в 17 хромосомі;
  • для нейрофіброматозу 2 типу: пошкодження гена NF2, що знаходиться у 22 хромосомі.

Якщо ген пошкоджений хоча б у одного з батьків, то шанс для дитини захворіти на нейрофіброматоз дорівнює 50 %, якщо в обох — 80 %.

Якщо у дитини пігментні плями дісталися до райдужки очей, то їй потрібно пройти огляд дитячого офтальмолога для надання подальшої допомоги.

Відкрити Згорнути down

Ознаки нейрофіброматозу

Симптоми нейрофіброматозу досить різнобічні, і в цьому полягає одна з основних небезпек хвороби, серед яких:

  • Гіперпігментація.
    Поява пігментних плям на шкірі - це основний симптом захворювання. Якщо ці плями у великій кількості (більше шести) у нестандартних місцях (шия, пах або пахви), то це вказує на високу ймовірність захворювання.
  • Шкірні пухлини.
    Виникають у період статевого дозрівання. З часом вони можуть перетворитися в злоякісні пухлини.
  • Ураження центральної нервової системи.
    Нейрофіброматоз завдає шкоди ЦНС дитини, що провокує у неї порушення сприйняття та гіперактивність.
  • Ураження очей.
    Пігментні плями можуть утворитися на райдужці очей. Вони не так яскраво виражені, як на шкірі, і помітити їх набагато складніше.
  • Деформація кісток.
    Нейрофіброматоз може вплинути на роботу кісток і суглобів пацієнта.
  • Пухлини щитовидної залози.
    Хвороба завдає шкоди ендокринній системі людини.
  • Хвороби серця.
    Гіпертонія, стеноз та інші захворювання серцево-судинної системи, до яких може призвести нейрофіброматоз.

Якщо ви помітили наявність яких-небудь із перерахованих вище симптомів у вашої дитини, обов'язково відведіть її до лікаря-педіатра.

Відкрити Згорнути down

Діагностика нейрофіброматозу

До методів діагностики захворювання належать:

  • МРТ (або КТ);
  • УЗД;
  • аудіометрія (проводиться в тому випадку, якщо внаслідок нейрофіброматозу у пацієнта були пошкоджені вуха);
  • офтальмоскопія (якщо були пошкоджені очі);
  • рентгенографія;
  • генетичний аналіз на нейрофіброматоз.
Відкрити Згорнути down

Як лікувати нейрофіброматоз

Лікування нейрофіброматозу здійснюється найчастіше за допомогою променевої терапії. Можуть проводитися й такі види лікування:

  • хіміотерапія — пацієнту призначають ліки, дія яких полягає в усуненні симптомів;
  • кріодеструкція — видалення пухлин за допомогою медичного обладнання, що дає змогу підтримувати мінусову температуру;
  • лазерна хірургія — пухлини випалюються за допомогою лазерного обладнання.

Єдина профілактика нейрофіброматозу — це консультація генетика під час планування вагітності.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

В якому віці проявляється нейрофіброматоз?

Найчастіше нейрофіброматоз проявляється у віці від 20 до 30 років. У дітей захворювання виникає досить рідко. Причиною хвороби найчастіше є спадковість. Якщо батьки на неї хворіли, то велика ймовірність того, що й діти теж будуть. Щоб виявити наявність хвороби, потрібна консультація генетика.

Чим небезпечний нейрофіброматоз?

Основна небезпека цього захворювання полягає в його спадковості. Тому наявність нейрофіброматозу у батьків може відчутно ускладнити життя дитині. Коли хвороба проходить з ускладненнями, пацієнту може бути присвоєна група інвалідності.

Чи можна народжувати при нейрофіброматозі?

Пацієнтки з таким діагнозом вагітність переносять по-різному. Але іноді вона може стати причиною появи новоутворень. Тому для планування вагітності вам потрібно проконсультуватися з гінекологом, який має досвід роботи з такими випадками.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down

Джерела

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-дерматолог, дерматовенеролог, трихолог першої категорії, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог, дерматолог, трихолог

Який лікар лікує нейрофіброматоз?

Насамперед потрібно записатися на консультацію до лікаря-дерматолога для діагностики (або до дитячого дерматолога, якщо йдеться про захворювання дитини). Лікар вас огляне та призначить подальшу терапію. Пройти лікування нейрофіброматозу у Києві можна в медичному центрі МЕДІКОМ, підрозділи якого розташовані на Оболоні та Печерську. У нас працюють досвідчені фахівці з багаторічним стажем, які нададуть вам ефективне лікування. Записатися на прийом можна за номерами телефону, вказаними на сайті.

comment 54
Закордонець Валентина Петрівна
Лікар-дерматолог, дерматовенеролог вищої категорії, дитячий дерматовенеролог
comment 26
Приймак Артем Валентинович
Лікар-дерматолог, дерматовенеролог, трихолог першої категорії, к.м.н.
comment 9
Резник Сюзанна Натанівна
Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматолог
comment 13
Шматков Олексій Валерійович
Лікар-дерматолог, дитячий лікар-дерматолог вищої категорії

Вiдгуки

27.12.2022 13:22
Варвара

У мене спадковий нейрофіброматоз, з яким я живу вже багато років. Я знала, що хвороба не лікується. Тому просто ховала плями під одягом. Коли сестра розповіла, що читала про лазерне лікування мого захворювання, у мене з'явилася надія. По рекомендаціях інших людей я пішла в Медіком на Василя Тютюнника до дерматолога Владислава Підлубного. Дуже хороший фахівець! Він мені розповів про методи лікування нейрофіброматозу, рекомендував лазерну терапію. Після аналізів і підготовки я пройшла лікування в Медіком. Мені випалили лазером найбільші плями. Зовнішній вигляд шкіри помітно покращав! Я просто ожила! Так, ця хвороба не лікується, плями можуть знову почати рости. Але я хоч би знаю тепер, що їх можна періодично видаляти.

14.11.2022 10:07
Дерев'янко Лілія

У моєї дитини діагностували нейрофіброматоз. Він виявлявся наявністю невеликих пігментних плям під ручками та в паху. Спочатку я не надала цьому великого значення, але згодом плям ставало більше. Я звернулася до Медіком по пр-ту Героїв Сталінграда до педіатра. Лікар запідозрила у доньки нейрофіброматоз та направила до генетика. У нас взяли аналізи, направили до УЗД. Виявилося, що у доньки справді генетичне захворювання, і воно не лікується! Я була в шоці! І не могла зрозуміти, чому наш дільничний педіатр не забила на сполох раніше, адже вона сто разів оглядала дитину. Але добре, що є у Києві класні лікарі! Дуже вдячна за допомогу!

19.09.2022 15:35
Андрей Квач

Нейрофиброматоз мне диагностировали в 20 лет. Оказалось, что мама страдала этим заболеванием и оно передалось мне по наследству. Выглядит болезнь непривлекательно, порой даже отталкивающе. На пляже я всегда стеснялся раздеться, да и с девушками отношения не клеились из-за болезни. Спасибо Владиславу Петровичу Подлубному из Медиком за помощь и надежду на нормальную полноценную жизнь. Он рассказал мне, что проблему можно решить с помощью криодеструкции. Очень благодарен ему за помощь! Жизнь наконец то заиграла новыми красками)))

30.07.2022 20:19
Олена

В Медіком синові поставили діагноз нейрофіброматоз. Це генетичне і не лікується. Я проплакала увесь вечір, але сльозами тут не допоможеш. Спасибі лікареві Гедеон Інні Володимирівні! Вона провела зі мною бесіду про це захворювання, призначила обстеження. З часом можна буде пройти лікування лазером. Так що у мене з'явилася надія!

10.05.2022 16:51
Світлана Вадимівна

Хочу сказати дякую дерматологу клініки Медіком на Героїв Сталінграда Владиславу Петровичу Підлубному! Чудовий лікар, дуже уважний фахівець! Зумів поставити мені точний діагноз нейрофіброматоз. Дякую, тепер я хоч би знаю, що в мене за проблема і як з нею можна впоратися.

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down