Глюкозотолерантний тест у Києві
Ви помітили, що стали частіше пити воду, у вас виникла сухість у роті, прискорене сечовипускання чи неясність зору? Ці симптоми є показанням щодо проби на переносимість глюкози для діагностики цукрового діабету. Глюкозотолерантний тест у Києві можна здати в лабораторії клініки МЕДІКОМ.
Глюкозотолерантний тест — це спеціальний аналіз на чутливість до глюкози, який допомагає визначити реакцію організму на рівень цукру в крові. Для отримання максимально точних результатів краще здати венозну кров, хоча є спеціальні прилади для експрес-вимірювань. Порушення толерантності до глюкози може вказувати на вуглеводний дисбаланс, а також багато інших змін в організмі, зокрема прихованих. Тому тест активно застосовується лікарями різних спеціалізацій: ендокринологами, терапевтами, нефрологами тощо.
Показання до глюкозотолерантного тесту
Аналіз проводиться при таких захворюваннях та станах організму, як:
- цукровий діабет І та ІІ типу;
- епізодична глюкозурія без глікемії натщесерце;
- помірне підвищення цукру в крові натщесерце;
- гіперглікемія на фоні інфекцій, тиреотоксикозу, патологій печінки, нейропатії чи ретинопатії нез'ясованого походження.
Найчастіше глюкозотолерантний тест призначають у таких клінічних випадках:
- вік пацієнта віком від 45 років;
- патології серця та судин;
- підвищений індекс маси тіла - 25 кг/м2 і більше;
- виявлені раніше епізоди глюкозотолерантності;
- відхилення в обміні ліпідів: знижений рівень ЛПВЩ, підвищений рівень тригліцеридів;
- підвищена ймовірність народження великої дитини з вагою понад 4 кг - макросомія плода;
- діабет вагітних (гестаційний діабет);
- підвищений артеріальний тиск;
- спадкова схильність до діабету другого типу;
- глікемія натщесерце;
- гіподинамія.
Проведення тесту для виявлення порушень толерантності до глюкози допомагає виявити приховані зміни в обміні вуглеводів, але не дає можливості виявити тип патології та її першопричини. Для визначення після глюкозотолерантного тесту пацієнту обов'язково призначається консультація ендокринолога.
Протипоказання
Виконання глюкозотолерантного тесту у разі наявності протипоказань варто відкласти на вказаний лікарем період. Аналіз на глюкозотолерантність повинен виконуватися й на фоні таких станів, як:
- менструація;
- гостра фаза інфекції чи іншого захворювання;
- патології ШКТ із порушенням засвоєння глюкози;
- посттравматичні стани, тяжкі патології;
- період після хірургічних втручань чи пологів;
- прийом сприяючих глікемії ліків (морфіну, глюкокортикостероїдів, гормональних контрацептивів, бета-блокаторів, гормонів щитовидної залози, психотропних препаратів, тіазидів).
Скасування прийому препаратів, через які можливе отримання хибнопозитивного результату, обов'язково узгоджується з лікарем. За змогою їх прийом завершується за 3 дні до проби.
Підготовка до глюкозотолерантного тесту
Отримання достовірних результатів глюкозотолерантного тесту можливе лише за умови суворого виконання правил підготовки до аналізу. Перед проведенням дослідження необхідно:
- не змінювати звичний спосіб життя (харчування із вживанням не менше 150 г вуглеводів на добу, фізичну активність, психоемоційні навантаження) протягом 3 днів перед обстеженням;
- відмовитися від вживання алкогольних напоїв, спиртовмісних продуктів та ліків за 10–15 годин до аналізу;
- припинити будь-які прийоми їжі за 8–12 годин до дослідження (можна пити воду в невеликій кількості);
- остання легка вечеря повинна містити 30–50 г вуглеводів;
- відмовитися від куріння вночі та в день забору крові з вени;
- відмовитися від чищення зубів зубною пастою, уникати фізичного перенапруження та стресових факторів в день аналізу;
- відпочити перед діагностикою протягом 10–15 хвилин.
У разі призначення глюкозотолерантного тесту лікар попередить пацієнта про те, що до здачі крові не варто проходити рентгенографію або фізіотерапевтичні процедури. У разі необхідності повторних тестів рекомендується робити їх в один і той же час для збереження добових ритмів.
Якщо правила підготовки до глюкозотолерантного тесту не були дотримані, краще відкласти проведення тесту до виконання всіх вимог, щоби результати дослідження були точними та допомогли лікарю в постановці діагнозу.
Як проводиться глюкозотолерантний тест?
Першим проводиться забір крові із вени на голодний шлунок. Для створення навантаження дорослому пацієнту пропонують випити 250–300 мл розчину 82,5 г декстрози моногідрату або 75 г безводної глюкози. Доза тесту навантаження для дітей розраховується за віком. Через 2 години після вуглеводного навантаження виконується забір другого зразка крові. Пробірки маркують та відправляють до лабораторії. Результати глюкозотолерантного тесту видаються на руки, відправляються на електронну пошту або передаються лікарю.
Глюкозотолерантний тест під час вагітності
Починаючи із шостого місяця гестації, підвищується ризик виникнення гестаційного діабету. Для раннього виявлення на 26–28 тижні рекомендується провести контрольний глюкозотолерантний тест (за показаннями він може призначатися й на інших термінах). Направлення видає лікар, який здійснює ведення вагітності.
Виконання глюкозотолерантного тесту під час вагітності має свої особливості. Зразки крові беруться не двічі, а тричі:
- натщесерце;
- за годину після навантаження;
- через 2 години після навантаження.
Результати
За розшифрування глюкозотолерантного тесту відповідає лікар. Показники менше 7,8 ммоль/л через 2 години після навантаження глюкозою вважаються нормою глюкозотолерантного тесту. При значеннях у діапазоні 7,8-11 ммоль/л у пацієнта діагностується порушення глюкозотолерантності. Показник понад 11 ммоль/л вказує на цукровий діабет. Нормальні показники тесту під час гестації становлять 3,3-6,6 ммоль/л.
Переваги глюкозотолерантного тесту у нашій клініці
- Висока точність дослідження.
- Суворе дотримання правил асептики та антисептики.
- Комфортні умови для пацієнтів.
- Швидке отримання результатів.
- Відсутність черг.
Звертайтеся до контакт-центру клініки МЕДІКОМ на Оболоні або Печерську, щоб отримати докладну інформацію про глюкозотолерантний тест, ціну аналізу та терміни отримання результату. Запишіться на консультацію до ендокринолога та діагностику телефоном або на сайті.
Питання-Відповідь
Чи може глюкозотолерантний тест спровокувати діабет?
Цукровий діабет не може бути спровокований проведенням глюкозотолерантного тесту, оскільки викликають інші причини. Це суто діагностична методика, яка не завдає шкоди здоров'ю. Така своєчасна діагностика дає змогу виявляти цукровий діабет навіть на ранніх стадіях або при прихованому перебігу, що забезпечує розробку плану ефективного лікування та усунення загрози небезпечних наслідків та ускладнень захворювання.
Чи бувають побічні реакції після глюкозотолерантного тесту?
Побічні реакції після тесту виникають нечасто. Вони можуть виявлятися у вигляді нудоти, блювання, здуття живота чи діареї. У пацієнтів із підвищеною чутливістю до глюкози можливий розвиток алергічної реакції.
Глюкоза має солодкий нудотний смак, тому для скорочення ризику виникнення небажаних реакцій у вигляді нудоти та блювання рекомендується приймати препарат на її основі невеликими порціями протягом 5 хвилин. Дозування повинне визначатися за віком пацієнта та кратністю взяття проб.
Чи потрібно складати глюкозотолерантний тест для профілактики?
Будь-які медичні обстеження повинні мати визначену доцільність. Глюкозотолерантний тест призначається при схильності до цукрового діабету та у разі ризику розвитку порушень вуглеводного обміну у пацієнтів будь-якого віку. У разі перевищення нормативних показників аналізу пацієнту обов'язково призначається консультація ендокринолога.
Вартість аналізу ГТТ
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Хочу выразить благодарность врачу Майе Дмитриевне Потолочной! Она внимательная, участливая, очень грамотная. Хожу к ней в клинику МЕДИКОМ по адресу ул. Василия Тютюнника, 37/1. Мне все нравится: быстрые результаты анализов, грамотные назначения. В том числе проходила глюкозотолерантный тест. Сахар в крови оказался чуть выше нормы. Но Майя Дмитриевна меня успокоила, сказала, что проведем необходимое лечение и здоровье придет в норму. Ее участие и доброжелательность тронули меня до слез.
В клинике МЕДИКОМ (Героев Сталинграда, 6Д) меня принимал Андрей Кваченюк. Врач сдержан, приятен в общении, вызывает доверие. Назначил глюкозотолерантный тест. Посмотрим, что будет на следующем приеме после получения результатов.
Хочу выразить огромную признательность эндокринологу клиники МЕДИКОМ Калашниковой Жанне Васильевне. Она назначила мне глюкозотолерантный тест после того, как внимательно выслушала мои жалобы на резкую потерю веса и постоянную жажду. Чуткое и внимательное отношение Жанны Васильевны меня приятно удивило. На приеме она потратила на меня много времени, подробно объяснила, как правильно сдавать анализ. Процедура безболезненная. Медсестры клиники - профессионалы своего дела. Они быстро взяли кровь, а результат пришел прямо к врачу. Я немного волнуюсь, так как прохожу обследование по поводу сахарного диабета. Но квалификация Калашниковой Жанны Васильевны дает уверенность, что вместе с ней я справлюсь с болезнью, если все-таки она подтвердится. Обязательно запишусь на следующий прием к Калашниковой Жанне Васильевне. Всем советую этого эндокринолога! Она принимает в клинике, расположенной по адресу проспект Героев Сталинграда, дом 6Д.
Я очень признательна сотрудникам клиники МЕДИКОМ, в частности, врачу Кваченюк Андрею Николаевичу. Обратилась с жалобами на жажду, головокружение. Прием мне понравился, врач оперативно назначил анализы. Среди них был глюкозотолерантный тест. Андрей Николаевич сразу записал меня на повторную консультацию после получения результатов, что было очень удобно. Если кому-то нужно быстро обследоваться, то советую клинику. По себе уже знаю, что тут быстро и качественно.
Врач Марунчина Наталья Андреевна принимала меня по адресу ул. Василия Тютюнника, дом 37/1. Я - диабетик со стажем. Если честно, надоело ходить по государственным поликлиникам и ждать неделями приемов врача. К эндокринологам - очереди, на анализы - еще большие очереди, на процедуры - только по направлению. Решила, что буду наблюдаться в частной клинике. Выбрала клинику МЕДИКОМ по хорошим отзывам. Ни разу не пожалела, что обратилась к Наталье Андреевне. Она собрала анамнез, расспросила о моем самочувствии в настоящее время. Так как были определенные жалобы на здоровье, назначила мне анализы, объяснив особенности каждой процедуры. Мне внимание Натальи Андреевны очень понравилось. Также хочу выразить благодарность медсестрам, которые брали у меня анализ на толерантность к глюкозе. Процедура недолгая, кровь берется из вены, с утра перед забором нельзя есть. Теперь буду обходить стороной государственные поликлиники. Хочу наблюдаться только у Натальи Андреевны! Кстати, цены на анализы и консультации довольно доступные. Главное, что лишнего не назначают.
Хочу сказать спасибо врачу Рыковой Елене Ивановне! Выбрал эту клинику, потому что удобно находится вблизи работы. Эндокринолог меня внимательно выслушала, назначила анализы. В назначенный день я пришел, без очередей все сдал. К следующей консультации у Елены Ивановны были мои результаты. К сожалению, глюкозотолерантный тест подтвердил наличие сахарного диабета. Но врач подбодрила меня, сказала, что заболевание можно успешно контролировать, если выполнять все предписания врача. Сейчас уже начал лечение и надеюсь на лучшее. А МЕДИКОМ очень рекомендую, здесь классный персонал.
Калашникова Жанна Васильевна - замечательный врач-эндокринолог! Мне 48 лет. Я стала замечать, что постоянно хочу пить. Обратилась в городскую поликлинику по адресу проживания, но там очереди. Решила, что мне и так стрессов хватает, поэтому записалась в клинику МЕДИКОМ. Что меня приятно удивило, так это быстрое обслуживание и назначение анализов. Я не знала, что есть такая процедура, как глюкозотолерантный тест, поэтому не понимала, как подготовиться к анализу. Жанна Васильевна мне все объяснила. Стыдно признаться, но я побаивалась этой процедуры. Но профессиональная консультация медсестер убедила меня в правильности выбора клиники и и методов диагностики. После получения результатов анализов врач сразу назначил лечение. Она подробно описала, как мне жить с сахарным диабетом, потому что я ожидала, что диагноз подтвердится, но все-равно был шок. Также она проконсультировала по рациону питания и назначаемым препаратам. Буду теперь наблюдаться у эндокринолога Калашниковой Жанны Васильевны. Хотела еще добавить, что в медицинском центре доступные цены, как на прием к врачу, так и на различные процедуры и анализы. Если вам тоже не посчастливилось заболеть сахарным диабетом, очень советую обратиться к Жанне Васильевне за помощью. Она принимает по адресу проспект Героев Сталинграда, 6Д. В клинике это лучший врач-эндокринолог!
Потолочная Майя Дмитриевна - врач-эндокринолог, который знает, как общаться с пациентами. Я нашла МЕДИКОМ случайно, хотя клиника находится недалеко от моего дома. Перестала ездить в государственные клиники за анализами и процедурами. В МЕДИКОМе все делают намного быстрее и нет очередей. На приеме Майя Дмитриевна меня внимательно выслушала, назначила глюкозотолерантный тест. Перед анализом подробно рассказала, как будет проходить процедура, как мне готовиться к анализу. Врач мне понравилась. Это чуткий и внимательный эндокринолог. А еще она не назначает ненужные процедуры и индивидуально подбирает лекарства для эффективного лечения сахарного диабета. Анализы делаются быстро, так что не приходится долго нервничать в ожидании вердикта врача.
Был в клинике на приеме у Мацюк Натальи Николаевны. Тут вполне уютно, быстрое прохождение процедур и сдача анализов. Врач Наталья Николаевна - вежливая дама, назначила мне глюкозотолерантный тест. Результат скоро должен быть, а дальше уже будем смотреть по ситуации.
К врачу Мацюк Наталье Николаевне мне посоветовала обратиться подруга. Она сказала, что в клинике МЕДИКОМ по адресу Проспект Героев Сталинграда, 6Д принимает потрясающий врач Наталья Николаевна. У меня в последнее время начались проблемы со здоровьем, но как работающий человек, хотела пройти все анализы быстро. Эндокринолог все назначила на первой консультации. О клинике могу сказать только хорошее, медсестры безболезненно взяли кровь из вены. По назначению врача я сдавала глюкозотолерантный тест. МЕДИКОМ рекомендую, врач неплохой, процедура быстрая, лечение назначили адекватное по стоимости.
Показати ще 3
Всього 10 відгуків