
Клінічний кейс: стентування артерії для пацієнтки з високим ризиком ускладнень
До Клініки МЕДІКОМ звернулася жінка, 67 років, зі скаргами на задишку навіть при незначному фізичному навантаженні.
У листопаді 2024 року пацієнтка перенесла інфаркт міокарда з ураженням нижньо-бокової стінки лівого шлуночка. У грудні було виконано стентування передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії. Супутні діагнози — цукровий діабет 2 типу та хронічна хвороба нирок (ХХН) 4 стадії.
Внутрішньосудинна візуалізація недостатнього розкриття стента у звязку з вираженим кальцинозом | Ця ж ділянка адекватного розправлення стента після розширення балонами високого тиску.
В Клініці МЕДІКОМ проведено контрольну коронарографію з використанням внутрішньосудинного ультразвукового дослідження (IVUS).
Це дозволило:
- оцінити стан попередньо стентованої ділянки;
- виявити циркулярний кальциноз і значний стеноз огинаючої артерії;
- діагностувати недорозкриття стента внаслідок щільного кальцинозу;
- провести реканалізацію ураженої ділянки огинаючої артерії та стентування з високоточною візуалізацією.
Особливу увагу було приділено безпеці пацієнтки: використано мінімальну кількість контрастної речовини та знижене рентген-навантаження, що особливо важливо з огляду на хронічну ниркову недостатність.
Внутрішньосудинний ультразвук (IVUS) — це сучасний, високоточний метод візуалізації, який дає змогу в реальному часі оцінити стан судинної стінки та якість імплантації стентів. Цей вид обстеження доступний пацієнтам Клініки МЕДІКОМ.
Втручання провели: Гиндич Соломія Романівна, кардіохірург, інтервенційний хірург; Гиндич Павло Андрійович, інтервенційний судинний хірург.
Коронарографія до стентування | Коронарографія після стентування
Коронарографія після стентування підтвердила успішність лікування. Після втручання пацієнтка перестала скаржитися на задишку. Стан стабілізувався. Пацієнтку виписано з рекомендаціями для подальшого спостереження.