exit
search serach
Що таке купероз
4040. * Лікування в'ялості, купероза, розацея, пігментації, розширених пор (Rejuran Healer 2 ml)
7300 грн.
Більше Згорнути down

Що таке купероз?

Купероз — це судинна патологія шкірних покривів, яка характеризується тоншанням кровоносних судин. Прояви захворювання пов'язані з почервонінням та запаленнями в різних зонах шкіри (найчастіше на обличчі). Помітивши будь-які зміни шкіри, звертайтеся в клініку МЕДІКОМ для проведення своєчасної діагностики.

На ділянках шкірних покривів може бути помітною тонка судинна сітка, що вказує на наявність слабких судин. Зазвичай питання, що таке купероз, виникає у людей з сухою та чутливою шкірою. Позбутися від судинних «зірочок» дуже непросто.

Найпоширеніше місце появи куперозу — щоки, ніс і підборіддя. Почервоніння вказує на те, що судини слабкі та ламкі. Через певні причини вони втрачають еластичність і не скорочуються після навантажень, внаслідок чого з'являється застій крові та судини розширюються. Купероз найчастіше проявляється у людей, які мають тонку та схильну до пігментації шкіру 1 та 2 фототипу.

Відкрити Згорнути down

Класифікація куперозу: види та стадії

Купероз з огляду на конфігурацію буває:

  • паукоподібним;
  • точковим;
  • лінійним.

Купероз шкіри обличчя може проявитися як у жінок, так і чоловіків, незалежно від вікової категорії. Але медична статистика вказує, що патологія частіше спостерігається в людей, вік яких перевищує 35 років.

Відкрити Згорнути down

Стадії куперозу

У дерматології виділяються 4 стадії куперозу:

  • 1-я стадія.
    Коли шкіра людини впродовж тривалого часу перебуває на спеці з сухим повітрям, на ній з'являється подразнення у вигляді розширених капілярів. Ця стадія відрізняється локальним характером.
  • 2-я стадія.
    Пізніше капіляри об'єднуються із сусідніми в одну загальну сітку. На шкірі стають помітними судини, які червоніють і запалюються.
  • 3-тя стадія.
    Судини видно постійно та почервоніння самостійно не проходить.
  • 4-я стадія.
    Патологія охоплює не тільки окремі ділянки, а й все обличчя. На шкірних покривах, через спазми капілярів, з'являються бліді зони, на яких добре помітні судини.

У разі проявів будь-якої стадії куперозу необхідно обов'язково звернутися за консультацією до лікаря-косметолога та дерматолога в медичному центрі МЕДІКОМ. Кваліфіковані лікарі проведуть огляд і діагностику патології, з'ясують причини прояву захворювання та призначать відповідне лікування.

Відкрити Згорнути down

Причини та умови появи хвороби

Виникнення куперозу найчастіше відбувається у людей, які мають тонку та чутливу шкіру. На жирній та товстій шкірі патологія проявляється вкрай рідко.

Причини куперозу:

  • Наслідкові фактори.
    Якщо батьки мали захворювання, то, найімовірніше, з'явиться воно й у дитини.
  • Ультрафіолетове опромінення.
    Перебування на сонці впродовж тривалого часу або постійне відвідування солярію стає причиною старіння шкірних покривів, а також вражає стінки судин.
  • Різкі температурні перепади.
    Коливання температури надає негативний вплив на тканини. Якщо чоловік працює в гарячому цеху, то патологія навіть проявляється на грубій шкірі.
  • Неправильне харчування.
    Постійне вживання гарячої та гострої їжі, кавових напоїв тощо.
  • Шкідливі звички.
    Поява почервоніння може статися не тільки від частого вживання алкогольних напоїв, але й від вживання алкоголю в невеликих кількостях. Куріння створює негативний вплив на всю кровоносну систему.
  • Стрес і нерви.
    Стресові ситуації підвищують кров'яний тиск, внаслідок чого відбувається збій у роботі судин і їхні стінки починають руйнуватися.
  • Неправильний догляд за шкірою.
    Завдання травми судинам і капілярам можливе під час проведення косметичних агресивних процедур, які зневоднюють і витончують шкіру обличчя.

В особливих ситуаціях судинна патологія може виникнути через занесення інфекції кліщем Demodex Folliculorum. Він вражає і сальні залози, і фолікули волосся.

У вагітних жінок або після пологів можуть виступати капіляри в області ніг. Також купероз часто спостерігається при неправильному прийомі гормональної контрацепції.

Лікарі стверджують, що причинами куперозу може бути наявність таких захворювань:

  • варикозу;
  • патологій серцево-судинної системи;
  • захворювань аутоімунного характеру;
  • хвороб печінки: цироз, гепатит.

Аби купероз не призвів до небезпечних наслідків і ускладнень, у разі прояву перших симптомів потрібно відразу звертатися до лікаря. Захворюваннями судин займається флеболог. Додатково він може порекомендувати звернутися за консультацією судинного хірурга та лікаря-дерматолога. Комплексне лікування дає змогу позбутися від куперозу судин.

Відкрити Згорнути down

Патогенез куперозу

Купероз шкіри обличчя проявляється на стінках судин, які занадто ослаблені. Під тиском крові капіляри збільшуються та не можуть самі повернутися в правильне положення.

Якщо у людини спостерігається тільки одиничне ураження капілярів, то така патологія належить до косметичного дефекту. Такий прояв куперозу не завдає негативного впливу на кровопостачання.

Якщо судинна патологія виявляється в глибоко розташованих судинах, то вона порушує кровопостачання. Шкіра обличчя втрачає здоровий відтінок, з'являються помітні ознаки старіння: зморшкуватість, в'ялість.

Відкрити Згорнути down

Клінічні прояви куперозу: симптоми, ознаки

Основний симптом куперозу — це почервоніння (гіперемія), яке розподіляється рівномірно. Поява почервоніння пов'язана з тим, що цілісність капілярів руйнується через їхнє розширення. Область локалізації — обличчя (підборіддя, лоб, ніс і щоки). Симптоми куперозу на перших стадіях проявляються внаслідок будь-якого впливу зовнішніх чинників. Під час розвитку судинної патології вони набувають постійного характеру.

Людину з ознаками куперозу також може турбувати поколювання, печіння та свербіж в області запального процесу.

У кожної людини ознаки куперозу можуть проявлятися по-різному:

  • «винні» плями — відрізняються насиченим червоним відтінком і рівномірним розподілом;
  • судинні зірочки — їхній розмір становить від 0,5 до 1 мм;
  • капілярна мережа — виникає на останніх стадіях куперозу.

Купероз

В окремих випадках ознаки куперозу судин вказують на наявність у пацієнта захворювань: червоного вовчака, склеродермії, вродженого імунодефіциту. У разі будь-яких змін шкіри важливо вчасно звернутися за допомогою до лікаря-дерматолога.

Відкрити Згорнути down

Особливості розвитку куперозу під час вагітності

Під час вагітності у жінки посилюється кровообіг, на щоках з'являється яскравий рум'янець. При слабких судинах замість здорового рум'янцю утворюється сітка із судин, для якої характерним є запалення та почервоніння. Для профілактики куперозу в період гестації лікарі рекомендують зміцнювати судини. Майбутня мама може використовувати контрастні вмивання. Також можна обрати косметичні засоби, які дають змогу протистояти появі судинної патології та усунути причини куперозум.

Відкрити Згорнути down

Особливості куперозу у дітей

У разі появи куперозу у новонародженого необхідно відразу ж діагностувати причини появи захворювання. До них належать:

  • тонка та ніжна шкіра немовлят, через яку просвічуються капіляри;
  • вплив зовнішніх факторів — довга прогулянка під сонцем або за низьких температур;
  • порушення роботи системи кровообігу;
  • хвороби печінки;
  • наявність новоутворень в організмі дитини.

Перевірити наявність куперозу шкіри обличчя у дитини легко. На почервонілу шкіру прикладається скляна або пластикова прозора смужка. Якщо почервоніння під час натискання зникає, то це вказує на те, що у дитини така індивідуальна будова шкірних покривів. Якщо ж під час натискання судини все одно помітні, то необхідно проводити кваліфіковану діагностику. Наявність судинних зірочок вказує на розвиток будь-якого патологічного процесу в організмі дитини.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення куперозу

Якщо вчасно не визначитися з тим, як лікувати купероз, то це може спричинити ускладнення. Наслідки куперозу проявляються в таких характеристиках:

  • передчасному старінні шкіри обличчя;
  • зміні відтінку шкіри;
  • порушенні роботи кровообігу.

Звертайтеся в медичний центр МЕДІКОМ, щоб провести своєчасну діагностику та призначити лікування куперозу лазером.

Відкрити Згорнути down

Діагностика куперозу

Діагностика куперозу полягає в зовнішньому огляді пацієнта косметологом або дерматологом. Для того щоб лікування було ефективним, лікар обов'язково повинен визначити причини розвитку патології. Комплексне обстеження полягає в таких дослідженнях:

  • оцінюванні гормонального фону;
  • перевірці стану печінки;
  • визначенні маркерів системних патологій.

Якщо пацієнт схильний до алергічних реакцій, то додатково призначається аналіз крові, в якому визначається кількість еозинофілів.

Відкрити Згорнути down

Лікування куперозу

У разі появи почервоніння та запалень людина починає турбуватися про те, як лікується купероз. Від самого початку лікар визначає причини появи захворювання. Якщо патологія виникла внаслідок порушень роботи внутрішніх органів, то спочатку лікування полягає в усуненні цих захворювань.

Кожен пацієнт повинен знати: чим раніше лікар медичного центру МЕДІКОМ пояснить, як лікувати купероз, тим швидше можна досягти позитивного результату. В основному використовуються комплексні методи терапії:

  • Дотримання правильного харчування та дієти.
    Зі свого раціону варто прибрати маринади, гостру їжу, алкоголь, шоколад, чай, каву.
  • Правильний догляд за шкірою щодня.
    При куперозі шкіри обличчя рекомендується використовувати спеціальні засоби, до складу яких не входять абразивні речовини та спирт. Вони забезпечують захист епідермісу.

Під час догляду за шкірою косметологи рекомендують дотримуватися таких правил:

  • не витирати шкіру обличчя грубим рушником — після догляду можна просто акуратно промокнути серветкою;
  • забороняється застосовувати для чистки засоби з агресивним складом (скраби, пілінги) — цю процедуру необхідно робити тільки в медичному центрі професійними косметологами;
  • обов'язково наносити захисний крем перед тим, як вийти на вулицю;
  • голитися чоловікам краще електричною бритвою.

Терапія вітамінами полягає у вживанні корисних для організму харчових добавок:

  • вітаміна Р (флавоноїда) — збільшує пружність шкірних покривів, сприяє зменшенню ламкості судин;
  • вітаміна К — збільшує щільність судин і зменшує проникність їхніх стінок;
  • вітаміна С — допомагає утворювати колаген, зміцнює капіляри, сприяє звуженню судин.

Перелічені методи надають ефективність тільки на перших стадіях розвитку патології та допомагають на певний час позбутися від куперозу шкіри обличчя. У запущених випадках захворювання потрібно обов'язково звернутися до дерматолога, який добере формат лікування.

Відкрити Згорнути down

Косметичні методи лікування куперозу

Існує безліч косметологічних процедур, які допомагають позбутися від судинного захворювання. При куперозі використовуються такі косметологічні методи лікування:

  • Електрокоагуляція вен.
    Допомагає припекти судини за допомогою волоскових електродів. Цю процедуру можна використовувати навіть на останніх стадіях розвитку куперозу. Єдиним мінусом є можлива поява пігментації та рубців.
  • Мезотерапія.
    Зміцнення судин і поліпшення кровопостачання досягається внаслідок мікроін'єкцій спеціальним препаратом. Метод застосовується як для профілактики куперозу, так і для лікування.
  • Лазерне лікування куперозу.
    Судини припікаються за допомогою лазера. Цей метод надає швидкий та ефективний результат, є повністю безболісним і має короткий реабілітаційний період.
  • Фототерапія.
    Лікування куперозу світлом. Використовується в тих випадках, коли уражені великі ділянки шкіри обличчя. Усуває пігментацію, вугровий висип.
  • Склерозуюча терапія.
    Проводитися за допомогою введення ін'єкцій під шкіру. Сприяє склеюванню судин і покращує циркуляцію крові.
  • Озонотерапія.
    У просвіт судин вводитися суміш із кисню й озону за допомогою мікроголки. Усуває запалення та почервоніння, не спричиняє появи пігментації та рубців.
  • Пластичний масаж.
    Усуває шкірну патологію. Крім того, він використовується як профілактична процедура. Тонус шкіри зростає, а судинні зірочки зникають.

Лікування куперозу — це складний і тривалий процес. У деяких випадках краще запобігти появі патології, ніж усунути її.

Відкрити Згорнути down

Профілактика куперозу

Профілактика куперозу полягає в таких заходах:

  • мезотерапії з використанням препаратів, що сприяють зміцненню судин;
  • використанні засобів захисту від ультрафіолетового випромінювання;
  • лімфодренажному масажі;
  • вживанні вітамінів С і Р;
  • правильному щоденному догляді за шкірою обличчя з використанням судинозміцнюючих засобів;
  • дотриманні дієти.
Відкрити Згорнути down

Для домашнього догляду за шкірою обличчя великий акцент потрібно робити на її зволоженні та захисті. Наявність куперозу наголошує на тому, що у людини є схильність до розширення судин. Така характеристика вказує на можливі ризики виникнення інших захворювань: варикозу, інсульту. Саме тому профілактиці куперозу необхідно надавати особливу увагу.

Відкрити Згорнути down

Поради та рекомендації

При куперозі косметологи рекомендують дотримуватися таких правил:

  • відмовитися від косметичних засобів, які мають маслянисту структуру;
  • для очищення забороняється використовувати кислотні пілінги та скраби;
  • не відвідувати лазні та сауни;
  • купувати тільки гіпоалергенну косметику;
  • в сонячну погоду користуватися засобами захисту.
Відкрити Згорнути down

Косметологи також не радять сильно тиснути на шкіру обличчя та ходити на масажі.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна робити чистку обличчя при куперозі?

При куперозі вплив на шкірний покрив має бути м'яким. Найбезпечнішою є ультразвукова чистка обличчя — глибока та нетравматична. При легкій формі дозволено застосовувати кріо- та термомаски з камфорою, м'який кислотний пілінг. При сильно виражених ознаках чистити обличчя можна за допомогою антикуперозних пілінгів та засобів, що містять ензими. Будь-які процедури можна проводити тільки після консультації косметолога.

Що таке купероз на ногах?

Купероз на ногах — це патологічна судинна сітка (телеангіектазії). Виникає внаслідок розростання капілярів, розташованих на самій поверхні шкіри, та дрібних судин ніг. Часто цей вид куперозу плутають із варикозом, тому варто отримати консультацію флеболога, оскільки лікування у них різне.

Що не можна робити при куперозі на обличчі?

У разі наявності симптомів куперозу потрібно оберігати шкіру обличчя від агресивних впливів, які можуть спричинити розширення судин, зокрема капілярів. Щоби не допустити припливу крові, варто уникати спиртовмісних засобів, косметики з агресивними кислотами, гарячих масок, лазерної шліфовки шкірного покриву, контрастних умивань. Не рекомендується також засмагати в солярії та паритися в сауні.

Чи можна робити масаж обличчя при куперозі?

Для комплексного лікування куперозу рекомендується використовувати лімфодренажний і делікатний антикуперозний масаж. Обидві процедури активізують лімфотечію в організмі, надаючи дермі здорового тону та тонусу. А для зміцнення стінок судин і поліпшення циркуляції крові прекрасно підійде мезотерапія.

Коли краще видаляти купероз?

Здебільшого купероз не небезпечний, він має лише естетичний дискомфорт. Але іноді хвороба супроводжується болем і набряком, що завдає і фізичних незручностей. У будь-якому разі варто звернутися до лікаря для виявлення першопричини. Якщо проблема спричинена захворюванням, лікар призначить лікування та проведе видалення судинних зірочок. Позбутися куперозу можна за допомогою таких процедур: склеротерапії, електрокоагуляції, лазерного видалення тощо.

Як відрізнити розацеа від куперозу?

Для обох захворювань характерне почервоніння епідермісу, але запалення у них абсолютно несхожі. При куперозі поверхня шкіри не запалена, а гладка. На ній добре видно судинні сіточки. Якщо ж на шкірі видніються ущільнення і запалення супроводжується гнойничками, то це — розацеа. Зовні дуже нагадує акне.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-дерматолог, дерматовенеролог, трихолог першої категорії, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог, дерматолог, трихолог

Який лікар лікує купероз?

У разі появи запалення та судинних зірочок у людини виникає запитання, який лікар лікує купероз на обличчі? Діагностика та лікування куперозу в Києві в медичному центрі МЕДІКОМ здійснюється кваліфікованим дерматологом. Додатково лікар може призначити проходження консультації у судинного хірурга та косметолога. Звертайтеся в клініку МЕДІКОМ на Оболоні або Печерську й отримуйте ефективне професійне лікування.

comment 52
Закордонець Валентина Петрівна
Лікар-дерматолог, дерматовенеролог вищої категорії, дитячий дерматовенеролог
comment 26
Приймак Артем Валентинович
Лікар-дерматолог, дерматовенеролог, трихолог першої категорії, к.м.н.
comment 13
Делятин Оксана Вячеславівна
Лікар дерматовенеролог, дерматоонколог першої категорії, к.м.н.
comment 9
Єфімова Вікторія Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, дитячий дерматовенеролог, дерматолог, трихолог
comment 13
Шматков Олексій Валерійович
Лікар-дерматолог, дитячий лікар-дерматолог вищої категорії

Вiдгуки

20.09.2021 14:31
Поліна Д.

Для мене це страшна проблема, не можу в баню сходить, взимку взагалі як помідор ходжу, а виявляється це лікується.

11.08.2021 20:16
Інна

Спасибі за детальну інформацію, довго мучилася червоним обличчям, думала це спадкове властивість шкіри, прочитала статтю, пішла до професіонала, виявляється що це судини, зараз п'ю ліки і мажу прописаною маззю, сподіваюся все налагодиться.

04.08.2021 10:03
Андрій

Відмінна стаття, все детально розписано, зрозуміло для обивателя.

23.06.2021 15:48
Надія Сергіївна

Спасибі автору, дуже своєчасна стаття. Сьогодні від косметолога прийшла, він мені озвучив діагноз, я думала це щось страшне.

06.05.2021 11:39
Василиса

Спасибо за статью, записалась на прием к косметологу.

10.04.2021 22:10
Александра Осередчук

Я всю жизнь избавлялась от капиллярного покраснения с помощью масок, не думала, что это можно лечить изнутри. Отличный сервис, спасибо, автору особенно.

19.02.2021 16:24
Мирослава

Я лазером раз полгода в салоне убираю красные капилляры, никто никогда не говорил, что это можно как-то лечить. Записалась в клинику на прием к специалисту, посмотрим, правда написана или нет.

12.01.2021 19:31
Нина

Очень хорошая статья, мне нравится вообще ваша клиника и сервис, часто обращаюсь к сервису для информации, автор явно знает, о чем пишет.

Показати ще 3

arrow

Всього 8 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down