МРТ скронево-нижньощелепних суглобів у Києві
Скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) відіграє вирішальну роль у жуванні, рухливості щелепи, мовленні та виявленні емоцій. Існує досить багато різноманітних захворювань СНЩС, що викликають порушення функцій суглобів та жувальних м’язів, а також біль у цій ділянці. Це може суттєво погіршити якість життя.
Через складну анатомію суглоба та зв’язок зі шкірою раніше його було важко візуалізувати. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) скронево-нижньощелепного суглоба якнайкраще підходить для діагностики суглобів, навколишніх м’яких тканин та дає можливість виявити патологічні зміни в цій області. До того ж, це «золотий стандарт» діагностики та єдиний метод, що дозволяє отримати зображення одночасно обидвох суглобів.
Для кращої оцінки різниці між нормальними та патологічно зміненими тканинами може бути проведено МРТ скронево-нижньощелепного суглоба з контрастом.
Показання до МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба допомагає діагностувати такі захворювання та стани:
- внутрішньосуглобові порушення (дисфункція) з механічними розладами в роботі суглобів;
- дегенеративні артрити чи артропатії (остеоартрити), що можуть призвести руйнування і стирання суглобового хряща та змін підлеглої кістки;
- спайкові процеси в суглобах з порушенням їх функцій;
- травматичні ушкодження щелепи;
- ревматоїдний артрит, в тому числі ювенільний ідіопатичний артрит;
- септичний артрит та інші види запальних захворювань;
- пухлини та пухлиноподібні новоутворення.
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба лікар може рекомендувати, якщо у пацієнта виявлено такі симптоми, як:
- обмеження руху щелеп;
- деформація обличчя;
- клацання суглобів;
- набряк суглоба;
- гострий чи хронічний біль в області СНЩС, що віддає у вухо;
- хронічні головні болі.
Протипоказання до МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
Магнітно-резонансну томографію скронево-нижньощелепного суглоба не призначають пацієнтам з металевими імплантами, осколковими та кульовими пораненнями (не вилучені елементи в тілі), кардіостимуляторами, нейростимуляторами або іншими електронними медичними пристроями.
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба з контрастом протипоказано вагітним жінкам на першому триместрі, пацієнтам з важкими хворобами нирок.
В кожному випадку рішення приймається індивідуально після додаткових обстежень та консультації суміжних спеціалістів.
В Клініці МЕДІКОМ можуть проводити дослідження пацієнтам вагою до 150 кг. При цьому на візиті буде розраховуватись коефіцієнт допуску до проведення МРТ, виходячи з інших параметрів тіла.
Підготовка до МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба не потребує спеціальної підготовки. Перед дослідженням пацієнта просять зняти та залишити в роздягальні всі металеві прикраси, годинники та одяг із металевими елементами, який пропонують змінити на медичний. Також необхідно попередити персонал про наявність татуювань в області голови та шиї.
Якщо пацієнт страждає на клаустрофобію, тобто погано переносить замкнутий простір, або відчуває сильну тривогу, йому можуть запропонувати заспокійливе.
Як роблять МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
МРТ проводиться на апараті Siemens Magnetom Sempra з напруженістю магнітного поля 1.5 Т. Для обстеження пацієнта розміщують на рухомому столі.
Пацієнт може чути досить голосні постукування. Для більшого комфорту йому пропонують використовувати навушники. Медичний персонал знаходиться в сусідній кімнаті з комп’ютером, спілкується з пацієнтом та стежить за ходом обстеження. Якщо у пацієнта з’являються неприємні відчуття або дискомфорт, він може повідомити про це за допомогою сигнальної груші.
Для більш чітких результатів важливо весь цей час залишатись нерухомим та слухати команди рентгенолога.
Заключення лікаря-радіолога не є діагнозом! Залежно від результатів сканування, необхідно звернутися до ортопеда, ревматолога або онколога.
Ціна МРТ скронево-нижньощелепного суглоба залежить від об’єму обстеження, використання контрасту та інших чинників.
Лікарі
Запишіться на МРТ скронево-нижньощелепного суглоба в Києві в МЕДІКОМ на Оболоні. Наші лікарі нададуть якісний опис знімків для подальшої консультації невролога, травматолога або ревматолога. Можлива підготовка медичного висновку англійською мовою. Контакт-центр клініки працює цілодобово. Також доступний запис через telegram-bot та соціальні мережі.
Ціни на МРТ скронево-нижньощелепних суглобів
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
5650 грн
запис на прийом
|
|
5411. * “Друга думка” МРТ, 1 зона (стандартні обстеження)
|
3500 грн
запис на прийом
|
5412. * “Друга думка” МРТ, 1 зона (нестандартні обстеження)
|
5500 грн
запис на прийом
|
1334. Креатинін (Cito!)
|
280 грн
запис на прийом
|
4915. * Друк плівки МРТ, 1 шт.
|
200 грн
запис на прийом
|
4917. * Додатковий запис обстеження МРТ на диск, 1 шт.
|
100 грн
запис на прийом
|
4916. * Друк плівки МРТ з архіву, 1 шт.
|
220 грн
запис на прийом
|
4918. * Запис обстеження МРТ на диск з архіву, 1 шт.
|
150 грн
запис на прийом
|
4924. * Медичний супровід на дослідження МРТ
|
600 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
По-моєму, за київськими мірками Медіком пропонує найбільш якісні послуги. Принаймні, до такого висновку я прийшов, порівнявши безліч пропозицій в неті по ціні, і переслідчившись у якості наданих послуг при самому обстеженні в цій клініці.
Довелося проводити таку процедуру моєму чоловіку. Він переказав, його все влаштувало, загалом сподобався сервіс. Тому я й від його імені залишаю тут схвальний відгук.