exit
search serach
Как лечить фиброз легких
5515. Ультразвукове дослідження легень
1000 грн.
Більше Згорнути down

Як лікувати фіброз легенів

Фіброз легенів — це захворювання, яке супроводжується заміщенням легень фіброзною (рубцевою) тканиною. Поступово вона повністю замінює альвеолярну тканину структури. Фіброз відрізняється покроковим прогресивним погіршенням дихання хворого, аж до дихальної недостатності.Тому дуже важливо не затягувати з лікуванням і довіряти тільки висококваліфікованим фахівцям. Для цього рекомендуємо звернутися до лікарів клініки МЕДІКОМ. Наші фахівці знають, як лікувати фіброз легень з отриманням стійкого результату.

Відкрити Згорнути down

Причини появи

Багато хто не знає, що таке фіброз легенів до того моменту, поки не зіштовхнуться з ним віч-на-віч. Це - доволі складне захворювання, яке вимагає високого рівня кваліфікації лікарів, конкретних знань та обладнання для діагностики.

Перед тим, як призначати лікування фіброзу легень, лікар має встановити причину його розвитку. Найчастіше фіброз виникає внаслідок хвороб, що вражають легені людини.

Головні причини фіброзу легень:

Трапляється, коли не можна встановити точні причини появи фіброзу легень. Тоді фахівці починають говорити про один із його підвидів - ідіопатичний легеневий фіброз. Для цього хворого можуть направити на здачу додаткових аналізів.

Відкрити Згорнути down

Ознаки фіброзу легенів

Спочатку визначити, що в організмі почався процес зміни легеневої тканини на рубцеву зазвичай не можна. Оскільки на цьому етапі симптоми легеневого фіброзу повністю відсутні. До певного моменту людина зовсім не відчуває жодного дискомфорту. Перші ознаки виявляються, коли фіброз охоплює значну частину легеневої тканини. Тоді Людина може відчути зниження якості дихальної функції. Це виявляється в появі таких ознак фіброзу легень:

  • Задишки, що починається після фізичного навантаження, а в подальшому і в стані спокою. Вона плавно стає хронічною.
  • Кашля, який спочатку зазвичай сухий, на пізніших термінах із відходженням невеликої кількості мокротиння. Це — один з найчастіших симптомів фіброзу легень.
  • Болі в ділянці грудної клітки;
  • Ціанозу (синюшності) шкірних покривів, губ. Стан може розвиватися внаслідок недостатньої кількісті кисню в тканинах.
  • Характерних потовщеннях, які з'являються на кінцевих фалангах пальців. Також помітні зміни форми нігтьової пластини.
  • ВІдчуття стомлюваності, слабкість. Його безпосередньо пов'язують із низьким рівнем кисню, якого не вистачає для нормальної роботи органів та систем.
  • Проблем, що тісно пов'язані з діяльністю серцево-судинної системи (відчуття серцебиття, набряки на ногах, аритмії). Вони виникають у результаті формувань «легеневого серця».

Наслідки фіброзу легенів незворотні. Чим довше буде відсутнє лікування, тим сильніше прогресуватиме захворювання.

Вищеперелічені симптоми можуть вказувати й на інші, не менш серйозні захворювання. Тому у разі виявлення перших симптомів рекомендовано пройти обстеження, проконсультуватись із фахівцями.

Якщо вас постійно турбує задишка або кашель, що спричиняє багато незручностей, не відкладайте похід до фахівців. Не знаєте, який лікар лікує фіброз легень? Зверніться до терапевта. Він направить вас до пульмонолога — лікаря, який спеціалізується на лікуванні захворювань, що виникають у легенях.

Зауважте, що фіброз легень не можна визначити без відповідних досліджень.

Відкрити Згорнути down

Діагностика фіброзу легень

Щоби діагностувати фіброз легень, лікар-пульмонолог направляє пацієнта на:

Відкрити Згорнути down

Щоби швидко визначити хворобу, лікар спрямовує пацієнта на рентгенографію. Якщо підозри підтверджуються, фахівець видає направлення на інші дослідження. Тільки точна та висококваліфікована діагностика фіброзу легень дає змогу побачити загальну картину захворювання.

Діагностика фіброзу легень
Види та форми захворювання
Відкрити Згорнути down

Фіброз легенів: скільки живуть із таким захворюванням

Тривалість життя людей, які страждають на фіброз легень, сильно варіюється. До появи препаратів, що уповільнюють утворення рубців, майже половина хворих після постановки діагнозу «легеневий фіброз» жили менше 3-х років, приблизно кожен п'ятий жив довше 5 років.

Відкрити Згорнути down

Чому не варто зволікати з лікуванням

Легеневий фіброз — складне захворювання легеневої системи. Без необхідного лікування воно може призвести до інвалідизації, вторинної серцевої недостатності та навіть до зупинки серця. Фіброз може спровокувати зміни в легеневій системі, які виправити неможливо. Яким буде перебіг фіброзу легень у конкретної людини, сказати практично неможливо. Чим пізніше людина звернутися за лікуванням, тим гіршим буде стан легень. І це ускладнює процес одужання.

Легенева тканина досить еластична та розтяжна за своєю природою. При легеневому фіброзі ця здатність втрачається. Утворені ущільнення перешкоджають газообміну. Кисень і вуглекислий газ не можуть вільно проникати крізь стінки альвеол.

Загальний перебіг фіброзу легень залежить від локалізації утворення ділянок, причин їхнього розвитку

Відкрити Згорнути down

Види та форми захворювання

Розрізняють два типи фіброзу легень:

  • ідіопатичний фіброз легень — головною ознакою є неможливість визначити причину розвитку хвороби;
  • інтерстиціальний фіброз — причини та фактори його розвитку можна встановити.

Фіброз легень може бути:

  • одно- та двосторонній;
  • осередковий — ушкоджується незначна частина;
  • тотальний — який захоплює всю структуру.

Також виділяють стадійність процесу:

  • пневмофіброз легень — розростання тканин сполучного типу, що чергується з тканиною, яка не змінилася;
  • пневмосклероз — груба заміна окремих місць тканини легень рубцевими ущільненнями;
  • цироз легень — 100 % заміщення тканинної частини з одночасним завданням шкоди бронхам, судинам легеневої системи.

Легеневий фіброз різного виду є небезпечним для здоров'я людини. Тому за найменших побоювань рекомендовано проконсультуватися з фахівцями.

Відкрити Згорнути down

Особливості лікування

На сьогодні немає єдиного методу, який був би ефективним на 100 % під час лікування фіброзу легень. Тому головне завдання лікарів - встановлення причин розвитку хвороби та припинення їхнього впливу.

Сучасні фахівці досягли певних успіхів у цій сфері. Це надало змогу зупинити збільшення та поширення фіброзної тканини. Особливо, якщо захворювання розвивається внаслідок запалення або аутоімунних процесів.

Лікування фіброзу легень складається з декількох етапів:

  • Припинення впливу факторів, які спричиняють розростання рубцевої тканини. Для цього, можливо, знадобиться змінити вид діяльності, робоче місце, щоби позбутися згубного впливу пилу або алергенів.
  • Безпосереднє лікування інфекційного або аутоімунного захворювання, що спричинило виникнення легеневого фіброзу.
  • Призупинення розширення уражених ділянок. Для цього використовуються спеціальні лікарські препарати.
  • Виконання регулярної дихальної гімнастики. Це дає змогу покращити дихальну функцію.
  • Проведення киснетерапії. Зазвичай її виконують висококваліфіковані спеціалісти.

Вогнищеві зміни без прогресії рубцювання терапії не потребують.

Якщо легені пошкоджені у людини молодого віку, можлива їхня пересадка. Допускається також видалення обмеженої ділянки рубцювання з ризиками інфікування хірургічним шляхом.

При фіброзі легень не потрібно складати особливого меню. Раціон людини, яка страждає на це захворювання, обов'язково повинен бути повноцінним, містити овочі, фрукти, білки, молочну продукцію. Лікарі рекомендують поповнити свою їжу продуктами, у складі яких міститься білок.

Крім того, фахівці радять ділити їжу протягом дня на рівні дози.

Варто відмовитись від куріння. Навіть найнешкідливіше пасивне куріння здатне стати причиною фіброзу легень.

Бажано прибрати зі свого життя різні стреси, регулярно працювати над власним подихом. Якщо не робити жодних дій, наслідки фіброзу легень будуть сумними.

Відкрити Згорнути down

Профілактика фіброзу легень

Якщо ви хочете, щоби ваші легені були здоровими, варто дотримуватись кількох простих правил. Головними з них вважаються:

  • застосовувати спецзасоби для захисту легеневої системи під час роботи на шкідливому виробництві;
  • відмовитися від шкідливих звичок;
  • вчасно звертатися до лікаря у разі підозр на захворювання;
  • постійно контролювати стан органів дихання під час виконання діагностичних, лікувальних заходів, вживанні лікарських засобів.

Вищезгадані правила дають змогу вам захиститися від пневмофіброзу легень та інших видів цієї хвороби.

Відкрити Згорнути down

Чи можна використовувати народні засоби для лікування?

Багато людей не довіряє традиційній медицині. Саме тому у разі виявлення захворювання вони спочатку вдаються до народних засобів. Щоправда, здебільшого це лише посилює проблему.

Народні рецепти можуть бути лише додатковими засобами під час лікування фіброзу легень, але тільки за умови попередньої консультації з фахівцями.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Скільки живуть люди із фіброзом легень?

При фіброзі легень зменшується кількість кисню в крові, і людина страждає від нестачі повітря. З'являється задишка, кашель хронічного характеру. Згодом ступінь легеневого фіброзу посилюється. Цілком зупинити розвиток хвороби або повернути процес неможливо. Полегшити симптоми та покращити якість життя допоможе фізіотерапевтичне лікування.

Чи дають інвалідність при фіброзі легень?

На запущених стадіях у результаті фіброзної перебудови легень спостерігається розвиток прогресуючої дихальної недостатності. Група інвалідності при фіброзі легень ІБ може бути присвоєна внаслідок наявності захворювань органів дихання, які супроводжуються стійкою легеневою недостатністю ІІІ ступеня та недостатністю кровообігу. Детальнішу інформацію можна отримати на консультації пульмонолога.

Чи можна займатися спортом при фіброзі легень?

У разі діагностування фіброзу легень від професійного спорту, на жаль, доведеться відмовитись. Дозволені помірні навантаження, які можуть охоплювати аматорський спорт, прогулянки на свіжому повітрі, ЛФК, дихальну гімнастику, катання на лижах, відвідування басейну. Особливу користь має ЛФК для дітей, які страждають від захворювань дихальної системи.

Чи можна працювати при фіброзі легень?

При фіброзі легень категорично заборонено працювати у виробничих цехах, де фіксуються викиди шкідливих речовин, наявний пил у надмірній кількості. Ознайомитись із повним переліком доступних професій можна під час консультації пульмонолога.

Яка дієта при фіброзі?

Для відновлення пошкоджених клітин тканини харчування при фіброзі легень повинно містити каші бездріжджову випічку, крохмалевмісні овочі, капусту, пісне м'ясо, некислі фрукти та сухофрукти, мед, нежирні молочні продукти та нежирну рибу. Комплексний раціон допоможе скласти професійний дієтолог.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Відкрити Згорнути down
Експерт у напрямку:

Пульмонолог, терапевт вищої категорії, к.м.н.

Який лікар лікує фіброз легень

Якщо ви спостерігаєте у себе або близьких симптоми фіброзу легень, не варто відкладати діагностику та лікування захворювання. Для початку рекомендуємо звернутися до висококваліфікованих спеціалістів. Саме такі лікарі працюють у клініці МЕДІКОМ. Вони мають великий досвід роботи в цій галузі.

 

Під час звернення до нас кожен пацієнт отримує:

  • зручне та комфортне лікування;
  • привітний персонал;
  • низькі ціни на послуги;
  • грамотно складений курс лікування;
  • комплексний підхід до лікування;
  • використання сучасних методик, устаткування.
 

Пульмонолог проведе комплексний огляд, вивчить результати досліджень, надасть рекомендації щодо відновлення, призначить якісне лікування легеневого фіброзу.

 

Вартість лікування залежить від:

  • рівня складності захворювання;
  • потреби в додаткових дослідженнях;
  • термінах лікування легеневого фіброзу.
 

На сайті нашої клініки можна ознайомитись із прайсом послуг. У разі необхідності проконсультуйтеся зі спеціалістами. Для цього залишайте заявку на сайті або в телефонному режимі. Менеджер зв'яжеться з вами, щоб уточнити деталі.

 

Потрібне лікування фіброзу легень у Києві? Записуйтесь на прийом до лікаря в клініці МЕДІКОМ у підрозділах на Оболоні та Печерську.

comment 5
Заєць Наталія В'ячеславівна
Лікар-пульмонолог
comment 10
Піонова Олена Миколаївна
Пульмонолог, терапевт вищої категорії, к.м.н.

Вiдгуки

30.11.2021 10:29
Свердлина Лидия

Имея наследственные проблемы с легкими, я стараюсь время от времени проходить обследование у пульмонолога. И вот уже 6 лет хожу к Лысак Юлии Владимировне. Она всегда проводит тщательный осмотр и, при необходимости, рентген. Поскольку фиброз еще не полностью излечим, я придерживаюсь рекомендаций врача и стараюсь замедлить процесс зарастания рубцовой ткани. По возможности веду здоровый образ жизни, занимаюсь дыхательной гимнастикой. Мои совместные усилия дают положительный результат.

02.10.2021 22:17
Олександр

Я зоні ризику захворювання легенів. З дитинства бронхи та легені - моє слабке місце. Тепер працюю на шкідливому виробництві й курю, не міг позбутися шкідливої звички. Стою на обліку в клініці МЕДІКОМ у пульмонолога, проходжу щорічно МРТ легень. Останнє відвідування лікаря показало невеликі рубці в легендах - фіброз. Лікар категорично заборонив куріння та рекомендував зміну роботи. Також виконувати дихальну гімнастику, приймати вітаміни та призначив лікарську терапію. Курити я кинув - здоров'я дорожче, кашель вранці став набагато менше. Застосовую індивідуальний захист на виробництві. Виконую всі приписи, дякую.

18.09.2021 07:52
Людмила Романовна

При диагностике фиброза легких мне была проведена спирография - метод измерения легочного объема. Это исследование позволяет оценить дыхательную функцию и работу легких. Я был очень доволен тем, что в клинике МЕДИКОМ можно провести очень точные тесты для установления более точного диагноза.

01.08.2021 18:33
Надія

Викликала для мами додому лікаря-пульмонолога з клініки МЕДІКОМ. Лікар провів огляд, зібрав анамнез і ще кілька діагностичних аналізів. Знешкодив гострий біль в грудній клітці і напад сухого кашлю. Оскільки необхідне дообстеження, рентген - будемо відвідувати клініку. Є побоювання, що в легеневих тканяхнах можуть відбуватися зміни. Дякую лікарю за допомогу.

22.06.2021 06:47
Сергей Серый

Через колл-центр записался на цифровую рентгенографию груди и сразу же на консультацию к пульмонологу. Визит в клинику МЕДИКОМ прошел по времени. В записи нигде ничего не ждал, все очень организованно, мне понравилось. Пульмонолог тоже понравился, после осмотра полностью ответил на все вопросы, прописал лечение.

13.03.2021 11:18
Иван

Я обратилась к пульмонологу в клинику MEDICOM с жалобами на сухой кашель, одышку и возраст. Мне уже за 60, это повод посетить врача и проверить легкие. После осмотра он отправил меня на рентген и анализ крови. В конце обнаружились небольшие проблемы - кое-где начали образовываться рубцы (фиброз). Я рад, что обратился в эту клинику, потому что врачам можно доверять, а условия на европейском уровне.

04.02.2021 15:44
Олена Ващенко

Пройшовши рентген в районній лікарні та дізнавшись, що з легенями є проблеми - вирішила дізнатися точний діагноз і взятися за лікування. Для цієї мети я обрала клініку МЕДІКОМ. Записалася на прийом до Гришило Антона Павловича. Він зібрав анамнез, вивчив аналізи, провів огляд. Направив на КТ, за підсумком - фіброз, але лікар зміг дати мені надію, що все можна перемогти і не варто панікувати. Почала лікування, розумію, що все буде не швидко. Але тепер проходити лікування буду тільки в клініці МЕДІКОМ.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down