exit
search serach
Чи виліковний рак шкіри
4746. Консультація дерматолога-онколога (включена вартість мікровідеодіагностики)
1700 грн.
Більше Згорнути down

Чи виліковний рак шкіри?

Рак шкіри – це одне з найбільш частих онкологічних захворювань. Кількість зареєстрованих випадків зростає щороку на 5%. Попри те, що всі новоутворення на шкірі легко побачити, звернення до лікаря з захворюванням в запущеній стадії – часте явище. Як вчасно розпізнати початок раку шкіри та не упустити свій шанс на одужання? Будемо розбиратися.

Відкрити Згорнути down

Види та стадії раку шкіри

Під термін "рак шкіри" потрапляють кілька онкологічних захворювань. Кожна з цих хвороб має власні симптоми, у них різне походження й прогноз.

Розрізняють такі злоякісні новоутворення шкіри:

  • Базальноклітинний рак (базаліома).
    Зустрічається частіше за інші види раку шкіри. Новоутворення утворюється з клітин епідермісу та має вигляд невеликого вузлика з проступаючою мережею кровоносних судин. Розвиваючись, пухлина починає кровоточити, вірогідна поява виразки. Найчастіше, локалізується на обличчі. Відрізняється повільним розвитком. Метастази відсутні. При правильному та своєчасному лікуванні досягається повне одужання.
  • Плоскоклітинний рак шкіри (грибоподібний).
    Пухлина нагадує бородавку, кріпиться на тонкій ніжці. Іноді на поверхні утворюються лусочки. Легкий дотик може призвести до пошкодження пухлини. Може досягати розміру в кілька сантиметрів. У переважній кількості випадків розташовується на нижній губі. Також, може розміщуватися в роті. Проникає в глибокі шари шкіри, може давати метастази.
  • Меланома.
    Найагресивніший вид раку шкіри.Розвивається з пігментованих клітин на місці родимок або веснянок. Родимка припухає, збільшується в розмірах, змінює форму й колір. Швидко зростає та може давати метастази навіть на ранніх стадіях.

Методи лікування раку шкіри залежать від виду та стадії захворювання.

Відкрити Згорнути down

Класифікація стадій онкології шкіри:

  • Нульова. Це початкова стадія раку шкіри.Пухлина торкнулася тільки поверхневий шар шкіри. Прогноз сприятливий.
  • 1 стадія. При плоскоклітинному раку розміри пухлини не перевищують 2 см. Меланома має товщину не більше 2 мм. Найближчі лімфатичні вузли не порушені. Метастази не фіксуються.
  • 2 стадія. Плоскоклітинний рак шкіри характеризується пухлиною діаметром більше 2 см та проникненням в більш глибокі шкірні шари. Меланома має товщину не більше 4 мм. Метастази не виявляються.
  • 3 стадія. У цій стадії пухлина росте дуже швидко, залучаючи до процесу лімфатичні вузли. У віддалених органах на цій стадії метастазів немає.
  • 4 стадія. Метастази з'являються й у віддалених органах. 
Відкрити Згорнути down

Причини появи раку шкіри

Рак шкіри може бути викликаний як впливом зовнішнього середовища, так і спадковими факторами. У людей, які мають родичів, які перехворіли на рак шкіри, захворювання зустрічається частіше. Також, причини раку шкіри можуть полягати в порушеннях імунної системи або в прийомі препаратів, які пригнічують імунітет. Крім цього, є й інші джерела ризику розвитку небезпечного захворювання.

Фактори ризику онкології шкірних покривів:

  • Люди зі шкірними дисплазіями, родимими плямами, з хронічними виразками або рубцями від опіків та ран повинні періодично відвідувати лікаря-дерматолога для огляду.
  • Сонячне випромінювання – важливий фактор в появі новоутворень на шкірі. Непомірність в прийомі сонячних ванн, особливо загар до опіків, провокує небажані зміни на шкірі. Особливому ризику піддаються відвідувачі соляріїв. У зоні ризику володарі світлого фенотипу, тобто блондини або руді з блакитними очима, які легко згорають на сонці.
  • Деякі хімічні речовини – вуглець нафти або кам'яного вугілля, сполуки миш'яку і т.п. – теж мають канцерогенні властивості, які можуть спровокувати розвиток раку. Працівники виробництв, на яких є контакт з цими речовинами, входять до групи ризику.
  • Особи, які зазнали впливу радіації, в тому числі під час сеансів променевої терапії, також можуть захворіти на рак шкіри.
Відкрити Згорнути down

Ознаки раку шкіри

Ознаки раку шкіри різні для меланоми та немеланомних видів. Меланома, перш за все, загрожує тим особам, у яких багато родимок або веснянок, особливо якщо вони з'явилися недавно. Якщо вони починають змінюватися, то на це слід звернути увагу.

Симптомами раку шкіри при меланомі можуть стати такі зміни:

  • асиметрія родимки;
  • зміна кольору родимки;
  • нерівні межі - неправильні, розмиті;
  • будь-які зміни - форми, розміру, кольору;
  • збільшення родимки, коли розмір її більше 0,6 см;
  • кровоточивість без причин.
Відкрити Згорнути down

Симптоми раку шкіри немеланомного типу:

  • почервоніла або подразнена шкіра в області грудей та спини;
  • невеликі білі цятки на шкірі з плямами крові;
  • відкриті виразки, що кровоточать, чи покриті корочками;
  • червоні нарости з невеликою щілиною посередині;
  • білі смуги схожі на шрами, що з'являються без видимих причин;
  • вкриті лусочками бородавки, які не піддавалися розчісуванню;
  • червоні ділянки, на яких відчувається печіння;
  • родимка на гіперемованій шкірі.
Відкрити Згорнути down

Виявити ці симптоми нескладно. Важливо уважно стежити за станом своєї шкіри, оглядати тіло. При появі хоча б однієї ознаки, звертайтеся до лікаря!

Також, слід звертати увагу на симптоми, характерні для всіх онкологічних захворювань. Серед них погіршення апетиту, безпричинне різке схуднення, збільшення лімфатичних вузлів, підвищена пітливість (особливо в нічний час доби), швидка втомлюваність, загальна слабкість, незначне, але стійке підвищення температури тіла.

Відкрити Згорнути down

Особливості раку шкіри в дітей

Онкологія шкіри у дітей – вкрай рідкісне явище, але все ж має місце бути (в більшості випадків, рак шкіри у дітей – це меланома). Особливу увагу слід приділяти дітям, у яких є великі вроджені родимі плями. Регулярний огляд дитини дозволить помітити зміни родимок на етапі, коли лікування буде максимально ефективним.

Відкрити Згорнути down

Особливості перебігу раку шкіри при вагітності

Статистика діагностики раку шкіри при вагітності невтішна. Це – близько 15% пацієнток (найчастіше, під час вагітності та протягом півроку після пологів діагностується меланома шкіри). Вагітність не є провокуючим фактором або фактором негативного прогнозу при раку шкіри. Але, гірші результати лікування (а отже й виживання) при онкології шкірних покривів безпосередньо пов'язані з більш пізніми термінами початку терапії. Оскільки, вагітні, найчастіше, відкладають початок лікування на післяпологовий період.

Відкрити Згорнути down

Методи діагностики раку шкіри

Діагностика раку шкіри починається з візуального огляду пацієнта. При виявленні підозрілих новоутворень лікар призначить інші методи діагностики.

Дерматоскопія виконується спеціальним приладом, який дозволяє розглянути пухлину з максимальним збільшенням в поляризованому світлі.

За допомогою мікроскопа досліджують матеріал, отриманий різними способами:

  • мазок-відбиток, коли скло прикладають до виразки;
  • зішкріб, на який збирають матеріал з дна виразки;
  • біопсія (найбільш точні результати) – забір матеріалу для гістологічного аналізу здійснюється з використанням шприца, скальпеля або пінцета, яким відбирають клітинний матеріал пухлини.

Якщо пухлина має маленькі розміри, то використовують ексцизійний варіант біопсії. Пухлину січуть повністю до неушкоджених тканин. При великих розмірах пухлини використовують інцизійний вид біопсії. При цьому пухлину січуть клиноподібно, захоплюються й здорові тканини. Доцільність та безпека проведення біопсії визначається лікарем в залежності від загальної картини перебігу захворювання та ін. факторів.

Відкрити Згорнути down

Для уточнення діагнозу, а також для оцінки поширення процесу на інші органи проводяться (на розсуд діагноста):

Відкрити Згорнути down
Онкологія
Консультація онколога
Консультация дерматолога
Консультація дерматолога
Биопсия
Біопсія
Дерматоскопія
Дерматоскопія
Консультація хіміотерапевта
Консультація хіміотерапевта
Онкодерматологія
Онкодерматологія

Лікування раку шкіри

Багато пацієнтів сприймають онкологію в діагнозі як вирок. Але, слід пам'ятати, що рак шкіри лікується. Головне, щоб лікування раку шкіри було розпочато вчасно й проводилося правильно. У такому випадку при відсутності метастазів одужання настає в 80-100%.

Для лікування раку шкіри використовують різні методи – хірургічний, хіміо- та радіотерапію. Хірургічне втручання проводять з урахуванням виду пухлини та стадії захворювання. Часто використовують:

  • Висічення.
    За допомогою скальпеля проводять висічення уражених тканин, а також, при необхідності, січуть здорові тканини, підшкірну клітковину та лімфовузли. Використовується на пізніх стадіях.
  • Електроексцизія.
    Висічення із застосуванням електроножа.
  • Лазерна деструкція.
    Пухлина видаляється лазером. При цьому навколишні тканини не зачіпаються.
  • Кріотерапія.
    "Випалювання" пухлини рідким азотом. Використовується на ранніх стадіях захворювання. Дуже ефективний спосіб, безпечний для пацієнта.

При своєчасній діагностиці такої медичної проблеми як "рак шкіри" вдасться уникнути неприємних наслідків раку шкіри у вигляді метастазів в інших органах та уникнути гіршого результату – смерті хворого.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення

Крім таких наслідків раку шкіри як поширення метастазів, існують й супутні захворюванню ускладнення, яких можна уникнути при правильному лікуванні та дотриманні рекомендацій лікаря.

Ускладнення раку шкіри:

  • розвиток інфекції (нагноєння);
  • кровотеча з новоутворення;
  • проростання пухлиною життєво важливих органів (великих судин, очного яблука, мозкових оболонок та тканин мозку при локалізації пухлини на голові).
Відкрити Згорнути down

Профілактика раку шкіри

Профілактика раку шкіри, перш за все, полягає у своєчасному лікуванні таких шкірних захворювань як передракові дерматози. Крім того, слід обмежувати вплив шкідливих факторів, що призводять до цього захворювання. Дуже важливо мінімізувати вплив на шкіру УФ-випромінювання. Є ефективні методи для захисту шкіри від сонця:

  • слід використовувати захисний одяг, головні убори, сонцезахисні окуляри з ультрафіолетовими фільтрами;
  • в години активного сонця (з 11 до 15 годин), особливо в південних районах, необхідно знаходитися в приміщенні або в тіні;
  • перед виходом на сонце необхідно використовувати сонцезахисні креми, наносячи їх кожні 2 години.

Також, варто:

  • уникати відвідування солярію;
  • своєчасно лікувати трофічні виразки та передраки шкіри;
  • уникати впливу на шкіру шкідливих речовин.

Найефективнішим способом запобігти розвитку злоякісних новоутворень на шкірі є постійна самостійна діагностика раку шкіри та звернення до лікаря при найменших підозрах (якщо є спадковий фактор, то обстеження потрібно проходити щорічно).

Тільки досвідчений дерматолог може визначити, наскільки небезпечні або безпечні будь-які зміни родимок, а також інші симптоми, які можуть бути проявом раку. Не пропустіть час, не допустіть розвитку хвороби.

Відкрити Згорнути down

Контроль вилікування

Пацієнти, які пройшли курс променевої терапії раку шкіри повинні контролювати свій стан кожні півроку протягом 5 років. Недотримання цього правила часто є причиною важких наслідків.

Також, всім людям, які вже раз зіткнулися з цією медичною проблемою (незалежно від виду онкології), слід пам'ятати, що рецидив можливий. Тому, варто тримати своє здоров'я під постійним контролем.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що таке передраковий стан шкіри?

Передракові захворювання шкіри — це хвороби, які можуть призвести до розвитку раку шкіри, збільшують ризик його появи. До таких захворювань відносять сонячний кератоз, диспластичний невус, шкірний ріг, еритроплазію Кейра, кератоакантому.

Скільки живуть із раком шкіри?

Тривалість життя при раку шкіри залежить від багатьох факторів: виду пухлини, стадії, на якій була діагностована онкопатологія, віку та стану пацієнта, наявності у нього супутніх захворювань та пухлин у інших органах, які виникають внаслідок метастазування. Якщо лікування розпочате на ранніх стадіях, прогноз буде більш сприятливим, і у пацієнта можуть бути високі шанси на повне вилікування.

Як швидко розвивається рак шкіри?

Швидкість розвитку раку шкіри залежить від виду новоутворення (наприклад, меланома більш схильна до стрімкого розвитку та агресивного перебігу, ніж базаліома). Крім того, мають значення такі фактори, як загальний стан здоров'я пацієнта, його вік, застосування тих чи інших методів лікування та реакція організму на них.

Що буде, якщо не лікувати рак шкіри?

При відсутності лікування онкозахворювання прогресує, новоутворення проростає у сусідні тканини, симптоми хвороби посилюються. На пізніх стадіях відбувається метастазування раку шкіри, при якому метастази можуть поширюватися з кров'ю чи лімфою у різні органи і давати початок вторинним пухлинам.

Що таке карцинома Меркеля?

Карцинома Меркеля — це онкозахворювання шкіри з агресивним перебігом, яке найчастіше розвивається у людей похилого віку, рідше — у молодому віці. Проявляється у вигляді щільних вузлів з блискучою поверхнею, тілесного або блакитно-червоного забарвлення.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-дерматолог, дерматовенеролог, трихолог першої категорії, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Завідуюча онкологічним відділенням, лікар-онколог другої категорії, онкомамолог

Який лікар лікує?

Який лікар лікує рак шкіри? Природно, що з усіма шкірними проблемами пацієнти звертаються до дерматолога. Але при підозрі на таке грізне захворювання важливо звернутися до досвідченого кваліфікованого лікаря, який до того ж має володіти сучасними засобами діагностики.

Якщо вам необхідно лікування раку шкіри в Києві, то клініка МЕДІКОМ – кращий вибір. У філіях на Оболоні та Печерську можна відвідати дерматолога, пройти діагностику та лікування. У комплекс послуг входить й консультація онколога. Телефонуйте, приходьте на консультацію та пам'ятайте, в цьому випадку не можна втрачати ні хвилини. Ми готові вам допомогти.

comment 52
Закордонець Валентина Петрівна
Лікар-дерматолог, дерматовенеролог вищої категорії, дитячий дерматовенеролог
comment 13
Подмастерчик Ольга Валеріївна
Завідуюча онкологічним відділенням, лікар-онколог другої категорії, онкомамолог
comment 26
Приймак Артем Валентинович
Лікар-дерматолог, дерматовенеролог, трихолог першої категорії, к.м.н.
comment 13
Делятин Оксана Вячеславівна
Лікар дерматовенеролог, дерматоонколог першої категорії, к.м.н.
comment 13
Коваленко Андрій Петрович
Лікар-хірург, онкохірург, к.м.н.
comment 2
Собченко Сергій Олександрович
Лікар-хірург, онколог, онкохірург вищої категорії, к.м.н.
comment 13
Шматков Олексій Валерійович
Лікар-дерматолог, дитячий лікар-дерматолог вищої категорії
comment 8
Юзвік Костянтин Олексійович
Лікар-хірург, хірург-онколог першої категорії

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

30.06.2023 10:44
Фаина

В одной частной клинике (не буду указывать) мне загнули втридорога цену на комплекс лечения по окно кожи. Для сравнения тот же пакет услуг в Медикоме обходится почти вдвое дешевле. Поэтому будьте внимательны при выборе лечебного заведения.

13.03.2023 16:36
І.П.Л.

Мені діагноз встановили на першій стадії, тому шанси на одужання - максимальні. Дякую лікарям, що змогли докопатися до суті, а не відказали “ідіть, якось воно буде”.

24.12.2022 15:24
СОФІЯ

Хочу відзначити роботу лікарки Делятин О.В.. Дуже чуйна, турботлива жінка. Вона сильно мене підтримувала протягом всього часу лікування. Таких лікарів треба нагороджувати найвищими нагородами, а не різних депутатів та чиновників.

26.01.2020 20:02
Валентина

Дякую за детальний та зрозумілий опис!

Показати ще 1

arrow

Всього 4 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down