Аденома щитоподібної залози. Лікування у Києві
Аденома — найпоширеніший тип новоутворень щитоподібної залози. Вона може спричиняти дискомфорт, ускладнюючи дихання, ковтання. Деякі її види активно продукують гормони щитоподібної залози, обумовлюючи підвищення їх рівня у крові і порушення багатьох життєвих функцій. Також відомі випадки перетворення цієї пухлини на злоякісну. Тому аденома щитоподібної залози потребує вчасної діагностики та лікування. Лікарі клініки МЕДІКОМ у Києві (Оболонь, Печерськ) запрошують вас на консультацію, якщо ви підозрюєте у себе наявність такого новоутворення.
Класифікація аденом щитоподібної залози
Аденома — це новоутворення, яке формується із залозистих клітин щитоподібної залози. Але бувають різні види цих утворень. Розрізняють аденоми:
- токсичні — продукують гормони, чим викликають порушення гормонального фону і пов'язаних з ним життєвих функцій;
- фолікулярні — не синтезують гормони, тому можуть довго розвиватися непомітно;
- папілярні — за структурою нагадують кісту із рідиною та сосочкоподібними утвореннями всередині;
- онкоцитарні — часто перетворюються на злоякісні пухлини.
Аденома щитоподібної залози: причини
Аденома щитоподібної залози розвивається через посилену стимуляцію роботи цієї залози з боку гіпофізу. Це можливо при недостатній секреції гормонів щитоподібної залози. Інша причина появи новоутворення — проблеми у роботі вегетативної системи. Існує низка факторів, які створюють сприятливі умови для цього:
- порушення гормонального фону;
- стреси;
- спадкова схильність до захворювання;
- вплив отруйних хімічних речовин;
- вплив радіації.
Ризик утворення аденоми зростає з віком і особливо підвищується при перебуванні у місцях з несприятливою екологічною ситуацією (проживання у забрудненому регіоні або робота з токсинами чи з радіоактивними речовинами). Найчастіше аденома щитоподібної залози діагностується у жінок у період коливань гормонального фону перед менопаузою.
Симптоми аденоми щитоподібної залози
Спочатку захворювання розвивається безсимптомно. Згодом починають проявлятися такі ознаки хвороби, як підвищена пітливість, прискорене серцебиття, зменшення ваги тіла, дратівливість, швидка стомлюваність. Людина погано переносить перебування у регіонах із спекотним кліматом. У багатьох випадках такі прояви не сприймаються як симптоми хвороби, а здаються наслідками напруженої роботи або стресових ситуацій.
Зі збільшенням розмірів пухлини приєднуються інші ознаки аденоми щитоподібної залози: ускладнення ковтання, дихання, бажання відкашлятися, зміна голосу, біль у шиї. Велике новоутворення можна помітити — на шиї з'являється припухлість.
Аденоми, які не провокують збільшення рівня гормонів щитоподібної залози, можуть залишатися непоміченими протягом тривалого часу і виявлятися при огляді випадково. Тому профілактичні обстеження у ендокринолога є такими важливими.
Діагностика аденоми щитоподібної залози
Із появою вищезазначених симптомів аденоми щитоподібної залози слід звертатися до ендокринолога. Під час консультації лікар збере анамнез, проведе огляд і призначить необхідні дослідження. При діагностиці аденоми застосовуються наступні методи:
- аналізи крові на рівень тиреоїдних гормонів, ТТГ;
- УЗД щитоподібної залози;
- МРТ або КТ — при наявності медичних показань;
- біопсія для взяття зразка тканини новоутворення і його гістологічного дослідження — найбільш інформативний метод визначення типу пухлини.
Лікування аденоми щитоподібної залози
Медикаментозна терапія без операції може застосовуватися лише тоді, коли новоутворення ще має невеликі розміри, а причиною його появи став гормональний дисбаланс. У решті випадків проводиться видалення аденоми щитоподібної залози, це єдиний ефективний спосіб усунення патології.
Обсяг хірургічного втручання визначається індивідуально. Може висікатися тільки новоутворення, в інших випадках видаляється частка щитоподібної залози, уражена патологічним процесом (проводиться гемітиреоїдектомія). У рідкісних випадках доводиться видаляти залозу цілком (проводити тиреоїдектомію). Це необхідно, якщо лікар виявляє високий ризик переродження пухлини на злоякісне новоутворення або при ураженні обох часток залози.
Не слід відмовлятися від хірургічного лікування, якщо його рекомендує ендокринолог. Адже можливі ускладнення аденоми щитоподібної залози — порушення діяльності будь-якої системи організму (нервової, серцево-судинної, травної, статевої) через гормональний дисбаланс, а також розвиток раку.
У рамках комплексного лікування призначається дієта при аденомі щитоподібної залози. У раціоні обов'язково мають бути продукти, які містять йод (морепродукти, горіхи), а також свіжі фрукти та овочі, особливо — яблука, хурма, броколі, шпинат. Варто уникати вживання солодощів, смаженої та іншої важкої для перетравлення їжі, кофеїновмісних напоїв.
Профілактика аденоми щитоподібної залози
Аденома щитоподібної залози — це захворювання, яке може призвести до небезпечних наслідків. Тому варто серйозно ставитися до його профілактики. Намагайтеся уникати місць із хімічним чи радіоактивним забрудненням, не займайтеся самолікуванням гормональними препаратами та іншими засобами. Відвідуйте ендокринолога для профілактичних оглядів, особливо якщо у вас є родичі із захворюваннями щитоподібної залози, оскільки ці хвороби можуть успадковуватися.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Лікування аденоми щитоподібної залози у Києві у клініці МЕДІКОМ має важливі переваги:
- Медичну допомогу надають висококваліфіковані спеціалісти.
- Можливе проведення комплексної діагностики у межах однієї клініки.
- Застосовується сучасне обладнання для діагностики та хірургічного видалення новоутворень.
- Прийнятна ціна лікування аденоми щитоподібної залози.
Питання-Відповідь
Скільки триває відновлення після видалення аденоми щитоподібної залози?
Тривалість відновлення залежить від виду проведеної операції (може видалятися сама пухлина, частка щитоподібної залози або весь орган). Пацієнти, яким видаляється тільки саме новоутворення, потребують менш тривалого післяопераційного спостереження (2-3 дні).
Що буде, якщо не лікувати аденому щитоподібної залози?
Можливі серйозні наслідки аденоми щитоподібної залози при відсутності адекватного лікування. Пухлина може спричиняти значне підвищення рівня тиреоїдних гормонів, який впливає на життєдіяльність усіх систем організму. Також це новоутворення здатне перетворюватися на злоякісну пухлину.
Чи потрібна госпіталізація для лікування аденоми щитоподібної залози?
Дізнатися про те, які методи лікування слід застосувати у вашому випадку, і чи потрібна для цього госпіталізація, можна тільки на консультації ендокринолога, після комплексного обстеження. Якщо вам буде потрібно перебування під наглядом медиків, ви зможете почувати себе комфортно у стаціонарі на Оболоні.
Лікарі
Бажаєте дізнатися, який лікар лікує аденому щитоподібної залози? Ознайомтеся з інформацією про спеціалістів клініки МЕДІКОМ на нашому сайті. Високий рівень професіоналізму дозволяє нашим лікарям ефективно лікувати новоутворення та інші патології щитоподібної залози. Записатися на консультацію ви можете на сайті у чаті, за допомогою Тelegram bot, а також за телефоном (044) 503–77–77.
Вартість діагностики та лікування аденоми щитовидної залози
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
|
2700 грн
запис на прийом
|
|
1663. Консультація ендокринолога Кваченюка А.М.,професора д.м.н. - повторна
|
2000 грн
запис на прийом
|
800 грн
запис на прийом
|
|
5219. Ультразвукове дослідження (УЗД) щитоподібної залози з компресійною еластографією
|
1000 грн
запис на прийом
|
330. Антитіла до пероксидази щитоподібної залози (АТПО)
|
480 грн
запис на прийом
|
1324. * Аутоімунні захворювання щитоподібної залози - скринінг (ТТГ, АТПО, АТТГ)
|
980 грн
запис на прийом
|
1560 грн
запис на прийом
|
4169. * Гемітіреоїдектомія
|
21000 грн
запис на прийом
|
4170. * Гемітіреоїдектомія тотальна
|
27000 грн
запис на прийом
|
4171. * Тиреоїдектомія
|
25000 грн
запис на прийом
|
4172. * Тиреоїдектомія з лімфодисекцією
|
35000 грн
запис на прийом
|
4174. * Паратиреоїдектомія
|
35000 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Звернулася в клініку, бо почали страшенно скакати гормони. Виявилося, що причиною цьому стала ця клята аденома. Провели операцію. Зараз мій стан стабілізувався.