exit
search serach
Хвороби статевих органів у чоловіків

Хвороби статевих органів у чоловіків

Баланіт запалення крайньої плоті й головки статевого члена.

Причиною може бути банальна флора (кишкова паличка, стрептококи, стафілококи тощо), але дедалі частіше зустрічаються герпетична, папіломавірусна інфекції, кандидоз. Для вибору правильного лікування під час прийому у лікаря проводиться дослідження мазка-відбитка із запаленої поверхні. Цей експрес-аналіз або встановить остаточний діагноз, або дасть напрямок для подальшого обстеження в процесі лікування, що буде гарантією від рецидивів захворювання.

Простатит — запалення передміхурової залози.

Це предмет пильного вивчення, численних дискусій і суперечок учених з питань виникнення, розвитку та перебігу захворювання. Багато чого залишається невивченим, суперечливим, потребує доказів і обґрунтування.

Тож на цьому тлі дивними видаються численні рекламні заяви в засобах масової інформації (ЗМІ) про швидке і цілковите позбавлення страждання.

Простата — залозистий орган із багатим кровопостачанням. Поєднання місцевих факторів (венозний застій у тазових венах, застій секрету в часточках простати), зниження імунітету, захисних сил організму та наявність вірулентної інфекції призводять до розвитку запалення. Клінічні прояви розміїті: від безсимптомного перебігу до інтенсивних болів над лоном й у промежині, порушень сечовипускання на тлі високої температури тіла.

Обстеження включає:

 • розпитування та огляд пацієнта;
 • загальний аналіз крові, сечовини, креатиніну, глюкози сироватки крові;
 • пальцеве ректальне дослідження;
 • мікроскопію секрету простати;
 • посів сечі після масажу простати;
 • обстеження на можливу ІПСШ;
 • динамічне УЗД простати;
 • трисклянкова проба аналізу сечі та ін.

 

Обстеження простати

Лікування проводять, виходячи з оцінки комплексу отриманих даних. Воно включає антибактеріальні препарати, неспецифічну протизапальну терапію, препарати, спрямовані на поліпшення кровообігу і лімфовідтоку в простаті; терапію, спрямовану на профілактику освіти постзапальних рубців в органі, підтримку функції печінки й кишечника і т.д. Єдиної схеми лікування не існує. Для кожного пацієнта воно здійснюється індивідуально. Багато в чому успіх залежить від наполегливості лікаря і пацієнта, від бажання останнього позбутися недуги. І це можливо.

 

Гіперплазія простати

Простата (передміхурова залоза) — це невеликий, приблизно як волоський горіх, залозистий орган, який грає важливу роль в житті чоловіка. Простата (П) розташована під сечовим міхуром, і частина сечовипускального каналу, що виводить сечу з організму, проходить через неї. Вікові зміни гормонального фону призводять до її збільшення — доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ). ДГПЗ поширена настільки, що багато дослідників говорять про неминучість цього стану в чоловіків, які прожили досить довго. До 80 років 80% чоловіків страждають на цю недугу з різним ступенем вираженості клінічних проявів.

Збільшена простата починає стискати сечовипускальний канал, що проходить через неї. Це призводить до порушення відтоку сечі. Подразнення нервових закінчень в області шийки сечового міхура, спричинене збільшеною простатою, призводить до появи прискорених позивів до сечовипускання. Все це істотно погіршує якість життя.

Основні симптоми захворювання зводяться до такого: поява нічного сечовипускання, бажання помочитися стає непереборним, частим, утруднений початок сечовипускання, особливо вранці; струмінь сечі стає тонким, млявим, переривчастим; надалі додається відчуття неповного спорожнення сечового міхура. Усі зазначені симптоми з'являються поступово. Потрібно зазначити, що вони не є специфічними для ДГПЗ і можуть зустрічатися при простатиті або раку простати, тому велике значення має раннє звернення до лікаря для обстеження та встановлення діагнозу.

Пацієнтам із початковими проявами порушення сечовипускання без порушення функції нирок, із протипоказаннями до оперативного лікування, які уникають його з різних причин, призначають медикаментозну терапію. Вона протипоказана за підозри на злоякісний процес у простаті, запальних захворювань сечового міхура і сечовипускального каналу, порушень сечовипускання, викликаних неврологічними захворюваннями, рубцевих змін у малому тазі, спричинених попередніми операціями; каменів у сечовому міхурі, переважного зростання середньої внутрішньоміхурової частки простати, що становить «клапан» у шийці сечового міхура; індивідуальної непереносимості препаратів.

Медикаментозне лікування спрямоване на поліпшення сечовипускання, що досягається або зменшенням тонусу сфінктерного апарату сечового міхура (т.зв. a-адреноблокатори: «Омнік», «Кардура», «Дальфаз» та ін.), або гальмуванням зростання, за тривалого застосування і зменшення розмірів простати (інгібітори ферменту 5-а-редуктази, який сприяє зростанню ДГП: «Проскар», «Фінаст», «Перміксон»). Третя група препаратів найбільша — це фітопрепарати. Більшість із них становлять різні лікарські форми, отримані з коріння кропиви, насіння гарбуза, бульб кореневищ південноафриканської рослини Hypoxis rooperi, плодів Serenoa repens і пилку жита. Вони мають протизапальний, антинабряковий ефектом, зменшують тонус сфінктерного апарату і посилюють скоротливу здатність м'язів сечового міхура.

Останніми роками для лікування ДГП досить широко почали використовувати різні види теплового впливу (ВЧ- та НВЧ-струми, балонна дилатація в поєднанні з підігрівом нагрітою рідиною; високоінтенсивний сфокусований ультразвук тощо). Підведення тепла можливе різними шляхами, тому розрізняють трансуретральне і трансректальне нагрівання тканини простати. Для проведення термотерапії необхідно використовувати складну дорогу апаратуру. Водночас ефективність цих видів лікування невисока. Зафіксована значна кількість найближчих і віддалених ускладнень. Ці види лікування не гарантують, що надалі у пацієнта не виникнуть показання для хірургічного лікування.

оперативна урологія

Дотепер основним видом лікування, здатним позбавити хворого ДГПЗ, є хірургічне лікування. «Золотим» стандартом тут уважають трансуретральну (через сечовипускальний канал) резекцію передміхурової залози (ТУР). Втручання проводиться під загальним знеболенням. Під контролем зору видаляється тканина збільшеної простати. На 2-3 дні встановлюється катетер через сечовипускальний канал. Після його видалення відновлюється самостійне сечовипускання. На 5-8-у добу пацієнта виписують із клініки для амбулаторного лікування.

Рідше (особливо за розмірів простати понад 80 г) проводиться традиційна черезміхурова простатектомія з розтином черевної стінки та стінки сечового міхура. Це втручання травматичніше, але іноді неминуче. Адекватне знеболення, сучасні препарати і дбайливий догляд із боку персоналу допомагають нашим пацієнтам легше перенести втручання. Подальше спостереження та поради уролога допоможуть швидше повернутися до звичного життя.

Маючи сучасну лабораторну базу, новітнє діагностичне обладнання, найбезпечніші технології проведення операцій і знеболювання, наші лікарі в щонайкоротші терміни в поліклінічних або стаціонарних умовах установлять діагноз і обговорять із вами можливості і перспективи медикаментозного, інструментального або хірургічного лікування.

Медична статистика така, що кожен другий чоловік, старший 45 років, отримує від лікаря діагноз — простатит. Це запалення передміхурової залози не дозволяє чоловікові жити повноцінно і яскраво. Лікування простатиту стає нагальним завданням.

Простатит може виникнути за наявності найрізноманітніших факторів, що впливають на нормальну роботу організму. Ці причини можуть бути як цілком безневинні — багатогодинна робота сидячи, так і цілком серйозні, наприклад, венеричні захворювання. У будь-якому випадку лікування простатиту слід розпочати максимально швидко після його виявлення.

Професійний лікар-уролог легко за загальним оглядом і складнішим аналізам секрету простати зможе виявити простатит навіть у початковій або прихованій формі та призначити необхідне лікування. Незалежно від того, в якій формі у вас виявили простатит, лікування його повинно здійснюватися максимально точно за запропонованим лікарем курсом, інакше його ефективність може звестися до нуля.

Відкрити Згорнути down
Захворювання статевих органів у чоловіків
Лікування простатиту
Лікування простатиту
Лікування гонореї
Лікування гонореї
Що таке ІПСШ
Що таке ІПСШ
Лікування фімозу
Лікування фімозу
Лікування варикоцеле
Лікування варикоцеле
Аденома простати
Аденома простати
еректильна дисфункція
Імпотенція (еректильна дисфункція)
Гідроцеле (водянка яєчка)
Гідроцеле (водянка яєчка)
Баланопостит і баланіт
Баланопостит і баланіт
Захворювання статевих органів у чоловіків
Що таке гіпоспадія?
Захворювання статевих органів у чоловіків
Крипторхізм (неопущення яєчка)
Захворювання статевих органів у чоловіків
Епідидиміт (запалення придатка яєчка)
Лікування сифілісу
Лікування сифілісу
Захворювання статевих органів у чоловіків
Що таке парафімоз?
Захворювання статевих органів у чоловіків
Лікування хвороби Пейроні
Захворювання статевих органів у чоловіків
Меатостеноз (звуження уретрального каналу)
Рак яєчка
Рак яєчка
Рак передміхурової залози
Рак передміхурової залози

Питання-Відповідь

Які бувають приховані статеві інфекції у чоловіків?

До списку найчастіших прихованих інфекцій входять наступні захворювання:

 • ВПЛ;
 • хламідіоз;
 • герпетична інфекція;
 • кандидоз;
 • трихомоніаз;
 • мікоплазмоз;
 • уреаплазмоз;
 • гонорея.

Чи можна занести статеву інфекцію руками?

Можна. Переносники вірусів і бактерій можуть ставати джерелом контактного шляху передачі деяких статевих інфекцій через брудні руки. Запобігати інфікуванню допоможе регулярне обстеження на ІПСШ і дотримання правил гігієни.  

Що робити, якщо на голівці червоні плями?

При появі на поверхні пеніса червоних плям або іншого висипу необхідна консультація дерматовенеролога або уролога. Для встановлення діагнозу огляд доповнюється виконанням лабораторних аналізів виділень з уретри та крові.

Чи можуть хвороби статевих органів призвести до безпліддя?

Вплив на фертильність залежить від стадії та виду захворювань статевих органів. Ускладнення деяких статевих інфекцій спричиняють безпліддя у чоловіків і жінок.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Експерт у напрямку:

Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург

Лікарі

comment 35
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 22
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії

Вiдгуки

18.10.2021 20:14
Богдан

Хочу сказать спасибо врачу-андрологу из МЕДИКОМ. До этого обращался в другие клиники, но нигде не получил такого развернутого обследования и консультации, как здесь. Так что если у вас есть проблемы со здоровьем по мужской части, рекомендую не терять время и обращаться именно сюда.

23.09.2021 10:45
Сергей Иванов

Если вы, как и я столкнулись с простатитом, то рекомендую обратиться в клинику МЕДИКОМ. Здесь врачи имеют большой опыт лечения этой распространенной у мужчин проблемы. Лечение составляется комплексное, все конечно индивидуально, но в целом я остался доволен, мне помогли.

31.08.2021 17:58
Юра

Обратился со своей проблемой к урологу в МЕДИКОМ. Обследовали, назначили лечение, пока консервативное. В целом остался доволен, после многочисленных визитов к врачу и курса лечения, наконец-то могут снова вернуться к нормальной половой жизни.

27.07.2021 21:12
Евгений Михайлович

Несколько месяцев назад стал отмечать у себя ослабевание, а затем и отсутствие полового влечения и проблемы с эрекцией. Обратился за помощью в МЕДИКОМ, обследовался. Оказалось подхватил половые инфекции. Назначили лечение и теперь, все восстановилось. Рад, что выбрал именно эту клинику, так как оно того стоит! Подход к пациентам грамотный и ответственный.

30.06.2021 11:20
Егор

Обращался в клинику с баланитом. Брали мазок, внимательно осматривали. Лечение назначили эффективное. Надеюсь, заболевание ко мне больше не вернется как и "осечки" в половой жизни.

19.05.2021 19:05
Антон

Мужики, которые хоть раз сталкивались с проблемами по мужскому здоровью, меня поймут. Как же сложно признать, что у нас в этой сфере что-то не так. Но это необходимо, чтобы жить полноценной жизнью и не накручивать себя в моральном плане. Вот и я однажды столкнулся с болезнью простаты. Было нелегко заставить себя пройти осмотр, но благодаря специалистам из клиники МЕДИКОМ удалось решить мою проблему. Обследовали тщательно - и анализы, и осмотр и лечение подобрали действенное. Так что мужчины, не затягивайте. Если что не так, обращайтесь сюда, тут вам точно помогут.

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down