exit
search serach
Лечение варикоцеле в Киеве

Лікування варикоцеле в Києві

Варикоцеле — це небезпечне урологічне захворювання, для якого характерно розширення вен сім'яного канатика (гроноподібного сплетення). Доведено, що до 40% чоловіків, у яких діагностують безпліддя, вже мають в анамнезі варикоцеле.

Відкрити Згорнути down

Класифікація

Типологія варикоцеле заснована на вираженості розширення вен сім'яного канатика та змін процесів клітинного харчування, які забезпечують збереження структури та функцій тканин і органу.

Типи варикоцеле за ступенями тяжкості захворювання:

I ступінь:
варикозне розширення вен яєчка виявляється тільки при физикальній діагностиці та напруженні пацієнта у вертикальному положенні тіла;

II ступінь:
розширені вени пальпуються в горизонтальному й у вертикальному положенні, консистенція та розміри яєчка не змінені;

III ступінь:
виражене розширення вен сім'яного канатика, зміна консистенції та розмірів яєчка, симптом "дощових черв'яків" (органи мошонки збільшені, є покручені вени — визначається шляхом пальпації), зміни спермограми.

Ще існує, так звана, 0 ступінь, коли пальпаторно варикоцеле виявити не можна. На цій стадії розвитку, захворювання виявляється тільки випадково або при цілеспрямованій перевірці наявності даної проблеми (якщо є генетична схильність) шляхом проведення інструментальних досліджень — доплерографія, УЗД.

Найчастіше, у дітей варикоцеле ідіопатичне (первинне) та лівостороннє. У дорослих чоловіків це — вторинна патологія. Як правило, діагностується варикоцеле лівого яєчка. Правостороннє або двобічне ураження яєчок утворюється дуже рідко.

Відкрити Згорнути down

Причини виникнення та умови розвитку хвороби

Етіологія та патогенез варикоцеле викликають численні суперечки. Існує чимало теорій, які намагаються пояснити причини виникнення захворювання і його рецидивів.

Причини варикоцеле:

 • вроджена відсутність клапанів у яєчковій вені або їх недостатність;
 • анатомічні аномалії (наприклад, впадання під прямим кутом лівої внутрішньої яєчкової вени в ліву ниркову вену, що викликає розвиток лівостороннього варикоцеле);
 • слабкість венозних стінок і кремастера;
 • венозний рефлюкс;
 • особливості формування нижньої порожнистої вени та її гілок при розвитку людського ембріона;
 • аномальний розвиток правобічної системи кровопостачання яєчка;
 • хронічне переповнення кров'ю судин статевих органів (найчастіше, виникає при надмірному захопленні юнаками мастурбацією);
 • деякі патологічні стани (опущення нирки, звуження ниркової артерії, фістульна венозна гіпертензія та ін.).

Розвиток вторинного варикоцеле, як правило, вказує на наявність новоутворень в заочеревинному просторі, в нирках, порожнині малого таза.

Відкрити Згорнути down

Клінічні прояви

Симптоми варикоцеле виявляються слабо, не чітко. Первинне захворювання урологи виявляють, як правило, при профілактичних оглядах.

Ознаки варикоцеле:

 • опущення однієї половини мошонки;
 • збільшення мошонки;
 • тягнучі болі, дискомфорт в мошонці, яєчках і паховій області, які посилюються при ходьбі та статевому збудженні;
 • зменшення яєчка.
Відкрити Згорнути down

У важких і запущених випадках мошонка, яка відвисла, заважає ходьбі, пацієнти відзначають сильний постійний біль.

Тривале поточне захворювання викликає несприятливі наслідки варикоцеле:

 • Простатит
 • Інфертильність
 • Порушення в процесах розвитку сперматозоїдів і еякуляції
Відкрити Згорнути down

Постановка діагнозу

Діагностика варикоцеле проводиться на підставі даних анамнезу, огляду та фізикального обстеження пацієнта. При зборі анамнезу особлива увага приділяється давності симптомів варикоцеле, наявності травм поперекової області. Обмацування дозволяє визначити наявність варикозного розширення вен сім'яного канатика, консистенцію та розміри яєчок, ступінь і характер варикоцеле.

В діагностиці варикоцеле значне місце відведено УЗД органів малого тазу з доплероскопією.

Варикоцеле УЗИ
Варикоцеле КТ МРТ
Відкрити Згорнути down

Додаткові інструментальні дослідження:

 • антеградна венографія;
 • ретроградна нирково-яєчкова венографія;
 • трансскротальна тестікулофлебографія.
Відкрити Згорнути down

Лікування

На ранніх стадіях розвитку захворювання можливе лікування варикоцеле без операції. При виборі схеми лікування важливе місце займають причини розвитку патології та вираженість симптомів. При відсутності яскраво виражених хворобливих відчуттів достатня міра — носіння спеціальної підтримувальної пов'язки, симптоматичне лікування, лікувальна фізкультура, вітамінотерапія тощо.

Хірургічне лікування варикоцеле показано при III ступені тяжкості патологічного процесу. Операція проводиться в урологічному стаціонарі. Способи та методи хірургії залежать від віку пацієнта, ступені тяжкості патології, наявності супутніх хвороб та ін.

Варикоцеле операції. Види втручань:

 • операція за Іваніссевічем — резекція ділянки лівої яєчкової вени з перев'язкою проксимальної та дистальної ділянки;
 • операція Мармара — мікрохірургічна варікоцелектомія з підпаховим доступом;
 • мікрохірургічна реваскуляризація — мікросудинна операція, що відновлює природний потік крові за яєчковою веною;
 • рентгенендоваскулярне видалення — операції, що проводяться на кровоносних судинах черезшкірним доступом під контролем методів променевої візуалізації;
 • склерозування судин;
 • операції накладення судинних анастомозів;
 • лікувальна лапароскопія.

У дітей з діагнозом "варикоцеле" дитячий уролог виконує операцію Palomo, лапароскопічним методом. Лапароскопічна операція варикоцеле є найбільш безпечною та малотравматичною. У мошонку через невеликі проколи вводиться лапароскоп, оснащений відеосистемою. Апаратура дозволяє виводити зображення на екран і багаторазово його збільшувати.

варикоцеле операція
варикоцеле хірургія
Відкрити Згорнути down

Профілактика

Специфічна профілактика варикоцеле не передбачена в силу того, що захворювання найчастіше розвивається в результаті анатомічних особливостей або спадкової схильності.

Урологи й андрологи рекомендують всім юнакам по завершенні періоду статевого дозрівання (17-19 років) пройти обстеження у фахівців з обов'язковим УЗД урологічного комплексу.

Для запобігання розвитку вторинного варикоцеле всім чоловікам важливо періодично відвідувати фахівця для профілактичного лікарського огляду, систематично проводити самостійний огляд статевих органів на предмет появи змінених кровоносних судин, утворення різного роду ущільнень.

Усунути застійні явища в органах малого таза допоможуть:

 • адекватні фізичні навантаження, що виключають перенапруження;
 • нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту;
 • регулярний секс;
 • відмова від куріння й алкоголю тощо.

Записатися на консультацію до уролога, а також пройти лікування варикоцеле в Києві ви можете в клініках МЕДІКОМ Оболоні та Печерська. Телефонуйте за номерами, вказаними на сайті, і ви отримаєте детальну інформацію в оператора нашого колл-центру.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна мати дітей при варикоцеле 3 ступеня?

Імовірність зачаття при варикоцеле 3 ступеня істотно знижується внаслідок порушення сперматогенезу в результаті змін терморегуляції області мошонки на тлі варикозного розширення вен. Цей стан дестабілізує процес вироблення сперматозоїдів, негативно позначається на їхній рухливості й інших характеристиках. Проведене оперативне лікування не завжди відновлює здатність зачаття природним шляхом. У таких випадках проводиться біопсія тканин яєчка та подальше дослідження біоптату для виявлення життєздатних сперматозоїдів, яких можна застосувати для процедури ЕКЗ.

Чи можна візуально визначити варикоцеле?

Можливість самостійно виявити варикоцеле під час самообстеження залежить від ступеня захворювання. На початковій (нульовий) стадії пальпація та огляд не дають результату, оскільки визначити патологію вен здатне тільки УЗД із доплероскопією та інші спеціальні дослідження.
Фізикально виявити захворювання уролог може з I стадії патології, коли варикозно розширені вени починають прощупується під час напруження. Розміри та зовнішній вигляд мошонки ніяк не змінюються аж до II стадії. Збільшення та подальше зменшення розмірів яєчок візуально помітне вже на останній стадії захворювання.

Що буде, якщо не лікувати варикоцеле?

У разі відсутності лікування патологія прогресує. Порушення кровопостачання яєчка призводить до розвитку таких ускладнень, як:
 • біль під час ходіння, сечовипускання та статевого акту;
 • простатит;
 • гіпотрофія яєчка;
 • зниження потенції;
 • погіршення якостісперми;
 • нездатність зачати дитину.

Безпліддя, яке розвивається при запущеному варикоцеле, може бути оборотним і усуватися за допомогою хірургічного втручання.

Як довго триває операція з видалення варикоцеле?

Тривалість операції під час видалення варикоцеле визначається такими факторами, як стадія захворювання, вид оперативного втручання та наявність супутніх патологій. Хірургічна методика добирається урологом індивідуально після проведення всебічного обстеження. З огляду на клінічний випадок операція займає 0,5-1,5 години.
Відкрити Згорнути down

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down

Джерела

 • Сайт Національної Академії медичних наук України / Новини медицини
 • Сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я / Інформаційні бюлетені
 • Клінічні протоколи на засадах доказової медицини
Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Експерт у напрямку:

Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург

Лікарі

Фахівці клініки МЕДІКОМ мають високий рівень кваліфікації, багаторічний досвід роботи, а також арсенал новітнього обладнання. Наші урологи успішно діагностують і лікують широкий спектр урологічних захворювань, використовуючи всі можливості, які надає сучасна медицина.

comment 4
Когут Віктор Вікторович
Лікар-уролог, хірург вищої категорії, к.м.н., доцент. Провідний фахівець урологічного напрямку.
comment 29
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 19
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 12
Головкевич Віктор Володимирович
Дитячий лікар-уролог першої категорії
comment 0
Кушнір Олег Васильович
Лікар-уролог
comment 8
Меллін Євген Володимирович
Лікар-уролог першої категорії, дитячий оперуючий уролог другої категорії, лікар УЗД
comment 9
Моцна Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-уролог вищої категорії
comment 11
Тихоненко Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-нефролог вищої категорії
comment 22
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
Більше Згорнути down
Діагностика
Більше Згорнути down
Програми
4437. * Операція Іванісевича (при варикоцеле)

16100 грн

Більше Згорнути down
Операції
4338. * Операція при варікоцеле Мармара

16100 грн

Більше Згорнути down
4656. * Лапароскопічна операція при варикоцеле 1-ї категорії складності

25400 грн

Більше Згорнути down
4657. * Лапароскопічна операція при варикоцеле 2-ї категорії складності

31600 грн

Більше Згорнути down
4658. * Лапароскопічна операція при варикоцеле 3-ї категорії складності

37700 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

26.11.2019 17:04
Валерий

Доступно изложено. Спасибо

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down