exit
search serach
Лечение фимоза Лечение фимоза

Лікування фімозу в Києві

Фімоз — це особливий розвиток пеніса, для якого характерно звуження крайньої плоті, що не дозволяє повністю відкрити головку члена.

Класифікація

Фімоз може бути вродженим (фізіологічним) і придбаним (патологічним, рубцевим).

Фізіологічний фімоз захворюванням не є. Це — абсолютно нормальний стан крайньої плоті у дітей раннього віку.

Природжений фімоз підрозділяється на:

 • атрофічний фімоз — характеризується гіпоплазією та витонченням крайньої плоті, що щільно охоплює голівку статевого члена;
 • гіпертрофічний (хоботковий) фімоз — обумовлений наявністю надлишкової тканини, яка утворює крайню плоть, що перешкоджає виведенню голівки члена.

Придбаний фімоз може розвинутися на тлі запальних процесів в препуциальному мішку з подальшим рубцюванням зовнішнього отвору крайньої плоті.

Етіологія захворювання

Природжений фімоз у більшості новонароджених і грудних дітей є фізіологічним процесом. Самостійне розкриття головки статевого члена у дітей (при відсутності рубцевих змін крайньої плоті) відбувається в середньому у віці від 3 до 6 років.

Причини фімозу:

 • травми статевого члена або крайньої плоті з подальшим утворенням рубцевої тканини;
 • запальні захворювання сечовидільної системи;
 • баланопостит;
 • рецидивний баланит;
 • генетична схильність до фімозу (недостатність еластичного компонента сполучної тканини);
 • інфекції, що передаються статевим шляхом (сифіліс, герпетична та грибкова інфекція та ін.);
 • нехтування елементарними правилами гігієни.

Залежно від симптомів фімозу та тяжкості захворювань у дорослих виділяють кілька ступенів патологічного процесу.

Ступені фімозу:

I ступінь:
хворобливі відчуття виявляються тільки при ерекції, головку пеніса можна частково звільнити від крайньої плоті;

II ступінь:
проблеми з розкриттям головки члена в спокійному стані, сильний біль під час ерекції;

III ступінь:
розкрити головку практично неможливо, проблеми з сечовипусканням відсутні;

IV ступінь:
значна звуженість крайньої плоті, утруднене та хворобливе сечовипускання.

Клінічні прояви

У дітей фімоз, як правило, протікає безсимптомно. Але, незважаючи на це, про наявність захворювання можна судити по неспокійній і нервовій поведінці дитини під час сечовипускання.

Основні симптоми фімозу у дітей:

 • головка статевого члена не проходить через зовнішній отвір крайньої плоті;
 • дизурія;
 • страх перед сечовипусканням;
 • запалення головки пеніса;
 • збільшення пахових лімфатичних вузлів;
 • сеча виходить тонкою цівкою або краплями.

У дорослих, до всього вищепереліченого, фімоз викликає різкі болі під час ерекції, що робить практично неможливим нормальне статеве життя.

Між внутрішнім листком крайньої плоті та головкою статевого члена іноді виявляється смегма — скупчення секрету жовто-сірого кольору. Також, смегма може накопичуватися в препуціальному просторі, обмеженому синехіями, у вигляді пухлиноподібного щільного утворення. Зазвичай смегма, розм'якшуючись, самостійно виходить з простору крайньої плоті.

Ускладнення

Фімоз, що не лікувався, може призвести до неприємних наслідків і серйозних ускладнень.

Ускладнення фімозу:

Парафімоз може призвести до набряку головки статевого члена, вона синіє та стає різко болючою. Такий стан вимагає невідкладної медичної допомоги.

Якщо у дитини довга крайня плоть і присутні ознаки фімозу, можливий розвиток запалення крайньої плоті. Вкрай рідко причиною запальних процесів може стати смегма, яка обмежена від контакту із зовнішнім середовищем зрощеннями внутрішнього листка крайньої плоті з головкою.

Діагностика та лікування

Діагностика фімозу проводиться на підставі огляду пацієнта, фізикального обстеження та збору анамнезу. На консультації уролог визначає ступінь тяжкості патологічного процесу й обирає оптимальний метод лікування фімозу. Для виключення запальних захворювань сечовивідних шляхів та крайньої плоті призначаються лабораторні методи дослідження.

Лікування фімозу в перші роки життя дитини не потрібно.

У лікуванні фімозу використовують 3 найбільш поширених способи:

 • поступове звільнення головки статевого члена від рубцевої тканини крайньої плоті;
 • місцева терапія з використанням кортікоїдних мазей;
 • хірургічне втручання.

За показаннями призначається симптоматична терапія, при необхідності — протимікробне лікування.

При скупченні значної кількості смегми проводиться лікування фімозу без операції. Для цього необхідно оголити головку статевого члена з одночасним розведенням синехій, видалити смегму, провести необхідну обробку головки статевого члена та крайньої плоті.

Методи хірургічного лікування фімозу:

 • розсічення крайньої плоті;
 • циркумцизія (обрізання);
 • препуциопластика (пластика крайньої плоті).

При наявності гострої фази запалення проводиться мінімальне хірургічне втручання, яке полягає в поздовжньому розтині крайньої плоті. Після стихання запалення проводиться кругове висічення крайньої плоті.

Препуциопластика забезпечує швидке та практично безболісне відновлення після операції. При цьому виді оперативного втручання велика частина крайньої плоті та її фізіологічні функції зберігаються.

Урологічні операції показані при вираженому рубцевому фімозі, баланопоститі, що рецидивує, та при загрозливому парафімозі.

Лікування фімозу лазером є сучасною й ефективною альтернативою оперативному втручанню. Лазерна терапія безпечний і безболісний спосіб лікування фімозу. Лікування лазером має легший перебіг. Набагато скорочується реабілітаційний період.

Фимоз
Фимоз

Профілактика

Профілактика фімозу полягає в дотриманні простих правил:

 • вести здоровий спосіб життя з достатньою фізичною активністю;
 • дотримуватися особистої гігієни (мити статеві органи не рідше 1 разу на добу, у дорослих чоловіків — з відтягуванням крайньої плоті);
 • уникати випадкових статевих контактів;
 • використовувати бар'єрні засоби контрацепції;
 • регулярно проходити профілактичні огляди в уролога.

Клініки МЕДІКОМ Оболоні та Печерська пропонують лікування фімозу в Києві з використанням сучасних методик, що забезпечують повне одужання, відновлення здоров'я та втрачених функцій. Залишилися питання? Телефонуйте до нашого колл-центру, ми з радістю поділимося з вами всією інформацією!

Питання-Відповідь

Чи потрібно лікувати фімоз?

Дуже рідко, але трапляється, що фімоз у дітей 6-7 років проходить без лікування, але навіть, якщо патологічний процес не викликає дискомфорту і не заважає сечовипусканню, урологи рекомендують пройти курс лікування. Річ у тім, що за наявності фімозу існує дуже високий ризик початку запалення через розвиток будь-якої сечостатевої інфекції, а це, у свою чергу, може призвести до серйозних наслідків - баланопоститу, парафімозу, уретриту. Також, варто враховувати, що фімоз підвищує ризики розвитку онкології і створює сприятливі умови для зараження ВПЛ. У лікування фімозу хірургія не є головним методом, без неї можна обійтися.

Що робити якщо не відкривається головка в 14-15 років?

У будь-якому віці при підозрі на фімоз головне - вчасно звернутися до фахівця. Лікар проведе огляд, призначить необхідні методи діагностики і за їх результатами прийме рішення на користь того чи іншого методу лікування фімозу (найчастіше, обходиться без операції). Пам'ятайте, фімоз в 14-15 років - не той діагноз, при якому не можна серйозно розмірковувати про самостійне лікування або лікування методами з народної медицини.

Як вилікувати фімоз в домашніх умовах?

Лікувати фімоз у дітей можна і поза стінами стаціонару - в домашніх умовах. Однак, це не повинно бути самолікування! В першу чергу, коли з'являються підозри на фімоз, необхідно проконсультуватися з хірургом або урологом. Це необхідно для підтвердження або спростування діагнозу. У разі підтвердження патологічного звуження крайньої плоті, лікар розробить ефективну схему лікування, яке, найчастіше, цілком можливо проходити в домашніх умовах. А ось самостійні спроби, без звернення за кваліфікованою медичною допомогою, з великою ймовірністю призводять до запалення епітелію і збільшенню патології.

Чи можна завагітніти при фімозі?

Фімоз досить неприємне і небезпечне захворювання для дорослого чоловіка. Прямої дії на зачаття ця проблема зі здоров'ям чоловіка не має, але дискомфорт при статевому акті - забезпечений. Також, під час сексу може відбутися утиск головки статевого члена, при якому, як правило, потрібна екстрена хірургічна допомога. Тому, за наявності фімозу, який супроводжується вираженим запальним процесом, баланопоститом, незалежно від того плануєте ви вагітність чи ведете активне сексуальне життя, обов'язково потрібно пройти курс лікування.

Який лікар лікує фімоз?

При підозрі на фімоз дорослим чоловікам потрібно звернутися до лікаря-уролога (уролога-андролога), а маленьких пацієнтів необхідно записати на прийом або до лікаря-педіатра, або відразу до дитячого уролога. Ці фахівці, в разі необхідності, можуть направити пацієнтів на консультацію до хірурга і дитячого хірурга - відповідно.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Джерела

Автор статті:

Дитячий лікар-уролог першої категорії

Експерт у напрямку:

Дитячий лікар-уролог вищої категорії

Лікарі

Фахівці клініки МЕДІКОМ мають високий рівень кваліфікації, багаторічний досвід роботи, а також арсенал новітнього обладнання. Наші урологи успішно діагностують і лікують широкий спектр захворювань сечостатевої системи, використовуючи всі можливості, які надає сучасна медицина.

Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 15
Головкевич Віктор Володимирович
Дитячий лікар-уролог першої категорії
comment 10
Меллін Євген Володимирович
Лікар-уролог першої категорії, дитячий оперуючий уролог другої категорії, фахівець із УЗД
comment 5
Моцна Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-уролог вищої категорії
comment 8
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 27
Тихоненко Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-нефролог вищої категорії
comment 9
Чепурнатий Михайло Володимирович
Лікар-уролог першої кваліфікаційної категорії, лікар онколог, лікар УЗД
comment 6
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики
comment 20

Вiдгуки

21.11.2019 07:18
Татьяна Маркова

Для меня, как мамы сына, нашлось много полезной информации в этой статье. Спасибо, что делитесь знаниями!

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down