exit
search serach
Лікування фімозу

Лікування фімозу в Києві

Фімоз — це особливий розвиток пеніса, для якого характерно звуження крайньої плоті, що не дозволяє повністю відкрити головку члена.

Відкрити Згорнути down

Класифікація

Фімоз може бути вродженим (фізіологічним) і придбаним (патологічним, рубцевим).

Фізіологічний фімоз захворюванням не є. Це — абсолютно нормальний стан крайньої плоті у дітей раннього віку.

Природжений фімоз підрозділяється на:

 • атрофічний фімоз — характеризується гіпоплазією та витонченням крайньої плоті, що щільно охоплює голівку статевого члена;
 • гіпертрофічний (хоботковий) фімоз — обумовлений наявністю надлишкової тканини, яка утворює крайню плоть, що перешкоджає виведенню голівки члена.

Придбаний фімоз може розвинутися на тлі запальних процесів в препуциальному мішку з подальшим рубцюванням зовнішнього отвору крайньої плоті.

Відкрити Згорнути down

Етіологія захворювання

Природжений фімоз у більшості новонароджених і грудних дітей є фізіологічним процесом. Самостійне розкриття головки статевого члена у дітей (при відсутності рубцевих змін крайньої плоті) відбувається в середньому у віці від 3 до 6 років.

Причини фімозу:

 • травми статевого члена або крайньої плоті з подальшим утворенням рубцевої тканини;
 • запальні захворювання сечовидільної системи;
 • баланопостит;
 • рецидивний баланит;
 • генетична схильність до фімозу (недостатність еластичного компонента сполучної тканини);
 • інфекції, що передаються статевим шляхом (сифіліс, герпетична та грибкова інфекція та ін.);
 • нехтування елементарними правилами гігієни.

Залежно від симптомів фімозу та тяжкості захворювань у дорослих виділяють кілька ступенів патологічного процесу.

Ступені фімозу:

I ступінь:
хворобливі відчуття виявляються тільки при ерекції, головку пеніса можна частково звільнити від крайньої плоті;

II ступінь:
проблеми з розкриттям головки члена в спокійному стані, сильний біль під час ерекції;

III ступінь:
розкрити головку практично неможливо, проблеми з сечовипусканням відсутні;

IV ступінь:
значна звуженість крайньої плоті, утруднене та хворобливе сечовипускання.

Відкрити Згорнути down

Клінічні прояви

У дітей фімоз, як правило, протікає безсимптомно. Але, незважаючи на це, про наявність захворювання можна судити по неспокійній і нервовій поведінці дитини під час сечовипускання.

Основні симптоми фімозу у дітей:

 • головка статевого члена не проходить через зовнішній отвір крайньої плоті;
 • дизурія;
 • страх перед сечовипусканням;
 • запалення головки пеніса;
 • збільшення пахових лімфатичних вузлів;
 • сеча виходить тонкою цівкою або краплями.
Відкрити Згорнути down

У дорослих, до всього вищепереліченого, фімоз викликає різкі болі під час ерекції, що робить практично неможливим нормальне статеве життя.

Між внутрішнім листком крайньої плоті та головкою статевого члена іноді виявляється смегма — скупчення секрету жовто-сірого кольору. Також, смегма може накопичуватися в препуціальному просторі, обмеженому синехіями, у вигляді пухлиноподібного щільного утворення. Зазвичай смегма, розм'якшуючись, самостійно виходить з простору крайньої плоті.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення

Фімоз, що не лікувався, може призвести до неприємних наслідків і серйозних ускладнень.

Ускладнення фімозу:

Відкрити Згорнути down

Парафімоз може призвести до набряку головки статевого члена, вона синіє та стає різко болючою. Такий стан вимагає невідкладної медичної допомоги.

Якщо у дитини довга крайня плоть і присутні ознаки фімозу, можливий розвиток запалення крайньої плоті. Вкрай рідко причиною запальних процесів може стати смегма, яка обмежена від контакту із зовнішнім середовищем зрощеннями внутрішнього листка крайньої плоті з головкою.

Відкрити Згорнути down

Діагностика та лікування

Діагностика фімозу проводиться на підставі огляду пацієнта, фізикального обстеження та збору анамнезу. На консультації уролог визначає ступінь тяжкості патологічного процесу й обирає оптимальний метод лікування фімозу. Для виключення запальних захворювань сечовивідних шляхів та крайньої плоті призначаються лабораторні методи дослідження.

Відкрити Згорнути down

Лікування фімозу в перші роки життя дитини не потрібно.

У лікуванні фімозу використовують 3 найбільш поширених способи:

 • поступове звільнення головки статевого члена від рубцевої тканини крайньої плоті;
 • місцева терапія з використанням кортікоїдних мазей;
 • хірургічне втручання.

За показаннями призначається симптоматична терапія, при необхідності — протимікробне лікування.

При скупченні значної кількості смегми проводиться лікування фімозу без операції. Для цього необхідно оголити головку статевого члена з одночасним розведенням синехій, видалити смегму, провести необхідну обробку головки статевого члена та крайньої плоті.

Відкрити Згорнути down

Методи хірургічного лікування фімозу:

 • розсічення крайньої плоті;
 • циркумцизія (обрізання);
 • препуциопластика (пластика крайньої плоті).
Відкрити Згорнути down

При наявності гострої фази запалення проводиться мінімальне хірургічне втручання, яке полягає в поздовжньому розтині крайньої плоті. Після стихання запалення проводиться кругове висічення крайньої плоті.

Препуциопластика забезпечує швидке та практично безболісне відновлення після операції. При цьому виді оперативного втручання велика частина крайньої плоті та її фізіологічні функції зберігаються.

Урологічні операції показані при вираженому рубцевому фімозі, баланопоститі, що рецидивує, та при загрозливому парафімозі.

Лікування фімозу лазером є сучасною й ефективною альтернативою оперативному втручанню. Лазерна терапія безпечний і безболісний спосіб лікування фімозу. Лікування лазером має легший перебіг. Набагато скорочується реабілітаційний період.

Фимоз уролог
Фімоз діагностика
Відкрити Згорнути down

Профілактика

Профілактика фімозу полягає в дотриманні простих правил:

 • вести здоровий спосіб життя з достатньою фізичною активністю;
 • дотримуватися особистої гігієни (мити статеві органи не рідше 1 разу на добу, у дорослих чоловіків — з відтягуванням крайньої плоті);
 • уникати випадкових статевих контактів;
 • використовувати бар'єрні засоби контрацепції;
 • регулярно проходити профілактичні огляди в уролога.

Клініки МЕДІКОМ Оболоні та Печерська пропонують лікування фімозу в Києві з використанням сучасних методик, що забезпечують повне одужання, відновлення здоров'я та втрачених функцій. Залишилися питання? Телефонуйте до нашого колл-центру, ми з радістю поділимося з вами всією інформацією!

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи потрібно лікувати фімоз?

Дуже рідко, але трапляється, що фімоз у дітей 6-7 років проходить без лікування, але навіть, якщо патологічний процес не викликає дискомфорту і не заважає сечовипусканню, урологи рекомендують пройти курс лікування. Річ у тім, що за наявності фімозу існує дуже високий ризик початку запалення через розвиток будь-якої сечостатевої інфекції, а це, у свою чергу, може призвести до серйозних наслідків - баланопоститу, парафімозу, уретриту. Також, варто враховувати, що фімоз підвищує ризики розвитку онкології та створює сприятливі умови для зараження ВПЛ. У лікуванні фімозу хірургія не є головним методом, без неї можна обійтися.

Що робити якщо не відкривається головка в 14-15 років?

У будь-якому віці при підозрі на фімоз головне - вчасно звернутися до фахівця. Лікар проведе огляд, призначить необхідні методи діагностики й за їх результатами прийме рішення на користь того чи іншого методу лікування фімозу (найчастіше, обходиться без операції). Пам'ятайте, фімоз в 14-15 років - не той діагноз, при якому не можна серйозно розмірковувати про самостійне лікування або лікування методами з народної медицини.

Як вилікувати фімоз в домашніх умовах?

Лікувати фімоз у дітей можна і поза стінами стаціонару - в домашніх умовах. Однак, це не повинно бути самолікування! В першу чергу, коли з'являються підозри на фімоз, необхідно проконсультуватися з хірургом або урологом. Це необхідно для підтвердження або спростування діагнозу. У разі підтвердження патологічного звуження крайньої плоті, лікар розробить ефективну схему лікування, яке, найчастіше, цілком можливо проходити в домашніх умовах. А ось самостійні спроби, без звернення за кваліфікованою медичною допомогою, з великою ймовірністю призводять до запалення епітелію і збільшення патології.

Чи можна завагітніти при фімозі?

Фімоз досить неприємне і небезпечне захворювання для дорослого чоловіка. Прямої дії на зачаття ця проблема зі здоров'ям чоловіка не має, але дискомфорт при статевому акті - забезпечений. Також, під час сексу може відбутися утиск головки статевого члена, при якому, як правило, потрібна екстрена хірургічна допомога. Тому, за наявності фімозу, який супроводжується вираженим запальним процесом, баланопоститом, незалежно від того плануєте ви вагітність чи ведете активне сексуальне життя, обов'язково потрібно пройти курс лікування.

Який лікар лікує фімоз?

При підозрі на фімоз дорослим чоловікам потрібно звернутися до лікаря-уролога (уролога-андролога), а маленьких пацієнтів необхідно записати на прийом або до лікаря-педіатра, або відразу до дитячого уролога. Ці фахівці, в разі необхідності, можуть направити пацієнтів на консультацію до хірурга і дитячого хірурга - відповідно.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down

Джерела

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Дитячий лікар-уролог першої категорії

Експерт у напрямку:

Дитячий лікар-уролог вищої категорії

Лікарі

Фахівці клініки МЕДІКОМ мають високий рівень кваліфікації, багаторічний досвід роботи, а також арсенал новітнього обладнання. Наші урологи успішно діагностують і лікують широкий спектр захворювань сечостатевої системи, використовуючи всі можливості, які надає сучасна медицина.

comment 8
Когут Віктор Вікторович
Лікар-уролог, хірург вищої категорії, к.м.н., доцент. Провідний фахівець урологічного напрямку.
comment 34
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 20
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 18
Головкевич Віктор Володимирович
Дитячий лікар-уролог першої категорії
comment 1
Кассем Лейла Махмудівна
Дитячий хірург
comment 5
Кушнір Олег Васильович
Лікар-уролог
comment 10
Моцна Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-уролог вищої категорії
comment 2
Обелець Максим Андрійович
Дитячий лікар-хірург другої категорії
comment 1
Семенець Артем Сергійович
Дитячий лікар-хірург першої категорії
comment 15
Тихоненко Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-нефролог вищої категорії
comment 27
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
Більше Згорнути down
Операції
4336. * Циркумцизіо - кругове обрізання крайньої плоті

12300 грн

Більше Згорнути down
4345. * Френулотомія-пластика вуздечки крайньої плоті

6000 грн

Більше Згорнути down
4442. * Розведення синехій крайньої плоті 1 категорії

12500 грн

Більше Згорнути down
4443. * Розведення синехій крайньої плоті 2 категорії

18600 грн

Більше Згорнути down
Процедури/Маніпуляції
203. Ручне вправлення парафімозу

1500 грн

Більше Згорнути down
829. Розсічення синехий крайньої плоті у хлопчиків
Дитячий

1100 грн

Більше Згорнути down
Послуги
4060. * Стаціонарне лікування в дорослій одномісній хірургічній палаті з триразовим лікувальним харчуванням (1 доба)

6250 грн

Більше Згорнути down
4064. * Стаціонарне лікування в дитячій одномісній хірургічній палаті з триразовим лікувальним харчуванням (1 доба)
Дитячий

6800 грн

Більше Згорнути down
4066. * Денне стаціонарне лікування в дитячій палаті в умовах стаціонару (1 година)
Дитячий

510 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

01.10.2023 18:45
Вікторія

В свої 28 років мені самій трохи соромно, що не знала всіх нюансів по догляду і особистій гігієні хлопчиків. В мене в сім'ї, крім мене, була ще сестра. І про подібне ніколи ми з мамою не говорили. Тому й вийшло, що в мого малого утворився фімозик. Слава богу, не сильний. Лікар Віктор Головкевич порадив поки постійно контролювати і проходити щорічні обстеження. Є шанс до 6-7 років все може пройти фізіологічно. І тоді не треба буде ніяких операцій.

19.03.2023 20:11
Людмила Р.

Мій Денисик був ще геть маленьким, коли я помітила, що він сильно тужиться під час пісяння, час від час починає хникати. Звернулись в “Медіком” і лікарі зафіксувати складний фімоз. Треба було оперувати негайно. Я дуже боялася. Але вибору не було. Завдяки вмінню лікарів клініки “Медіком” все пройшло. І вже в дитина почуває себе набагато спокійніше.

11.02.2022 17:23
Розалія

Трохи запустила догляд за сином і помітила лише в 5 років, що в нього сформувався сильний фімоз. Довелося робити операцію. Але все було просто, без зайвих ускладнень. Можна сказати, що син і не відчув ніякого втручання. Зараз все в нормі.

21.11.2019 07:18
Татьяна Маркова

Для меня, как мамы сына, нашлось много полезной информации в этой статье. Спасибо, что делитесь знаниями!

Показати ще 1

arrow

Всього 4 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down