exit
search serach
Меатостеноз

Меатостеноз (звуження отвору уретрального каналу)

Часто батьки помічають, що малюк із зусиллям мочиться тонким переривчастим струменем, але не надають цьому значення. Насправді це серйозний привід звернутися до фахівця-уролога. Стеноз уретрального каналу або меатостеноз — це захворювання, при якому утруднений акт сечовипускання внаслідок патологічного звуження отвору, що перешкоджає нормальному відтоку сечі. І це має свої наслідки.

Через анатомічні особливості захворювання діагностується в основному у хлопчиків (чоловіків). Хвилюватися не варто: у клініці МЕДІКОМ до всіх відвідувачів особливий підхід. Тим паче до маленьких пацієнтів. Уважний та тактовний персонал забезпечить максимально комфортні умови для лікування меатостенозу.

Відкрити Згорнути down

Причини меатостенозу

Патологія класифікується як набутий або вроджений меатостеноз. Тому захворювання діагностується навіть у дитячому віці. Тож розвиток меатостенозу відбувається під впливом таких факторів:

 • опіки хімічними речовинами;
 • шкірні інфекції та ЗПСШ;
 • недбало виконане обрізання;
 • травма статевого члена;
 • запальні захворювання в уретрі;
 • аномалія розвитку;
 • пошкодження під час використання катетерів;
 • невдалий пірсинг.
Відкрити Згорнути down

Саме неправильно зроблене обрізання крайньої плоті за релігійними чи медичними показаннями є найчастішою причиною набутого меатостенозу.

 

Клінічні прояви, симптоми, ознаки меатостенозу

Захворювання насамперед завдає фізичних страждань. Основні симптоми меатостенозу — це:

 • прискорені позиви до туалету;
 • переривчастість струменя;
 • сечовипускання слабким струменем;
 • розлад сім'явипорскування;
 • печіння та болючість під час випорожнення сечового міхура;
 • краплі крові після завершення сечовипускання.
Відкрити Згорнути down

Ознаки меатостенозу зумовлені частковою обструкцією сечостатевого тракту. Звуження чоловічого сечовипускального каналу часто супроводжують вторинні симптоми меатостенозу. Вони спричинені долученим запаленням. У цьому випадку спостерігаються:

 • набряклість та почервоніння шкіри на голівці статевого органу;
 • болючість під час випорожнення сечового міхура;
 • біль тягнучого характеру внизу живота;
 • свербіж у ділянці сечівника;
 • почуття розпирання в ділянці сечового міхура;
 • білуваті виділення вранці.
Відкрити Згорнути down

Типова ознака меатостенозу — це злипання стінок уретри. Однак такий прояв захворювання можна виявити лише на огляді в уролога.

 

Звуження сечівника у дітей

Меатостеноз у дитини віком до 12 місяців вважають вродженим. Хоча травма статевого органу у немовляти може бути спричинена навіть тертям об невдало одягнений підгузник чи власну шкіру. Приблизно в 4 % випадків меатостеноз уретри виникає після хірургічного втручання з приводу корекції вад розвитку сечовипускального каналу (операції при гіпоспадії у хлопчиків і дівчаток). Також виникає рубцевий меатостеноз у дітей після обрізання. За наявності тривалого утрудненого сечовипускання та іншої підозрілої симптоматики варто записатися на консультацію до дитячого уролога.

Меатостеноз у дітей

 

Ускладнення та наслідки меатостенозу

Звуження зовнішнього отвору уретри призводить до збільшення навантаження на сечовий міхур. Незважаючи на підвищений тиск у момент сечовипускання, він не випорожнюється повністю. Сеча надходить назад (рефлюкс) у сечоводи, і нерідко досягає нирок. У результаті відбувається застій сечі. Процес спричиняє хронічне запалення нирок (пієлонефрит), призводить до порушення ниркового кровопостачання, рубцювання тканин нирок, розладу їхньої функції (ниркова недостатність). Підвищується внутрішньоуретральний тиск, що є додатковим фактором розвитку потенційних ускладнень.

Процес застою сечі часто супроводжується інфікуванням, провокуючи нові патології та хронічні запалення. Крім того, меатостеноз у чоловіків знижує якість статевого життя, порушуючи процес еякуляції.

При цьому патологія давно й успішно лікується в клініці МЕДІКОМ, де є все необхідне сучасне обладнання та застосовуються провідні методи діагностування та лікування меатостенозу.

Відкрити Згорнути down

Діагностика меатостенозу

У переважній більшості випадків діагноз ставиться вже на первинній консультації уролога під час фізикального огляду та опитування пацієнта. Для підтвердження меатостенозу призначають додаткові обстеження, серед яких:

 • урофлоуметрія;
 • цистографія (урографія);
 • лабораторні дослідження (у разі підозри на інфекцію);
 • цистоскопія (ендоскопічне обстеження);
 • калібрування уретрального каналу.
Відкрити Згорнути down
Урология
Консультація уролога
Цистоскопия
Цистоскопія
УЗИ мочевого пузыря
УЗД сечового міхура
Бужирование уретры
Бужування уретри
Урографія
Урографія

Урофлоуметрія дає змогу оцінити динаміку проходження (швидкість потоку) сечі каналом. Урографія із застосуванням контрастної речовини — ефективний спосіб візуалізації меатостенозу. Цистоскопія — це малоінвазивний інформативний метод оцінювання стану стінок уретри. Під час обстеження нерідко потрібне визначення розміру просвіту сечівника за допомогою медичного калібрувального бужа. Бужування уретри є одночасно діагностичною та лікувальною процедурою. Спеціальний інструмент дає змогу не лише оцінити ступінь звуження отвору уретри, але й розширити його. Бужування зазвичай призначають дорослим, а в разі потреби процедура проводиться дітям.

Відкрити Згорнути down

Меатостеноз: операція та реабілітація

Найнадійнішим способом позбавлення від патології є операція. Найдієвішим методом оперативного втручання при меатостенозі визнано меатотомію. Процедура полягає у розсіченні ураженого каналу для відновлення його фізіологічного просвіту. Проводиться хірургічне лікування в стаціонарі на Оболоні.

У середньому при меатостенозі операція триває близько пів години. Під час підготовки до операції лікар ретельно перевірить відсутність протипоказань.

Вид знеболювання вибирають разом із досвідченим анестезіологом. Ризик рецидиву (рестенозу) мінімальний у разі дотримання всіх рекомендацій лікаря.

В урологічному стаціонарі МЕДІКОМ на Оболоні усунення звуження сечівника відбувається при абсолютній стерильності з використанням найкращих анестезуючих препаратів. У нашому медцентрі меатотомія — це безпечна та безболісна процедура. На краї розрізів накладаються шви, що розсмоктуються, водночас вони обробляються засобами, що запобігають запаленням.

 

Реабілітаційний період

Час реабілітації залежить від швидкості загоєння. Щоб уникнути напруження під час сечовипускання, в уретру вводиться тимчасовий катетер. З метою профілактики пацієнту призначаються уроантисептики. Болючість у післяопераційний період знімають за допомогою анальгетиків. Кровотечі трапляються дуже рідко і зазвичай добре контролюються. Відновлення займає трохи більше трьох днів. Для прискорення регенерації та зняття дискомфорту рекомендуються спеціальні мазі.

Профілактика меатостенозу рубцевого характеру полягає в правильному догляді за оперованою зоною та регулярному застосуванні протягом декількох днів мазевих препаратів, які запобігають склеюванню слизової оболонки та утворенню рубців. Фізичні навантаження повністю обмежують на місяць. Періодично варто відвідувати уролога для контролю вилікуваності.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чим небезпечний меатостеноз?

Меатостеноз — це патологія, при якій спостерігається звуження зовнішнього уретрального отвору. Вона створює біль під час сечовипускання, а також можуть виникнути серйозні ускладнення. Якщо сеча застоюватиметься у міхурі, то відбуватимуться її викиди в сечоводу та нирки. Такий процес призводить до пієлонефриту та захворювання нирок.

Скільки процедур бужування необхідно для лікування меатостенозу?

Метод бужування уретри ґрунтується на використанні металевих бужів для розширення каналу уретри. Бужі мають жорсткий еластичний стрижень, який вводять всередину. Процедура триває кілька годин. Для лікування потрібно 3-5 процедур, залежно від складності звуження. Також є протипоказання — довжина звуження більше 2 см та гострі інфекції.

Чи можна вилікувати меатостеноз без операції?

Хірургічне втручання — це основний і найефективніший спосіб виправити патологію звуженого сечівника. Проводять операцію з розсічення та калібрування, а також встановлюють тимчасовий катетер для корекції.

Автор статті:

Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Експерт у напрямку:

Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург

Який лікар лікує меатостеноз?

З такою делікатною проблемою варто звернутися до фахівця-уролога з високою кваліфікацією. Лікування меатостенозу в Києві довіряють досвідченим хірургам клініки МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську. Професійна допомога та високий рівень медичного сервісу за ціною, доступною для широкого кола населення. Записатися на прийом зручно телефоном на сайті клініки. Виберіть час, дату та зателефонуйте нам.

comment 35
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 21
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 18
Головкевич Віктор Володимирович
Дитячий лікар-уролог першої категорії
comment 10
Моцна Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-уролог вищої категорії
comment 15
Тихоненко Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-нефролог вищої категорії
comment 27
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Вiдгуки

21.12.2021 14:12
Владимир Анатольевич

В клинику Медиком я обратился с деликатной проблемой. Долго откладывал запись к урологу, переживал, но тянуть дальше было невозможно, поскольку каждый поход в туалет был мучительным. Сейчас я очень жалею, что не пошел к врачу раньше, а продолжал страдать. Я попал на прием к замечательному специалисту Константину Эдуардовичу Саввину. Это очень приятный и чуткий человек. После осмотра врач мне рассказал о ходе лечения, выписал направления на обследования. После прохождения ЭКГ, УЗИ, уретрографии мне назначили операцию по бужированию уретры. Она проходила под местным наркозом, я не ощущал боли. Все закончилось довольно быстро, после чего я пробыл еще пару часов под наблюдением и отправился домой. Хочу поблагодарить Константина Эдуардовича за его профессионализм и качественно выполненную работу!

13.11.2021 18:54
Катерина

Не вперше звертаюсь до клініки та вкотре хочу подякувати її лікарям за професійність! Мала проблему меатостенозу, через що неможливо було нормально жити та працювати. Після звернення до уролога та проведення меатотомії я знов живу та радію життю. Дуже дякую!

03.09.2021 11:26
Ілля Іванович

Після травми в мене з'явилася дуже неприємна проблема, про яку соромно комусь розповідати. Я мовчки терпів, поки не вирішив звернутися до лікаря. Я живу недалеко від клініки Медіком та багато чую гарних відгуків про її лікарів. Записався на консультацію до уролога Владислава Івановича Чорного на Героїв Сталінграда 6д. Лікар молодий та дуже приємний, віднісся до мене з повагою та увагою. Розповів, як буде мене лікувати та заспокоїв. Після декількох сеансів бужування уретри я нарешті забув про свої проблеми. Дуже радий та вдячний лікарю!

27.07.2021 19:59
Галина

Я полностью доверяю врачам клиники, так как уже не первый год обращаюсь в Медиком. Когда у дедушки начались проблемы с походами в туалет, я сразу же записала его к урологу. Дедушку осмотрели и назначили лечение. Потом возила его в Медиком на несколько процедур по расширению уретры. Меня очень порадовало, что процедуры проходили с обезболиванием. Деда остался доволен отношением врачей и результатом лечения. А я рада, что не ошиблась с выбором клиники!

18.06.2021 15:23
Роман Петрович

Про чоловічі проблеми не прийнято розмовляти та писати в інтернеті. Не кожен хоче ділитись своїми інтимними хворобами. Але я вирішив залишити свій відгук про лікування меатостенозу в клініці МЕДІКОМ. Сподіваюся, що це стане гарним прикладом тим, хто ще вагається та боїться йти до уролога. В клініці дуже уважні лікарі! Обладнання нове, весь персонал ввічливий. Мені було дуже приємно проходити там лікування. Воно було безболісним та ефективним! Тому не варто чекати, поки проблема минеться сама, краще вчасно зверніться до лікаря!

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down