exit
search serach
Лікування трихомоніазу в Києві

Лікування трихомоніазу в Києві

Інфекції, які передаються при статевих контактах, є найбільш поширеними хворобами сечостатевої системи чоловіків і жінок. Однією з таких проблем є трихомоніаз (трихомоноз) – не вірусне інфекційне ураження, що викликається вагінальною трихомонадою. Більшість інфікованих навіть не підозрюють про наявність інфекції, оскільки захворювання дуже часто протікає без помітних симптомів. Лікування трихомоніазу в Києві в клініці МЕДІКОМ і комплексне обстеження на ІПСШ дозволять виявити наявність інфекцій і відновити здоров'я.

Відкрити Згорнути down

Типи трихомоніазу

Піхвова трихомонада викликає такі форми генітального трихомоніазу:

 1. Свіжий трихомоніаз (гостра, підгостра, торпідна форми).
 2. Хронічний трихомоніаз (давність захворювання понад 2 місяців, торпідний перебіг захворювання).
 3. Трихомонадоносійство (при такій формі інфекція може бути виявлена тільки випадково, при комплексному обстеженні, оскільки у носіїв відсутні як об'єктивні, так і суб'єктивні симптоми хвороби).
Відкрити Згорнути down

Етіологія та шляхи зараження

Урогенітальний трихомоніаз викликає Trichomonas vaginalis – трихомонади, які паразитують в організмі людини. Найпростіші організми найкраще розмножуються та розвиваються в кислому середовищі (рН від 5,5 до 7,5) при температурі 35-37 градусів за Цельсієм.

Урогенітальна трихомонада має ряд штамів, які відрізняються патогенністю та резистентністю до антибіотиків.

Джерела трихомоніазу:

 • хворі (особливо з мляво поточними запальними процесами);
 • носії інфекції.

Трихомонада переходить від зараженої людини до здорової під час статевого контакту. У жінок найбільш часто інфікованою областю є нижні відділи статевих шляхів (вульва, піхва, уретра, шийка матки). У чоловіків – уретра.

Трихомоноз
Відкрити Згорнути down

Патогенез

Для трихомоніазу характерне ураження слизових оболонок, залоз і крипт сечостатевого тракту. Дуже рідко уражається слизова дихальних органів, мигдалин, прямої кишки.

Важливу роль у розвитку захворювання відіграє ферментна (каталазна, гіалуронідазна) активність трихомонад, яка визначає:

 • вірулентність джгутикових одноклітинних;
 • порушення імунних механізмів;
 • наявність збудників інших захворювань (мікоплазм, гонококів та ін.).

При наявності змішаної мікрофлори при взаємному впливі обмінних процесів підвищується резистентність трихомонад до медичних препаратів.

Відкрити Згорнути down

Клінічні прояви

Ознаки трихомоніазу дуже схожі з клінічними проявами інших ІПСШ і можуть варіюватися від легкого роздратування до сильного запалення. Інкубаційний період захворювання складає в середньому 7-10 днів. Симптоми трихомоніазу можуть почати проявлятися в період від 5 до 28 днів після моменту зараження.

Симптоми трихомоніазу у гострій і підгострій стадії:

 • рясні виділення, які можуть бути білими, жовтими або зеленими з неприємним рибним запахом;
 • печіння та свербіж в області зовнішніх статевих органів, всередині статевого члена;
 • тяжкість внизу живота;
 • хворобливе сечовипускання;
 • дизурія;
 • діспареунія;
 • набряк статевих губ;
 • печіння після еякуляції;
 • порушення сну.
Відкрити Згорнути down

У торпідній стадії симптоми трихомоніазу, як правило, відсутні. При хронічному перебігу хвороби відзначається свербіж в області промежини та виділення зі статевих органів.

Кольпоскопія виявляє місцеві ознаки запального процесу.

Трихомоніаз викликає розвиток вагініту, уретриту, циститу, епідидиміту, простатиту.

Відкрити Згорнути down

Діагностика

Діагностика трихомоніазу обов'язково повинна включати мікроскопічні дослідження у жінок, посів сечі або мазка з уретри – у чоловіків.

Діагноз "трихомоніаз" ставиться на підставі:

 • специфічних клінічних проявів;
 • експрес-проби з імпрегнованим субстратом;
 • прямого мікроскопічного дослідження нативних і забарвлених препаратів;
 • імунохроматографічного аналізу на тест-смужках (МАНК);
 • методу ампліфікації нуклеїнових кислот (МАНК) в біологічних матеріалах вагінальних виділень, на основі посіву сечі або уретрального мазка.
Відкрити Згорнути down

Мікроскопічна діагностика трихомоніазу та МАНК дозволяють провести диференціальну діагностику з бактеріальним вагінозом, гонореєю, хламідіозом та іншими ЗПСШ.

Відкрити Згорнути down

Лікування

Лікування трихомоніазу повинне проводитися відповідно до принципів:

 1. Одночасне лікування пацієнта та всіх його статевих партнерів.
 2. Відсутність сексуальних контактів на час проведення лікування.
 3. Призначення протитрихомонадних препаратів в поєднанні з гігієнічними процедурами.
 4. Лікування супутніх ЗПСШ.

Основні методи лікування трихомоніазу – медикаментозні, протитрихомоніальними препаратами в поєднанні з місцевим застосуванням вагінальних супозиторіїв або вагінальних таблеток.

Лікування трихомоніазу вважається ефективним, якщо трихомонади відсутні в матеріалі, взятому з різних осередків, після менструації протягом трьох менструальних циклів.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення

Оскільки, ознаки трихомоніазу часто відсутні, захворювання може розвиватися в організмі протягом багатьох місяців і навіть років, викликаючи важкі ускладнення та наслідки.

Найбільш часто зустрічаються ускладнення:

Відкрити Згорнути down

Трихомоніаз підвищує ризик отримання та поширення ІПСШ. Хронічний трихомоніаз викликає запальні процеси статевих органів, що полегшує інфікування ВІЛ або передачу вірусу статевому партнеру.

Відкрити Згорнути down

Трихомоніаз при вагітності

Вагітні жінки з трихомоніазом більше схильні до ризику передчасних пологів. Діти, народжені від таких матерів, як правило, мають низьку масу тіла при народженні.

Перинатальна передача даної інфекції зустрічається не часто, але при наявності трихомоніазу у матері є ймовірність розвитку у новонароджених генітальної або респіраторної інфекції.

Сучасні протитрихомонадні препарати дозволяють ефективно та без наслідків проводити лікування жінок на будь-якому терміні вагітності.

Відкрити Згорнути down

Профілактика

Профілактика трихомоніазу полягає в дотриманні простих правил:

 1. Треба дотримуватися моногамних тривалих відносин з партнером, який пройшов тестування на трихомоніаз і має по ньому негативні результати.
 2. При кожному статевому контакті використовувати латексні презервативи (пам'ятайте, що трихомонада може вразити області, не прикриті презервативом).
 3. Регулярно проходити профілактичні огляди у венеролога.

Вирішальне значення для профілактики передачі інфекції та реінфекції грає одночасне лікування всіх статевих партнерів.

Залишилися питання про трихомоніаз або інше ЗПСШ? Дзвоніть за телефонами, вказаними на сайті клініки МЕДІКОМ. Ми відповімо на всі ваші запитання та запишемо на консультацію до лікаря. Тільки у нас ви можете швидко й анонімно здати тести на інфекції, що передаються статевим шляхом, пройти лікування за індивідуальною схемою та повернутися до повноцінного здорового життя!

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down

Джерела

 • Сайт Центру Громадського здоров'я МОЗ України / Контроль захворювань
 • Сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я / Інформаційні бюлетені
 • Сайт Національної Академії медичних наук України / Новини медицини
Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург

Лікарі

Фахівці клініки МЕДІКОМ мають високий рівень кваліфікації, багаторічний досвід роботи, а також арсенал новітнього обладнання. Вони успішно діагностують і лікують широкий спектр патологій групи ЗПСШ, використовуючи сучасні технології.

comment 25
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 15
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 15
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 4
Матіїшена Вікторія Дмитрівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ діагностики

Вiдгуки

07.02.2023 10:07
Тимур

Рекомендую клініку Медіком на вул. Василя Тютюнника, 37. Тут мені допомогли вилікувати трихомоніаз. Аналізи я здавав одразу у клініці, дуже зручно. За аналізом крові та мазками лікар поставив діагноз та виписав спеціальні препарати. Лікування швидко дало результат. Спасибі.

24.12.2022 14:22
Бортник Вікторія

Спостерігаюсь по гінекології у Наталії Володимирівни Ткачук. Коли у мене з'явилися дивні симптоми (свербіж, виділення, біль унизу живота), я почала грішити на молочницю. Але лікар сказала, що клінічна картина схожа на трихомоніаз. Я ніколи не хворіла на ЗПСШ, тому дуже зніяковіла і навіть злякалася. Але Наталія Володимирівна дуже делікатна та виховання жінка. Вона заспокоїла мене, сказала, що в цьому нічого соромного немає. Пообіцяла, що допоможе швидко позбутися цієї болячки. Вона направила мене на аналізи, після чого виписала препарати, які приймала і я, і мій хлопець. Після закінчення лікування ходитиму до лікаря на контрольні прийоми, щоб переконатися, що хвороба відступила.

19.11.2022 12:59
Наталия Назаренко

О лечении ИППП не принято открыто рассказывать, но я поделюсь своим опытом. Вдруг кому-то он поможет. При первых симптомах сразу идите к гинекологу! Когда у меня появились выделения и зуд, я пошла в аптеку и купила таблетку от кандидоза. Конечно же, она не помогла. Я уже и пользовалась отваром ромашки, и всякими народными средствами, но толку не было. Решила все-таки пойти к врачу. Врач мне сразу сказала, что это не кандидоз. Я тут же в клинике посдавала мазки и кровь, выявили у меня трихомонаду. Откуда она только взялась, ума не приложу! Своим самолечением я чуть не довела болезнь до хронической формы. Да еще она дает осложнение в виде бесплодия. Вот так! Поэтому при первых странных симптомах лучше сразу идти к врачу! В Медиком очень грамотные гинекологи!

30.09.2022 20:14
Роман

З будь-яких питань щодо чоловічого здоров'я завжди ходжу до Медіком. Тут дуже розумні урологи, грамотні та кваліфіковані спеціалісти. Завжди спочатку призначають аналізи, і лише за результатами виписують лікування. При спілкуванні з лікарем відразу відчувається, що це професіонал. Рекомендую для вирішення питань щодо “чоловічої частини”.

21.07.2022 16:33
Анна Р.

Если возникают какие-то проблемы со здоровьем, стараюсь записываться на прием в частную клинику. Особенно это касается интимных проблем. Не хочу, чтобы кто-то узнал или сообщил на работу. Мне очень важна конфиденциальность. В Медиком как раз с этим полный порядок. Лечила трихомониаз, все было очень четко и быстро, без лишних вопросов и нравоучений. Очень квалифицированные специалисты, которые знают свое дело.

10.07.2022 18:47
Ольга Валеріївна

На етапі планування вагітності вирішила перевірити стан свого здоров'я, особливо статевих органів. Яке ж було моє здивування, коли в мене виявили трихомонади! Мене абсолютно нічого не турбувало, я ніколи про це навіть не чула. Виявляється, і таке буває. Добре, що лікар у Медіком не просто мене оглянув та відправив додому, а запропонував повністю обстежитись перед вагітністю. Це дуже цінно, що фахівець так професійно ставиться до своєї роботи. Вагітність поки що довелося відкласти, оскільки з таким діагнозом великий ризик викидня та інших патологій. Пролікуємось з чоловіком, тоді вже знову плануватимемо малюка.

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down