exit
search serach
Лікування молочниці

Лікування та профілактика молочниці (кандидозу)

Молочниця (вагінальний кандидоз) – одне з найбільш поширених запальних урогенітальних порушень у жінок, яке викликають дріжджоподібні гриби Candida albicans. До 80% жінок, хоч раз, але стикаються з цією проблемою. Пройти діагностику, виключити розвиток інших вагінальних інфекцій і позбутися від усіх неприємних симптомів кандидозу допоможе лікування молочниці в м. Київ в клініці МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську.

Відкрити Згорнути down

Консультація гінеколога

Грибки роду Кандіда присутні в організмі кожної жінки. Однак, молочниця виникає тільки при порушенні мікрофлори піхви. Для виключення розвитку процесу та переходу його в більш важкі форми дуже важливо записатися на консультацію до гінеколога при появі перших ознак захворювання.

Відкрити Згорнути down

Симптоми молочниці:

 • хворобливість при сечовипусканні;
 • печіння і свербіж;
 • почервоніння і набряклість в області зовнішніх статевих органів;
 • сирнисті, світлі виділення з піхви;
 • посилення симптомів після прийняття теплої ванни або статевого акту;
 • неприємний рибний запах виділень.
Відкрити Згорнути down

Кандидоз може вражати й чоловіків, але набагато рідше. У чоловіків симптоми молочниці виявляються у вигляді білуватого нальоту на голівці пеніса, набряклості, свербежу, печіння та почервоніння.

Відкрити Згорнути down

Причини молочниці

Головною причиною розвитку кандидозу є ослаблення імунітету, що веде до порушення нормальної мікрофлори піхви.

До розвитку молочниці можуть призвести:

 1. Прийом деяких лікарських препаратів, що згубно впливають на всі мікроорганізми в жіночому тілі (протимікробні препарати).
 2. Прийом гормональних лікарських засобів, які змінюють гормональний фон в організмі.
 3. Супутні захворювання (імунодефіцити, цукровий діабет, загострення алергічних захворювань).
 4. Хронічні інфекції (генітальний герпес, хламідіоз тощо).
 5. Перенесені раніше венеричні захворювання.
 6. Сильне психоемоційне потрясіння.
 7. Хронічна перевтома.
 8. Вагітність.
 9. Зміна кліматичного поясу.
 10. Неякісні засоби особистої гігієни (щоденні прокладки, гелі для інтимної гігієни, спреї тощо), що містять синтетичні ароматизатори та барвники.
 11. Недотримання правил особистої гігієни (в т.ч. при використанні тампонів і гігієнічних прокладок).
 12. Носіння тісної синтетичної білизни.
 13. Статевий контакт (без захисту) з партнером, хворим на кандидоз.

Збудники молочниці гриби Candida albicans інтенсивно розмножуються в теплому та вологому середовищі. Саме тому, ймовірність заразитися кандидозом значно зростає влітку, при купанні у водоймах, морі, басейні.

молочниця відео

Відкрити Згорнути down

Наслідки кандидозу

Кандидоз може проявлятися декількома симптомами або мати нечіткий характер. При цьому жінки займаються самолікуванням, або зовсім сподіваються, що все «минеться». Наслідки такого ставлення до здоров'я можуть бути вельми плачевні. Гостра молочниця може перерости в хронічну форму, яка виявляє себе частими рецидивами та лікувати її набагато складніше.

Молочниця, що не лікувалася, або лікування якої було проведено в недостатніх обсягах, може призвести до поширення грибка Candida на інші органи та системи: органи шлунково-кишкового тракту, нігті та волосся, слизову оболонку порожнини рота тощо.

Відкрити Згорнути down

Наслідки відсутності лікування кандидозу у жінок:

Відкрити Згорнути down

Неякісне лікування молочниці у чоловіків або відсутність будь-яких лікувальних заходів веде до запальних процесів в крайній плоті статевого члена, запалення сечовивідних каналів, захворювання нирок, безпліддя.

Відкрити Згорнути down

Діагностика молочниці

На консультації у гінеколога проводиться первинний огляд, береться вагінальний мазок, при лабораторному дослідженні якого підтверджується наявність в ньому спор грибка роду Candida. Лабораторні методи діагностики дозволяють виявити наявність/ відсутність дисбактеріозу, встановити справжній стан мікрофлори, а також виключити інші гінекологічні хвороби.

ПЛР-діагностика грибка роду Candida - сучасний лабораторний метод молекулярно-генетичного дослідження, що дозволяє виявити генетичний матеріал збудників кандидозу.

Перед взяттям мазка необхідно дотримуватися простих правил: перед дослідженням не підмиватися і не мочитися за 2 години до обстеження.

Відкрити Згорнути down
Кольпоскопия шейки матки
Кольпоскопія шийки матки
УЗИ органов малого таза
УЗД органів малого тазу
ПЦР-диагностика
ПЛР-діагностика
Гинеколог на Оболони
Гінеколог на Оболоні

Лікування молочниці

Гінеколог призначає індивідуальну схему лікування кандидозу, спираючись на дані огляду, вираженість симптомів молочниці, результати досліджень в лабораторії, вік пацієнтки, наявність супутніх захворювань, переносимість лікарських препаратів.

Етапи лікування молочниці:

1 етап - Визначення чутливості до протигрибкових препаратів.

2 етап - Призначення лікувальних заходів, виявлення справжніх причин, які спровокували посилене розмноження грибків.

3 етап - Відновлення мікрофлори піхви.

Гінекологи клініки МЕДІКОМ використовують різні методи лікування молочниці: призначення пероральних протигрибкових лікарських засобів; медикаментозна вагінальна протигрибкова терапія (мазі, креми, свічки); імунотерапія; загальнозміцнювальні методи лікування; бактеріальні препарати мікроорганізмів, що конкурують.

Лікування молочниці у жінок повинно обов'язково проводиться одночасно з лікувальними заходами щодо її сексуального партнера. Інакше, не можна виключити розвиток рецидивів захворювання.

Відкрити Згорнути down

Профілактика

Для профілактики молочниці важливо дотримуватися простих правил:

 • не порушуйте норми особистої гігієни;
 • віддавайте перевагу бавовняній білизні, підібраній за розміром;
 • приймайте антибактеріальні препарати тільки за призначенням лікаря;
 • обмежте вживання цукру і рафінованих продуктів;
 • не використовуйте спринцювання з антисептичними цілями;
 • уникайте переохолодження організму;
 • пам'ятайте про свій захист під час статевого контакту.

Обов'язково, як мінімум 1 раз у 6 місяців, треба проходити профілактичний огляд у гінеколога.

Відкрити Згорнути down

Переваги лікування кандидозу в клініці МЕДІКОМ:

 1. Індивідуальний і поетапний підхід.
 2. Ефективність лікування молочниці, яка заснована на використанні новітніх препаратів в лікуванні кандидозу.
 3. Використання сучасного лабораторного обладнання.
 4. Висококваліфіковані лікарі-гінекологи, що регулярно проходять курси підвищення кваліфікації в країнах Західної Європи.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що краще: свічки або таблетки від молочниці?

План лікування молочниці складається в залежності від гостроти виразності симптомів. Після проведення обстеження гінеколог призначає вживання препаратів, які необхідні для усунення захворювань, що призводить до розвитку молочниці, та грибка, що спричиняє запалення. Індивідуальна схема лікування може охоплювати застосування як таблеток, так і супозиторіїв (свічок) з протигрибковим ефектом. Зазвичай для лікування свічками необхідний триваліший період.

Чи можна лікувати молочницю під час вагітності?

Лікування молочниці в період вагітності із застосуванням протигрибкових препаратів необхідне, але має проводитися тільки за призначенням лікаря, який здійснює ведення вагітності. Антимікозні засоби добираються залежно від терміну гестації. Самолікування неприпустиме, оскільки неправильні дії жінки здатні завдати шкоди не тільки їй, але й плоду!

Що буде, якщо не лікувати молочницю під час вагітності?

Відсутність лікування молочниці під час вагітності може призводити до висхідної інфекції та внутрішньоутробного інфікування плода, що загрожує такими ускладненнями:

 • гіпоксією плода;
 • викиднем на ранніх термінах;
 • затримкою внутрішньоутробного розвитку плода;
 • ураженням дихальних шляхів, шкіри та слизових новонародженого.

Чи можна лікувати молочницю під час планування вагітності?

Планування вагітності рекомендується тільки після проведення лікування молочниці й інших інфекційних або хронічних захворювань. При гострій фазі кандидозу високий ризик зараження плода й ускладненого перебігу вагітності в цілому. Тому до завершення терапії молочниці вагітніти небажано.

Скільки часу лікується молочниця?

Тривалість лікування молочниці залежить від ступеня вираженості патологічного процесу та призначеної лікарем терапії. При гострому кандидозі вживання медикаментів здійснюється від 3 до 6 днів. Хронічний кандидоз вимагає більше часу, оскільки для запобігання подальшим рецидивам потрібна комплексна терапія, спрямована на боротьбу з першопричиною та наслідками захворювання. У таких випадках тривалість терапевтичного курсу визначить тільки лікар, ознайомлений з нюансами перебігу хвороби й особливостями організму, і тому здатний обрати оптимальний вид лікування.

Чи потрібно лікувати молочницю, якщо немає симптомів?

Підставою для постановки діагнозу не є скарги пацієнта, а результати лабораторної діагностики. Безсимптомний перебіг молочниці, при якому грибок Кандида виявляється в мазку на мікрофлору, спостерігається як у жінок (особливо часто в 3 триместрі вагітності), так і у чоловіків. Лікування кандидозу у таких випадках необхідне, оскільки симптоми можуть проявитися в будь-який момент разом з різними порушеннями й ускладненнями. Крім цього, носій грибкової мікрофлори з високою часткою ймовірності заражає своїх статевих партнерів.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург

Лікарі

Вас турбують «незручні» симптоми, є питання до гінеколога? Фахівці клініки МЕДІКОМ допоможуть вирішити будь-які проблеми, пов'язані зі здоров'ям. У нашій клініці лікування молочниці (м.Київ, Україна) ви можете пройти у кращих фахівців міста. Не треба відкладати візит, телефонуйте, записуйтеся на прийом до лікаря, пройдіть ефективний і доступний курс лікування вже зараз!

comment 25
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 16
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 14
Суханова Ауріка Альбертівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, науковий куратор напрямку гінекології
comment 14
Бурбель Олена Сергіївна
Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ-діагностики
comment 19
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 13
Мала Яніна Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, сексопатолог
comment 4
Матіїшена Вікторія Дмитрівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ діагностики
comment 8
Яшина Олена Григорівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, к.м.н.

Вартість діагностики та лікування молочниці

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
Більше Згорнути down
Аналізи
931. Кандида (Candida Albicans) (ПЛР, якісно) - зішкріб

650 грн

Більше Згорнути down
1319. Кандидоз (Candida Albicans + crusei + glabrata) з визначенням виду (ПЛР, якісно) - зішкріб

850 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

13.01.2022 15:57
Надія В

Зверталася до Медікому на Героїв Сталінграда з делікатною проблемою по жіночому здоров'ю. Почалися характерні симптоми, через які я запідозрила молочницю. Записалася до гінеколога Наталі Леонідівни Лічутіної. Давно ходжу до цього лікаря, дуже задоволена її роботою. Наталя Леонідівна провела огляд, взяла мазки. Результати були готові дуже швидко, по них у мене діагностували кандидоз. Лікування було простим і недорогим, а головне - воно допомогло. Дякую лікарці за те, що вкотре допомогла поправити моє здоров'я! Міцного вам здоров'я та довгих років життя!

09.11.2021 07:08
Елена Аникеенко

На фоне ослабления иммунитета и стресса у меня начался кандидоз. Я не стала заниматься самолечением, а пошла в Медиком к гинекологу. По мазкам врач подтвердил диагноз кандидоз и назначил противомикробные препараты. Причем не только мне, но и мужу. Сразу обращайте внимание, что молочница у мужчин тоже бывает, поэтому лечение нужно обоим! В который раз убедилась в профессионализме врачей клиники.

29.09.2021 19:55
Ольга Василенко

Мені довелося лікувати молочницю під час вагітності. Дуже неприємне захворювання, якщо чесно. Я вдячна своєму гінекологу із МЕДІКОМУ Ірині Дамірівні Кондратенко (приймає на вул. Василя Тютюнника). Вона підібрала мені ліки, які можна приймати навіть вагітним. З молочницею я впоралася без шкоди для малюка, дякуючи її досвіду!

11.06.2021 18:01
Татьяна Сапрыкина

Я постоянный клиент клиники на ул. Василия Тютюнника. Посещаю акушера-гинеколога Ю. С. Кочет и всегда получаю необходимую помощь. Когда у меня появился зуд и неприятные выделения, я записалась на прием на ближайшее же число. Оказалось, у меня молочница. Врач дала мне рекомендации, назначила таблетки и сказала, что симптомы должны скоро исчезнуть. Так и произошло. После первой таблетки мне стало легче, после второй почти все неприятные ощущения ушли.

30.01.2021 13:19
Сергей

Доволен посещением клиники. Был у уролога по вопросу странных симптомов. Врач после анализов сказал, что у меня молочница. А я-то думал, что она бывает только у женщин. Оказалось, что молочница у мужчин тоже довольно частое явление. И если один из партнеров лечит эту болезнь, то и другому нужно. Поэтому уролог назначил мне медикаменты, которые сказал принимать и моей девушке. Лечение помогло, большое спасибо.

04.12.2020 10:18
Раїса Вікторівна

У Медікомі мені дуже подобається гінеколог М. Л. Лічутіна, приймає у підрозділі на Героїв Сталінграда (на Оболоні). Дуже приємна, розумна жінка. При спілкуванні з нею відчувається освіченість та багатий лікарський досвід. Допомогла мені впоратися із частими молочницями, які мене вже просто змучили! Завдяки уважності та професіоналізму Наталії Леонідівни я змогла забути про часті рецидиви цієї неприємної хвороби.

16.08.2020 20:55
Людмила

Муж обращался к урологу Владимиру Евгеньевичу Барану на ул. Героев Сталинграда 6д. Врач грамотный, муж остался доволен. Сказал, что доктор дал ему много полезной информации по поводу молочницы у мужчин и назначил лечение. Приятно удивило, что мужу не прописали кучу дорогих лекарств. Обошлось приемом противомикробных препаратов.

10.11.2019 16:11
Рита

Уже несколько лет мучаюсь частными молочницами. Только чуть понервничаю, заболею, устану, сразу появляется зуд, жжение, характерные выделения. В общем, клиническая картина кандидоза. Хорошо, что у меня рядом с работой есть клиника Медиком, в которой работают опытные врачи. Я думала, что у меня уже какая-то хроническая форма болезни. Рада, что ошибалась. Гинеколог из Медикома сумела подобрать мне такое лечение, которое избавило меня от этой противной болезни. Прошел уже год, а симптомов молочницы у меня пока ни разу не наблюдалось.

18.07.2019 13:37
Ольга

Врач по призванию! Спасибо вам большое за понимание, заботу и отзывчивость. Долго не могла забеременеть, а когда это наконец-то произошло, радость омрачила постоянная молочница. Кондратенко Ирина Дамировна помогла мне избавиться от молочницы и все время поддерживала. Обязательно буду рекомендовать и врача, и клинику знакомым!

25.06.2019 12:06
Аида

Долгие годы мучилась от молочницы. В больницу обратилась, когда стало уже совсем невтерпеж. Ругаю себя об одном - почему не сделала этого раньше. Записалась на прием к Юлии Сергеевне Кочет. Вот уж действительно грамотный и высокопрофессиональный специалист! Очень чуткое и бережное отношение к пациенту. После курса лечения о своей "болячке" совсем забыла.

02.06.2019 20:34
Зина

Очень долго не могла вылечить молочницу. Чего только не перепробовала, каких народных средств не испытала! Ничего не помогло. На время вроде затихает, а потом опять неизвестно откуда берется. Случайно от знакомых узнала о клинике Медиком и решила все-таки попробовать обратиться к профессионалу. Записалась на прием к Прилуцкой Алле Брониславовне. И наконец-то поняла, что значить квалифицированная медицинская помощь! Мне полностью помогли разобраться с моей проблемой. После того, как я сдала все анализы, Алла Брониславовна объяснила, откуда эта неприятность вообще взялась, рассказала, что делать, чтобы навсегда забыть о молочнице. Теперь я вновь чувствую себя полноценной женщиной, не раздражаюсь и меня ничего не беспокоит. Теперь всем подругам буду советовать обращаться только в клинику на Героев Сталинграда, 6Д.

07.05.2019 15:12
Светлана

Очень благодарна за поддержку и положительный настрой врачу-гинекологу Алле Брониславовне!

20.02.2019 14:01
Тамара

Замечательный и чуткий врач Сергей Евгениевич Мокрецов. Записалась на прием по совету знакомой, он единственный помог ей справиться с очень серьезной проблемой. Вообще я предпочитаю докторов-гинекологов женщин. Но здесь рискнула и не пожалела ни секунды! На приеме Сергей Евгеньевич все расспросил, осмотрел, назначил анализы. Лечебная процедура помогла очень быстро вылечить молочницу. Теперь буду ходить только к этому доктору.

08.12.2018 19:30
Вероника

Посетила клинику по рекомендации коллеги. Прием проводила Кочет Юлия Сергеевна, которая объяснила как избавиться от молочницы, назначила лечение, объяснила как восстановить микрофлору влагалища. Очень бережное и чуткое отношение. Мне все понравилось, сервис у клиники приятный, достойный 10 баллов из 10.

25.08.2018 18:49
Лена

Я наблюдаюсь у Мажуги Светланы Борисовны уже несколько лет, с моего переезда В Киев и прихода в эту клинику. Лучший врач-гинеколог, которого мне приходилось встречать в своей жизни. Очень грамотная, умная и вдумчивая женщина. Я ей безмерно благодарна и желаю крепкого и несгибаемого здоровья на долгие годы!

06.08.2018 17:18
Лиза

Мне понравилось, как прошел прием. К гинекологу шла, как на эшафот, но врач меня приятно удивила: процедура осмотра прошла спокойно, врач делала все аккуратно, расспросила, выписала лекарства. Считаю, что так и должно все происходить - в спокойной атмосфере с ровным и приятным общением. На повторный прием обязательно приду к ней, к Сагинадзе Нино.

13.07.2018 21:26
Мария

В Медиком обращаюсь уже не в первый раз, так как в обычной поликлинике к врачу за месяц записываться надо, а здесь и принимают быстро, да и подешевле, чем в других частных клиниках. На этот раз пришла к гинекологу. Все никак не могу вылечить молочницу. Меня буквально спасла Ткачук Н.В. Она определила причину, назначила лечение, все усилия оказались не напрасными. Огромное ей спасибо и крепкого здоровья!

02.06.2018 17:15
Натали

Благодарю врача Ирину Дамировну за позитивный настрой и квалифицированную помощь! Очень приятная женщина и хороший специалист.

28.02.2018 13:03
Екатерина

Очень жалею, что на прием к гинекологу клиники Медиком попала только с третьей попытки - в двух предыдущих, как выяснилось, я просто зря потратила деньги. Оказалось все гораздо проще, чем говорили, главное было поставить правильный диагноз - вагинальный кандидоз (в простонародье, молочница). Большое спасибо Прилуцкой А. Б. Вы вернули меня к жизни!

18.01.2018 16:21
Людмила

Очень достойная клиника с хорошими специалистами. Особую благодарность хочу выразить Пискун Ольге Валерьевне за чуткое, профессиональное и просто человеческое отношение! Вы - мой лучший доктор!

Показати ще 3

arrow

Всього 20 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down