exit
search serach
Промивание по Проетцу (процедура «кукушка»)

Промивання за Проетцом (процедура «кукушка») у Києві

Якщо вас турбує запалення, інфекції та інші патології дихальних органів, звертайтесь до спеціалістів МЕДІКОМ, і ви зможете знову дихати носом. У нашій клініці створені всі умови, щоби вам змогли зробити промивання за Проетцом (процедура «кукушка») у Києві. Ви зможете розслабитись, налаштуватися на позитив і без зайвого стресу пройти повний курс лікування.

Промивання носа за Проетцом — це популярна процедура, за допомогою якої з носа та приносових пазух видаляється слиз і гнійні утворення. Цей метод добре справляється із синуситом, довів свою ефективність при гаймориті. Це пов'язано з тим, що він сприяє не лише глибокому проникненню рідини, а й охоплює використання антибактеріальних, судинозвужувальних та антисептичних розчинів.

Метод «кукушка» при гаймориті відкрив Артур Проетц. Метод Проетца ґрунтується на видаленні гнійних скупчень із носової порожнини та приносових пазух. Це здійснюється завдяки створеному тиску.

Відкрити Згорнути down

Показання до виконання процедури

У народі метод промивання носа «кукушка» дістав таку назву завдяки особливостям процедури: щоби рідина не потрапила в горло, людина повинна постійно видавати конкретні звуки. Вони сильно нагадують словосполучення «ку-ку».

Показаннями до промивання за Проетцом є такі захворювання:

Відкрити Згорнути down

Промивання носа за Проетцом: протипоказання

Головні протипоказання до промивання за Проетцом:

 • епілепсія;
 • схильність до частих носових кровотеч;
 • мінімальний рівень згортання крові.

Зверніть увагу, що процедура «кукушка» проводиться всім, незалежно від віку. Винятками є випадки, коли дитині не виповнилося 5 років.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до промивання за Проетцом

Промивання пазух носа за Проетцом вимагає попередніх підготовчих заходів. Перед безпосереднім проведенням промивання носа за Проетцом фахівець ретельно вивчає стан хворого, капає йому краплі, що викликають звуження судин. Можливе також проведення таких підготовчих маніпуляцій, як:

 • Адреналізація.
  Зняття набряку.
 • Анемізація.
  Зняття запалення та болю.
Відкрити Згорнути down

Як проводиться процедура «кукушка»

Промивання носа за Проетцом виконується покроково. Хворий розташовується горизонтально на кушетці, голову обов'язково закидає назад.

Дітям варто зайняти положення на боці. В один носовий прохід за допомогою шприца лікар вводить спеціальний препарат, головними складниками якого є фізрозчин, антибіотик, гормон судинозвужувального типу. З іншої ніздрі — відкачує гнійний вміст пазухи.

Водночас хворий повинен вимовляти безупинно щось схоже на «ку-ку». Це забезпечить від'ємний тиск та допоможе уникнути переходу рідини в дихальну систему.

Переміщення рідини забезпечує активне виведення гною з носової пазухи, носоглотки. Крім того, це гарантує введення лікувальної речовини в приносові пазухи. Це цілком реально, якщо пацієнт утримає голову в одному положенні та оптимальний тиск у пазусі в момент проведення всієї процедури.

Процедура триває близько 15 хвилин. Щоби повністю промити ніс, потрібно пройти курс лікування, що складається з 5–7 процедур.

Після завершення процедури категорично заборонено одразу виходити на свіже повітря. Влітку це можна зробити не раніше ніж через 30 хв. У зимовий період варто почекати приблизно 1–2 годин. У разі недотримання рекомендацій лікаря пазухи носа переохолоджуються, що негативно позначиться на здоров'ї.

Відкрити Згорнути down

Особливості процедури для вагітних та дітей

Оскільки процедура «кукушка» — безболісний та безпечний метод, його можна проводити вагітним жінкам та дітям від 5 років. Окрім того, процедура найчастіше призначається саме цим категоріям пацієнтів. Найбільший ефект досягається в поєднанні з іншими призначеннями.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення після «кукушки»

Промивання за Проетцом — цілком безпечна процедура, якщо її проводить кваліфікований спеціаліст. Зазвичай у пацієнта не залишається жодних наслідків, крім неприємних відчуттів, слабкого головного болю та закладеності вух після першого сеансу. Діти внаслідок страху промивання носа можуть нервувати та кричати. Крім того, розчин, що вводиться в носові пазухи, відрізняється не надто приємним смаком, часто подразнює слизову оболонку носа, може спровокувати алергію.

Але якщо лікар недостатньо професійний, у хворого може бути травмована слизова оболонка носа, а також з'явиться почервоніння в очах і печіння в носі. Іноді виникає часте чхання та блювання.

промивання носа
кукушка
Відкрити Згорнути down

Переваги промивання носа за Проетцом у клініці МЕДІКОМ

Спеціалісти клініки активно використовують у своїй практиці метод «кукушка». Головні переваги проведення процедури у МЕДІКОМІ:

 1. Оперативність.
 2. Високий рівень кваліфікації спеціалістів.
 3. Доступні ціни.
 4. Гарантія позитивного результату.
 5. Безпека.

Метод переміщення рідини за Проетцом фахівцями довів свою ефективність на практиці. Багато пацієнтів клініки МЕДІКОМ позбулися закладеності носа й тепер дихають вільно.

 

Де зробити «кукушку» в Києві

Клініка МЕДІКОМ пропонує свої послуги з промивання носа за Проетцом дитині та дорослому пацієнту. У нас працюють висококваліфіковані фахівці з досвідом роботи понад 5 років, які проведуть процедуру максимально безпечно, ефективно та з мінімумом дискомфортних відчуттів після закінчення процедури.

Клініка обладнана сучасними інструментами та технікою, що дає змогу забезпечити точну діагностику та проводити всі необхідні процедури безпечно, своєчасно та якісно.

Вартість процедури «кукушка» вказана в прайсі клініки та залежить від:

 • рівня складності поставленого завдання;
 • термінів виконання;
 • необхідності проведення додаткових обстежень.

Зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, щоби дізнатися більше інформації.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чим небезпечне промивання носа за Проетцом?

У разі неправильного промивання носа можливі ускладнення. Може статися запалення вуха та розвинутись таке захворювання, як отит. Тому ця процедура має призначатися лише лікарем та проводитися в умовах медичного закладу. Назальна область промивається спеціальним розчином, завдяки чому з носа виходить гній.

Чим промивають носа за Проетцом?

Ніс за Проетцом промивається на спеціальному апараті. Для промивання використовують розчин, що містить антисептик. Рідина вводиться в одну ніздрю, після чого відкачується з другої ніздрі за допомогою електромеханічного приладу.

Як часто можна робити «кукушку»?

Промивання за Проетцом проводиться строго за призначенням лікаря-отоларинголога. Процедуру не можна робити часто, а тривалість курсу встановлюється індивідуально. Зазвичай це не менше 4-х і не більше 10 процедур, які проводять щодня або з інтервалом через день.

Навіщо говорити «ку-ку» при промиванні носа за Проетцом?

Процедура містить промивання носових пазух за допомогою спеціального апарату. Пацієнту треба говорити «ку-ку», щоби м'яке піднебіння піднімалося вгору. Тоді носоглотка герметизується, тобто піднебіння її замикає. При цьому під час роботи апарату для промивання утворюється від'ємний тиск, тому легше виходить гній.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук

Експерт у напрямку:

Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург

Лікарі

Процедуру «кукушка» при нежиті виконують висококваліфіковані отоларингологи з великим досвідом роботи, які постійно підвищують кваліфікацію. З дітьми працюють дитячі отоларингологи. Щоби зробити «кукушку» в Києві на Оболоні або Печерську, залишайте заявку на сайті або за телефоном. Дзвінки приймаються протягом робочого часу закладу. Контакти для зв'язку розміщені на сайті клініки.

comment 12
Ветрова Оксана Михайлівна
Отоларинголог, дитячий лікар-отоларинголог
comment 3
Горбач Ольга Миколаївна
Лікар-отоларинголог першої категорії, дитячий лікар-отоларинголог
comment 31
Істоміна Світлана Юріївна
Врач-отоларинголог, сурдолог першої категорії
comment 23
Кот В'ячеслав Федорович
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог вищої категорії
comment 1
Лятичевська Олена Володимирівна
Лікар-отоларинголог, дитячий ЛОР
comment 29
Миронюк Борис Миколайович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 39
Сергієнко Віталій Андрійович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, дитячий отоларинголог другої категорії.
comment 0
Яніогло Олеся Олексіївна
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог, ЛОР-хірург
Статті на тему
Гайморит
Лікування гаймориту
Риніт (нежить)
Риніт (нежить)
Синусит
Синусит
Аденоїди
Аденоїди
Полипы в носу
Поліпи в носі

Вiдгуки

08.02.2022 20:19
Светлана Т.

Давно страдаю от синусита и гайморита, единственное спасение - промывание по Проетцу (процедура кукушка), в Киеве его всегда делаю в клинике МЕДИКОМ. Нравится подход к пациенту, соотношение цена-качество и быстрота выполнения. Врачи здесь реально имеют немалый опыт проведения таких манипуляций. Так что уже не ищу другие медучреждения, зная, что здесь все сделают максимально хорошо. А в сторону поликлиник вообще не смотрю!

14.01.2022 07:57
Сергей

Промывание по Проетцу (процедура кукушка) в Киеве делаю только в МЕДИКОМе. Не знаю, как в других клиниках. Но здесь нравится современный подход к лечению гайморита и отношение к пациентам в целом.

29.11.2021 16:40
Влада

Делали мужу промывание по Проетцу (кукушка еще называется), так как он давно мучается проблемами с носовыми пазухами. Цена процедуры довольно таки приятная. И что не менее важно, очень приятное обслуживание в клинике на Героев Сталинграда, 6 Д. Все прошло хорошо. Рекомендую.

03.11.2021 11:02
Жанна

Промывание по Проетцу в Киеве делали ребенку в клинике МЕДИКОМ. Понравилось и отношение врача к ребенку, и сама процедура прошла безболезненно и легко. Теперь сына ничего не беспокоит. Обращались, если что к Вячеславу Федоровичу Коту. Этот врач-ЛОР - отличный специалист, знает как найти подход даже к самому капризному ребенку. Уже как-то делали такую процедуру в другой больнице, так малыш плакал и боялся. Здесь же все прошло намного легче, так что будем теперь обращаться только сюда и советовать, если что, своим знакомым.

14.09.2021 12:26
Валентин Сергеевич

Обращался к ЛОРу Борисенко Евгению Александровичу для проведения процедуры, которая называется “кукушка”. Уже не впервые ее делаю здесь (я хроник по гаймориту) и всегда остаюсь доволен результатом. Подход к пациентам внимательный и точный. Если еще придется делать, то только здесь. В поликлинику больше точно не пойду по этому вопросу.

22.08.2021 19:20
Ира

Когда назначили промывание по Проетцу (процедура кукушка) в Киеве, сначала испугалась, так как никогда раньше не делали мне ничего подобного. Но ЛОР убедил, что это необходимо. Оказалось, ничего страшного - процедура несложная и не занимает много времени и даже не требует обезболивания. Все, что чувствуется - небольшой дискомфорт во время промывания. Зато выходит сразу весь гной и становится в прямом смысле легче дышать. Хорошо, что есть такая технология, которая облегчает жизнь с гайморитом.

10.07.2021 15:47
Степан

Делали промывание по Проетцу (процедура кукушка) в Киеве. Все сделали качественно и добросовестно. Рекомендую данную клинику.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down