exit
search serach
Лікування голосових зв'язок Лікування голосових зв'язок

Лікування голосових зв'язок, гортані

Фоніатрія як фах лежить на стику декількох гілок медицини. Біля її витоків лежить отоларингологія - це розділ медицини, який займається лікуванням патологій вуха, горла і носа. Голосовий апарат людини - складний механізм, його функціонування залежить від злагодженої роботи багатьох анатомічних структур, включаючи не тільки голосові зв'язки в гортані, а й порожнину рота і носа, легені, м'язи діафрагми і черевної порожнини. При виникненні проблем з голосом допомогти може вузький фахівець - фоніатр (Київ, клініка МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську). Цей лікар (як лікар-отоларинголог) володіє знаннями про діагностику і лікування всіх органів, які беруть участь в звукоутворенні, але, в більшості випадків, займається лікуванням патологій голосових зв'язок.

Відкрити Згорнути down

Кому необхідна консультація і/ або спостереження у фоніатра:

 • Людям, чия робота пов'язана з високим голосовим навантаженням - викладачі, керівники, юристи, перекладачі, диспетчери, працівники call-центрів, вокалісти, актори, конферансьє.
 • Студентам театральних і педагогічних ВНЗ, вокально-хорових відділень.
 • Тим, хто планує освоїти професію, що вимагає розвитку вокальних даних.
 • Дітям, які відвідують музичні школи, вокальні студії та гуртки.
 • Всім, у кого виникли проблеми з функцією звукоутворення, внаслідок запальних захворювань, перенапруження, травм, стресу або невстановлених причин.
 • Молодим людям, у яких «затримався» високий тембр голосу (тобто, голос не «зламався» вчасно).
 • Тим, хто курить протягом тривалого часу.

видео

Відкрити Згорнути down

Симптоми, при яких необхідна консультація у фоніатра:

 • «втрата» голосу внаслідок запалення, перенапруження або травми голосових зв'язок;
 • охриплість, осиплість голосу;
 • потреба відкашлятися, перш ніж почати говорити;
 • почуття «втоми» після тривалого користування голосового апарату;
 • біль, дискомфорт, відчуття грудки в горлі;
 • гугнявість, підвищення або зниження тембру голосу;
 • брак дихання під час розмови.
Відкрити Згорнути down

Захворювання, які лікує лікар-фоніатр в клініці МЕДІКОМ, Київ:

 • Ларингіт (гострий і хронічний)
 • Доброякісні пухлини гортані
 • Функціональна дисфонія
 • Гіпотонусна дисфонія
 • Доброякісні пухлини голосових зв'язок
 • Передвузликовий стан голосових зв'язок
Відкрити Згорнути down

Діагностика захворювань голосових зв'язок і гортані

1. Опитування і огляд.
Прийом фоніатра обов'язково включає в себе опитування пацієнта, уважний загальний і локальний огляд, пальпацію (якщо є набряк або збільшені лімфатичні вузли), а також орофарингоскопію (огляд ротової порожнини і глотки), ларингоскопію (огляд гортані), при необхідності - риноскопію (огляд порожнини носа).

2. Інструментальні дослідження.
У деяких випадках лікар може призначити додаткові дослідження - рентген, УЗД, КТ або МРТ.

3. Лабораторна діагностика.
Для уточнення діагнозу лікаря-фоніатра можуть знадобитися дані лабораторних досліджень, наприклад, аналізу крові або результату посіву мазків, взятих із зіву.

4. Консультації суміжних фахівців.
У разі, якщо проблеми з роботою голосового апарату викликані супутніми захворюваннями, пацієнту може бути порекомендована консультація профільного спеціаліста, наприклад, пульмонолога або ендокринолога.

Діагностика хвороб гортані
Ларингоскопія
Відкрити Згорнути down

Лікування у фоніатра

 • Консервативне.

Якщо проблему пацієнта можна усунути без хірургічного втручання (як при запаленні голосових зв'язок), лікар призначить максимально ефективне лікування для її усунення. Воно може включати як медикаментозну терапію, так і фізіотерапевтичні методи впливу.

 • Оперативне.

У клініці МЕДІКОМ можливе проведення ендоскопічних малотравматичних втручань, які показані при таких захворюваннях, як доброякісні новоутворення в гортані і на голосових складках.

Фоніатрія - складна спеціалізація. Однак, у нас працюють справжні фахівці цієї галузі. Великий багаж знань, значний клінічний досвід, а також сучасне устаткування, дозволяє фахівцям нашої клініки успішно діагностувати і лікувати патології будь-якої складності.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Як довго може бути відсутній голос при ларингіті?

Відновлення голосових зв’язок та голосу при ларингіті відбувається протягом 7-10 днів. Якщо захриплість триває понад двох тижнів, зверніться до лікаря.

Чому при застудних захворюваннях голос стає осиплим?

Під час ГРВІ чи застуди відбувається запалення голосових зв’язок, вони набрякають і не можуть повноцінно виконувати свою функцію. Звуки, які утворюються під час проходження повітря через такі зв’язки, спотворюються, голос стає осиплим чи захриплим, а у важких випадках зникає зовсім.

Чого не можна робити при втраті голосу?

Співати та говорити пошепки. Шепіт напружує голосові зв’язки сильніше за повноцінне мовлення. Якщо виникла потреба щось сказати, краще скажіть фразу на повний голос. Також при втраті голосу слід обмежити вживання:

 • гарячих, холодних та кислих напоїв;
 • гострої їжі;
 • кави та алкоголю;
 • меду, що провокує першіння в горлі.

Не можна користуватись судинозвужувальними краплями від нежиті, які сушать горло, та часто полоскати горло антисептиками.

Чим небезпечний зрив голосу?

Зрив голосу — це травма зв’язок, яка може призвести до кровотечі й таких незворотних наслідків, як повна втрата голосу. Тому перше, що потрібно зробити, коли ви зірвали голос, це замовчати, замотати горло теплим шаликом та звернутись до лікаря-отоларинголога.

Як довго відновлюються голосові зв'язки після операції?

Після операції на голосових зв’язках (мікроларингоскопії) захриплість голосу може спостерігатись від кількох днів до кількох тижнів. Для швидшого відновлення голосу лікарі прописують «голосовий спокій» протягом першого тижня після оперативного втручання.

Автор статті:

Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук

Експерт у напрямку:

Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург

Лікарі

На базі медичної клініки МЕДІКОМ функціонує відділення отоларингології, в якому пацієнти можуть відновити своє здоров'я в комфортних умовах під наглядом кваліфікованого персоналу.

comment 23
Товстолит Валерій Павлович
Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург
comment 32
Миронюк Борис Миколайович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 0
Яніогло Олеся Олексіївна
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог, ЛОР-хірург, інструктор Tactical Combat Casualty Care

Вартість консультації отоларинголога

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
1. * Консультація лікаря спеціалізованого медичного закладу

1900 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Детская отоларингология
Дитячий отоларинголог
Рентгенографія
Рентген
Компьютерная томография (КТ)
Комп'ютерна томографія (КТ)
УЗ-диагностика
УЗ-діагностика
Отоларингологія
Консультація отоларинголога

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

14.02.2023 09:41
Софія Мазур

Кілька місяців тому почала відвідувати заняття з акторської майстерності. І помітила, що через велике навантаження на голосові зв'язки з'явилася осиплість, щоразу перед тим як щось сказати треба відкашлятися... Вирішила не затягувати і звернулася до Медіком для консультації. Мене приймав Сергій Іванович Герасименко. Прекрасний спеціаліст! Відповів на всі мої питання і дав необхідні рекомендації.

30.07.2022 18:29
Анастасія

Нещодавно перенапружила голосові зв'язки, через що втратила голос... Начиталася в інтернеті про різні наслідки від цього, тому вирішила записатися до спеціаліста. Валерій Павлович Товстолит - хороший лікар, після огляду та кількох аналізів назначив мені медикаментозне лікування, яке досить швидко подіяло. Буду тепер обережнішою.

21.01.2020 14:34
Шерстюченко Марта

Була на прийомі у Сергія Івановича Герасименка тиждень тому. Прекрасний лікар, помітно, що справді хоче допомогти вам, а не просто говорить загальними фразами. Отримала якісну консультацію та рекомендації щодо вирішення моєї проблеми. Уже маю перші позитивні зрушення.

18.04.2019 16:55
Кирилл

Прием у доктора Толчинского был вовремя, без задержек. Остался доволен врачом. На все интересующие вопросы он ответил в полном объеме. Рекомендации которые я получил, очень даже помогли. В дальнейшем намерен руководствоваться четко ними, может тогда моя проблема исчезнет полностью

28.03.2019 12:18
Мая

Я профессионально занимаюсь вокалом, недавно появилась осиплость, поехали в клинику Медиком, после сдачи анализов поставили диагноз - узлы на голосовых связках. Для лечения голосовых связок, гортани делали электрофорез с гидрокортизоном. Улучшения появились дня на 2, потом вновь появилась осиплость. Узлы как были, так и остались, поэтому врач порекомендовал делать операцию на голосовые связки. Операция прошла успешно, прошло уже около 6-ти месяцев. Пою, но нагрузки на связки стараюсь делать поменьше. От чистого сердца благодарна Толчинскому Вадиму Викторовичу, теперь часто бываю у него на консультациях!

20.01.2019 14:52
Илья

Выражаю благодарность вашей клинике и лично доктору Толчинскому Вадиму за профессионализм и чуткое отношение к пациентам. Доктор внимательно выслушал, дал рекомендации по решению моей проблемы. Желаю Вам, Вадим Викторович, больших успехов в вашем благородном деле!!!!! Спасибо!!!! Очень приятно, когда встречаешь профессионалов своего дела, работающих по призванию! Был у него 20.02.2019 на пр-те Героев Сталинграда 6-д, в кабинет попал четко по записи.

15.12.2018 13:01
Алик

Все было на высшем уровне!!! Я все время чувствовал заботу, и желание помочь пациенту. Перед приездом был уверен в профессионализме Толчинского В.В., советовали понимающие люди, но не знал, будут ли пытаться из нас "выкачивать" деньги в самой клинике, предвзятое отношение у меня к частникам, был горький опыт. Вопреки ожиданиям, профессионализм был на каждом уровне! СПАСИБО! В Медиком я поверил однозначно!

27.11.2018 18:29
Ксения

Толчинский В.В. доктор очень внимательный, он всё подробно расспросил, поинтересовался, провел процедуру, сделал вливание на связки и выписал кучу лекарств. Всё было очень хорошо, что даже нечего добавить.

09.10.2018 17:36
Ольга

Немного простыла, горло болело,голос ПОЛНОСТьЮ пропал, а через неделю у меня была лекция. Обратилась в клинику Медиком по Анри Барбюса 37/1 к врачу-фониатру Толчинскому Вадиму Викторовичу для лечения голосовых связок, гортани, он сразу провел осмотр, назначил анализы. Предварительно поставил ларингит. Итак, прописали мне не напрягать связки и лекарства. Ну что могу сказать, к лекции я успела, хотя по привычке старалась громко не говорить. От чистого сердца рекомендую Вадима Викторовича!

13.07.2018 16:45
Арина

Я наблюдаюсь у другого врача, но так как он был в отпуске, обратилась к Толчинскому Вадиму Викторовичу. Он не просто ЛОР, а еще и врач-фониатр, провел замечательную консультацию, я очень довольна, что попала к такому грамотному специалисту, давно хотела именно на такой содержательный прием. Спасибо, теперь обязательно буду пользоваться всеми вашими советами.

22.05.2018 20:07
Сергей

Я диктор на радио и проблемы с голосом, для меня чреваты потерей работы. Поэтому, как только я начал чувствовать першение в горле и осиплость голоса обратился в клинику Медиком для лечения голосовых связок, гортани . По совету девушки-оператора записался на прием к Толчинскому В.В. т.к. у него имеется специализация врач-фониатр, а это как раз то что нужно при моей профессии. Как оказалось, вовремя пришел. Диагностировали у меня ларингит. Поэтому мне было предложено ввести в голосовые связки препарат коллагена, стимулирующий их укрепление и восстановление упругости. Я согласился и не пожалел.. результат суперский. Спасибо за ваши методы, Вадим Викторович!

10.03.2018 12:34
Валентина

Была на приеме у врача-отоларинголога. В колл-центре клиники меня по показаниям записали к Толчинскому В.В., что тут сказать доктор был внимателен, провел необходимые обследования и анализы, назначил на операцию, приемом довольна, буду продолжать лечение у этого доктора.

05.02.2018 19:46
Николь

Обратилась в клинику Медиком в связи с проблемами с голосом и горлом. Необходима была срочная консультация отоларинголога и фониатора. Вадим Викторович Толчинский отнесся к моей проблеме очень серьезно. Назначил лечение, дополнительное обследование. Я довольна!

Показати ще 3

arrow

Всього 13 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down