exit
search serach
Лікування мікоплазмозу

Лікування мікоплазмозу

Мікоплазмоз — це хронічна інфекція, яка найчастіше вражає сечостатеву систему чоловіків і жінок. Дане захворювання може бути викликано рядом збудників, які за розмірами наближені до вірусів. Одноклітинні мікроорганізми здатні викликати інфекційні захворювання, які руйнівно діють на сечостатеву і дихальну системи. Своєчасна діагностика й ефективне лікування захворювання є гарантією здоров'я людини.

Відкрити Згорнути down

Особливості захворювання

Мікоплазмоз є групою захворювань інфекційного типу, які мають бактеріальну природу походження. Представники даного класу провокують розвиток запалення в маткових і сечовивідних каналах, легенях і інших органах людини. На ранніх стадіях захворювання характеризується болями при сечовипусканні та виділенням рідини прозорого кольору з уретри.

Бактерії класу mycoplasma hominis акумулюються в різних анатомічних областях. Одноклітинні організми патогенного типу передаються між людьми виключно статевим шляхом. Диференціальна діагностика захворювання проводиться з метою виключення різних патологій (хламідіоз, гонорея), які мають схожі характеристики з мікоплазмозом.

Мікоплазмоз
Відкрити Згорнути down

Класифікація

Мікоплазми — це мікроорганізми, які не мають клітинної стінки й є найбільш низькоорганізованими живими організмами.

Залежно від характеру клінічного перебігу розрізняють гострі, середні, мляві й хронічні форми захворювання. При детальному вивченні може бути виявлено носійство мікоплазми, яка не проявляється характерними симптомами. Також запальний процес може бути класифікований за місцем локалізації. Найбільш поширеним є уретрит, вагініт і сальпінгіт. Регулярно виявляються нові види мікоплазми.

Відкрити Згорнути down

Етіологія захворювання

Наразі, наука поділяє сімейство Mycoplasmataceae на кілька родів: Mycoplasma і Ureaplasma. Найбільш поширеними серед них є:

 • mycoplasma hominis (людська мікоплазма, паразитує тільки в сечостатевому тракті);
 • mycoplasma genitalium (генітальна);
 • mycoplasma incognitos;
 • mycoplasma pneumonia;
 • ureaplasma urealiticum (дані види мікоплазм розщеплюють сечову кислоту);
 • ureaplasma parvum.

Сучасна медицина налічує понад 100 видів мікоплазм.

Відкрити Згорнути down

Шляхи зараження

Патогенні форми мікоплазм передаються виключно статевим шляхом. Існують також інші варіанти зараження і фактори ризику, а саме:

 1. Статевий контакт орального і вагінального типів.
 2. Використання чужих рушників, мочалок та ін.
 3. Інфікування плода в утробі матері.
 4. Ослаблений імунітет. На тлі цього відбувається активне розмноження патогенної мікрофлори мікоплазм.
 5. Інфекційне ураження сечостатевої системи.
 6. Безладне статеве життя.
 7. Ятрогенне зараження.
Відкрити Згорнути down

Клінічні симптоми мікоплазмозу у чоловіків і жінок

Особливістю урогенітальних мікоплазм є те, що вони не мають характерних симптомів прояву. Понад 50% населення планети виступають носієм Mycoplasma, не здогадуючись про наявність інфекції в організмі. При прогресуванні захворювання спостерігаються симптоми, схожі з уретритом і вагінітом. Ознаки мікоплазмозу безпосередньо залежать від стану імунітету людини.

На практиці у хворих жінок спостерігаються печіння і сильний свербіж в області піхви, уретри. Паралельно з цим можуть спостерігатися незначні виділення слизу. У момент випускання сечі людина відчуває виражений біль. Мікоплазмоз не має бурхливого розвитку симптомів. Велика частина ознак є розмитими.

Респіраторні форми пов'язані з ураженням дихального тракту людини. У хворого спостерігається сильний сухий кашель, дере в горлі й спостерігається висока температура тіла.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення

У першу чергу, ускладнення відбуваються на тлі індивідуальних особливостей імунної системи людини. Найбільш поширеними ускладненнями є:

 • Інфекційні захворювання хронічного типу, які пов'язані з системою виділення сечі
 • Запальні процеси маткових придатків (в результаті може розвинутися безпліддя)
 • Ускладнення при виношуванні плоду (в першу чергу, це стосується плацентарної недостатності, багатоводдя і передчасного відшарування плаценти)
 • Переривання вагітності
Відкрити Згорнути down

Діагностика мікоплазм

Основу діагностики мікоплазмозу становлять розгорнуті тести, які проводяться в спеціалізованих лабораторіях. Аналіз проводиться за наявності урогенітального мікоплазмозу, безпліддя, самовільних абортів, патогенних проявів.

Лабораторна діагностика включає такі методи:

 1. Культуральні. Фахівці вивчають посів біологічного матеріалу і визначають ступінь чутливості мікоплазм до препаратів антибактеріального типу.
 2. Молекулярно-біологічні (ПЛР-діагностика). Технологія спрямована на визначення концентрації мікоплазм в біоматеріалі.
 3. Імунологічні. Аналіз спрямований на виявлення антигенів і антитіл в крові людини. Також він проводиться для визначення точної реакції імунітету на конкретні мікроби. Ця діагностика мікоплазмозу використовується рідко.

Діагностика мікоплазм
Відкрити Згорнути down

Лікування

При лікуванні мікоплазмозу необхідний комплексний підхід. Як правило, гінекологи призначають сильні антибіотики, які мають широкий спектр дії. Головне завдання таких препаратів — боротьба з патогеном і стимулювання роботи імунної системи. Загальний період прийому лікарських засобів становить 1-2 тижні. Найбільш поширеними є такі препарати:

 • доксициклін, азитроміцин;
 • тетрациклінові антибіотики для протимікробної терапії;
 • антисептики й топічні медикаменти;
 • протигрибкові засоби;
 • імуноукріплюючі препарати.
Відкрити Згорнути down

Контроль виліковності

Після проходження курсу здійснюється повторна здача аналізів для лабораторного дослідження. Якщо результати будуть позитивними, лікування проводиться за допомогою іншого препарату. Лікування від mycoplasma genitalium обов'язково при виявленні інфекції у жінок з безпліддям, при наявності патологій вагітності та урогінекологічних розладів. Терапевтичний вплив на організм має виконуватися під чітким наглядом лікаря.

Відкрити Згорнути down

Профілактика мікоплазмозу

Урогенітальний мікоплазмоз та інші форми цього інфекційного захворювання набагато легше попередити, ніж вилікувати. Комплекс профілактичних заходів складається з великої кількості доступних заходів. Необхідно мати постійного статевого партнера і використовувати презервативи. У побуті важливо дотримуватися гігієнічних правил. Гінекологи та урологи рекомендують кожні 6 місяців проходити огляд. Якщо людина схильна до хвороби, частота лабораторних досліджень складає кожні 365 днів.

Відкрити Згорнути down

Куди краще звернутися за допомогою?

Лікування мікоплазмозу в Києві здійснюється з дотриманням європейських стандартів якості в філіях клініки МЕДІКОМ на Оболоні й Печерську. Призначення антибіотиків здійснюється індивідуально. Терапевтичний курс контролюється сертифікованими лікарями.

Відкрити Згорнути down

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down

Джерела

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург

Лікарі

Телефонуйте за контактним номером колл-центру і ви отримаєте відповіді на питання, що вас цікавлять, зможете записатися на первинний прийом, вибрати відповідного лікаря. Довірте своє лікування кращим фахівцям!

comment 26
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 17
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 35
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 24
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 18
Головкевич Віктор Володимирович
Дитячий лікар-уролог першої категорії
comment 19
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 4
Матіїшена Вікторія Дмитрівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ діагностики
comment 13
Моцна Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-уролог вищої категорії
comment 17
Тихоненко Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-нефролог вищої категорії
comment 27
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Вiдгуки

28.04.2024 21:40
Malina

Спасибі колективу, що надаєте послуги справді європейського рівня! Ви кращі!

31.01.2024 20:03
Кароліна

Мала таке захворювання, бо сходила якось в приватну сауну. Претензій реальних власникам не висунеш. А самій довелось звернутись в Медіком за діагностикою і лікуванням. Врешті все минуло. Роботою медичного закладу повністю задоволена.

16.08.2023 23:28
Святослав

Пройшов курс лікування в “Медіком”. Як кажуть, без пилу та шуму. Вчора здав повторні аналізи. Все вже в нормі. Тому залишаю свій респект на адресу персоналу клініки.

19.12.2022 09:44
Лариса

Давно страждала на мікоплазму, нічого не допомагало. Поки не знайшла нарешті грамотного лікаря, який призначив ефективне лікування. Наразі неприємні симптоми не турбують. Дякуємо клініці Медіком за добре і розуміюче ставлення до пацієнтів!

04.11.2022 16:31
Яна Малайчук

Лікували мікоплазму комплексно, і в мене, і у партнера. Довго нічого не допомагало, але згодом цю неприємну болячку вдалося перемогти - аналізи були негативними. Тепер плануємо вагітність.

26.09.2022 13:12
Алена В.

От микоплазмы лечилась в клинике Медиком. Здесь очень хорошие гинекологи, которые используют современные методы лечения. Пока ходила в государственную клинику, разочаровывалась полностью в нашей медицине - мне не то что не помогали, а даже диагноз правильно поставить не могли. А тут после осмотра сразу взяли кровь на антитела к этому вирусу и выявили микоплазмоз. Назначали азитромицин и еще некоторые препараты курсом. Через время контрольный мазок был уже хорошим.

17.07.2022 17:06
Карина Олегівна

Перед плануванням вагітності вирішили пройти обстеження. Вибрали клініку Медіком, бо знали, що тут працюють хороші репродуктологи та гінекологи. За аналізами виявили мікоплазмоз - добре, що вчасно. Це дозволило уникнути серйозних наслідків при виношуванні малюка, аж до переривання вагітності, як мені пояснила лікарка. Лікувались, щоправда, довго. Це важко піддається лікуванню. Але ось тепер нарешті все нормально, можна планувати дитинку)))

08.07.2022 19:23
Тетяна

Довго гінекологи ставили неправильний діагноз - на шийці матки кольпоскопія показувала дивні запальні процеси. Вирішила звернутися до клініки Медіком. Тут під час огляду у гінеколога в мене взяли аналізи на мікоплазмоз. Діагноз підтвердився, виявилось, ця інфекція і давала таку картину під час кольпоскопії. Тепер проходжу лікування.

23.05.2022 12:58
Ольга

Микоплазмозом заразилась из-за незащищенного полового контакта со своим партнером, который даже не знал, что он является носителем этой инфекции. Заболевание не из приятных, лечила долго и усердно и вот теперь наконец-то здорова. Спасибо за это Наталье Леонидовне - толковый врач-гинеколог.

Показати ще 3

arrow

Всього 9 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down