exit
search serach
Як лікувати кандидоз кишечника?

Як лікувати кандидоз кишечника?

У разі появи перших ознак кишкових розладів звертайтеся до клініки МЕДІКОМ. Наші фахівці точно знають, як діагностувати та як лікувати кандидоз кишечника, тому ви зможете отримати ефективну кваліфіковану допомогу. Щоби визначити причину, що спровокувала кандидоз кишечника, і максимально швидко усунути її, наші лікарі використовують новітні технології, великий досвід і всі можливості медцентру: сучасне оснащення та лабораторну діагностику.

Кандидоз кишечника — це інфекційне захворювання, що виникає у разі ослаблення імунітету. Кишковий кандидоз або молочниця кишечника спричиняється дріжджоподібними грибками роду кандида (Candida spp.) Зазвичай ці мікроорганізми з власної флори хворого. Таке захворювання слизової може проявитися в будь-якому віці та заподіяти чимало дискомфорту.

Відкрити Згорнути down

Види та форми кандидозу кишечника

Кишковий кандидоз розрізняють за причиною виникнення:

 • неінвазивний кандидоз кишечника;
 • інвазивний (дифузний або фокальний).

Найчастіше діагностується перший вид. Хвороба виникає внаслідок поганого імунітету та порушення мікрофлори. Тоді кишкова кандида поширюється в кишковому просвіті, не проростаючи вглиб. Спровокувати дифузний кандидоз може онкологія або імунодефіцитні стани. Розвивається цей вид захворювання з трансформацією збудника в нитчасту форму. Потрапляючи в кров, грибок розноситься по всьому організму.

Прояви кандидозу кишечника

Кандидоз кишечника має три форми перебігу:

 • гострий — з яскраво вираженою симптоматикою;
 • хронічний — з рецидивами та ремісіями;
 • носійство — безсимптомна форма, яка не потребує лікування.

При інвазивному кишковому кандидозі можуть страждати печінка та підшлункова залоза. Патологія переходить у вісцеральну форму.

Відкрити Згорнути down

Причини кандидозу кишечника

Коли імунна система працює ефективно, то дріжджовий грибок у кишечнику не є небезпечним для людини. Але якщо імунітет ослаблений, умовно патогенна мікрофлора активізується та починає бурхливо розмножуватися, пригнічуючи корисні мікроорганізми. Причинами кандидозу кишечника можуть бути стани, у разі яких відбувається пригнічення імунітету. Найчастіше це:

 • порушення процесу перетравлення їжі, ферментативна недостатність;
 • ендокринні порушення, інсулінозалежний цукровий діабет;
 • імунодефіцитні стани, зумовлені фізіологією;
 • підтримуюча терапія при пересадці органів;
 • лікування онкологічних захворювань;
 • тривала терапія антибіотиками;
 • хронічні хвороби ШКТ;
 • аутоімунні патології, алергії;
 • гельмінтози;
 • СНІД;
 • стреси.
Відкрити Згорнути down

Дуже часто захворювання спричиняється поєднанням декількох умов. Носіями грибів кандида в кишечнику є понад 80 % людей. У людей з імунною системою, що добре працює, інвазивний кандидоз кишечника не зустрічається.

Відкрити Згорнути down

Шляхи зараження кандидозом кишечника

Грибкові мікроорганізми в нормі присутні в організмі людини. Патогенною грибкова флора стає у разі збільшення її кількості. Захворювання виникає при дисбактеріозі або кишковій інфекції: у процесі життєдіяльності виробляються певні речовини, які разом із ферментами утворюють токсичні сполуки, які подразнюють внутрішню оболонку кишечника.

У разі інвазії збудник кандидозу кишечника потрапляє в організм через травний тракт.

Відкрити Згорнути down

Симптоми й ознаки кандидозу кишечника

Симптоми кандидозу кишечника неінвазійного й інвазійного виду мають істотні відмінності. Дифузний кандидоз характеризується яскравими проявами інтоксикації, лихоманкою, абдомінальними болями, рідким випорожненням із кров'ю.

Фокальний інвазивний кандидоз у кишечнику розвивається зазвичай у результаті ускладнення неспецифічного виразкового коліту або виразки дванадцятипалої кишки. У такому випадку симптоми кандидозу кишечника збігаються з ознаками основного захворювання.

Переважно діагностується неінвазивна молочниця в кишечнику. Самопочуття хворого за такої умови задовільне:

 • неприємні відчуття, здуття живота;
 • розлади випорожнення;
 • слабкі прояви інтоксикації;
 • метеоризм.
Відкрити Згорнути down

Паралельно можуть загостритися алергічні хвороби. Ознаками кандидозу в шлунково-кишковому тракті можуть бути млявість, втрата апетиту. Кал при кандидозі кишечника може містити слиз і білуваті пластівці, але це трапляється рідко.

Відкрити Згорнути down

Особливості кандидозу кишечника під час вагітності

Кишковий кандидоз у вагітних трапляється у 2–3 рази частіше, ніж у невагітних. Це пов'язано з гормональною перебудовою та зниженням імунітету під впливом прогестерону. Молочниця може протікати безсимптомно. Але грибкові ураження кишечника та піхви взаємопов'язані. Тому проблема дисбактеріозу кишечника в період виношування набуває важливого значення. Своєчасне лікування кандидозу кишечника та дисбіотичних станів протягом вагітності знижує ризик ускладнень у період гестації, під час і після пологів.

Відкрити Згорнути down

Особливості кандидозу кишечника у дітей

Наявність Candida в кишечнику у ослаблених і недоношених дітей — явище поширене. Ураження ЖКТ грибком у дитини спричиняє коліки, запори, біль і дискомфорт у животі. Їжа погано засвоюється. Заражається новонароджений, проходячи пологовими шляхами, ураженим молочницею. Факторами, що спричиняють появу кандидозу кишечника у дитини, можуть стати недоношеність, недостатня гігієна, час прорізування зубів.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення кандидозу кишечника

У разі відсутності лікування виникають такі наслідки кандидозу кишечника, як:

 • ураження грибком інших органів;
 • кишкові кровотечі;
 • переростання в хронічний тип;
 • утворення виразок.
Відкрити Згорнути down

Крім того, запущена патологія стає джерелом інфекції для оточуючих. І насамперед — рідних і близьких.

Відкрити Згорнути down

Діагностика кандидозу кишечника

Інфікування кишечника грибком досить складно диференціюється з іншими захворюваннями, оскільки специфічної симптоматики у молочниці немає. Тому діагностика кандидозу кишечника неможлива без лабораторних аналізів і методів інструментального дослідження. Для визначення хвороби лікар призначає:

Відкрити Згорнути down

Культуральне дослідження дає змогу виявити збудника та визначити його чутливість до антимікотиків.

Діагностика кандидозу кишечника

Відкрити Згорнути down

Як лікувати кандидоз кишечника

Аналізи на кандидоз кишечника та грамотне оцінювання симптомів дають змогу лікарю призначити ефективне лікування захворювання. Основним принципом терапії є нормалізація мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Для цього протокол лікування кандидозу кишечника охоплює:

 • прийом антимікотичних препаратів від кандидозу кишечника;
 • дієтотерапію;
 • усунення причини молочниці.

Дієта при кандидозі кишечника уникати вживання солодкого, жирного, смаженого, здоби. Народні засоби (відвари, настої) застосовують тільки з дозволу лікаря. Також показані пребіотики та пробіотики для усунення порушення мікрофлори кишечника.

Відкрити Згорнути down

Профілактика кандидозу кишечника

Профілактичні заходи передбачають усунення факторів, які спричиняють патологічний процес. Цьому сприяє:

 • вживання продуктів, що містять молочнокислі культури;
 • лікування хвороб, що супроводжуються дисбіозом;
 • робота над стресостійкістю;
 • раціональне харчування;
 • зміцнення імунітету;
 • дотримання гігієни.
Відкрити Згорнути down

Не можна займатися самопризначенням антибіотиків. Люди, що перебувають у групі ризику, повинні регулярно обстежуватися.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чи можна кефір при кандидозі кишечника?

В дієті при грибковій інфекції повинна бути нежирний сир, кефір, несолодкий йогурт, ряжанка. Пацієнтам рекомендуються кисломолочні продукти з активними культурами, що пригнічують патогенну флору. Більше про харчування при кандидозі кишечника можна дізнатися на консультації гастроентеролога (дитячого гастроентеролога).

Що можна їсти при кандидозі кишечника?

Дієта при кандидозі кишечника спрямована на зменшення запальних процесів. Їжа повинна містити клітковину для підтримки моторики шлунково-кишкового тракту. Дієтотерапія рекомендує кисломолочні продукти: сир, йогурт, несолодкі овочі, часник, імбир, корицю, відварене м'ясо, крупи (рис, гречка).

Що не можна їсти при кандидозі кишечника?

Кандидоз найчастіше з'являється на тлі дисбактеріозу кишечника. Тому пацієнтам рекомендована дієта номер 4. Вона обмежує вживання продуктів з великим вмістом вуглеводів та їжі, що збуджує перистальтику. У разі дотримання дієти при кандидозі кишечника, не рекомендуються цукор, фруктоза, прості вуглеводи, білий рис, ферментний сир, випічка, алкоголь.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-терапевт вищої категорії, гастроентеролог другої категорії

Експерт у напрямку:

Лікар-терапевт, гастроентеролог

Який лікар лікує кандидоз кишечника?

Щоби пройти лікування кандидозу кишечника у Києві, звертайтеся в клініку МЕДІКОМ. Наші фахівці ведуть прийом на Оболоні та Печерську. Запишіться на прийом на консультацію до гастроентеролога або дитячого гастроентеролога, якщо проблема виникла у вашої дитини. Зробити це можна через форму зворотного зв'язку або за телефоном, вказаним на сайті медцентру.

comment 26
Васкес Абанто Анна Естуардівна
Лікар-терапевт, гастроентеролог
comment 6
Бурчак Олена Костянтинівна
Лікар-педіатр першої категорії, дитячий гастроентеролог
comment 18
Ганчева Олена Анатоліївна
Лікар-терапевт вищої категорії, гастроентеролог другої категорії
comment 12
Гелбутовська Ольга Дмитрівна
Лікар-гастроентеролог вищої категорії
comment 13
Кіслова Оксана Леонідівна
Лікар-терапевт вищої категорії, гастроентеролог, дієтолог
comment 34
Кравець Леонід Аркадійович
Лікар-гастроентеролог, ендоскопіст вищої категорії
comment 8
Моїсеєва Таїса Михайлівна
Лікар-гастроентеролог вищої категорії, панкреатолог
comment 10
Огієнко Наталія Юріївна
Лікар-терапевт, гастроентеролог першої категорії
comment 23
Присяжнюк Наталія Валеріївна
Дитячий лікар-гастроентеролог першої категорії
comment 8
Швець Олег Віталійович
Лікар-терапевт вищої категорії, гастроентеролог вищої категорії, дієтолог вищої категорії, к.м.н., доцент
comment 24
Ялтонський Андрій Володимирович
Лікар-гастроентеролог, ендоскопіст першої категорії

Вiдгуки

08.07.2022 22:36
Оксана гордійчук

Щиро дякую лікарю Анні Естуардівні за правильно підібране лікуванн кандидозу.я вже закінчую пити ліки і треба буде ще здати аналізи. Мені стало набагато легше.дуже добра,привітна,ввічлива ЛІКАРка. Дякую ВАМ!!!!!!!

20.11.2021 12:06
Марина

Не завидую тем, кто заболел этой жутью... А за информацию спасибо. Отлично написано.

16.08.2021 16:26
Анна Скопенко

Щиро дякую колективу клініки. Вже багато років лікуюсь і спостерігаюся тільки тут. Чудовий сервіс!

30.03.2021 21:00
Денис Півень

Ознаки захворювання у мене були давно. Завдяки вам таки наважився звернутися до лікаря. Вже 2 тижні слідую всім рекомендаціям лікаря. Самопочуття стало набагато краще. Спасибі.

07.11.2020 19:11
Светлана

Большое спасибо за статью. У меня это постоянная проблема. Все время пыталась справиться с болячкой сама, но видно пришло время записаться на прием к врачу.

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down