exit
search serach
Лечение глаукомы Киев

Лікування глаукоми в Києві

Глаукома — це захворювання очей, яке спричиняє атрофію зорових нервів. В основі захворювання лежить підвищений тиск водянистої рідини усередині очного яблука. Процес розвивається повільно, нерідко безсимптомно й зазвичай виявляється випадково. Наслідки глаукоми часто призводять до повної втрати зору.

Відкрити Згорнути down

Класифікація

Види глаукоми:

 • Первинна відкритокутна форма виникає через те, що структури, відповідальні за дренаж водянистої вологи, більше не функціонують належним чином. Водяна волога не рухається, і тиск всередині очного яблука збільшується.
 • Закритокутна форма прогресує в пацієнтів із закритим каналом, яким транспортується рідина. Характеризується гострим приступом.
 • Вроджена форма розвивається в немовлят і дітей до 3 років. Часто призводить до повної сліпоти.
Відкрити Згорнути down

Етіологія захворювання

Причини глаукоми різноманітні.

До групи ризику відносять пацієнтів з:

 • цукровим діабетом;
 • атеросклерозом;
 • спадковою схильністю;
 • гіпертонією;
 • короткозорістю, яка супроводжується змінами судинної оболонки ока.
Відкрити Згорнути down

Захворювання може виникнути на тлі постійних стресів.

Патогенез

Всередині очного яблука відбувається безперервна циркуляція рідини, що постачає в тканини поживні речовини. Рідина виходить з ока через дренажні кути. Якщо функціональність системи порушена, формується підвищений внутрішньоочний тиск. Виникає незворотне руйнування сітківки та кровоносних судин. З 'являються ознаки глаукоми, що призводять до ураження зорового нерва.

Відкрити Згорнути down

Клінічні прояви

Симптоми глаукоми:

 • больові відчуття в очах;
 • різка слабкість;
 • мігрень;
 • почервоніння очей;
 • нечіткість зір;
 • наявність райдужних кіл.
Відкрити Згорнути down

Характерною ознакою глаукоми є раптова короткочасна сліпота. На завершальній стадії хвороби пацієнти бачать навколишнє «крізь замкову щілину». Пацієнт розрізняє світло, контури, якийсь рух.

Відкрити Згорнути down

Особливості перебігу хвороби під час вагітності

Вагітні жінки з глаукомою дуже проблемні пацієнтки для офтальмологів. Призначені препарати, з одного боку, захищають жінку від прогресування захворювання, з іншого — потенційно можуть спричинити порушення розвитку плоду. Найкраще в цей період лікувати глаукому без операції та припинити вживання ліків. Якщо скасувати прийом препаратів неможливо, необхідно мінімізувати кількість призначених медикаментозних засобів.

Відкрити Згорнути down

Особливості глаукоми в дітей

Вроджена глаукома — це патологія ока, яка часто передається дітям від батьків. Виникає в результаті неправильного розвитку дитячого ока ще на стадії плоду. Лікування передбачає хірургічне втручання, яке потрібно проводити якомога раніше, до того як зоровий нерв атрофується. Попередньо проводиться фармакологічне лікування. У разі недостатньої ефективної терапії дитячий лікар-офтальмолог призначить операцію. Хірургічні процедури ефективні більш ніж у 80 % випадків.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення

Якщо патологію не лікувати, вона може поступово зменшити поле зору. Ускладнення глаукоми — це розвиток так званого люнетного зору, що надалі призводить до повної сліпоти.

Відкрити Згорнути down

Перша допомога в разі глаукоми

Гострий напад, коли виникають класичні симптоми глаукоми, вимагає негайної медичної допомоги в лікарні. Пацієнту призначають краплі для зниження тиску, краплі для звуження зіниці й ліки для зменшення секреції водянистої рідини перорально або внутрішньовенно.

Відкрити Згорнути down

Діагностика глаукоми

Щоб лікар правильно діагностував це захворювання, він мусить враховувати характерні зміни зорового нерва й дефекти поля зору.

У діагностиці використовуються такі обстеження:

 • Дослідження очного дна: завдяки йому можна визначити, чи є якісь анатомічні пошкодження в зоні зорового нерва. Проводиться безконтактно, за допомогою пневмотонометрії.
 • Перевірка поля зору. Точно аналізує поле зору в межах тридцяти градусів від центру. Обстеження потрібно повторювати щорічно.
 • Вимірювання внутрішньоочного тиску. Тест проводиться за допомогою спеціалізованих приладів.

Додатково діагностика глаукоми включає тестування гостроти зору й дослідження відтоку рідини.

Глаукома
Лікування глаукоми
Відкрити Згорнути down

Лікування глаукоми

Основним лікуванням є призначення очних крапель.

Лікування глаукоми включає такі препарати:

 • простагландини — полегшують відтік водянистої рідини з ока і знижують внутрішньоочний тиск;
 • пілокарпін — використовується в разі гострих закритокутових атак;
 • бета-адреноблокатори — зменшують вихід рідкої вологи з ока і знижують внутрішньоочний тиск до 25 %.

У разі використання крапель від глаукоми для повноцінної дії важлива правильна техніка. Варто пам'ятати, що немає дієвих домашніх методів лікування цього захворювання.

Операція призначається в крайньому разі. Основне завдання — усунути перешкоди для пересування внутрішньоочної рідини. Альтернативою може стати створення іншого шляху відтоку. Найчастіше хірургічне втручання має на увазі віскоканалостомію, глибоку склеректомію й каналопластіку.

Відкрити Згорнути down

Контроль виліковності

Пацієнти з виявленою глаукомою повинні проходити регулярні огляди (1 раз на місяць). Захворювання можна вилікувати, можна лише призупинити його розвиток. Тому відвідування офтальмолога супроводжується різними методами лабораторної діагностики для корекції лікування.

oct
oftalmology
Відкрити Згорнути down

Профілактика

Існує кілька профілактичних порад, які допоможуть уникнути глаукоми:

 • захворювання передається в спадок, тому слід пам'ятати про профілактичні огляди;
 • рання діагностика захистить від гострих нападів;
 • профілактика глаукоми має включати комплексне лабораторне обстеження;
 • хірургічна корекція анатомічних особливостей є ефективним способом запобігання розвитку хвороби;
 • необхідно підібрати відповідні окуляри.
Відкрити Згорнути down

Поради та рекомендації

Під час лікування також можливе виконання процедур, спрямованих на корекцію анатомічного стану очі:

 • лазерні процедури: ірідопластіка або ірідотомія;
 • використання плоскої штучної лінзи, що відкриває природний шлях відтоку.

Глаукома — захворювання багатогранне і вимагає різних підходів у лікуванні.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Як часто треба вимірювати очний тиск при глаукомі?

Під час діагностики захворювання необхідно часто відвідувати офтальмолога для регулярного контролю внутрішньоочного тиску при глаукомі. У процесі лікування рекомендується проводити тонометрію ока не рідше одного разу на місяць — щоб вчасно відстежити відхилення очного тиску від норми. У деяких випадках необхідне щоденне визначення ВОТ при глаукомі у домашніх умовах, оскільки значні зміни показника можливі у будь-який момент часу і можуть призвести до ускладнень, втрати зору.

Чи можна зберегти зір при глаукомі?

Щоб зберегти при глаукомі зір на максимально можливому рівні, необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря, не переривати самостійно курс лікування і не робити спроб самолікування. Якість зору залежить від стадії глаукоми і погіршується по мірі прогресування хвороби.

Чи можна зупинити прогресування глаукоми?

Розвиток глаукоми можна призупинити або уповільнити, завдяки правильно призначеному лікуванню. Повернути якість зору, яка була до появи хвороби, неможливо, тому важливо звертатися до офтальмолога при перших симптомах хвороби та проходити профілактичні обстеження для ранньої діагностики.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог

Який лікар лікує глаукому?

Своєчасна постановка діагнозу в клініці МЕДІКОМ забезпечить професійне лікування глаукоми в Києві. Лікар-офтальмолог проведе комплекс необхідних обстежень і розв'яже проблему за допомогою медикаментозної терапії або оперативного втручання. Консультація дитячого офтальмолога проводиться в разі вродженої патології. Звертайтеся до підрозділів клініки (райони Оболонь і Печерськ), щоб запобігти втраті зору.

comment 18
Качуровський Богдан Анатолійович
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий лікар-офтальмолог
comment 18
Марюхніч Надія Володимирівна
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог, к.м.н.
comment 36
Якубовський Сергій Валерійович
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог
comment 12
Буяновська Леся Анатоліївна
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог
comment 35
Павленко Дмитро Олександрович
Лікар-офтальмолог, асистент кафедри офтальмології, здобувач Ph.D.

Вiдгуки

15.12.2021 19:43
Людмила

Спасибі величезне Марюхніч Надії Володимирівні. Дуже хороша лікарка. У дитини почалися проблеми із зором, виявили на профогляді. У державну поліклініку звертатися не стали. Відразу пішли в МЕДІКОМ, бо живемо поруч і вже знаємо цю чудову клініку. Надія Володимирівна запропонувала ефективну схему лікування. Ми дотримувалися всіх рекомендації, і результат не змусив себе чекати!

23.11.2021 08:47
Тетяна

Хочу висловити подяку Буяновський Лесі Анатоліївні! Відмінний лікар. Допомогла позбавитися від вродженої глаукоми у дитини. Завжди пояснювала всі свої дії та хід процедур. Катя спокійно і без істерик реагувала на медичні втручання, бо їй сподобалася лікарка. Велике вам спасибі!

31.10.2021 11:52
Алена

Хочу выразить благодарность Марюхнич Надежде Владимировне. Обнаружили глаукому во время беременности. Слава богу обошлось без операции, подобранное медикаментозное лечение помогло. Спасибо огромное.

08.10.2021 15:45
Николай

Спасибо огромное Качуровскому Богдану Анатольевичу. Офтальмолог от бога и просто классный мужик. Пока лечил глаукому, всегда все рассказывал, объяснял манипуляции. Подробно расписал как принимать лекарства, а то у меня с этим проблемы, вечно все путаю.

26.09.2021 21:01
Гаращенко

Большое спасибо Качуровскому Богдану Анатольевичу! Когда у мамы начался приступ, стало пропадать зрение. Он незамедлительно госпитализировал ее в стационар, и там были приняты все необходимые меры, чтобы сохранить зрение. Врачи действовали быстро, не теряя ни минуты, вводили медикаменты внутривенно, а также капли в глаза. Этот приступ удалось локализовать и вернуть зрение. Вся наша семья безмерно благодарна врачам клиники МЕДИКОМ!

20.08.2021 19:45
Віра Михайлівна

Проходила медогляд, коли окуліст запідозрив початкову стадію глаукоми. Після детальнішого обстеження діагноз підтвердився. Я дуже рада, що звернулася до клініки МЕДІКОМ. Тут працюють професіонали, завдяки яким хворобу вдалося виявити на самому початку. Це дає надію, що я зможу зберегти зір без операції ще на довгі роки. Дякую!

04.07.2021 08:55
Оксана

Очень радует наличие в нашей стране (пусть даже только в столице) таких современных медицинских заведений, как МЕДИКОМ. Крутое оборудование и врачи - профессионалы, не утратившие человечность. Такой симбиоз редко встретишь. Руководство клиники большие молодцы! Смогли создать такой центр, куда не страшно обратиться с любой проблемой: от прыща до инфаркта. Я на себе не единожды убеждалась в этом. Каждый раз после посещения клиники только искренняя благодарность. Последний раз очень помогли моему отцу. Врачи буквально спасли его от слепоты при глаукоме. Люди, обращайтесь в клинику МЕДИКОМ, вам здесь помогут!

16.06.2021 20:42
Іван

Висловлюю подяку Якубовському С. В., відмінний лікар. Привозив на прийом вагітну дружину. Відразу запанікував, думав якась пухлина. Сергій Валерійовичу морально підтримав тоді. Лікар від бога, завжди уважний, а головне позитивний ефект від лікування. На жаль, без операції не обійшлося. Але все пройшло благополучно, за що велика подяка!

30.05.2021 15:28
Наталя Олексіївна

Це у нас сімейне - проблеми із зором, а саме глаукома. Тому стежу і регулярно проходжу огляди у лікаря-офтальмолога. Мій лікар - Якубовський Сергій Валерійович, ходжу до нього вже більше п'яти років. За цей час зір зовсім не погіршився. Дякую!

29.03.2021 12:35
Дмитрий

Лечился в клинике МЕДИКОМ от глаукомы. Процесс удалось остановить, теперь регулярно прохожу осмотры. Благодаря им, состояние глаз становится понятным, так что можно принять вовремя необходимые меры.

18.01.2021 17:20
Полина

У моего малыша врожденная глаукома, которая передалась по наследству. Надежда Владимировна Марюхнич предупредила, что скорее всего впереди нас ждет хирургическая операция. Но сын еще очень мал, и я не могу решиться на столь радикальные меры. Поэтому пока используем только фармакологическое лечение. Спасибо за заботу и внимание к ребенку.

Показати ще 3

arrow

Всього 11 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down