exit
search serach
Лікування глаукоми в Києві

Лікування глаукоми в Києві

Глаукома — це захворювання очей, яке спричиняє атрофію зорових нервів. В основі захворювання лежить підвищений тиск водянистої рідини усередині очного яблука. Процес розвивається повільно, нерідко безсимптомно й зазвичай виявляється випадково. Наслідки глаукоми часто призводять до повної втрати зору.

Класифікація

Види глаукоми:

 • Первинна відкритокутна форма виникає через те, що структури, відповідальні за дренаж водянистої вологи, більше не функціонують належним чином. Водяна волога не рухається, і тиск всередині очного яблука збільшується.
 • Закритокутна форма прогресує в пацієнтів із закритим каналом, яким транспортується рідина. Характеризується гострим приступом.
 • Вроджена форма розвивається в немовлят і дітей до 3 років. Часто призводить до повної сліпоти.

Етіологія захворювання

Причини глаукоми різноманітні.

До групи ризику відносять пацієнтів з:

 • цукровим діабетом;
 • атеросклерозом;
 • спадковою схильністю;
 • гіпертонією;
 • короткозорістю, яка супроводжується змінами судинної оболонки ока.

Захворювання може виникнути на тлі постійних стресів.

Патогенез

Всередині очного яблука відбувається безперервна циркуляція рідини, що постачає в тканини поживні речовини. Рідина виходить з ока через дренажні кути. Якщо функціональність системи порушена, формується підвищений внутрішньоочний тиск. Виникає незворотне руйнування сітківки та кровоносних судин. З 'являються ознаки глаукоми, що призводять до ураження зорового нерва.

Клінічні прояви

Симптоми глаукоми:

 • больові відчуття в очах;
 • різка слабкість;
 • мігрень;
 • почервоніння очей;
 • нечіткість зір;
 • наявність райдужних кіл.

Характерною ознакою глаукоми є раптова короткочасна сліпота. На завершальній стадії хвороби пацієнти бачать навколишнє «крізь замкову щілину». Пацієнт розрізняє світло, контури, якийсь рух.

Особливості перебігу хвороби під час вагітності

Вагітні жінки з глаукомою дуже проблемні пацієнтки для офтальмологів. Призначені препарати, з одного боку, захищають жінку від прогресування захворювання, з іншого — потенційно можуть спричинити порушення розвитку плоду. Найкраще в цей період лікувати глаукому без операції та припинити вживання ліків. Якщо скасувати прийом препаратів неможливо, необхідно мінімізувати кількість призначених медикаментозних засобів.

Особливості глаукоми в дітей

Вроджена глаукома — це патологія ока, яка часто передається дітям від батьків. Виникає в результаті неправильного розвитку дитячого ока ще на стадії плоду. Лікування передбачає хірургічне втручання, яке потрібно проводити якомога раніше, до того як зоровий нерв атрофується. Попередньо проводиться фармакологічне лікування. У разі недостатньої ефективної терапії дитячий лікар-офтальмолог призначить операцію. Хірургічні процедури ефективні більш ніж у 80 % випадків.

Ускладнення

Якщо патологію не лікувати, вона може поступово зменшити поле зору. Ускладнення глаукоми — це розвиток так званого люнетного зору, що надалі призводить до повної сліпоти.

Перша допомога в разі глаукоми

Гострий напад, коли виникають класичні симптоми глаукоми, вимагає негайної медичної допомоги в лікарні. Пацієнту призначають краплі для зниження тиску, краплі для звуження зіниці й ліки для зменшення секреції водянистої рідини перорально або внутрішньовенно.

Діагностика глаукоми

Щоб лікар правильно діагностував це захворювання, він мусить враховувати характерні зміни зорового нерва й дефекти поля зору.

У діагностиці використовуються такі обстеження:

 • Дослідження очного дна: завдяки йому можна визначити, чи є якісь анатомічні пошкодження в зоні зорового нерва. Проводиться безконтактно, за допомогою пневмотонометрії.
 • Перевірка поля зору. Точно аналізує поле зору в межах тридцяти градусів від центру. Обстеження потрібно повторювати щорічно.
 • Вимірювання внутрішньоочного тиску. Тест проводиться за допомогою спеціалізованих приладів.

Додатково діагностика глаукоми включає тестування гостроти зору й дослідження відтоку рідини.

Глаукома
Лікування глаукоми

Лікування глаукоми

Основним лікуванням є призначення очних крапель.

Лікування глаукоми включає такі препарати:

 • простагландини — полегшують відтік водянистої рідини з ока і знижують внутрішньоочний тиск;
 • пілокарпін — використовується в разі гострих закритокутових атак;
 • бета-адреноблокатори — зменшують вихід рідкої вологи з ока і знижують внутрішньоочний тиск до 25 %.

У разі використання крапель від глаукоми для повноцінної дії важлива правильна техніка. Варто пам'ятати, що немає дієвих домашніх методів лікування цього захворювання.

Операція призначається в крайньому разі. Основне завдання — усунути перешкоди для пересування внутрішньоочної рідини. Альтернативою може стати створення іншого шляху відтоку. Найчастіше хірургічне втручання має на увазі віскоканалостомію, глибоку склеректомію й каналопластіку.

Контроль виліковності

Пацієнти з виявленою глаукомою повинні проходити регулярні огляди (1 раз на місяць). Захворювання можна вилікувати, можна лише призупинити його розвиток. Тому відвідування офтальмолога супроводжується різними методами лабораторної діагностики для корекції лікування.

Профілактика

Існує кілька профілактичних порад, які допоможуть уникнути глаукоми:

 • захворювання передається в спадок, тому слід пам'ятати про профілактичні огляди;
 • рання діагностика захистить від гострих нападів;
 • профілактика глаукоми має включати комплексне лабораторне обстеження;
 • хірургічна корекція анатомічних особливостей є ефективним способом запобігання розвитку хвороби;
 • необхідно підібрати відповідні окуляри.

Поради та рекомендації

Під час лікування також можливе виконання процедур, спрямованих на корекцію анатомічного стану очі:

 • лазерні процедури: ірідопластіка або ірідотомія;
 • використання плоскої штучної лінзи, що відкриває природний шлях відтоку.

Глаукома — захворювання багатогранне і вимагає різних підходів у лікуванні.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Автор статті:

Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог, кандидат медичних наук

Експерт у напрямку:

Лікар-офтальмолог вищої категорії

Який лікар лікує глаукому?

Своєчасна постановка діагнозу в клініці МЕДІКОМ забезпечить професійне лікування глаукоми в Києві. Лікар-офтальмолог проведе комплекс необхідних обстежень і розв'яже проблему за допомогою медикаментозної терапії або оперативного втручання. Консультація дитячого офтальмолога проводиться в разі вродженої патології. Звертайтеся до підрозділів клініки (райони Оболонь і Печерськ), щоб запобігти втраті зору.

Буяновська Леся Анатоліївна
Лікар-офтальмолог вищої категорії
comment 6
Качуровський Богдан Анатолійович
Лікар-офтальмолог вищої категорії
comment 11
Марюхніч Надія Володимирівна
Лікар-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог, кандидат медичних наук
comment 8
Федотов Сергій Анатолійович
Лікар-офтальмолог вищої категорії
comment 0
Якубовський Сергій Валерійович
Лікар-офтальмолог вищої категорії
comment 30

Вiдгуки

15.12.2021 19:43
Людмила

Спасибі величезне Марюхніч Надії Володимирівні. Дуже хороша лікарка. У дитини почалися проблеми із зором, виявили на профогляді. У державну поліклініку звертатися не стали. Відразу пішли в МЕДІКОМ, бо живемо поруч і вже знаємо цю чудову клініку. Надія Володимирівна запропонувала ефективну схему лікування. Ми дотримувалися всіх рекомендації, і результат не змусив себе чекати!

23.11.2021 08:47
Тетяна

Хочу висловити подяку Буяновський Лесі Анатоліївні! Відмінний лікар. Допомогла позбавитися від вродженої глаукоми у дитини. Завжди пояснювала всі свої дії та хід процедур. Катя спокійно і без істерик реагувала на медичні втручання, бо їй сподобалася лікарка. Велике вам спасибі!

31.10.2021 11:52
Алена

Хочу выразить благодарность Марюхнич Надежде Владимировне. Обнаружили глаукому во время беременности. Слава богу обошлось без операции, подобранное медикаментозное лечение помогло. Спасибо огромное.

08.10.2021 15:45
Николай

Спасибо огромное Качуровскому Богдану Анатольевичу. Офтальмолог от бога и просто классный мужик. Пока лечил глаукому, всегда все рассказывал, объяснял манипуляции. Подробно расписал как принимать лекарства, а то у меня с этим проблемы, вечно все путаю.

26.09.2021 21:01
Гаращенко

Большое спасибо Качуровскому Богдану Анатольевичу! Когда у мамы начался приступ, стало пропадать зрение. Он незамедлительно госпитализировал ее в стационар, и там были приняты все необходимые меры, чтобы сохранить зрение. Врачи действовали быстро, не теряя ни минуты, вводили медикаменты внутривенно, а также капли в глаза. Этот приступ удалось локализовать и вернуть зрение. Вся наша семья безмерно благодарна врачам клиники МЕДИКОМ!

20.08.2021 19:45
Віра Михайлівна

Проходила медогляд, коли окуліст запідозрив початкову стадію глаукоми. Після детальнішого обстеження діагноз підтвердився. Я дуже рада, що звернулася до клініки МЕДІКОМ. Тут працюють професіонали, завдяки яким хворобу вдалося виявити на самому початку. Це дає надію, що я зможу зберегти зір без операції ще на довгі роки. Дякую!

04.07.2021 08:55
Оксана

Очень радует наличие в нашей стране (пусть даже только в столице) таких современных медицинских заведений, как МЕДИКОМ. Крутое оборудование и врачи - профессионалы, не утратившие человечность. Такой симбиоз редко встретишь. Руководство клиники большие молодцы! Смогли создать такой центр, куда не страшно обратиться с любой проблемой: от прыща до инфаркта. Я на себе не единожды убеждалась в этом. Каждый раз после посещения клиники только искренняя благодарность. Последний раз очень помогли моему отцу. Врачи буквально спасли его от слепоты при глаукоме. Люди, обращайтесь в клинику МЕДИКОМ, вам здесь помогут!

16.06.2021 20:42
Іван

Висловлюю подяку Якубовському С. В., відмінний лікар. Привозив на прийом вагітну дружину. Відразу запанікував, думав якась пухлина. Сергій Валерійовичу морально підтримав тоді. Лікар від бога, завжди уважний, а головне позитивний ефект від лікування. На жаль, без операції не обійшлося. Але все пройшло благополучно, за що велика подяка!

30.05.2021 15:28
Наталя Олексіївна

Це у нас сімейне - проблеми із зором, а саме глаукома. Тому стежу і регулярно проходжу огляди у лікаря-офтальмолога. Мій лікар - Якубовський Сергій Валерійович, ходжу до нього вже більше п'яти років. За цей час зір зовсім не погіршився. Дякую!

29.03.2021 12:35
Дмитрий

Лечился в клинике МЕДИКОМ от глаукомы. Процесс удалось остановить, теперь регулярно прохожу осмотры. Благодаря им, состояние глаз становится понятным, так что можно принять вовремя необходимые меры.

18.01.2021 17:20
Полина

У моего малыша врожденная глаукома, которая передалась по наследству. Надежда Владимировна Марюхнич предупредила, что скорее всего впереди нас ждет хирургическая операция. Но сын еще очень мал, и я не могу решиться на столь радикальные меры. Поэтому пока используем только фармакологическое лечение. Спасибо за заботу и внимание к ребенку.

Показати ще 3

arrow

Всього 11 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down