Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Тільки слабаки звертаються до психологів

 
Тільки слабаки звертаються до психологів
22 квіт 2016

23 квітня щорічно відзначається Всеукраїнський день психолога. Психологія, як самостійна наука, з'явилася ще в середині XIX століття. За професійною допомогою до психологів (хоч раз в житті) зверталися приблизно 20% населення України. Слід зазначити, що ця тенденція з року в рік збільшується.

З вуст українців ми зібрали три найбільш поширених висловлювання про те, чому люди відмовляються від допомоги лікарів людських душ, і попросили прокоментувати  їх Світлану Лозицьку, лікаря-психотерапевта клініки МЕДІКОМ.

МІФ 1. Навіщо потрібен психолог, якщо є близькі друзі?

Дійсно, роль друзів у житті людини важко переоцінити. Це люди, які здатні підтримати, якщо потрібно - підбадьорити, порекомендувати цікаву книгу. Що стосується внутрішніх проблем, краще звернутися за допомогою до фахівця.

Справа в тому, що практично всі складні важкорозв'язувані проблеми лежать у сфері несвідомого. Тобто, людина визнає проблему, але не може знайти джерело її виникнення. А ось вивести проблему в свідому площину - завдання психотерапевта.

МІФ 2. Тільки слабкі люди звертаються за допомогою психолога? Я - впораюся сам!

Подібна думка існує через нерозуміння процесів функціонування психіки. Повторюся: переважна більшість вчинків в нашому житті, тягнуться корінням зі сфери несвідомого.

У нашій психіці існують механізми захисту і опору, які ретельно приховують справжні мотиви наших вчинків і реакцій на поведінку інших людей.

МІФ 3. До психологів звертаються тільки люди з високим достатком. У мене немає зайвих грошей.

Цьому є логічне пояснення: якщо незадоволені фізіологічні потреби - потреби першого ступеня піраміди Маслоу - не до внутрішніх проблем.