Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Робота після відпустки

 
Робота після відпустки
28 липень 2016

Втягнутися в роботу після плідної відпустки для багатьох людей завдання дуже складне і навіть болісне. Навіть календарне закінчення літа викликає у людей психологічний спад продуктивності і мотивації. Як вчинити, щоб подолати усі труднощі?

Головна причина проблем з мотивацією полягає в тому, що люди занадто втомлюються. Після відпустки людина повинна відчувати себе такими, що відпочили, але насправді від канікул теж втомлюються. Екскурсії, подорожі, нові землі, знайомство з людьми, нові враження. Так що, повернувшись на роботу, не завжди відчувають себе такими, що відпочили.

Кілька порад від психологів, які точно допоможуть вам з легкістю увійти в колишній ритм роботи:

1. Підготуйте грунт
В останні дні відпустки перевірте свою робочу електронну скриньку. Завдяки цьому, ви вже будете мати приблизне уявлення про те, який обсяг роботи вас очікує, і допоможете психологічно налаштуватися на початок робочих буднів.

Якщо ваша відпустка проходить за містом або на острові під пальмами - поверніться додому на 1-2 дні раніше. Це дасть можливість, в спокійній обстановці, розібрати валізи, пройтися по магазинах за продуктами і зустрітися з друзями. Тактика «з корабля на бал» призведе лише до непотрібного стресу.

2. Не поспішайте
Найголовніше зробити перехід від відпочинку до робочих буднів якомога більш плавним. Не варто відразу ж, повернувшись до офісу, кидатися до столу і з головою занурюватися в роботу. Для початку пройдіться по кабінетах і привітайте колег, розкажіть їм про те, як пройшла відпустка, і обміняйтеся останніми новинами.

У перші дні після відпочинку краще не призначайте важливих зустрічей або нарад, а займіться простішими справами, наприклад, розберіться з накопиченої поштою. Розсортуйте електронні повідомлення, на які потрібно відповісти терміново і на ті, які можуть почекати.

3. Не хапайтеся за все відразу!
Поширена помилка, полягає ще й у тому, що, опинившись в офісі, багато співробітників намагаються займатися всіма справами відразу. Повернувшись на роботу, людина відразу призначає кілька зустрічей і хоче швидше дізнатися, як просуваються його проекти. Важливо визначити для себе приорітети і вирішити, що зробити спочатку, а що відкласти на потім.

4. В офісі не ночувати
Якщо у вас є звичка засиджуватися в офісі допізна, краще відмовитися від неї хоча б в перші дні після відпустки. Всі справи все одно переробити не вдасться, а перенапруження може швидко перерости в хронічну втому. При змінному графіку краще зробити перший робочий день на декілька годин коротше.

5. Не забувайте про приємне
Спробуйте зберегти хороші звички, які ви придбали під час відпочинку, і після повернення на роботу. Наприклад, якщо у відпустці ви регулярно займалися спортом або гуляли на свіжому повітрі, то неодмінно постарайтеся знайти для цього час і після виходу на роботу. Усвідомлено приділяйте час цим справам, а не відкладайте їх до наступних вихідних, тоді і робочі будні будуть більш приємними.

Те ж саме можна сказати і про харчування. Якщо у вільні дні ви з насолодою пили зелений чай, їли фрукти і овочі, то нічого не заважає вам продовжити цю традицію і в офісі. Це набагато корисніше для здоров'я, ніж без кінця пити каву і перекушувати чіпсами, солоними горішками і шоколадками!

6. Згадайте, чим вам подобається ваша робота
А що робити, якщо, повернувшись з відпустки, ви помічаєте, що у вас геть відсутня мотивація і ви ніяк не можете втягнутися в робочий ритм? Багато хто думає: як було б здорово взагалі не працювати. Але, хочемо ми того чи ні, на робоче місце повертатися доведеться, адже гроші за нас ніхто інший заробляти не буде. Тому варто сконцентрувати свої думки на приємних аспектах роботи. Згадайте, що в офісі завжди приносило вам радість і чим ви займалися з особливим задоволенням.

Гарного відпочинку та легкої адаптації після нього!