Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Однією лівою!

 
Однією лівою!
12 серпень 2016

13 серпня - день шульги, який відзначається з 1992 року Британським клубом шульги. Хто він, шульга? Рука, яка використовується для письма, не є точним індикатором ліво- (право-) рукості. Навіть якщо людина і пише правою рукою, він теж може бути трохи шульгою.

Хочете перевірити хто ви? Пройдіть невеликий тест. Стисніть руки замком і подивіться, палець якої руки зверху? Яку ногу ви опускаєте першої, встаючи з ліжка (без жодних забобонів)? Розмовляючи по телефону, до якого вуха ви прикладаєте трубку? Адже 50% земного населення відносять до змішаного типу, тобто вони можуть працювати однаково як лівої, так і правою рукою.

Цікаві факти з життя шульги

10-17% нашої планети становлять лівші (3% в 1920-х рр.). Можливість появи дитини-шульги у праворуких батьків - 2%, якщо один з батьків шульга - 17%, якщо кожен з батьків шульга - 46%.

Австрійські вчені з'ясували, що випускники вузів, у яких більш розвинена ліва рука, заробляють на 13-21% більше, ніж студенти-правші. Однак, на думку вчених, ця тенденція виявляється тільки по відношенню до чоловіків.

Підвищена кількість ліворуких відзначається серед близнюків. За статистикою, однояйцевий близнюк людини-шульги має 76% шансів на те, щоб бути лівшею, причини цього ідентифікуються як частково генетичні так і частково екологічні.