Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Коливання температури – небезпечні для здоров'я

 
Коливання температури – небезпечні для здоров'я
08 серпень 2016

Цього літа ми спостерігаємо часті перепади температурного режиму. Про те, як вони впливають на організм людини і як мінімізувати стрес для організму, в прямому ефірі радіо «Голос Столиці» розповіла лікар-кардіолог клініки МЕДІКОМ Оксана КРАВЧЕНКО.

Оксано Олександрівно, на яких людей найбільше впливають такі погодні зміни?

- Перш за все, це люди, які страждають хворобами кровоносної системи: гіпертоніки, люди, які перенесли інфаркти, інсульти. Крім того, різкі коливання температури можуть призвести до загострення хронічних захворювань. Справа в тому, що в таких умовах людина більш схильна до стресів.

Чи потрібно звертатися до лікаря у випадку таких різких перепадів, людям, які мають проблеми з серцево-судинною системою?

- Є загальні консультації, які кожен пацієнт отримує для своєї планової життєдіяльності. Потрібен постійний контроль за своїм артеріальним тиском, прийомом препаратів і корекції дози препаратів в разі необхідності. Необхідне виконання загальних рекомендацій, таких як: зменшення фізичних і психоемоційних перевантажень, уникання тривалого перебування на відкритому повітрі при високих температурах, виключити вживання алкоголю, повноцінний сон.

У разі погіршення ситуації (підвищення температури, артеріального тиску, біль у грудній клітці, головний біль, нудота, блювота, невмотивоване послаблення стільця, прискорене сечовипускання та ін.), така ситуація вимагає невідкладного звернення за медичною допомогою. Звертаємо увагу: самолікуванням в подібних ситуаціях не слід займатися.

Як впливають різкі перепади температури з холоду в спеку, коли на вулиці 35 ° С, а в приміщенні, з кондиціонером - 22 ° С?

- Температура комфорту 24-25 градусів, плюс відповідна вологість повітря. Коливання температур здійснюється через центральну нервову систему механізмами судинної системи. Такі нескінченні коливання можуть призвести до порушення роботи серцево-судинної системи, крім того, страждає імунітет.

У літній період можна спостерігати збільшення кількості простудних захворювань. У наших силах звести до мінімуму температурні коливання.

На скільки я зрозумів, такі коливання послаблюють імунітет людини, і він схильний до застуд?

- Так. Коливання температури, що перевищують 10 градусів - небезпечні для здоров'я. На цю цифру, різниці температур, в 10 градусів і потрібно спиратися.

Скажіть, а вживання вітамінів, в кількостях, наприклад, більших норми якось може вплинути? Мається на увазі, вживання, у великій кількості, не фруктів і овочів, а спеціальних препаратів.

- Для будь-якої місцевості є свої сезонні овочі і фрукти, які містять вітаміни. Краще природних речовин нічого не може бути і вживати, додатково до овочів і фруктів, певні препарати, звичайно, не рекомендується.

Існує думка, що спеку переносити допомагає вода і її потрібно більше пити.

- Потрібно приймати достатню кількостей води, але не менше 1.5 - 2 л на добу. Це повинна бути або мінеральна вода негазована або зелений чай, кому він не протипоказаний. Але ні в якому разі це не повинні бути алкогольні або слабоалкогольні напої. І вживання кави, так само, повинно бути обмежене.