Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Коли звернутися до логопеда?

 
Коли звернутися до логопеда?
05 липень 2016

Більш-менш зрозуміло висловлювати свої бажання і потреби більшість дітей можуть вже до 7-9 місяців. До цього малюки «розмовляють» за допомогою гуління і звуків. Словниковий запас однорічного малюка складає близько 9-15 слів, до 2-х років - 200-300 слів, до 3-х років - 1000, до 4-х років - 1600-1900 слів, до 5-ти років - 2200 слів.

Разом з появою перших слів з'являються перші помилки в їх вимові. Чим більше словниковий запас дитини, тим більше слів він буде вимовляти невірно.

Зверніть увагу на спотворені звуки

Найпоширенішою проблемою мови є порушення звуковимови. Виявляється з неправильності вимови звуків або заміни їх будь-якими іншими звуками. У певні вікові періоди, малюк може пом'якшувати звуки. Вони допускаються до вступу до школи. А ось звук «р» може бути відсутнім у малюка або замінюватися іншим звуком («л» або «а») і в першому класі. Просто у шестирічок м'язи артикуляційного апарату ще не досить зміцніли. Звичайно, протягом першого року навчання в школі він може з'явитися. Але якщо вже цей звук вимовляється спотворено, то його потрібно обов'язково виправляти за допомогою фахівця. Неправильна звуковимова може бути наслідком того, що дорослі мало або неправильно розмовляють з малюком.

Другий по частоті є проблема загального недорозвитку мови. Це може бути наслідком затримки психічного розвитку або несприятливих соціальних умов розвитку і виховання дитини.

Збій в роботі нервової системи породжує і таку проблему мовного апарату, як заїкання. При цьому недугу процеси збудження нервової системи домінують над процесами гальмування. Коли дитина піддається певним емоційним або мовним навантаженням, нервова система десь не справляється зі своєю роботою і дає збій. При деяких видах заїкання з віком мова нормалізується.

До важких видів порушень відноситься різного виду дизартрія. Це фізіологічна проблема, викликана недостатньою роботою м'язів мови і мовного апарату.

Від бідного словникового запасу страждає вимова

Як правильно поводитися батькам, щоб уникнути всіляких порушень мовлення у свого чада? По-перше, завжди потрібно розмовляти з дитиною, як з дорослим. Безумовно, словниковий запас повинен збагачуватися, в тому числі, і зменшувально-пестливими суфіксами, але не потрібно «сюсюкати».

 По-друге, більше читати малюкові вголос. Навіть якщо дитина не особливо відрізняється балакучістю, то читаючи йому книги, розмовляючи з ним, ви спонукаєте малюка розмовляти. Ну а якщо батькам здається, що їх чадо неправильно або нечітко вимовляє звуки, запишіться на консультацію до логопеда.

Сучасні логопеди вважають шестирічний вік своєрідною контрольної точної для сформованої нормальної мови. У всякому разі, до вступу до школи необхідно відвідати логопедичний кабінет.

Мова піддається корекції в будь-якому віці

У шкільному віці труднощі у вимові можуть перерости в серйозну проблему і негативно позначитися на навчанні і повноцінному спілкуванні з однолітками. А для особливо вразливих малюків - виявитися психотравмуючою ситуацією. Як би там не було, навколишні будуть звертати на це увагу.

Більше інформації про корекцію мовлення в клініці МЕДІКОМ: http://medikom.ua/child/logoped/