Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Що робити, якщо голова йде обертом?

 
Що робити, якщо голова йде обертом?
03 червень 2016

Мільйони людей у всьому світі час від часу переживають напади запаморочення, які виникають так само несподівано, як і закінчуються. Іноді ці напади супроводжуються нудотою та блювотою. Незважаючи на значний дискомфорт, більшість людей роками живуть з цією недугою. Зазвичай, за цими симптомами приховується отолітіаз або, як його ще називають, доброякісне пароксизмальне позиційне запаморочення (ДППЗ) – захворювання внутрішнього вуха й вестибулярного апарату.

Отолітіаз проявляється в нетривалих фазах системного запаморочення й виникає під час фізичних вправ або різких рухах.

Як правило, захворювання спостерігається у людей старше 50 років. За  статистикою, жінки вдвічі частіше страждають на цю недугу, ніж чоловіки.

Природа захворювання

У внутрішньому вусі знаходиться так званий лабіринт, якій відповідає за рівновагу. Лабіринт — найважливіша  частина вестибулярного апарату. Це певний  простір, заповнений рідиною, в якій іноді з‘являються камінці, (кристали карбонату кальцію) – отоліти.

З віком  отоліти внутрішнього вуха міняються й через різкі  рухи можуть відторгатися від стінок мембрани. При цьому вони вільно переміщуються в каналах лабіринту внутрішнього вуха й подразнюють волоски клітин, що призводить до відчуття запаморочення.

Слово «пароксизмальне» означає «у вигляді нападів», «нападоподібне», а слово «позиційне» підкреслює залежність початку нападів від положення тіла, пози, «позиції». Іншими словами, отолітіаз проявляється у вигляді нападів запаморочення, коли голова знаходиться в певних положеннях.

Під маскою мігрені

Незважаючи на те, що ДППЗ одне із найрозповсюдженіших видів запаморочення, воно часто не діагностується. Іноді його плутають з мігренозною аурою, а також різновидами запаморочення при шийному остеохондрозі, інфекційних захворюваннях. 

Є симптоми, котрі допоможуть розпізнати позиційне запаморочення:

  • перебіг хвороби супроводжується нападами, тобто голова паморочиться не постійно, виникає так само несподівано, як і закінчується;
  • запаморочення рідко продовжується більше 24 годин;
  • захворювання може супроводжуватися такими симптомами, як: блідість шкіряного покриву, нудота, слабкість, підвищене потовиділення тощо;
  • за відсутності нападів людина добре почувається;
  • короткочасний період реабілітації після хвороби (не більше місяця).

Слід відмітити, що небезпека захворювання невисока. Ризик підвищується при перепадах тиску, що може бути спровоковано перебуванням на значній висоті чи глибині.

Причини виникнення ДППЗ до кінця невідомі. Імовірніше за все, захворювання може бути спровоковано черепно-мозковою травмою чи вірусною інфекцією.

Лікування за один візит до лікаря

Як зазначено раніше, отолітіаз складно діагностувати. Відповідно  лікар-невролог не може призначити правильне лікування. Як правило, лікарі призначають медикаментозні препарати.

Чи можливо вирішити проблему запаморочення за один прийом до лікаря? Виявляється, так. Лікування доброякісного позиційного запаморочення полягає в проведенні реабілітаційного маневру з повторними рухами в площині враженого напівкружного каналу. У результаті цього, отолітові відкладення відкриваються й потрапляють у переддвер’я лабіринту. Зникнення цих відкладень з каналу призводить до припинення запаморочення. Медикаментозні препарати не здатні викликати подібний ефект.

Немедикаментозне лікування запаморочення застосовують у клініці МЕДІКОМ. Протягом трьох років своєї практики цей метод результативно використовує лікар-невролог, кандидат медичних наук Тетяна Висоцька http://medikom.ua/adult/neurologist/doctors/vysotskaya_tat_yana_evgen_evna/.

Всього за один сеанс можна вирішити проблему, котра роками створювала дискомфорт.