Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Близнюки

 
Близнюки
03 серпень 2016

Відношення до близнюків з боку суспільства завжди було і залишається особливим. Їх наділяють над природними здібностями, оскільки крім зовнішньої схожості, вражаючою є їхня внутрішня ідентичність. Темперамент, характер, здібності, захоплення і навіть гастрономічні смаки немов написані під копірку. Давайте спробуємо знайти цьому раціональне пояснення.

У медичній науці близнюками називають дітей, що народилися від багатоплідної вагітності. Розрізняють однояйцевих і різнояйцевих близнюків. Ще їх називають ідентичними і неідентичними. Однояйцеві володіють однаковим набором ген, вони завжди однієї статі, мають приголомшливу зовнішню схожість, риси характеру, і група крові у них однакова.

Цікавий факт, у однояйцевих близнюків практично збігаються малюнки енцефалограми, тобто мозкові хвилі. Це є одним з підтверджень того, що вони не тільки виглядають, але навіть думають практично ідентично. Єдина безперечна відмінність між ними - відбитки пальців.

Другі, неідентичні, можуть бути однієї або різної статі і схожість між ними може відрізнятися, оскільки їх життя зароджується в результаті запліднення різних яйцеклітин різними сперматозоїдами. Досить часто вони схожі не більше ніж рідні брати і сестри, народжені в різний час. А їх набір ген зазвичай збігається від 40 до 60%. І навіть різниця в часі між зачаттям кожного може становити декілька діб.

Цікавий факт, 25% серед близнюків - ліворукі.

Вчені стверджують, що запрограмувати народження близнюків природним шляхом неможливо. Існує ряд факторів, що збільшують ймовірність їх появи на світ. По-перше, генетичний: коли в роду вже є близнюки. По-друге, вік матері переступив за планку 35 років.

У порівнянні з 60-ми роками минулого століття кількість близнюків збільшилася більш ніж в 2,5 рази. Частково це пояснюється лікуванням безпліддя і штучним заплідненням. На сьогоднішній день на Землі налічується більше ста мільйонів близнюків!