Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Берегти зіницю ока

 
Берегти зіницю ока
10 червень 2016

У сучасному світі на очі припадають дуже великі навантаження: 95% інформації ми отримуємо за допомогою очей. Вони постійно контактують з навколишнім середовищем (не завжди чистим). І відображають наш настрій і самопочуття.

Зберегти один з основних органів сприйняття, а разом з ним здатність сприймати яскраві барви світу, допоможе профілактичний режим зорових навантажень і, звичайно ж, здоровий спосіб життя.

Якщо робота людини пов'язана з підвищеними зоровими навантаженнями, після кожної години роботи слід робити перерву 10-15 хв. У цей час можна провести вправи для очей.

На стіні на довгій відстані «намалювати» очима різні геометричні фігури, «написати» букви. Покрутити очними яблуками вправо-вліво. Або, ще одна вправа, вибрати далеку і ближню точку і перемикати свій зір то на одну точку, то на іншу.

Для зменшення зорових навантажень на око важливо правильно організувати робоче місце. Монітор повинен знаходитися на відстані 60-70 см від очей, світло - падати зліва. При роботі за комп'ютером рекомендується частіше моргати очима, щоб рогівка ока змочувалась. Крім цього можна використовувати зволожуючі краплі - замінник сльози 1-2 рази на день.

Якщо говорити про гігієну очей дітей, тут вимоги куди жорсткіші. Допускати до комп'ютера можна дітей шкільного віку на 20-30 хв. І тільки при потребі з 16 років збільшувати час, проведений за монітором комп'ютера, до однієї години.

Крім цього, важливо вести активний здоровий спосіб життя, заняття спортом, особливо ефективно - плавання.

«Їжа для очей» - продукти, що містять бета-каротин (овочі і фрукти жовтого і помаранчевого кольору). Корисна чорниця і продукти, багаті на вітаміни групи В (хліб з висівками, пророслі зерна пшениці). В осінньо-зимовий період можна пропити полівітамінний комплекс для очей.

Так як очі - відкритий орган, будь-які фактори навколишнього середовища впливають на нього. Необхідно дотримуватися техніки безпеки на виробництві. Якщо за інструкцією передбачені захисні окуляри, отже їх потрібно надягати.

На жаль, і в побуті теж можна травмувати очі. Найчастіше до цього призводить необережне використання побутової хімії (аерозолі, розпилювачі, речовини, занесені з руками). Якщо все ж в очі потрапило чужорідне тіло або хімічна речовина, промийте їх проточною водою і обов'язково зверніться до лікаря-офтальмолога.

Часом навіть цілком невинна травма може привести до втрати зору. Так що, бережіть очі і зберігайте гарний зір!