Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Графік роботи на

Великодні та Травневі
свята:

27 квітня (субота):

8:00 - 20:00


28 квітня (неділя):

9:00 - 18:00


29 квітня (понеділок):

пр-т. Героїв Сталінграда, 6-д 8:00 - 20:00

вул. Василя Тютюнника, 37/1 8:00 - 18:00


30 квітня (вівторок):

пр-т. Героїв Сталінграда, 6-д 8:00 - 20:00

вул. Василя Тютюнника, 37/1 8:00 - 18:00


1 травня (середа):

пр-т. Героїв Сталінграда, 6-д 9:00 - 20:00

вул. Василя Тютюнника, 37/1 9:00 - 18:00


8 травня (середа):

пр-т. Героїв Сталінграда, 6-д 8:00 - 20:00

вул. Василя Тютюнника, 37/1 8:00 - 20:00


9 травня (четвер):

пр-т. Героїв Сталінграда, 6-д 8:00 - 20:00

вул. Василя Тютюнника, 37/1 8:00 - 20:00

Графік робіт

Напишіть 
відгук

Щеплення від вітрянки (Київ)

 
Щеплення від вітрянки (Київ) - в клініці Медіком, фото

Вітряна віспа - гостре вірусне захворювання, що вражає поверхневі шари шкіри і нервову систему. Воно також викликає відповідну алергічну реакцію організму на проникнення вірусу. Оскільки, він має високий рівень контагіозності. А це означає, що при спілкуванні з хворою людиною в 100% випадків відбувається зараження. Запобігти захворюванню може щеплення від вітрянки. У Києві в центрі МЕДІКОМ проведуть якісну вакцинацію проти вітряної віспи.

Вітрянку викликає вірус вітряної віспи (варицелла-зостер, Varicella Zoster, вірус герпесу людини 3 типи). Він передається від зараженої людини (навіть без прояву у нього симптомів початку хвороби) по повітрю, при безпосередньому контакті і від зараженої матері до плоду через плаценту.

Вітрянка у дітей - досить поширена інфекція, до якої найчастіше схильні діти у віці до 12 років. Особливу групу ризику становлять діти, які не сидять вдома - відвідують дитячі садки, навчальні заклади, спортивні секції і різні гуртки. Тяжкість перебігу вітряної віспи залежить від ступеня інтоксикації організму, вираженості місцевих змін на шкірному покриві і слизових оболонках. У дорослих хвороба протікає у важкій формі і частіше призводить до ускладнень.

 

Реактивації (відновленню життєздатності) вірусу VZV сприяють:

 • переохолодження;
 • сонячна радіація;
 • перебування в умовах різких коливань температур повітря або води;
 • різка зміна клімату;
 • стресовий стан;
 • психічні розлади;
 • фізична перевтома;
 • травми та оперативні втручання;
 • голодування;
 • важко перенесені інфекційні захворювання.

Вітрянка. Симптоми, які не можна пропустити:

 • множинні червоні висипання на тілі;
 • свербіж;
 • підвищена температура тіла;
 • збільшення лімфовузлів;
 • раптово виниклі млявість і швидка стомлюваність.

Характерні ознаки вітрянки - наявність на шкірі висипу у вигляді дрібних бульбашок, наповнених прозорою рідиною, і висока температура. Виявивши їх у себе або у дитини, потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Висипання носять поліморфний характер і починаються, як правило, з голови. Бульбашки тримаються від 3 до 5 днів, після чого підсихають і відпадають. Новий висип може з'являтися на протязі 5-7 днів. На місці відпадання скоринки залишається невелика пігментація, яка незабаром зникає.

У важких випадках висип може супроводжуватися розвитком вогнищ некрозів не тільки на шкірних покривах, а й на внутрішніх органах: нирках, печінці, легенях, підшлунковій залозі, нервовій тканині, головному мозку тощо. На місці рясних і великих висипань можуть утворюватися рубці , а при великому обсязі ураження можливий параліч, в окремих випадках - смерть.

Тільки вакцинація може вберегти вашу дитину від такого, на перший погляд нешкідливого, захворювання як вітрянка. Інкубаційний період у дітей становить 3 тижні. При цьому дитина стає небезпечною для оточуючих, які не хворіли на вітрянку, в перші 2 дні після зараження, ще до появи висипань на тілі.

Вітряна віспа викликає ряд серйозних ускладнень, до основних з яких можна віднести розвиток флегмони, імпетиго, абсцесів, остеомієліту, сепсису, гнійного артриту, запалення легенів, міокардиту, енцефаліту, серозного менінгіту, мозочкової атаксії та багатьох інших небезпечних станів.

Коли роблять щеплення від вітрянки?

Щеплені в дитинстві діти мають стійкий захист перед інфекцією.

Щеплення від вітрянки не входить в обов'язковий графік щеплень дітям. Бажано почати профілактику даної інфекції з 12 місяців. Якщо дитині з будь-яких причин не було зроблене щеплення проти вітряної оспи, то між двома вакцинаціями повинна бути перерва не менше ніж 3 місяці.

Дорослі, які не хворіли на вітрянку в дитинстві і не робили проти неї щеплення, також можуть зробити щеплення проти вітрянки в клініці МЕДІКОМ. Вакцинація дорослих здійснюється після огляду терапевта. Можливе проведення екстреної профілактики вітрянки особам, які не були щеплені раніше, не хворіли на вітрянку, але мали тісне спілкування з хворим. Профілактика здійснюється в перші 72 години після контакту.

Вакцина індукує специфічний імунітет, який пригнічує розмноження вірусу. Імунітет проти вірусу починає формуватися відразу після щеплення, але найбільша ефективність щеплення досягається через 1,5 місяці.

Щеплення від вітрянки проводяться вакцинами британського і французького виробництва «Варілрікс» і «Окавакс». Ефект імунізації після щеплення зберігається до 7 років, якщо вік дитини становить від 9 місяців до 12 років.

Вакцина від вітряної віспи довела свою ефективність, безпеку і надійність. Проте, іноді після щеплення можуть спостерігатися негативні реакції.

Ускладнення після введення вакцини від вітрянки можуть розвиватися протягом наступних 1-3 тижнів. До найбільш частих негативних проявів організму на щеплення відносять:

 • місцеві реакції - почервоніння, набряклості, ущільнення і болючість, висип;
 • розвиток кропив'янки, набряку гортані;
 • порушення дихання;
 • риніт і кашель;
 • підвищена температура;
 • шкіряний зуд;
 • загальне нездужання і занепад сил.

Рідше, внаслідок щеплення, можна спостерігати: збільшені і хворобливі лімфовузли, м'язові болі, болі в суглобах, судоми, біль у животі, диспепсичні розлади, розвиток кон'юнктивіту, пневмонії та енцефаліту.

Протипоказання до введення препарату від вітрянки:

 • алергічна реакція на компоненти вакцини, неоміцин;
 • негативна реакція на попереднє щеплення проти вітрянки;

 • виражені імунодефіцити, які можуть бути викликані лімфомою, лейкозом, ВІЛ-інфікуванням;
 • вживання кортикостероїдних препаратів і імунодепресантів (при бронхіальній астмі, імунодефіцитах тощо);
 • загострення хронічного захворювання;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • оперативне втручання (при плануванні операції щеплення проводять за 1 місяць і більше до хірургічного втручання).

Як лікувати вітрянку у дітей?

Якщо дитина вже захворів, то лікування має носити симптоматичний характер:

 • обробка висипань діамантовим зеленим, фукорцином, розчином перманганату калію;
 • антигістамінні та противірусні засоби;
 • жарознижуючі.

При вітрянці дитина потребує рясного пиття. Важливо стежити, щоб хвора дитина не розчісувала шкіру і не зривала підсохлі скоринки.

Лікарі

Найкраща профілактика вітрянки - це вчасно зроблене щеплення. У клініці МЕДІКОМ (м.Київ, Україна) кваліфіковані медики роблять щеплення від вітрянки дітям і дорослим. Щеплені діти надійно захищені від вітряної віспи. Навіть, якщо організм дитини сильно ослаблений, і вона захворіла, захворювання протікає в легшій формі, ніж у дітей, у яких відсутнє щеплення: висипань значно менше, температура майже не підвищується, не розвиваються ускладнення, дитина швидше одужує.

В ході прийому педіатр нашої клініки розповість, коли краще робити щеплення від вітрянки дітям, огляне дитину перед вакцинацією, призначить необхідні обстеження, проконтролює стан дитини як під час процедури введення препарату, так і після неї.

Багато хто з батьків шукають де зробити якісне і безпечне щеплення від вітряної віспи своїй дитині. Щеплення від вітрянки в Києві в центрі МЕДІКОМ - ефективний захист вашої дитини від інфекції. У оператора колл-центру клініки ви можете записатися на прийом до педіатра, дізнатися яка ціна вакцини і запитати про особливості проведення процедури введення препарату.

Записатися на прийомCall center — цілодобово: +38 (044) 503-77-77, 15-55

Оболонь
Поліклініка для дітей та дорослих

пр-т Героїв Сталінграда, 6Д

На мапі
Печерськ
Поліклініка для дітей та дорослих

вул. Анрі Барбюса, 37/1

На мапі