Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Системи моніторингу ЕКГ і артеріального тиску за Холтером

 
Гершкович Ігор Вікторович

Гершкович Ігор Вікторович

 
Лікар-кардіолог, реаніматолог, терапевт вищої категорії, кандидат медичних наук

Системи моніторингу ЕКГ і артеріального тиску за Холтером

 
Повернутися до списку

Холтерівське моніторування — це метод дослідження, що дає змогу записувати електрокардіограму і (або) показання артеріального тиску й пульсу в плині часу від кількох годин до кількох діб.

Запис здійснюється на магнітний носій. Постановка датчика триває не більше 10 хв. Завдяки невеликим розмірам приладу ним зручно користуватися. За необхідності апарат можна тимчасово відключати і підключати самостійно (водні процедури). Під час запису пацієнт може вказувати час зміни свого стану, натиснувши спеціальну кнопку. Пацієнтові на час запису видають спеціальний щоденник, де він реєструє скарги та зміни свого стану . Добовий моніторинг ЕКГ застосовують для виявлення порушень ритму серця і ішемічних змін, а також для контролю за плином антиаритмічної та антиангінальної терапії.

Переваги добового моніторування АТ полягають у тому, що метод дозволяє відстежувати природні коливання тиску протягом доби, а також унеможливити «гіпертонію білого халата». Добовий контроль АТ застосовують для діагностики гіпертензивних станів, оцінки ефективності гіпотензивних та інших вазоактивних препаратів.