Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Навантажувальні тести в кардіології: тредміл і медикаментозна проба

 
Гершкович Ігор Вікторович

Гершкович Ігор Вікторович

 
Лікар-кардіолог, реаніматолог, терапевт вищої категорії, кандидат медичних наук

Навантажувальні тести в кардіології: тредміл і медикаментозна проба

 
Повернутися до списку

У кардіології навантажувальні тести здійснюють із метою:

  1. Виявлення коронарної хвороби серця (синоніми - ішемія, ІХС, стенокардія, безбольова ішемія, грудна жаба), порушень ритму серця.
  2. Задля диференціальної діагностики істинних болів у серці й різних за причиною їх виникнення кардіалгій (біль може бути обумовлений і позасерцевими причинами).
  3. Визначення толерантності до фізичного навантаження як у хворих на ІХС, так і у здорових осіб.
  4. Оцінки ефективності розпочатого лікування.
  5. Оцінки ефективності тренувального процесу.

Навантажувальний тест проводять відповідно до встановленої методики. Він дає змогу кількісно оцінити ступінь порушень коронарного кровотоку (або відсутність порушення), а також рівень адаптативних можливостей організму. Критерії оцінки - фізичні показники електрокардіограми, артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, часу виконання, рівня фізнавантаження (ваттів), часу адаптації та реакції організму на навантаження й адаптації.

Медикаментозні тести проводять для встановлення реакції серцево-судинної системи на різні лікарські препарати. При проведенні всіх проб реєструють ЕКГ до і за певний час після застосування препарату.

Як правило, медикаментозні тести проводять для діагностики ішемічної хвороби серця за неможливості проведення тесту з фізичним навантаженням з якихось причин, у деяких випадках для виявлення аритмій. З цією метою застосовують різні медикаментозні речовини. Дослідження здійснюють в умовах стаціонару, коли хворий лежить, зазвичай натщесерце.