Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Лікування синдрому апное

 
Устьянцева Софія Борисівна

Устьянцева Софія Борисівна

 
Лікар-невролог вищої категорії, лікар-сомнолог
По-перше: встановлення психологічного контакту і довірчих взаємин. По-друге: лікуючи — не нашкодь. По-третє: лікую не хворобу, а людину

Лікування синдрому апное

 
Повернутися до списку

Нині медицина пропонує різні методи лікування розладів сну, зокрема хропіння і синдрому апное.

Так, при неускладненому хропінні показане оперативне втручання на піднебінні, і цей метод може дати добрий ефект. Але за важкого хропіння й апное сну він недієвий та навіть шкідливий. Найефективнішим методом лікування в таких випадках є СРАР-терапія.

СІПАП-терапія ( CPAP-терапія )

Для лікування апное сну. C. Салліван австралійський професор в 1981 р розробив метод створення постійного позитивного тиску в дихальних шляхах (CPAP) — метод CPAP-терапії (СІПАП-терапії). Сьогодні він є основним для лікування апное сну і хропіння, що сполучається з вираженою денною сонливістю.

Суть методу CPAP-терапії (СІПАП-терапії) полягає у диханні під позитивним тиском під час сну. Позитивний тиск створюється за допомогою спеціальних дихальних апаратів, апаратів СІПАП (CPAP-апаратів) і передається через дихальну трубку і маску CPAP, яку добирають пацієнтові індивідуально.

Популярність СІПАП-терапії (CPAP-терапії) обумовлена кількома причинами:

  • простота застосування;
  • наближена до 100% ефективність завдяки кардіопротективному впливу (зниженню ризику розвитку і прогресування серцево-судинних захворювань);
  • відсутність серйозних побічних ефектів.

Як працює метод CPAP (СІПАП)

У кожного пацієнта лікувальний тиск різниться. Ваш лікар рекомендує необхідний лікувальний тиск, який визначається під час полісомнографічного дослідження і встановлюється персоналом на придбаному вами апараті CPAP (СІПАП-апараті).

Якщо в момент засинання відчуття тиску повітряного потоку викликає у вас дискомфорт, ви можете використовувати затримку за часом (рамп). Ця функція дає вам змогу вибрати час (5, 10 або 20 хв.), протягом якого тиск у масці наростатиме поступово до рівня, встановленого лікарем. Ви почуватиметеся комфортно за низьких значень тиску перед засинанням, коли будете певні, що необхідного вам тиску буде досягнуто майже відразу після засинання. Ваш лікар може не рекомендувати використання даної функції, якщо вважатиме, що в цьому немає потреби.

Апарат для CPAP-терапії (СІПАП-терапії) зазвичай застосовують у домашніх умовах, проте його можна взяти з собою у відрядження. Апарат CPAP (СІПАП) має режим автоматичного перемикання електроживлення, що означає, що його можна під’єднати до електромережі в будь-якій країні світу без додаткового перемикання. Апарат CPAP (СІПАП) можна також використовувати у вантажівках та житлових автопричепах.