Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Лікування геморою за методом Лонго

 
Счастний Володимир Михайлович

Счастний Володимир Михайлович

 
Лікар-хірург вищої категорії, судинний хірург, флеболог, проктолог, спеціаліст з бариатричної хірургії
Командна робота професіоналів — запорука виконання поставлених завдань і вияв поваги до проблеми нашого пацієнта

Лікування геморою за методом Лонго

 
Повернутися до списку
Лікування геморою за методом Лонго

Трансанальна резекція слизової за методом Лонго є альтернативою класичному хірургічному втручанню з висіченням гемороїдальних вузлів.

У 1993 р. італієць Антоніо Лонго розробив принципово новий підхід до оперативного втручання при геморої.

Суть нової операції полягає в проведенні циркулярної резекції й ушивання випадання слизової з гемороїдальними вузлами. Однак це не циркулярна резекція всієї кишки, яку іноді роблять при геморої й після якої нерідко розвиваються стриктури прямої кишки. Під час операції за Лонго видаляють тільки частину слизової оболонки прямої кишки, розташовану вище так званої зубчастої лінії. Дефект слизової оболонки зшивають з допомогою титанових дужок за типом "кінець до кінця". У результаті внутрішні гемороїдальні вузли висікаються з циркулярною смужкою слизової та створюються такі умови, за яких кровопостачання вузлів зменшується, що приводить до їх поступового спорожніння й заростання сполучною тканиною.

Новий метод лікування дістав назву "Prolapse Procedure for Hemorrhoids" (PPH). Аби всі маніпуляції були надійні, легкі та швидкі, з мінімальною залежністю від майстерності лікаря, компанія "Етікон Ендохірургія" розробила одноразовий набір "РРН01". Основу набору становить циркулярний зшивний апарат, що працює за принципом степлера. Для введення зшивача і його фіксації в прямій кишці до набору включили спеціальний анальний дилятатор. Краї слизової оболонки зшивають титановими дужками. До набору також входить спеціальний засилювач нитки і аноскоп для накладання кисетного шва.

Технологія операції досить проста. З допомогою зшивача на слизову прямої кишки накладають кисетний шов. Після цього слизову оболонку кишечника ніби трохи стягують і зав'язують шов. Потім одним рухом "степлера" відсікають затиснуту частина слизової та зшивають її краї. Операція закінчена. Зазвичай вона триває близько 15 хвилин. Для порівняння, класична операція з видалення вузлів — не менше 40 хвилин.

Метод PPH дозволяє відновити нормальну анатомічну будову анального каналу без травмування слизової оболонки і шкіри, а також без ушкодження внутрішнього апарату кишки. Завдяки цьому післяопераційний період минає практично безболісно: після виписки пацієнти ведуть нормальний спосіб життя, і в них практично не буває рецидивів. Щадний режим і можливість проводити операцію під місцевим наркозом дозволяють застосовувати цей метод практично без обмежень. Такі основні переваги для пацієнта.

З економічної точки зору метод PPH можна порівняти з традиційною операцією. Економія досягається за рахунок скорочення перебування в стаціонарі: метод Лонго дає змогу виписувати пацієнта вже на другий-четвертий день і зменшує час перебування хворого на лікарняному (пацієнт може повертатися до роботи на четвертий-п’ятий день). Крім того, метод Лонго не потребує анальгетиків, що їх у великих кількостях застосовують для зняття болю після традиційної операції.