Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

   

Діагностика синдрому апное

 
Устьянцева Софія Борисівна

Устьянцева Софія Борисівна

 
Лікар-невролог вищої категорії, лікар-сомнолог
По-перше: встановлення психологічного контакту і довірчих взаємин. По-друге: лікуючи — не нашкодь. По-третє: лікую не хворобу, а людину

Діагностика синдрому апное

 
Повернутися до списку

Діагностика хропіння та синдрому обструктивного апное сну (СОАС)

Діагноз власне хропіння, як правило, встановити нескладно. Проте слід відзначити, що людина зазвичай недооцінює своє хропіння. Оточення — переоцінює. Наприклад, людина може 10 разів за ніч неголосно похропіти (загалом 10-20 хвилин), але це 10 разів розбудить партнера в ліжку, і в того буде враження, що всю ніч йому заважали гучним хропінням.

Набагато складніша справа — діагностика синдрому обструктивного апное сну. Для попередньої самодіагностики можна використовувати скринінгове правило, яке дає змогу запідозрити захворювання:

  • Свідчення зупинки дихання вві сні.
  • Свідчення голосного або переривчастого хропіння.
  • Підвищена денна сонливість.
  • Часте нічне сечовипускання.
  • Тривале погіршення якості сну (> 6 міс).
  • Артеріальна гіпертонія (особливо нічна і ранкова).
  • Ожиріння.

Ймовірність захворювання висока за наявності трьох або більше з наведених нижче ознак (або тільки першої ознаки).

Точний діагноз може встановити тільки лікар на підставі консультації та спеціального обстеження-полісомнографії або кардіореспіраторного моніторування.

Що таке кардіореспіраторне моніторування?

Під час сну за допомогою системи датчиків проводять синхронне спостереження і реєстрацію функції дихання, серцевої діяльності та ряду інших важливих показників життєдіяльності організму.

Основну частину дослідження проводять уночі в умовах клініки. Під час його портативна комп'ютерна лабораторія безперервно реєструє та обробляє дані. По закінченню дослідження лікар уважно вивчає отримані дані й формулює висновок.

Для проведення кардіореспіраторного моніторування використовують спеціальні діагностичні системи. Це дуже компактні пристрої завбільшки приблизно як долоня. Тому використовувати їх під час нічного сну дуже зручно і не обтяжливо для пацієнта. Після проведенні нічного дослідження дані зчитуються на комп'ютер, де їх обробляють спеціалізовані програми.

На які запитання допомагає відповісти кардіореспіраторне моніторування?

Нічне дослідження дає можливість диференціювати патологію дихальної системи від захворювань серця і головного мозку, дібрати найраціональніший план дообстеження і метод лікування для кожного конкретного випадку захворювання.

Кардіореспіраторне моніторування — безболісна і безпечна процедура, яка дає відповідь на багато запитань діагностики.