Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

Консультації
Діагностика
Процедури
   

Антитіла IgG, IgM до вірусу кору (Morbilli)

 
Антитіла IgG, IgM до вірусу кору (Morbilli) - в клініці Медіком, фото

Записатися на прийомCall center — цілодобово: +38 (044) 503-77-77, 15-55

Кір - це надзвичайно заразне гостре інфекційне захворювання (тільки 1% сприйнятливих до інфекції людей не захворює при першому тісному контакті з хворим). Дуже часто, кір називають "дитячою летючкою". Але, незважаючи на назву, заразитися інфекцією можна в будь-якому віці. Особливо, якщо ви не щеплені і раніше не хворіли на кір (після хвороби людина отримує стійкий імунітет, а проте, є і виключення - патологічні зміни імунної системи).

Якщо у вас був контакт з хворою на кір людиною, ви не впевнені чи була вам проведена вакцинація від кору, виробився у вас імунітет, обов'язково потрібно зробити аналіз на антитіла до вірусу кору і, при необхідності, пройти вакцинацію. Зробити аналіз і щеплення можна, звернувшись в одну з філій клініки МЕДІКОМ (м.Київ). Здавши аналіз крові на антитіла IgG і / або IgM у нас до 13:00, ви дізнаєтеся свій імунітет проти кору в той же день!

 

Збудник кору

Інфекційний агент кору (лат. Morbilli, англ. Measles / rubeola) - РНК-вірус, що належить до сімейства Paramyxoviridae і роду Morbillivirus.

 

Джерело інфекції

Заразитися вірусом кору можна тільки від хворої людини, що виділяє патоген в навколишнє середовище, починаючи з останніх 2 діб інкубаційного періоду до 4 діб після появи на тілі першої висипки.

 

Механізм зараження вірусом кору

Вірус кору передається через повітря, що містить частинки біоматеріалу, заражені збудником інфекційної хвороби, але потрібно враховувати також можливість передачі інфекції контактним шляхом. Інкубаційний період захворювання триває від 8 до 14 діб (в рідкісних випадках, 17-18 діб) з моменту інфікування дихальних шляхів і до підвищення температури.

 

Вхідні ворота інфекції

Вхідними воротами вірусу кору є слизова верхніх відділів дихальних шляхів.

Органи, через які б'є інфекція, після проникнення вірусу в кров (3 доба після зараження):

 • верхні дихальні шляхи;

 • кон'юнктива очей;

 • органи травної системи;

 • іноді інфекція може потрапити в головний мозок (при цьому розвивається специфічний коровий енцефаліт).

Клінічні прояви зараження кором:

 1. Нежить.

 2. Кашель.

 3. Кон'юнктивіт (почервоніння повік, сльозотеча або світлобоязнь).

 4. Лихоманка (підвищення температури тіла вище 37,5 °С).

 5. Інтоксикаційний синдром.

 6. Плямисто-папульозний висип на шкірі та слизовій ротової порожнини - зазвичай з'являється на 4-5 день хвороби, починається з голови і обличчя, поступово опускаючись до пальців ніг.

Якщо у вас або вашої дитини симптоми, характерні для вірусу кору, з'явилися частково, а особливо повністю, варто, як можна швидше, звернутися до досвідченого лікаря, який призначить аналіз на антитіла Ig G та Ig M, а також необхідну терапію (специфічного лікування кір не має).

 

Кір у вагітних

Ускладнення захворювання на кір при вагітності:

 • викидень;

 • мертвонародження;

 • передчасні пологи;

 • недоумство та інші ураження нервової системи у дитини (якщо захворювання було перенесено вагітною на ранніх термінах).

А при відсутності імунітету до кору ризик заразитися цією інфекцією досить високий. Тому, фахівці клініки МЕДІКОМ радять здати аналіз на визначення рівня антитіл до кору ще при плануванні вагітності.

 

Вірус кору, антитіла IgM

Визначення рівня антитіл до кору класу М використовується для встановлення точного діагнозу з 5 дня після появи висипки. Їх максимальна концентрація досягається через 2-3 тижні і утримується 4 тижні, після чого з часом зменшується (близько 50% перехворілих людей стають серонегативним через 4 місяці).

 

Вірус кору, антитіла IgG

Визначення рівня антитіл до кору класу G використовується у 3 випадках:

 • для встановлення діагнозу кору і виключення інших інфекцій зі схожою симптоматикою;

 • для оцінки імунітету до кору, якщо людина не знає або сумнівається в своєму імунному статусі (тобто якщо людина точно не пам'ятає, робила вона щеплення проти цього небезпечного захворювання) - в таких випадках, після отримання негативного аналізу показана вакцинація;

 • для перевірки поствакціонного імунітету у дітей і дорослих (це - єдиний спосіб визначити точний титр захисних антитіл).

У нашому медичному центрі аналіз на імунітет до кору здійснюється класичним імуноферментним методом ELISA (метод ІФА), який забезпечує швидкість видачі результатів і їх точність.

Час виконання аналізу на визначення рівня антитіл до кору: 1 день. За умови, що забір біоматеріалу буде виконаний на просп. Героїв Сталінграда, 6-д з 8:00 до 13:00, ви отримаєте відповідь вже о 17:00. Проби, що були здані пізніше 13:00, разом з пробами з відділень на вул. Кондратюка, 8 та вул. Василя Тютюнника, 37/1 - розробляються на наступний день.

Хочете перевірити свій імунний статус, здавши аналіз на антитіла до кору в Києві? Підозрюєте, що заражені небезпечною інфекцією? Зверніться до київської клініки МЕДІКОМ. Записатися на здачу аналізів, а також на консультацію до терапевта або педіатра, ви можете, зателефонувавши в наш колл-центр. Тут ви отримаєте точну інформацію про послугу і її ціну.

Вартість консультацій,
аналізів і послуг

 
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється
Послуга Вартість
Кір Ig G антитіла 289 грн
Кір Ig М антитіла 359 грн
 

Записатися на прийомCall center — цілодобово: +38 (044) 503-77-77, 15-55

Оболонь
Поліклініка для дітей та дорослих

пр-т Героїв Сталінграда, 6Д

На мапі
Печерськ
Поліклініка для дітей та дорослих

вул. Анрі Барбюса, 37/1

На мапі
Оболонь №2
Поліклініка для дорослих

вул. Кондратюка, 8

На мапі