Вам передзвонити?

Викличте лікаря додому

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Запис на консультацію

Дата народження
Зручний час прибуття
з
до

Напишіть 
відгук

Консультації
Діагностика
Процедури
   

Аналіз на Хелікобактер

 
Аналіз на Хелікобактер - в клініці Медіком, фото

Записатися на прийомCall center — цілодобово: +38 (044) 503-77-77, 15-55

Що таке Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori)?

 

Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) це спіралеподібна бактерія, яка мешкає в шлунку і дванадцятипалій кишці людини. Однією з особливостей цієї бактерії є стійкість по відношенню до агресивної соляної кислоти шлунка, яка роз'їдає інші бактерії. Також хелікобактер продукує токсини, які вражають слизову оболонку. Завдяки цьому Helicobacter pylori часто стає причиною розвитку різних захворювань шлунково-кишкового тракту, в тому числі раку шлунка.

Зараження бактерією Helicobacter pylori відбувається в побутових умовах (при використанні загального посуду, засобів гігієни, поцілунках і т.д.). Однак, проникнення бактерії в організм людини не завжди призводить до розвитку захворювання. Імунна система в більшості випадків тримає під контролем активність бактерій, не даючи їм розмножуватися і уражати слизову оболонку шлунку. Ряд негативних факторів зовнішнього середовища, стреси, нерегулярне і нездорове харчування можуть знизити імунітет людини, що в свою чергу призводить до розвитку захворювань пов'язаних з активністю бактерії хелікобктер пілорі.

 

Які захворювання може спровокувати Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori)?

 

 • Езофагіт (запалення слизової стравоходу)
 • Гастрит (запалення слизової шлунка)
 • Дуоденіт (запалення слизової дванадцятипалої кишки)
 • Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки

Виразки шлунка і дванадцятипалої кишки як наслідок можуть призвести до серйозних ускладнень для здоров'я. До них відносяться:

 • Кровотеча
 • Перфорація (порушення цілісності стінки шлунка або дванадцятипалої кишки з проникненням їх вмісту в черевну порожнину з розвитком перитоніту)
 • Пенетрація (проникання виразки в сусідні органи і тканини, що призводить до порушення їх функцій)
 • Стеноз (звуження просвіту шлунка і дванадцятипалої кишки, що призводить до ускладнення проходження їжі)
 • Малигнізація (трансформація здорових тканин в ракові).

Які скарги можуть свідчити про захворювання стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки?

 • Часті печії
 • Відрижка кислим або тухлим
 • Нудота або блювота
 • Болі в області шлунка
 • Ускладнене ковтання
 • Почуття переповнення шлунка
 • Здуття живота
 • Діарея або запор
 • Домішки крові в калі або блювоті.

В яких випадках лікар призначає проведення аналізу на Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori)?

 • Після встановлення діагнозу (гастрит, езофагіт і т.д.) з метою підбору специфічного лікування (антигелікобактерної терапії)
 • Після контакту з хворим на хелікобактеріоз з метою профілактики
 • Після закінчення курсу антихелікобактерної терапії з метою контролю результатів.

Клініка МЕДІКОМ надає можливості для проходження тестів на наявність бактерії хелікобактер пілорі в організмі людини. Вони розрізняються матеріалом для аналізу, рівнем інвазивності, термінами виконання, інформативністю і вартістю.

 

Варіанти тестів на Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori) в клініці МЕДІКОМ

 

- Аналіз слизової оболонки шлунка

Даний метод є інвазивним. Невелику частку слизової лікар-ендоскопіст бере спеціальним інструментом під час виконання фіброгастродуоденоскопії (ФГДС). Потім матеріал піддається експрес тесту, і результат отримують в найкоротші терміни. Він виражається у вигляді плюсів, кількість яких варіює від 0 до 3, що визначає рівень обсіменіння слизової оболонки бактерією Хелікобактер пілорі.

- Дихальний (уреазний) тест

Даний метод заснований на здатності бактерії хелікобактер пілорі за допомогою власного ферменту уреази розщеплювати сечовину на вуглекислий газ і аміак. Спочатку пацієнтові пропонують подихати в тест-трубку для фіксування вихідного рівня вуглекислого газу в повітрі, що видихається. Потім йому пропонують випити водний розчин сечовини з міченим атомом вуглецю (13С). Після цього пацієнт знову дихає в тест-трубку протягом невеликого проміжку часу. Рівень вуглекислого газу в повітрі, що видихається аналізується і порівнюється з результатом до прийому сечовини. Наявність в ньому підвищеної концентрації мічених атомів вуглецю (13С) свідчить про присутність бактерії хелікобактер пілорі. Перевагою даного методу є безболісність, швидкість і інформативність.

- Аналіз калу

Виконується за допомогою полімеразної ланцюгової реакції з визначенням наявності ДНК бактерії хелікобактер пілорі в калі пацієнта. Матеріал для дослідження збирається в спеціальний стерильний контейнер і повинен бути доставлений на аналіз не пізніше 4 діб. Результат готовий вже за 2 дні. Перевагою даного методу є безболісність, швидкість і інформативність.

- Аналіз крові

Метод імуноферментного аналізу (ІФА). Дозволяє визначити специфічні імунні клітини (імуноглобуліни) в крові пацієнта, які синтезуються в організмі людини для боротьби з бактерією Хелікобактер пілорі і її токсинами. Матеріалом для аналізу служить венозна кров, здача аналізу відбувається протягом декількох хвилин. Підвищений рівень специфічних антитіл свідчить про наявність бактерії хелікобактер пілорі. Особливістю даного тесту є те, що рівень імуноглобулінів залишається високим ще деякий час після лікування, це слід враховувати при проходженні даного дослідження.

Як готуватися до здачі аналізу на хелікобактер пілорі?

- Аналіз частки слизової шлунка

Крайній прийом їжі повинен бути за 12 годин до дослідження. За 3 години до процедури заборонено пити, чистити зуби, курити, приймати медикаменти і жувати жувальну гумку.

- Аналіз калу

Протягом місяця до здачі аналізу пацієнт не повинен приймати антибіотики. Напередодні не рекомендується вживати продукти, які можуть пофарбувати кал (вино, буряк і т.д.), а також містять грубу клітковину (висівки, капуста, морква і т.д.). Не слід використовувати ректальні свічки і проносні засоби за декілька днів до дослідження.

- Аналіз крові (ІФА)

Протягом місяця до здачі аналізу пацієнт не повинен приймати антибіотики. Здається натщесерце вранці. Напередодні рекомендується утриматися від алкоголю, жирної їжі, стресів, куріння і фізичних навантажень.

- Дихальний тест

Протягом місяця до здачі аналізу пацієнт не повинен приймати антибіотики. Рекомендується за три доби до дослідження утриматися від вживання алкоголю, а також продуктів, що підсилюють газоутворення (бобових, капусти, чорного хліба). На дослідження потрібно приходити натщесерце і бажано вранці.

 

Не варто забувати про те, що рання діагностика захворювань шлунково-кишкового тракту, а також встановлення їх причин дозволить вчасно призначити правильну схему лікування і попередити розвиток небезпечних для життя ускладнень

Клініки МЕДІКОМ в місті Києві мають у своєму роспорядженні всі необхідні методи обстежень для встановлення причин розвитку різних захворювань шлунково-кишкового тракту. У тому числі тести на визначення бактерії хелікобактер пілорі. Фахівці клініки МЕДІКОМ подбають про те, щоб дослідження пройшло швидко, комфортно і в зручний для вас час.

Записатися на прийомCall center — цілодобово: +38 (044) 503-77-77, 15-55

Вартість консультацій,
аналізів і послуг

 
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється
Послуга Вартість
Аналіз на Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori). Дихальний тест 398 грн
Аналіз на Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori). Уреазним методом. 599 грн
 
Оболонь
Поліклініка для дітей та дорослих

пр-т Героїв Сталінграда, 6Д

На мапі
Печерськ
Поліклініка для дітей та дорослих

вул. Анрі Барбюса, 37/1

На мапі
Оболонь №2
Поліклініка для дорослих

вул. Кондратюка, 8

На мапі